Сондак Василь Володимирович

Матеріал з Wikiситет
Перейти до: навігація, пошук

Біографія

Сондак Василь Володимирович

Народився 9 травня 1955 року на Рівненщині. Після закінчення природничого факультету Житомирського державного педінституту ім. І. Франка з 1977 по 1982 рік працював вчителем хімії та біології середньої школи.

З 1982 по 1991 роки – молодший науковий співробітник науково-дослідного сектору Українського інституту інженерів водного господарства, аспірант кафедри меліоративного грунтознавства та землеробства, старший науковий співробітник.

У 1990 році на засіданні спеціалізованої Ради Московської сільськогосподарської академії імені К. А. Тімірязєва захистив кандидатську дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук.

З 1990 по 1997 роки старший викладач, а з 1997 по 2003 роки доцент кафедри екології.

З 2003 по вересень 2009 року займав посаду завідувача кафедри водних біоресурсів.

В 2010 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук.

З жовтня 2013 р. займає посаду завідуючого кафедрою водних біоресурсів.

В січні 2014 р. отримав атестат професора кафедри водних біоресурсів.

Сондак В. В. – автор та співавтор 101 наукової праці. Член-кореспондент Міжнародної академії наук екології та безпеки життєдіяльності (МАНЕБ), відмінник освіти України, член науково-методичної комісії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України за напрямком 0902 "Водні біоресурси і аквакультура". Займаючи посаду завідувача кафедри водних біоресурсів, був членом робочої групи з розробки галузевого стандарту вищої освіти за спеціальністю "Водні біоресурси".

Основні напрями наукових досліджень

  • використання теплих стічних вод енергетичних підприємств (ТЕС, ДРЕС, АЕС) в сільськогосподарському виробництві: тепличне господарство, рибництво, вирощування сільськогосподарських культур у відкритому ґрунті;
  • біоіндикація стану довкілля;
  • відновлення біопродуктивності та видового різноманіття аборигенної іхтіофауни трансформованих річкових та озерних екосистем Західного Полісся України;
  • реабілітаційна іхтіоценологія трансформованих басейнів річок та озер Західного Полісся України.

E-mail

v.v.sondak@nuwm.edu.ua