Національний університет водного господарства та природокористування
Національний університет водного господарства та природокористування | |
НУВГП | |
Девіз | Ми пізнаємо цінність води лише коли колодязь пересихає (Бенджамін Франклін) |
Заснований | 1915 р. |
Акредитація | IV рівня |
Ректор | Віктор Степанович Мошинський |
Тип | Державний |
Адреса | Україна, 33028, м.Рівне, вул.Соборна, 11 |
Сайт | nuwm.edu.ua |
Націона́льний університе́т во́дного господа́рства та природокористува́ння, НУВГП — заклад вищої освіти в м. Рівне, Україна.
Єдиний в Україні заклад вищої освіти водогосподарського профілю. Заклад є навчально-науковим комплексом, що здійснює підготовку висококваліфікованих фахівців, науково-педагогічних кадрів, забезпечує підвищення кваліфікації фахівців та проводить науково-дослідну роботу.
Навчально-виховний процес в університеті забезпечує 774 науково-педагогічний працівник, у т. ч.: 69 докторів наук; 82 професори; 364 кандидатів наук; 259 доцентів, серед них: дійсні члени галузевих академій наук України і зарубіжних країн; заслужені діячи науки і техніки України, заслужені працівники освіти, винахідники, економісти, і архітектори України.
Науково-педагогічні кадри для кафедр готуються в аспірантурі та докторантурі за 11 науковими спеціальностями, де навчаються понад 90 осіб. В університеті працює 7 спеціалізованих вчених рад із захисту кандидатських і докторських дисертацій.
Університет – вищий навчальний заклад IV рівня акредитації, що надає освітні послуги з одержанням вищої освіти на рівні кваліфікаційних вимог до молодшого спеціаліста за 28 спеціальностями, бакалавра – за 56 освітніми програмами та магістра – за 62 освітніми програмами, у т. ч., для іноземних громадян.
У складі університету функціонує 51 кафедра та 8 навчально-наукових інститутів: водного господарства та природооблаштування; будівництва та архітектури; механічний; економіки та менеджменту; права; агроекології та землеустрою; автоматики, кібернетики та обчислювальної техніки; охорони здоров'я
До складу університету також входять Інститут післядипломної освіти, Надслучанський інститут та 5 коледжів, функціонує кафедра військової підготовки та Центр підготовки водіїв.
Історія
Навчальний заклад засновано у 1915 році в місті Києві. З 1959 року переведено до м. Рівне як Український інститут інженерів водного господарства. У 1995 році інститут отримав статус Української державної академії водного господарства. У 1998 році на базі закладу та Рівненських державних автотранспортного і текстильного технікумів створено Рівненський державний технічний університет, а у березні 2002 року перейменовано на Український державний університет водного господарства та природокористування. У травні 2004 року навчальному закладу присвоєно статус Національного університету водного господарства та природокористування.
Місія, Візія, Цінності та Принципи
Місія
Генерація інтелектуальної еліти в середовищі інновацій Університет як система впливає на внутрішнє та зовнішнє середовище, формуючи їх та об’єднуючи в єдине - середовище інновацій, діючи на випередження, а не підлаштовуючись під існуючу кон’юнктуру. Саме в такому створеному середовищі можлива генерація інтелектуальної еліти.
Візія
Університет – інтелект гармонійного суспільства Ми хочемо побудувати систему, яка сама є інтелектом, породжує інтелект і впливає на розвиток та гармонізацію суспільства.
Цінності
- Взаємоповага
Поводься з іншим так, як хочеш щоб поводилися з тобою! Ми поважаємо особистість і людську гідність кожного, ми чуємо і цінуємо думку кожного в контексті етичних норм Національного університету водного господарства та природокористування.
- Єдність колективу
Один за всіх і всі за одного! Ми будуємо міцні ділові стосунки із колегами на основі взаємної підтримки та допомоги кожному проявити себе.
- Пріоритет командної цілі над особистою
Командний дух – запорука успіху! Ми разом працюємо для досягнення спільних цілей, не перешкоджаючи самореалізації кожного.
- Креативність
Мрій, дій та будь на крок попереду! Ми створюємо відкрите середовище для продукування нових нестандартних шляхів вирішення існуючих та майбутніх проблем і поставлених завдань.
- Ініціативність
Якщо не я, то хто? Ми підтримуємо та заохочуємо будь-які ідеї та їх реалізацію, що сприятиме досягненню місії та стратегії НУВГП.
- Якість
Роби як для себе! Ми надаємо послуги, що відповідають сучасним вимогам та стандартам, використовуючи свої професійні знання, компетентності, досвід та технології. Ми діємо з метою досягнення найвищого результату у своїй професійній діяльності.
- Гармонія освіти, науки та бізнесу
Перетворюй розум в гроші! Ми формуємо сучасний світогляд в органічній взаємодії освіти, науки та бізнесу.
- Відкритість до позитивних змін
Будь сучасним! Розширюй зону комфорту! Сприймай та пробуй! Ми активно і відкрито сприймаємо, використовуємо і продукуємо нові знання, вміння, навички.
- Професіоналізм
Самовдосконалюйся! Вивчай і перетворюй! Будь компетентним! Ми є компетентними та майстерними у своїй професії, здатні самовдосконалюватися та розвиватися для того, щоб вирішувати професійні задачі.
- Відповідальність та порядність
Думай, що ти робиш і говориш! Ми дотримуємося у нашому середовищі морально-етичних норм та кодексу академічної доброчесності; відповідаємо за взяті на себе зобов’язання. Ми приймаємо наслідки своїх дій та недотримання своїх зобов’язань.
Принципи
- Адаптивність та саморегульованість – гнучкість, здатність швидко реагувати на зміни, мобілізувати власний потенціал з метою досягнення цілей.
- Інноваційність – реагування на виклики часу через створення та використання новітніх технологій та продуктів.
- Інтеграція – взаємодія та співпраця зі стейкхолдерами для задоволення взаємних інтересів та реалізації місії НУВГП.
- Конкурентоздатність – спроможність задовольняти потреби стейкхолдерів краще за конкурентів (шляхом створення максимальних переваг).
- Студентоцентризм – співпраця із здобувачами вищої освіти як рівноправними учасниками освітнього процесу.
- Ефективність – оптимальний економічний і соціальний результат діяльності НУВГП.
- Безперервність розвитку – постійне вдосконалення та оновлення усіх складових системи НУВГП.
- Реалізація здібностей, талантів, компетентностей – створення та забезпечення умов для самореалізації та розвитку здібностей та талантів кожного.
- Збалансованість ресурсного потенціалу – гармонійне поєднання складових діяльності НУВГП.
- Дотримання цінностей університету майбутнього – безумовне дотримання цінностей НУВГП.
- Гармонійне природокористування – відповідальність перед природою та прийдешніми поколіннями, свідоме розуміння і ставлення до природи.
Корпуси та кампуси
Університет має потужну матеріально-технічну базу, що відповідає сучасним вимогам підготовки фахівців. Навчальний процес проводиться у восьми навчальних корпусах, де функціонує понад 100 спеціалізованих аудиторій, кабінетів, лабораторій, класів, оснащених сучасною аудіовізуальною технікою, комп'ютерами та іншим технічним обладнанням.
В університеті сьогодні здобувають вищу освіту близько 7000 студентів.
Навчальні корпуси об'єднані переходами в єдиний комплекс. Поряд знаходяться гуртожитки, в яких функціонують філії бібліотеки, кімнати для відпочинку та занять спортом. Студенти, які потребують житла, забезпечені місцями в гуртожитках.
На території студмістечка працюють: їдальні, магазини, спортивний корпус з комплексом відкритих майданчиків і стадіоном.
Навчальну, виробничу та інші практики студенти проходять у лабораторіях, майстернях, на навчальних полігонах університету, у провідних установах і підприємствах України, зарубіжних вищих навчальних закладах та підприємствах.
В університеті є бази практики і відпочинку на Чорноморському узбережжі (с. Залізний Порт Херсонської області) та спортивно-оздоровчий табір у с. Хотинь Рівненського району, де організовується літній відпочинок і оздоровлення студентів, співробітників і членів їх сімей.
Студенти можуть користуватися послугами таких закладів, як:
- спортивний комплекс;
- центр розвитку студентства;
- бази практики і відпочинку на Чорному морі та на Рівненщині.
Структура
Навчально-науковий інститут будівництва та архітектури
- Кафедри
- Архітектури та середовищного дизайну
- Водопостачання водовідведення та бурової справи
- Міського будівництва та господарства
- Мостів і тунелів, опору матеріалів і будівельної механіки
- Основ архітектурного проектування, конструювання та графіки
- Охорони праці та безпеки життєдіяльності
- Промислового, цивільного будівництва та інженерних споруд
- Теплогазопостачання, вентиляції та санітарної техніки
- Технології будівельних виробів і матеріалознавства
- Автомобільних доріг, основ та фундаментів
- Філії кафедр на підприємствах, лабораторії, центри
- Випробувальний центр будівельних матеріалів і конструкцій
- Випробувальна лабораторія будівельних матеріалів
- Науково-дослідна лабораторія будівельних конструкцій і механіки ґрунтів
- Науково-дослідна лабораторія кафедри інженерних конструкцій
- Управління містобудування і архітектури м. Рівного
- Управління житлово-комунального господарства м. Рівного
- Навчальні науково-виробничі комплекси
- "Будівельник"
- "Дорожник"
- "Зодчий"
- "Містобудівельник"
- "Технолог"
Навчально-науковий інститут енергетики, автоматики та водного господарства
- (до 2023 р. - Водного господарства та природооблаштування)
- Кафедри
- Кафедра гідротехнічного будівництва та гідравліки
- Кафедра гідроенергетики, теплоенергетики та гідравлічних машин
- Кафедра водної інженерії та водних технологій
- Кафедра автоматизації, електротехнічних та комп'ютерно-інтегрованих технологій
- Кафедра геології та гідрології
- Науково-дослідні лабораторії
- Науково-дослідна лабораторія гідродинаміки білякритичних течій
- Науково-дослідна лабораторія оптимізації та автоматизації управління у водній інженерії та водних технологіях
- Науково-дослідна лабораторія інформаційного моделювання у водній інженерії
- Науково-дослідна лабораторія водогосподарських систем
- Спеціалізовані аудиторії та комп'ютерні класи
- Спеціалізована навчальна аудиторія 368 з напряму експлуатації гідромеліоративних систем.
- Навчально-дослідна лабораторія і Ділянка краплинного зрошення у навчально-дослідній лабораторії (ауд. 410)
Навчально-науковий інститут економіки та менеджменту
- Кафедри
- Економіки підприємства
- Журналістики та українознавства
- Економічної кібернетики
- Іноземних мов
- Маркетингу
- Менеджменту
- Міжнародної економіки
- Обліку і аудиту
- Суспільних дисциплін
- Трудових ресурсів і підприємництва
- Філософії
- Фінансів та економіки природокористування
- Філії кафедр на підприємствах, наукові лабораторії, центри підготовки та перепідготовки кадрів
- Наукова-педагогічна лабораторія "Пошук"
- "Водопроект"
- Навчальні науково-виробничі комплекси
- "Економіст"
- "Обліковець і аудитор"
Навчально-науковий інститут права
- Кафедри
- Державного управління, документознавства та інформаційної діяльності
- Конституційного права та галузевих дисциплін
- Міжнародного права та юридичної журналістики
- Спеціальних юридичних дисциплін
Навчально-науковий інститут агроекології та землеустрою
- Кафедри
- Агрохімії, ґрунтознавства та землеробства
- Водних біоресурсів
- Геодезії та картографії
- Екології
- Здоров'я людини і фізичної реабілітації
- Землеустрою, кадастру, моніторингу земель та геоінформатики
- Туризму
- Хімії та фізики
- Теорії та методики фізичного виховання
- Наукові лабораторії, центри підготовки та перепідготовки кадрів
- База практики кафедри геодезії та землевпорядкування «Решуцьк»
- Науково-дослідна лабораторія геоінформатики
- Навчальні науково-виробничі комплекси
- "Землевпорядник"
Навчально-науковий механічний інститут
- Кафедри
- Автомобілів та автомобільного господарства
- Транспортних технологій і технічного сервісу
- Будівельних, дорожніх, меліоративних, сільськогосподарських машин і обладнання
- Розробки родовищ та видобування корисних копалин
- Теоретичної механіки, інженерної графіки та машинознавства
- Центри підготовки та перепідготовки кадрів
- Центр навчально-виробничої підготовки студентів у с. Любомирка
- Центр підготовки та перепідготовки водіїв
- Навчальні науково-виробничі комплекси
- «Автомобіліст»
- «Гірник»
- «Механік»
Навчально-науковий інститут автоматики, кібернетики та обчислювальної техніки
- Кафедри
- Прикладної математики
- Обчислювальної техніки
- Вищої математики
- Автоматизації, електротехнічних та комп'ютерно-інтегрованих технологій
- Центри підготовки та перепідготовки кадрів
- Центр підготовки та перепідготовки операторів ЕОМ
- Навчальні науково-виробничі комплекси
- «Кібернетик»
Навчально-науковий інститут охорони здоров'я
- Кафедри
- Кафедра фізичної терапії, ерготерапії
- Кафедра теорії та методики фізичного виховання
- Кафедра медико-психологічних дисциплін
Коледжі
- Рівненський автотранспортний фаховий коледж НУВГП
- Костопільський будівельно-технологічний фаховий коледж НУВГП
- Рівненський Економіко-технологічний фаховий коледж НУВГП
- Березнівський лісотехнічний фаховий коледж НУВГП
- Рівненський технічний фаховий коледж НУВГП
Навчально-науковий інститут післядипломної освіти
Інститут проводить навчальну діяльність згідно ліцензії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України і має право:
- здійснювати перепідготовку фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліст або магістр за всіма акредитованими в університеті спеціальностями;
- здійснювати підвищення кваліфікації за базовими напрямами освітньої діяльності університету.
Ректори
Керівники університету
- Ранній та довоєнний період
- 1922-1923 — Нерехтський В. Д.
- 1923-1927 — Вітров О. Я.
- 1927-1928 — Михайлов І. Є.
- 1928-1930 — Мазуркевич Г. С.
- 27.08.1930-27.12.1930 — Луковський М. П.
- 1930-28.01.1934 — Горбач С. П.
- 1934-08.10.1934 — Гзовський І. С.
- 1934-1936 — Коротун С. Т.
- 1936-1938 — Бобко С. К.
- 22.03.1938-14.08.1941 — Горецький Є. І.
- Післявоєнний київський період
- 01.12.1943-1947 — Скобліков П. А.
- 1947-1948 — Салата П. В.
- 1948-1959 — Семенов К. С.
- Рівненський період
- 1959-1970 — Семенов К. С.
- 1970-1998 — Вознюк С. Т.
- 1998-2005 — Кравець С. В.
- 2005-2012 — Гурин В. А.
- 2012-2014 — Сорока М.П.
- 2014 і на даний час - Мошинський В.С.
Відомі випускники
- Перехрест С.М., доктор технічних наук, працював радником з питань інженерних меліорацій в республіці Куба (випускник 1929р.).
- Кудінов О.І. працював Міністром сільського та міського будівництва Казахстану (випускник 1932р.).
- Шульга М.І. працював Міністром меліорації та водного господарства України (випускник 1929р.).
- Денисенко І.І. працював Міністром водного господарства Казахстану (випускник 1934р.).
- Ротань А.З. працював заступником Міністра рибної промисловості України (випускник 1931р.).
- Ткач В.М. працював Міністром меліорації і водного господарства (випускник 1953р.).
- Хорєв В.М. працював Міністром меліорації і водного господарства, головою Держводгоспу України (випускник 1964р.).
- Семчук Г.М. кандидат технічних наук, лауреат Державної премії України, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (випускник 1972р.) (фото додається).
- Яцик А.В. працював помічником Міністра меліорації і водного господарства України, доктор технічних наук, професор, академік Української академії аграрних наук, заслужений діяч науки і техніки України, директор Українського науково-дослідного інституту водогосподарсько-екологічних проблем, завідувач кафедри водогосподарської екології, гідрології та природокористування НУВГП (випускник 1972р.)
- Сташук В.А. – Голова Державного агентства водних ресурсів України, почесний професор НУВГП, (випускник гідротехнічного факультету 1977р.) (фото додається).
- М'яч Дредбол - шоу-мен, ведучий фестивалів, MC, діджей «Радіо Трек», вокаліст гурту « Ворст» та екс-вокаліст гурту «Мій Батько П'є». (випускник 2007р.)
- Ольга Земляк, випускниця факультету економіки і підприємництва у 2012 році на чемпіонаті Європи у Гельсінкі здобула золоту медаль в естафеті 4х400 метрів. Вперше в історії університету Земляк Ольга захищала спортивну честь України на Олімпійських іграх в Лондоні, у складі збірної команди України з легкої атлетики в естафеті 4*400 м вона зайняла почесне 4 місце (випускниця 2012р.)
Нагороди та репутація
За визначні досягнення у підготовці фахівців, розбудові економіки держави та внесок у створення міжнародного іміджу України університет нагороджений орденом Дружби народів (1982р.), занесений до «Золотої книги ділової еліти України», є неодноразовим переможцем рейтингів «Золота фортуна» і «Гордість міста», конкурсу «100 найкращих підприємств» у номінації «Вища освіта». Прикладом високоефективної підготовки спеціалістів є кількість займаних ними керівних посад у системі Державного агентства водних ресурсів України, відсоток яких сягає майже 80%.
У 2012 р. Університет був учасником і переможцем цілої низки міжнародних та всеукраїнських виставок, зокрема:
- 15-та Міжнародна виставка навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні – 2012». Університет нагороджений золотою медаллю та дипломом за високі творчі досягнення в удосконаленні змісту навчально-виховного процесу національної системи освіти України.
- Третя Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2012». НУВГП нагороджений золотою медаллю та дипломом у номінації «Діяльність вищого навчального закладу по підвищенню якості підготовки фахівців».
- Міжнародна виставка «Освіта та кар’єра – 2012». НУВГП нагороджено гран-прі та дипломом виставки «Освіта та кар’єра – 2012» у номінації «Досягнення у працевлаштуванні випускників ВНЗ».
- У 2015 році трудовий колектив НУВГП отримав найвищу відзнаку Верховної Ради України - Грамоту Верховної Ради України за заслуги перед Українським народом.
Джерела
- Сайт університету
- Національний університет водного господарства та природокористування (До 85-річчя університету). — Київ: ТОВ "Логос Україна", 2007.
- Кафедра водних біоресурсів Національного університету водного господарства та природокористування
Це незавершена стаття. Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її. |