Кафедра водних біоресурсів

Матеріал з Wikiситет
Версія від 23:32, 20 листопада 2015, створена Микола Ушаков (обговорення | внесок) (Створена сторінка: ==Історія== Спеціальність "Водні біоресурси" була відкрита в 2000 році згідно рішення вчен...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Історія

Спеціальність "Водні біоресурси" була відкрита в 2000 році згідно рішення вченої ради Українського державного університету водного господарства і природокористування на факультеті екології та землевпорядкування при кафедрі екології. Ініціатором відкриття спеціальності був декан факультету екології та землевпорядкування доктор с-г наук професор Клименко Микола Олександрович.

З 2001 року спеціальність була переведена на кафедру агрохімії, ґрунтознавства та землеробства.

Кафедра водних біоресурсів була створена у 2002 році, відповідно до рішення вченої ради університету від 31 травня 2002 року (протокол № 2) та дозволу Міністерства освіти та науки України від 10 вересня 2002 року.

У 2004 році спеціальність «Водні біоресурси» у НУВГП акредитована за кваліфікаційним рівнем "бакалавр", та у 2005 році за освітньо-кваліфікаційним рівнем "спеціаліст". З 2014р. спеціальність «Водні біоресурси» акредитована за кваліфікаційним рівнем «магістр» з напряму 8.09020101 «Водні біоресурси».

Кафедру очолювали: у 2002-2003 рр.. — кандидат ветеринарних наук, доцент Воловик Галина Петрівна, з вересня 2003 по серпень 2009 р. — кандидат біологічних наук, доцент Сондак Василь Володимирович, з вересня 2009 по вересень 2013 р. — доктор ветеринарних наук, професор Мандигра Микола Станіславович. З жовтня 2013 р. і по сьогоднішній день завідувачем кафедри є доктор біологічних наук, професор Сондак Василь Володимирович.

Перший випуск спеціалістів відбувся у 2005 році. Основні напрямки дипломних робіт: аналіз роботи рибних господарств та рекомендації з оптимізації їх діяльності, іхтіологічні дослідження, декоративна аквакультура, охорона та раціональне використання рибних ресурсів природних водойм. Більшість випускників кафедри отримали запрошення на роботу за фахом, дехто був рекомендований до вступу в магістратуру та аспірантуру.

748.jpg

Сондак Василь Володимирович Доктор біологічних наук, професор

Основні напрями наукових досліджень:

  • використання теплих стічних вод енергетичних підприємств (ТЕС, ДРЕС, АЕС) в сільськогосподарському виробництві: тепличне господарство, рибництво, вирощування сільськогосподарських культур у відкритому ґрунті;
  • відновлення біопродуктивності та видового різноманіття аборигенної іхтіофауни трансформованих річкових та озерних екосистем Західного Полісся України;
  • реабілітаційна іхтіоценологія трансформованих басейнів річок та озер Західного Полісся України.




Кафедра використовує 9 спеціалізованих лабораторій та комп'ютерний клас, які входять до навчальної бази навчально-наукового інституту агоекології та землеустрою. Базами практики при підготовці спеціалістів є фермерське господарство "Вікторія" (с. Дібрівськ Зарічнянського району Рівненської області), риборозплідник (с. Івачків Здолбунівського району), Олександрійська рибоводно-меліоративна станція (с. Волошки, Рівненського району), ВАТ "Рівнерибгосп" (с. Понебель Рівненського району Рівненської обл.), форелеве господарство "Оконськ" (Волинська обл.). Професорсько-викладацький склад кафедри водних біоресурсів підтримує тісні творчі зв'язки зі спорідненими кафедрами вищих навчальних закладів України: рибогосподарського факультету Національного аграрного університету (м. Київ), рибогосподарського факультету Херсонського державного аграрного університету, Вінницький державний аграний університет, та ін. Крім того, підтримуються зв'язки з науково-дослідними організаціями України: НДІ рибництва, Інститутом гідробіології НАНУ, НКТЦ "Техрибвод" (м. Київ) тощо.

Основні наукові напрямки за якими працює кафедра є:

  • відновлення видового різноманіття та відтворення аборигенної іхтіофауни антропогенно порушених річкових та озерних систем;
  • розробка і впровадження систем загальної профілактики вірусних захворювань коропових риб;
  • оцінка екологічного стану, господарської та кормової цінності фітобіоти водних екосистем;
  • біотехнологія розведення живих кормів для потреб рибництва;
  • шляхи раціонального ведення ставового рибництва в умовах Поліської зони, та вирощування якісного рибопосадкового матеріалу;

Склад кафедри Автоматизації, електротехнічних та комп'ютерно-інтегрованих технологій

Галерея