Охорони здоров'я

Матеріал з Wikiситет
Версія від 11:35, 26 квітня 2021, створена Олександр Іванович Ніколенко (обговорення | внесок) (Оновлення 2021)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Інститут охорони здоров'я
OZ.png
Логотип ННІ
Цифрові ресурси
Репозиторій
Форма навчання
денна
заочна
Довідники
інформація відсутня


Колектив інституту ННІОЗ

Загальна інформація про Навчально-науковий інститут охорони здоров'я

Засновник та директор навчально-наукового інституту охорони здоров’я – Григус Ігор Михайлович, доктор медичних наук, професор, відмінник освіти України. Навчально-науковий інститут охорони здоров’я (ННІОЗ) розпочав свою діяльність 15 лютого 2018 року, у відповідності до Закону України «Про вищу освіту», Статуту університету, на підставі рішення вченої ради університету (протокол № 10 від 27 грудня 2017 року) та на виконання наказу ректора від 09.01.2018 р. № 07 «Про зміну організаційної структури НУВГП, створення навчально-наукового інституту охорони здоров’я».

До складу ННІОЗ увійшли: кафедра фізичної терапії, ерготерапії, кафедра медико-психологічних дисциплін, кафедра теорії та методики фізичного виховання.

На базі ННІОЗ функціонують 5 навчальних лабораторій, спеціалізовані аудиторії, наукова електронна бібліотека, реабілітаційний центр. Враховуючи високий рівень організації навчального процесу, інститут охорони здоров’я готує фахівців, здатних вирішувати сучасні проблеми фізичної терапії та ерготерапії, розробляти науково-обґрунтовані проекти з оздоровлення населення та реабілітації пацієнтів з різними нозологіями.

Професорсько-викладацький склад

Серед професорсько-викладацького складу інституту: 2 доктори медичних наук, доктор біологічних наук, доктор наук фізичного виховання і спорту, 2 кандидати медичних наук, кандидат педагогічних наук, кандидат біологічних наук, 4 кандидати наук фізичного виховання і спорту, старші викладачі, асистенти. Вчене звання професора мають 3 доктори наук, один – провідний науковий співробітник, 4 доценти. В інституті приділяється значна увага залученню викладачів-практиків до освітнього процесу, зокрема, серед науково-педагогічних працівників є діючі працівники центрів реабілітації, експерти різних методик масажу, тощо.

Матеріально-технічне забезпечення

1. Лабораторія анатомії та фізіології людини – забезпечує проходження лабораторного практикуму з анатомії людини, фізіології людини. На базі лабораторії студенти мають можливість: вивчити будову і функції тканин, органів, систем органів та організму людини; оволодіти основними прийомами та методами проведення елементарних фізіологічних досліджень; навчитися надійно та достовірно проводити антропометричні дослідження; набути основних навичок проведення наукового експерименту. Лабораторія оснащена: комп’ютером, мультимедійним проектором, мультимедійними навчальними матеріалами, стендами, муляжами, необхідним інструментарієм, наочними матеріалами, які повністю забезпечує навчальний процес у відповідності з програмою навчальних курсів: анатомія людини, фізіологія людини. Контактна особа: Гуцман Сергій Володимирович, к.б.н, доцент кафедри медико-психологічних дисциплін, +380975251152.

2. Лабораторія фізіотерапії включає: кабінет електролікування, інгаляторій, кабінет теплолікування. Лабораторія оснащена: комп’ютером, мультимедійним проектором, мультимедійними навчальними матеріалами, стендами, фізіотерапевтичною апаратурою: опромінювач (УГН-1) кварцовий для носоглотки, інгалятор аерозольний професійний «Етон», інгалятор АИ-1, апарат УВЧ-80-3 (мікрохвильова терапія), апарат ЛУЧ-3, ПОТОК – (апарат для гальванізації), ПОТОК-1 – (апарат для гальванізації), іскра-1 (апарат для дарсонвалізації), апарат ультразвукової терапії УЗТ-100, апарат УЗТ-1-07ф, ампліпульс-5, Апарат лазерний «Мілта»-ф, апарат електросон ЕС-45, лампа Солюкс. Наочні матеріали повністю забезпечують навчальний процес у відповідності з програмою навчального курсу: фізіотерапія, рефлексотерапія. Контактна особа: Подоляка Петро Сергійович, к.м.н., доцент кафедри фізичної терапії, ерготерапії, +380632169109.

3. Лабораторія лікувальної фізичної культури включає: зал лікувальної фізичної культури. Лабораторія оснащена: комп’ютером, мультимедійним проектором, мультимедійними навчальними матеріалами, велоергометром «Здоров’я», комплексом «Здоров’я», велотренажерами та тренажерним комплексом, татами, фітболи, гімнастичні палки. Наочні матеріали повністю забезпечують навчальний процес у відповідності з програмою навчальних курсів: ЛФК і лікарський контроль, кінезотерапія. Контактна особа: Нестерчук Наталія Євгенівна, док.н.фіз.вих., професор кафедри фізичної терапії, ерготерапії, адаптивна фізична культура, 0979181606.

4.Лабораторія водолікування включає зал водолікування. Лабораторія оснащена: комп’ютером, мультимедійним проектором, мультимедійними навчальними матеріалами, апаратом для підводного душ масажу ТuR UWM 50-1 DS, кафедрою водолікування з душем ВК-3, висхідним душем, циркулярним душем, сухо-повітряною сауною, ваннами (контрасні, лікувальні), чотирьохкамерна ванна (для верхніх та нижніх кінцівок). Наочні матеріали повністю забезпечують навчальний процес у відповідності з програмою навчального курсу: фізіотерапія, курортологія. Контактна особа: Гуцман Сергій Володимирович, к.б.н, доцент кафедри медико-психологічних дисциплін, +380975251152.

5.Лабораторія масажу включає: кабінет масажу. Лабораторія оснащена: комп’ютером, мультимедійним проектором, мультимедійними навчальними матеріалами, стенди, масажні столи, апарат «тонус масажер». Наочні матеріали повністю забезпечують навчальний процес у відповідності з програмою навчального курсу: масаж загальний і самомасаж. Контактна особа: Нестерчук Наталія Євгенівна, док.н.фіз.вих., професор кафедри фізичної терапії, ерготерапії, 0979181606.

6. Лабораторія інклюзивної освіти. Контактна особа: Нагорна Ольга Борисівна, к.н.фіз.вих., доцент, доцент кафедри фізичної терапії, ерготерапії, 0982596392.

7. Лабораторія сенсомоторного розвитку. Контактна особа: Нестерчук Наталія Євгенівна, док.н.фіз.вих., професор кафедри фізичної терапії, ерготерапії, 0979181606.

Кафедри

Кафедра фізичної терапії, ерготерапії

Кафедра теорії та методики фізичного виховання

Кафедра Медико-психологічних дисциплін

Освітні програми

Спеціальності та спеціалізації

227 Фізична терапія, ерготерапія

017 Фізична культура і спорт

Директор інституту

Навчально-науковий інститут охорони здоров'я очолює доктор медичних наук, професор, відмінник освіти України - Григус Ігор Михайлович

Григус І.М.jpgПроєкти

ПРОЄКТ «Курси масажистів»

Кафедра фізичної терапії, ерготерапії проводить набір у групу на курси класичного масажу, які призначені для студентів різних напрямів та спеціальностей. Підготовка масажистів включає лекційні та практичні заняття, що проводяться на базі реабілітаційного центру кафедри «Здоров'я людини і фізичної реабілітації» Національного університету водного господарства та природокористування. Переваги навчання у нас:

1. Графік проведення занять з урахуванням побажань усіх слухачів групі. 2. Отримання сертифікату державного зразка Національного університету водного господарства та природокористування українською та англійською мовами. 3. Курси проводить доктор наук з фізичної реабілітації, професор кафедри здоров'я людини і фізичної реабілітації.

Курс з тайського традиційного масажу.

Традиційний тайський масаж виконується на твердому матраці. Пацієнт одягає зручний одяг, який дозволяє масажисту вільно рухатися руками по тілу. Під час тайського масажу не використовують креми, лосьйони і масла. Тайський масаж включає в себе елементи розтирання, ніжного погладжування, глибокої розтяжки і ритмічних стиснень. У ньому присутні елементи основних асан йоги для відкриття суглобів без опору і зняття напруги в м'язах. Сеанс традиційного тайського масажу може тривати від одного до трьох годин або більше і відбувається в дуже повільному темпі. Тайський масаж полегшує і сприяє гармонійному стану свідомості. Тайський масаж є відносно новою процедурою, але він був фактично розроблений буддійськими ченцями в Таїланді як спосіб лікування 2500 років тому. У тайському масажі використовується пасивне розтягування і ніжний тиск уздовж лінії енергії тіла для збільшення гнучкості, зняття м'язової і суглобової напруги і енергетичного балансу систем організму. У Таїланді традиційний тайський масаж є галуззю тайської традиційної медицини і широко розглядається як медична дисципліна, застосовувана для лікування широкого спектру захворювань.

ПРОЄКТ «Реабілітаційний центр кафедри фізичної терапії, ерготерапії»

Реабілітаційний центр забезпечує:

1) реалізацію головних завдань, визначених Законами України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», «Про реабілітацію інвалідів в Україні», «Про соціальні послуги» щодо забезпечення права на реабілітацію з метою їх подальшої інтеграції в суспільстві; 2) створення умов для всебічного розвитку, засвоєння дітьми з особливими потребами знань, умінь і навичок з метою підготовки їх до здобуття дошкільної освіти з подальшим здобуттям дітьми базової та повної загальної середньої освіти, професійно-технічної та вищої освіти; 3) підготовку батьків дітей з особливими потребами до впровадження реабілітаційного процесу поза межами реабілітаційного центру; 4) надання реабілітаційних послуг відповідно до індивідуальних програм реабілітації та активного залучення батьків та (або) законних представників; 5) надання кваліфікованої реабілітаційної допомоги студентам та іншим особам з різними захворюваннями та дітям з особливими потребами, військовослужбовцям, переселенцям та їх сім’ям, які постраждали внаслідок бойових дій.

Основними видами послуг з реабілітації є:

 реабілітаційне обстеження при різних патологіях;  визначення функціонального стану організму та рівня працездатності;  складання програми реабілітаційного втручання;  класичні методики ЛФК, що поліпшують загальний стан хворого;  відновлення рухових функцій;  реабілітаційне навчання, щодо виконання основних рухів;  реабілітаційне втручання щодо розвитку загальної та дрібної моторики;  фізіотерапевтичні процедури, при яких спостерігається тимчасове поліпшення за рахунок знеболювання, поліпшення місцевого кровообігу, зниження набряку і протизапальної дії;  різновиди масажу, які сприяють поліпшенню місцевого кровообігу в м'язах та мають рефлекторний вплив;  мануальна терапія, яка позитивно впливає за рахунок відновлення правильного розташування хребців, поліпшення місцевого кровообігу;  фітнес для оздоровлення всього організму;  різновиди масажу: лікувальний, класичний, релаксаційний, тайський традиційний, тайський стретчинг-масаж, іспанський, японський, бамбуковими палицями;  терапія стретчингом;  ерготерапія;  сенсо-моторний розвиток пацієнтів;  навчання пересуванню з допоміжними засобами.

Також реабілітаційний центр надає консультативну та інформаційну допомогу студентам з обмеженими можливостями у різноманітних питаннях навчання та життєдіяльності, соціально-психологічної, консультативної та корекційної допомоги дітям із соматичними, сенсорними та фізичними порушеннями, їх батькам та членам сім’ї.

Посилання на інформаційні сторінки та контактні дані

1. Посилання на офіційний сайт

2. Сторінка у Facebook

3. Сторінка у instagram

4. Адреса: м. Рівне, вул. Волинська, 24, гуртожиток №5.

5. Телефон: вн 6-71.

6. Електронна пошта: nni-oz@nuwm.edu.ua

Навчальна робота

В інституті охорони здоров’я ведеться підготовка здобувачів вищої освіти за першим (бакалаврським) і другим (магістерським) рівнями освіти галузі знань 22 «Охорона здоров’я», напрямом підготовки 6.010203 «Здоров’я людини» та спеціальності 227 «Фізична терапія, ерготерапія» денної та заочної форм, післядипломної освіти. Навчання проводиться за державним замовленням та на контрактній основі. Нормативний термін навчання за першим (бакалаврським) рівнем – 4 роки, випускники медичних коледжів вступають одразу на 2 курс (три роки навчання). Перелік основних дисциплін: основи фізичної терапії, теорія і технології оздоровчо-рекреаційної рухової активності, діагностика і моніторинг стану здоров'я, теорія і методика фізичного виховання, фізична терапія в травматології та ортопедії, перша медична допомога,фізична терапія в хірургії, фізична терапія в неврології та нейрохірургії, фізична терапія при захворюваннях внутрішніх органів, фізична терапія при множинних захворюваннях, оздорвчий туризм та орієнтування, фізична терапія в пульмонології, фізична терапія в педіатрії, медичне право, ерготерапія, нетрадиційні засоби оздоровлення, ЛФК і лікарський контроль, фізична терапія в кардіології. За другим (магістерським) рівнем нормативний термін навчання – 1,4 роки.

Післядипломна освіта передбачає отримання спеціальності на основі здобутого раніше освітньо-кваліфікаційного рівня та практичного досвіду. Навчання здійснюється за денною та заочною формами. Після закінчення навчання випускникам присвоюється відповідна кваліфікація, яка підтверджується дипломом державного зразка. Також проводяться курси підготовки та перепідготовки працівників навчальних закладів України І-ІV рівнів акредитації.

Наукова робота

Наукова спеціалізація навчально-наукового інституту охорони здоров’я: «Реабілітаційні та фізкультурно-рекреаційні технології відновлення та підтримки здоров'я людини». Загальне керівництво науковою роботою здійснює директор навчально-наукового інституту охорони здоров'я, доктор медичних наук, професор Ігор Михайлович Григус. Наукова діяльність ННІОЗ здійснюється за такими напрямками: 1.Теоретико-методичні основи фізичної реабілітації дітей з вродженою клишоногістю. 2.Теоретико-методологічні засади фізичної реабілітації хворих на ревматоїдний артрит. 3.Теоретико-методичні основи фізичної реабілітації хворих на хронічне обструктивне захворювання легень. 4.Методика оздоровлення студентів ВНЗ під час професійної підготовки. 5.Фізична реабілітація при тазових передлежаннях та неправильних положеннях плода в ІІ-ІІІ триместрі вагітності. 6.Оптимізація фізичної підготовленості студентів гуманітарного вузу з різним типом автономної нервової системи. Наведені вище наукові напрямки реалізуються шляхом виконання науково-дослідної роботи на тему: «Реабілітаційні та фізкультурно-рекреаційні технології відновлення та підтримки здоров'я людини» на 2017–2021 рр. (номер державної реєстрації 0117U007676). За кожним напрямком закріплені викладачі кафедр, що є провідними та досвідченими фахівцями у даній галузі. За результатами науково-дослідної роботи у кінці кожного календарного року кафедри складають звіт на основі проведених досліджень. Наукова діяльність кафедр відображена у публікаціях результатів досліджень. Науково-педагогічні працівники опублікували понад 100 статей і тез у наукових виданнях, 5 монографій, 15 навчальних посібників, у тому числі 4 навчальних посібники із Грифом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. Упродовж 2013-2017 років результати наукової роботи доповідались на більш як 50 міжнародних, всеукраїнських, внутрішньовузівських науково-практичних та онлайн-конференціях. Викладачі кафедр, які є членами як Світової конфедерації фізичної терапії, так і Української асоціації фізичної терапії, приймають участь у наукових дослідженнях з питань здоров'я людини та фізичної реабілітації, проходять підвищення кваліфікації та планове стажування у провідних вищих навчальних закладах України та Республіки Польщі, що дозволяє оперативно надавати студентам інформацію, знання та вміння про сучасні наукові та практичні розробки у галузі фізичної терапії, рекреації, фізичного виховання, спорту і здоров'я людини. Студенти ННІ охорони здоров'я беруть активну участь у наукових дослідженнях, наукових семінарах і гуртках. Особлива увага приділяється участі студентів у конференціях, онлайн-конференціях, щорічних Всеукраїнських студентських олімпіадах, конкурсах. Як результат, студенти мають публікації у спеціальних та фахових виданнях, є переможцями І та ІІ етапів Всеукраїнської студентської олімпіади з фізичної реабілітації.

Виховна робота

Виховна робота в ННІОЗ здійснюється згідно законодавчих документів: Закону України «Про вищу освіту» (2014 р.), Закону України «Про освіту» (2017 р.), Національної стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2021 року від 25.06.2013 р. № 344, Постанов Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у поточному році». Планування виховної роботи в інституті базується на конкретизованих цілях і виховних завданнях: - виховання поваги до Батьківщини та її історії; - становлення національної свідомості, патріотизму; - виховання правової культури, поваги до Конституції України; - виховання культури поведінки, особистості студентів; - підготовка високопрофесійних спеціалістів-медиків; - дотримання принципів загальнолюдської, християнської моралі і етики; - формування мовленнєвої культури; - опанування надбаннями національної і світової культури; - розвиток талантів і здібностей студентів; - формування естетичного смаку студентів; - фізичне вдосконалення та екологічне виховання. Основними напрямами виховної роботи ННІОЗ є: - оволодіння знаннями з майбутньої спеціальності; - участь у суспільно-корисних заходах; - розвиток суспільної активності студентів; - просвітницько-пізнавальна діяльність; - спортивно-оздоровча діяльність; - культурно-масова діяльність; - участь у науково-пошуковій діяльності; - благодійна діяльність; - волонтерська діяльність; - організація культурно-туристичного відпочинку студентів. Виховна робота в ННІОЗ проводиться відповідно до календарно-тематичного плану.