Інститут післядипломної освіти
Загальна інформація
Інститут проводить навчальну діяльність згідно ліцензії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України і має право:
- здійснювати перепідготовку фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліст або магістр за всіма акредитованими в університеті спеціальностями;
- здійснювати підвищення кваліфікації за базовими напрямами освітньої діяльності університету.
Навчально-науковий інститут післядипломної освіти (ННІПО) Національного університету водного господарства та природокористування (НУВГП) створений відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 592 від 15 грудня 2000 року та наказу ректора Рівненського державного технічного університету № 9 від 11 січня 2001 року на базі факультету підвищення кваліфікації фахівців, що функціонував в структурі Українського інституту інженерів водного господарства з 1979 року та спеціального факультету перепідготовки фахівців, заснованого в 1993 році. Перейменований відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 березня 2002 р. № 115-р та наказу Міністерства освіти і науки України від 21 березня 2002 р. № 205. Реорганізований та перейменований відповідно до наказів ректора Національного університету водного господарства та природокористування № 602 від 6 жовтня 2004 р., № 446 від 6 жовтня 2009 р., №… від 2012 р.
Відділи
Діяльність
Перепідготовка
Перепідготовка фахівців передбачає отримання іншої спеціальності на основі здобутого раніше освітньо-кваліфікаційного рівня та практичного досвіду. Інститут здійснює таке навчання лише за тими спеціальностями, що акредитовані в університеті за освітньо-кваліфікаційним рівнем «спеціаліст» або «магістр» і ліцензовані на перепідготовку Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України.
Навчальні плани інституту дозволяють здійснювати перепідготовку бакалаврів, спеціалістів та магістрів.
Навчання проводиться на денній, заочній формах та екстерном. Екстернат є особливою формою навчання для здобуття певного рівня вищої освіти шляхом самостійного вивчення навчальних дисциплін і складання у вищому навчальному закладів заліків, іспитів та інших форм контролю, передбачених навчальним планом, який формується в індивідуальному порядку відповідно до рівня базової освіти і державних стандартів.
Тривалість навчання – в межах 2 років. Після закінчення навчання випускникам інституту присвоюється відповідна кваліфікація, яка підтверджується дипломом державного зразка.
Підвищення кваліфікації
Підвищення кваліфікації фахівців передбачає набуття здатностей виконувати додаткові завдання та обов’язки в межах отриманої спеціальності. Проводиться в інституті за базовими напрямками спеціальностей університету.
Систематичними напрямками є підвищення кваліфікації викладачів та майстрів виробничого навчання, а також підвищення кваліфікації з питань охорони праці. Разові курси та стажування на кафедрах університету організовуються за замовленням підприємств, відповідно до потреб: "Автоматизація бухгалтерського обліку", "Кошторисна справа в будівництві", "Основи комп'ютерної грамотності", "Гідротехнічне будівництво", "Екологія житла", "Менеджмент організацій за галузевим спрямуванням", "Економіка підприємства", "Облік і аудит", "Страхова справа" та інші.
Термін навчання визначається замовником і коливається в межах 72…432 аудиторних годин. Після проходження курсів підвищення кваліфікації слухачі отримують свідоцтво державного зразка.
Матеріально-технічна база
У своїй діяльності Інститут використовує науковий, навчальний і методичний потенціал університету і має власну матеріальну базу, до складу якої входить навчально-адміністративний корпус загальною площею близько 1300 кв. м., вісім обладнаних навчальних аудиторій, комп’ютерний клас на 16 робочих місць, спортивна зала, філія бібліотеки, окремі житлові секції в гуртожитках університету.
В бібліотечному фонді інституту нараховується близько 1100 примірників сучасних підручників і навчальних посібників та близько 2000 методичних вказівок для вивчення окремих дисциплін.
Навчальний процес забезпечується відповідно до сучасних вимог: обладнаними аудиторіями, комп’ютерним та програмним забезпеченням, оргтехнікою, спеціально підготовленими навчально-методичними комплексами та мультимедійним супроводом дисциплін.