Кібернетики, інформаційний технологій та інженерії
Інститут автоматики, кібернетики та обчислювальної техніки | |
---|---|
Логотип ННІ | |
Цифрові ресурси | |
Репозиторій | |
Форма навчання | |
денна заочна заочно-дистанційна | |
Довідники | |
Довідник абітурієнта 2015 Довідник абітурієнта 2016 |
Кафедри
- Автоматизації, електротехнічних та комп'ютерно-інтегрованих технологій
- Вищої математики
- Обчислювальної техніки
- Комп'ютерних наук та прикладної математики
- Комп'ютерних технологій та економічної кібернетики
Спеціальності та спеціалізації
- 113 Прикладна математика
- 122 Комп'ютерні науки та інформаційні технології (інформатика)
- 122 Комп'ютерні науки та інформаційні технології (комп'ютерні науки)
- 122 Комп'ютерні науки та інформаційні технології за освітньою програмою "Інформатика" республіка Польща
- 123 Комп’ютерна інженерія
- 126 Інформаційні системи та технології
- 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка
- 15.39 Профеійна освіта. Цифрові технології
- 151 Автоматизація та комп’ютерно–інтегровані технології
- 051 Економіка (Інформаційні технології в бізнесі)
Загальна інформація
Навчально-науковий інститут автоматики, кібернетики та обчислювальної техніки створено на базі факультету прикладної математики та комп’ютерно-інтегрованих систем 12 квітня 2013 року.
Директор інституту - доктор технічних наук, кандидат фізико-математичних наук, професор П.М.Мартинюк.
В свою чергу, факультет прикладної математики та комп’ютерно-інтегрованих систем було створено у 2000 році. Деканом факультету від моменту його створення був доктор технічних наук, професор А.П.Власюк.
В інституті функціонують наступні кафедри: комп'ютерних наук та прикладної математики, обчислювальної техніки, вищої математики, автоматизації, електротехнічних та комп'ютерно-інтегрованих технологій, комп’ютерних технологій та економічної кібернетики.
Де можна отрмати знання та навички за напрямками та спеціальностями такими як: «Прикладна математика» та «Автоматизація та комп’ютерно–інтегровані технології», що належать до кібернетичного напрямку. Обидві спеціальності акредитовані за освітньо-кваліфікаційними рівнями бакалавр, спеціаліст та магістр. В тому числі: Економіка, Професійна освіта. Цифрові технології, Інформаційні системи і технології
Водночас в інституті акредитовано нові напрями підготовки: «Комп’ютерні науки» і «Комп’ютерна інженерія» галузі знань «Інформатика та обчислювальна техніка» та напрям підготовки «Інформатика» галузі знань «Системні науки та кібернетика».
Наші студенти навчаються у сучасних комп’ютерних класах з найновішим програмним забезпеченням, які об’єднані в єдину мережу і підключені до Інтернету. До їх послуг спеціалізовані лабораторії, обладнанні сучасною мікропроцесорною технікою та комп’ютерно-інтегрованими системами контролю регулювання та керування.
Навчально-науковий інститут автоматики, кібернетики та обчислювальної техніки тісно співпрацює з вищими навчальними закладами зарубіжжя. Студенти мають можливість навчатися за спільними магістерськими програмами із інститутом електроніки та інформатики Люблінської політехніки, після закінчення якого вони отримуватимуть державні дипломи магістра України та Польщі.
Професорсько-викладацький склад інституту нараховує більше десяти докторів наук, професорів та понад п’ятдесяти кандидатів наук, доцентів, які ведуть наукові дослідження з проблем сучасної математики, математичного та комп’ютерного моделювання природних, техногенних та інформаційних систем; теорії стійкості динамічних систем моделювання ризиків технічних, економічних та соціальних систем; прийняття рішень в умовах невизначеності; створення підземно-рухових пристроїв на біонічних принципах; розробки програмного забезпечення мікропроцесорних та комп’ютерно-інтегрованих систем вимірювання технологічних параметрів, корпоративних інформаційних мереж, комп’ютерних вірусів, тощо.
Наші студенти неодноразово виборювали призові місця на всеукраїнських олімпіадах з програмування, математики, електротехніки, фізики, автоматизації технологічних процесів, були учасниками 4-х міжнародних олімпіад з програмування в Бухаресті, Києві, Харкові, Вінниці.
Інститут активно співпрацює з Київським національним університетом ім. Тараса Шевченка, Національним технічним університетом «Київський політехнічний інститут», Львівським національним університетом ім. Івана Франка, Національним університетом «Львівська політехніка», Національним університетом «Києво-Могилянська академія», Інститутом кібернетики НАН України ім. В.М. Глушкова, Інститутом математики НАН України, Національним авіаційним університетом та іншими провідними навчальними та науковими закладами держави.
Студентське життя - це не тільки щоденне інтенсивне навчання, але й участь в художній самодіяльності, спортивному житті інституту та університету. Щороку в університеті проводяться:
- турніри з кіберспорту такі як Dota 2 та Counter-Strike,
- фестивалі «Студентська весна», турніри КВК, конкурс «Міс університету»,
- спартакіади з багатьох видів спорту (футбол, волейбол, шахи, армспорт)
в 2021 році студентська команда ННІ АКОТ стала переможцем Офіційного студентського кубоку Рівненської області з дисципліни Dota 2 [1]
Наукові проекти
В ННІ АКОТ працює три науково-дослідні лабораторії:
Науково-дослідна лабораторія прогнозної аналітики та моделювання (Керівник: к.т.н., доцент, доцент кафедри комп'ютерних наук та прикладної математик Мічута Ольга Романівна)
Науково-дослідна робототежніки та керування (Керівник: д.т.н., професор, професор кафедри автоматизації та комп'ютерно-інтегррованих технологій Сафоник Андрій Петрович)
Науково-дослідна лабораторія інженерії програмного забезпечення та інформаційних систем (Керівник: к.т.н., доцент, доцент кафедри комп'ютерних наук та прикладної математик Жуковський Віктор Володимирович)
В даних лабораторіях активно працють не лише викладачі інституту, але й студенти та аспіранти. Саме тут студенти вчаться застосовувати отримані теоретичні знання для розвязування різних прикладних задач та здійснюють перші кроки в своїй науковій діяльності.
Також станом на квітень 2021 року і нашому навчально-науковому інституті виконується ряд держбюджетних тем, а саме:
"Математичне та комп'ютерне моделювання техногенних керовних процесів в пористих середовищах з бар'єрами за умов ідентифікації" (№ держреєстрації: 0120U102055). Керівники проекту: д.т.н., професор Мартинюк Петро Миколайович та д.т.н., професор Бомба Андрій Ярославович
"Іноваційні засади проектування та адаптації ресурсозберігаючих рішень для оптимізації процесів очищення води з урахуванням автоматизованого контролю" (№ держреєстрації: 0119U000083). Керівник проекту: д.т.н., професор Сафоник Андрій Петрович
"Інформаційно-аналітична система органічного землеробства та забезпечення екологічної стійкості ґрунтів" (№ держреєстрації: 0120U000235). Керівник проекту: к.т.н., доцент Жуковський Віктор Володимирович
"Дослідження суфозії, карстоутворення, корозії та вилуговування в пористих середовищах" (№ держреєстрації: 0119U000081) Керівник проекту:к.т.н., доцент Мічута Ольга Романівна
Студентське життя
Давайте знайомитись, хоча ні.... краще давайте зробимо короткий екскурс в один рік навчання студента. Отож погнали.
Перше вересня… Вже без традиційних дзвіночків та кульок, все по серйозному: з директорами, ректором та його заступниками. Навколо чоловіки в мантіях, яким вже енна кількість років, навіть Мер прийшов. І ось ти сидиш і слухаєш, слухаєш, слухаєш і думаєш: “ Мамо, це і є те круте студентське життя, про яке ти мені так багато розповідала?”. Так, це воно. Проте той, хто вміє терпіти – отримає набагато більше. Існує друга частина нашої посвяти. Вечірка, де наші керівники в світшотах та джинсах ( і не переживайте, тусуються вони там не довго), знайомство з найактивнішими старшокурсниками ( а як відомо, хто кентує з крутими ребятами – сам стає крутий), барбекю, де нарешті за цілий день можна поїсти (на халяву), ну і звісно дискотека. Ну як вам такий сценарій посвяти? Полетіли далі.
Якщо ти до прикладу відмінно танцюєш або співаєш, ми маємо платформу, де кожен творчий студент може показати себе.
Перший рівень ( для новачків) – це фестиваль, який проводиться виключно для першокурсників –“Золота осінь”, цей день може стати хвилиною слави на усі роки навчання, тому не прогав.
Одразу попереджуємо всіх театралів – якщо ти класний актор (або просто любиш це діло) до того ж трохи маєш почуття гумору і навіть якщо не маєш – то не роздумуючи приєднуйся до нашого СТЕМу (студентського театру естрадних мініатюр) під назвою “Шатун” бо це окрема секти людей, які сповідують свою віру і бла бла бла. А до речі, ми маємо ще одну таку секту тільки вже для танцюристів. Якщо ви крутите вертухи під Monatika “Теперь давай танцуй” то автоматом потрапляєте у танцювальний колектив університету “X-dance”
Маємо ринг для найкрутіших вокалістів. Для вас існує окремий фестиваль і на секундочку Всеукраїнський – “Пісня буде поміж нас”. Зверніть увагу, адже прийнявши участь в такому заході – ви будете захищати честь усього нашого університету.
Кожного дня ми з вами думаємо, що сьогодні одягнути, який створити образ чи то як там по модному кажуть “підібрати лук”. Гаразд гаразд, більша частина все життя живе з думкою, що лук то цибуля, але якщо ви всетаки впевнена у собі особа, яка вміє нести себе неначе король/ королева - тоді це ваш зірковий час – хлопці. Так так хлопці зараз дуже страшні модники. Жартуємо, без образ - “Містер та Міс НУВГП” – то є неймовірні конкурси, де прийняти участь можуть усі бажаючі і головне з крутими призами ( до слова генеральним спонсором в нас є туристична фірма "Валентайм тур", яка дарувала поїздки нашим МІС в тур Європою)
А зараз я запрошую на ринг усіх азартних. Тих, хто готовий боротись за перемогу незважаючи ні на що, тих, хто любить змагатись понад усе. Фестиваль студентської творчості “Студентська весна” – місце, де кожен інститут ( до слова в нашому Університеті є 8 Інститутів) хоче довести, що він найкращий, де студенти усіх курсів демонструють таланти. Та й загалом це крутий обмін досвідом, адже приймаємо гостей із Польші, а потім вони приймають в гості нас, ну звісно переможців).
Впевнений що серед Вас є ті хто і вечора не може прожити щоб не поганяти в CS:GO, або DOTA2, і для Вас ми маємо занняття не на один день.Регулярні туріри як під егідою федерації кіберспорту України, так і за сприянння Міністерства і все це із додатковими подарунками від нашого керівництва
Ти любиш Україну і любиш подорожувати?, тоді однозначно що програма обміну студентів нашого ННІ з іншими інститутами та університетети України, такими як: Київ, Одеса, Чернівців, Львів та багато інших саме для тебе.
Ти зможеш побувати у них парах, побачити та порівняти як проходять заняття, погуляти містом, знайти багато нових друзів, а можливо і кохання.
Ми не впевнені, що хтось прочитає це все до кінця, але насправді це лише частинка усього, що ми могли б вам розказати. А ще всі знають , що краще один раз побачити – тому чекаємо із нетерпінням на проведення цієї захопливої екскурсії під назвою – Студентське життя.
органи студентського самоврядування інституту
Галерея
Це незавершена стаття. Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її. |