ОПП Електроенергетика електротехніка та електромеханіка

Матеріал з Wikiситет
Перейти до навігації Перейти до пошуку

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ

Освітньо-професійна програма "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка" бакалаврського рівня

Мета освітньої програми - формування інноваційного потенціалу, критичного мислення, здатності до автономної роботи та інженерної кооперації майбутньої інтелектуальної генерації фахівців у галузі електричної інженерії шляхом практико-орієнтованого підходу до оволодіння компетентностями з електроенергетики, електротехніки та електромеханіки.

Практична підготовка бакалаврів ОПП «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» на базі філії кафедри АЕКІТ на ТОВ «Високовольтний союз-РЗВА», 2020 р.

В Рівненській області це єдина освітня програма, що готує фахівців, здатних розв’язувати спеціалізовані задачі та вирішувати практичні проблеми у галузі електроенергетики, електротехніки та електромеханіки, які характеризуються комплексністю та невизначеністю умов.

Програма, забезпечуючи грунтовну підготовку з систем електропостачання, електричних мереж тощо, відрізняється від аналогічних програм в університетах сусідніх областей тим, що приділяє більшу увагу мікропроцесорним засобам керування електротехнічними об’єктами, релейного захисту, використанню програмованих логічних контролерів, що є особливо актуальним при модернізації електричних підстанції, застосуванню цифрових засобів обліку електроенергії, впровадженню новітніх технологій генерації та зберігання електроенергії.

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО ОП

Велика кількість підприємств електроенергетичного напрямку на Рівненщині та прилеглих районах, зокрема – двох атомних станцій, а також потреба в обслуговуванні електрообладнання хімічних, деревообробних, харчових, торфових та інших підприємств, викликали необхідність започаткувати у 2013 році підготовку фахівців за напрямом «Електротехніка та електротехнології» на базі НУВГП.

Мельник Р.І., головний спеціалість з міжнародної кооперації ТОВ «Високовольтний союз-РЗВА», ознайомлює студентів з особливостями виробничого процесу виготовлення, лабораторних випробувань та налагодження високовольтної апаратури, 2020 р.

Викладання дисциплін електротехнічного спрямування в університеті почалося 1930 року, коли в Київському інженерно-меліоративному інституті проф. Ільченко В.І. викладав дисципліну «Елементи електротехніки та електрифікація сільського господарства». Вперше окрема кафедра електротехніки і автоматики з’явилась у 1959 р., коли Київський інженерно-меліоративний інститут було переведено до Рівного, отримавши назву Український інститут інженерів водного господарства. Кафедра впродовж десятиліть викладала теоретичні основи електротехніки, електробезпеку, електропривод та інші дисципліни для студентів багатьох спеціальностей. Сьогодні кафедра носить назву автоматизації, електротехнічних та комп’ютерно-інтегрованих технологій і є випусковою для здобувачів вищої освіти за спеціальностями 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» і 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології».

Первинна акредитація напряму підготовки «Електротехніка та електротехнології» була успішно пройдена у 2017 році. Тоді ж розпочато підготовку здобувачів освіти на магістерському рівні за спеціальністю 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка». Активно здійснюється профорієнтація. За 8 років у НУВГП підготовлено близько 250 бакалаврів електроенергетичного профілю.

Лабораторна база для підготовки студентів за ОП динамічно оновлюється. Студенти виступають на конференціях, пишуть статті, наукові роботи на студентські конкурси. Кафедра АЕКІТ регулярно проводить студентську науково-практичну конференцію "Автоматика, комп'ютерно-інтегровані й електротехнічні технології". До викладання залучаються фахівці в великим досвідом практичної роботи (Сірик Р.Є., к.т.н. Килимчук А.В.). Окремі лекції читають представники виробництва. Практику здобувачі проходять на ТОВ «Високовольтний союз-РЗВА», ПрАТ «Рівнеобленерго», ДП «НАЕК «Енергоатом» ВП «Рівненська АЕС» та ВП «Хмельницька АЕС», ТзОВ «Західна Електро Система» та ін. Сумісно з ТОВ «Високовольтний союз-РЗВА» реалізується пілотний проєкт відповідно до наказу МОН № 1296 від 15.10.2019 р. з підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти за ОП, що отримує позитивні відгуки роботодавця. За ініціативою Рівненської АЕС із кінця 2019 року НУВГП увійшов до числа профільних ЗВО для ДП «НАЕК «Енергоатом», причому ОП розглядається кадровою службою станції як актуальна. До оновлення ОП залучаються роботодавці та студенти. Регулярно здійснюється моніторинг якості освіти.

ГРУППА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОП


ЗАТВЕРДЖЕННЯ ОП

ОП 2021 року

До складу робочої групи входив представник виробництва - Мельник Роман Іванович, головний спеціаліст з міжнародної кооперації ТОВ «Високовольтний союз - РЗВА».

Рецензії-відгуки зовнішніх стейкхолдерів на ОП 2021 року

Результати громадського обговорення ОП 2021 року

Переглянути громанське обговорення

  • Мельник Володимир, інженер ТОВ «СВ Альтера» - відгук позитивний із побажаннями: «Під час навчання для студентів важливо оволодіти технічною англійською мовою для того, щоб читати документацію до новітніх пристроїв та апаратів на англійській мові. Також важливо підвищувати рівень знань з програмування мікропроцесорних засобів автоматичного керування».
    • Реакція: Відповідно до рішення науково-технічної ради НУВГП від 24.03.2021 р. (протокол №2), кількість кредитів на вивчення іноземної мови було збільшено до 12 (в порівнянні з 5 кредитами у ОПП 2020 р.), що дозволить студентам оволодіти технічною іноземною (зокрема - англійською) мовою на достатньому для практичної діяльності рівні. ОПП містить три обов’язкові дисципліни, що стосуються програмування мікропроцесорних засобів, зокрема: Мікропроцесорна техніка (5 кредитів), Мікропроцесорні системи та програмування мікропроцесорних засобів (6 кредитів), Мікропроцесорна техніка в системах обліку енергії та релейному захисті (5 кредитів). Крім того, студенти мають змогу в якості вибіркових обрати дисципліни, що стосуються програмування мікропроцесорних пристроїв.
  • Червонець Владислав Валерійович, електромонтер Дільниці приєднань споживачів, АТ "Житомиробленерго", випускник 2020 р. - відгук позитивний із побажаннями: «Хочеться побажати зменшити кількість тестових контролів. Можливо, екзамени краще проводити в усній формі. Також хочу побажати університету модернізувати матеріальну базу».
  • Кулик Богдан Анатолійович, енергетик цеху аміачної селітри ПрАТ "РІВНЕАЗОТ" – відгук позитивний із побажанням: «Бажано у межах дисципліни "Дизайн систем освітлення" розглядати питання організації освітлення промислових об'єктів».
    • Реакція: Побажання доведено до відома лектора і має бути враховано під час написання силабусу з дисципліни.
  • D.Sc. Ph.D. Eng. Paweł Komada, заст. декана Факультету електротехніки та інформатики Люблінської Політехніки (Польща) - відгук позитивний.
  • Студент ЕЕ-41 Васевич Р.О. – відгук позитивний із побажанням: «Бажано у межах дисципліни "Системи електропостачання" розглядати питання щодо особливостей конструктивного виконання виконання цехових мереж для різних умов середовища».
    • Реакція: Лектору повідомлено про доцільність включення до силабусу дисципліни вказаного питання.
  • Студент ЕЕ-41 Стеценко В.С. - відгук позитивний із побажанням: «Бажано у межах дисципліни "Електротехнічні матеріали та комплектуючі" розглядати питання застосування магнітних властивостей матеріалів в електротехніці».
    • Реакція: Таке питання буде включено у силабус з вказаної дисципліни.

ОП 2020 року

До складу робочої групи входив представник виробництва - Мельник Роман Іванович, головний спеціаліст з міжнародної кооперації ТОВ «Високовольтний союз - РЗВА».

Рецензії-відгуки зовнішніх стейкхолдерів на ОП 2020 року

Результати громадського обговорення ОП 2020 року

Переглянути громанське обговорення

  • Студент Притула Іван, гр. ЕЕЕ-41 - відгук позитивний із побажанням: «Більш широко впроваджувати дуальну форму навчання, щоб студенти могли опановувати знання в умовах промислового підприємства».
    • Реакція: Сумісно з ТОВ «Високовольтний союз-РЗВА» реалізується пілотний проєкт відповідно до наказу МОН № 1296 від 15.10.2019 р. з підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти за ОП.
  • Студент Бецан Владислав, гр. ЕЕЕ-31інт - відгук позитивний із побажанням: «Було б добре, якби університет купляв більше сучасного обладнання для електроенергетиків».
    • Реакція: Кафедра та університет намагаються оновлювати матеріальну базу, також допомогу надають стейкхолдери.
  • Студент Федоренко Вадим Андрійович, гр. ЕЕЕм-51 - відгук позитивний із побажаннями: «Для підвищення якості освіти можна побажати покращувати матеріально-технічну базу кафедри АЕКІТ. Також в корпусах університету не вистачає вільного доступу до WiFi, бо мережі є, але більшість з них під паролями».
    • Реакція: В університеті реалізується проєкт вільного доступу до мережі інтернет у всіх навчальних корпусах.
  • Куцак Валентин Вікторович, випускник бакалаврату 2018 р.,магістратури 2019 р., місце роботи: «Рівнеобленерго» - відгук позитивний із побажаннями: «Думаю, доцільно якимось чином під час навчання враховувати результати додаткових курсів, тренінгів тощо, які можна пройти поза стінами університету».
    • Реакція: Результати неформальної та інформальної освіти зараховуються відповідно до Положення.
  • Мельник Володимир Сергійович, керівник технічного відділу ТОВ "ДП СВ Альтера-Рівне" - відгук позитивний із зауваженням: «Кваліфікацію необхідно сформулювати згідно із стандартом, а саме: «Бакалавр з електроенергетики, електротехніки та електромеханіки».
    • Реакція: В остаточному варіанті ОПП кваліфікацію сформульовано відповідно до стандарту.
  • Репін Павло Анатолійович, оператор реакторного відділення, Хмельницька АЕС - відгук позитивний із побажанням: «Бажаю випусковій кафедрі АЕКІТ зміцнювати матеріальну базу для того, щоб студенти могли наочно ознайомлюватися з конструкцією електричних апаратів, електроприводів, сонячних панелей тощо».
    • Реакція: На кафедрі АЕКІТ розробляється лабораторний стенд із дослідження функціонування сонячної електростанції.
  • Килимчук Антон Володимирович, к.т.н., начальник служби релейного захисту та автоматики ПрАТ «Рівнеобленерго» - відгук позитивний із побажанням: «Більш поглиблено розвивати у студентів навички практичної діяльності, проводити більше екскурсії на промислові електроенергетичні обꞌєкти».
    • Реакція: Зауваження прийнято до уваги.

ОП 2019 року

Рецензії-відгуки зовнішніх стейкхолдерів на ОП 2019 року

ОП 2017 року

  • ОП «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» 2017 року в репозиторії НУВГП
  • Навчальний план 2017 р.

Рецензії-відгуки зовнішніх стейкхолдерів на ОП 2017 року

  • рецензія 1
  • рецензія 2




МАТЕРІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОП

Лабораторії кафедри автоматизації, електротехнічних та комп'ютерно-інтегрованих технологій

В навчальному корпусі №1 (Рівне, вул. Соборна, 11):

  • Комп’ютерний клас – ауд. 127
  • Навчальна лабораторія автоматизації технологічних процесів – ауд. 151

В навчальному корпусів №5 (Рівне, вул. Вячеслава Чорновола, 43):

  • Навчальна лабораторія систем електропостачання - ауд. 508
  • Навчальна лабораторія високовольтного обладнання та електромереж - ауд. 509
  • Навчальна лабораторія технічних засобів автоматизації - ауд. 511
  • Навчальна лабораторія автоматизації технологічних процесів - ауд. 513
  • Навчальна лабораторія електричних апаратів та відновної енергетики - ауд. 514
  • Навчальна лабораторія автоматизації технологічних процесів водної інженерії - ауд. 515
  • Навчальна лабораторія електротехніки та електричних вимірювань - ауд. 516
  • Навчальна лабораторія низьковольтного електрообладнання - ауд. 517
  • Навчальна лабораторія електротехніки та електроніки - ауд. 518
  • Навчальна лабораторія автоматизованого електропривода - ауд. 519
  • Навчально-наукова лабораторія електроенергетики - ауд. 503
  • Лаборантська - ауд. 510



ДОСЯГНЕННЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

Олімпіади

  • Кривко Олег Володимирович, диплом III ступеня II етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Електротехнічні системи електроспоживання», 23 – 25 квітня 2019 року, Запорізький національний технічний університет (м. Запоріжжя). Наказ МОН від 05.08.2019 р. №1060 «Про підсумки Всеукраїнської студентської олімпіади 2018/2019 навчального року»
  • Команда НУВГП у складі студентів Корнійчука Тараса Сергійовича, Куцака Валентина Вікторовича та Радуля Назарія Андрійовича, II командне місце II етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Електротехнічні системи електроспоживання», 24 – 27 квітня 2018 року, Запорізький національний технічний університет (м. Запоріжжя)
  • Команда НУВГП у складі студентів Бондаренко Олени Валеріївни та Дерлюка Павла Олександровича зайняла I командне місце II етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Електротехнічні системи електроспоживання», 25 – 27 квітня 2017 року, Запорізький національний технічний університет (м. Запоріжжя)

Конкурси студентських наукових робіт

Куцак Валентин Вікторович, дипломом III ступеня у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузі «Енергетика»
Притула Іван Сергійович, дипломом III ступеня у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузі «Енергетика»

Матеріальне заохочення

Ільчук Володимир, бакалавр ОПП «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», Стипендія Рівненського міського голови 2021 р
Сертифікат на отримання обласної премії, вручений Притулі Івану, бакалавру за ОПП «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»

Наукові публікації студентів

  • Ільчук В.В., Василець С.В. Структура лабораторного стенду для дослідження функціонування сонячної електростанції. Проблеми та перспективи розвитку сучасної науки : збірник тез доповідей Міжнародної науково-практичної конференції молодих науковців, аспірантів і здобувачів вищої освіти, м. Рівне, 13-14 травня 2021 року. Рівне : НУВГП, 2021. С.26-27. URL: http://ep3.nuwm.edu.ua/21556/
  • Стасюк Р.С., Василець С.В. Пристрій вимірювання власного часу спрацювання високовольтного вимикача. «ТАК»: телекомунікації, автоматика, комп’ютерно-інтегровані технології: зб. доповідей Всеукр. наук.-практ. конф. молодих вчених, 25-26 листопада 2020 р. ДВНЗ «ДонНТУ; відп. ред. Г.В. Ступак. Покровськ: ДВНЗ «ДонНТУ», 2020. С. 167-169. URL: https://tak.donntu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/01/%D0%97%D0%91%D0%86%D0%A0%D0%9D%D0%98%D0%9A_%D0%A2%D0%90%D0%9A_2020.pdf
  • Давиденко В.А., Давиденко Н.В., Бондарчук Д.Л. Використання споживачів-регуляторів для підвищення ефективності електроспоживання підприємства. Abstracts of IV International Scientific and Practical Conference "Integration of Scientific Bases into Practice". Stockholm, Sweden, 2020. рр. 476-479. DOI: 10.46299/ISG.2020.IV
  • Давиденко В.А., Давиденко Н.В., Гонюк М.В. Управління електроспоживанням промислового підприємства як задача багатокритеріальної оптимізації. Abstracts of V International Scientific and Practical Conference "Study of Modern Problems of Civilization". Oslo, Norway, 2020. рр. 438-442. DOI: 10.46299/ISG.2020.II.V
  • Давиденко В.А., Давиденко Н.В., Сябер П.П. Управління електричним навантаженням промислового підприємства з врахуванням сезонних коливань. Abstracts of VІ International Scientific and Practical Conference "About the Problems of Science and Practice, Tasks and Ways to Solve Them". Milan, Italy, 2020. рр. 513-517. DOI: 10.46299/ISG.2020.II.VI
  • Василець С.В., Василець К.С., Притула І.С. Удосконалення математичної моделі трифазного автономного інвертора напруги. Наукові праці Донецького національного технічного університету. Серія: «Обчислювальна техніка та автоматизація». Покровськ: ДонНТУ. №1(32), 2019. С.6-16. DOI: 10.31474/2075-4272-2019-1-32-6-16 (фахове видання)
  • Притула І.С., Василець С.В. Розроблення пристрою вимірювання власного часу відключення вакуумного вимикача // Автоматизація, контроль та управління: пошук ідей та рішень (АКУ-2019). Збірник наукових праць V Всеукраїнської науково-технічної конференції молодих учених, аспірантів та студентів в м. Покровську 21-22 травня 2019 р. Покровськ, ДонНТУ, 2019. С. 64-65.
  • Сімухов В.Д., Василець К.С. Дослідження процесів в електромережі з частотним перетворювачем при замиканні на землю // Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з галузі «Енергетика»: Зб. тез доповідей. Маріуполь: ДВНЗ «ПДТУ», 2019. – С. 19.
  • Куцак В.В., Василець С.В. Компꞌютерне моделювання функціонування групи асинхронних двигунів // Проблеми та перспективи розвитку сучасної науки: збірник тез доповідей Міжнародної науково- практичної конференції молодих науковців, аспіратнів і здобувачів вищої освіти, м. Рівне, 10 травня 2019 року. [Електронне видання]. Рівне : НУВГП, 2019. С. 35-36. URL: http://ep3.nuwm.edu.ua/15307/
  • Корнійчук Т.С., Василець С.В. Лабораторний стенд для дослідження функціонування мікропроцесорного струмового захисту // Проблеми та перспективи розвитку сучасної науки: збірник тез доповідей Міжнародної науково- практичної конференції молодих науковців, аспіратнів і здобувачів вищої освіти, м. Рівне, 10 травня 2019 року. [Електронне видання]. Рівне : НУВГП, 2019. С. 17-18. URL: http://ep3.nuwm.edu.ua/15307/
  • Сімухов В.Д., Василець С.В. Оцінювання електробезпеки стану комбінованої електричної мережі з ізольованою нейтраллю // Проблеми та перспективи розвитку сучасної науки: збірник тез доповідей Міжнародної науково- практичної конференції молодих науковців, аспіратнів і здобувачів вищої освіти, м. Рівне, 10 травня 2019 року. [Електронне видання]. Рівне : НУВГП, 2019. С. 71-72. URL: http://ep3.nuwm.edu.ua/15307/


ДУАЛЬНА ОСВІТА

ТОВ «Високовольтний союз – РЗВА» http://www.rzva.ua/

Спеціальність 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» НУВГП, відповідно до наказу МОН України від 15.10.2019 № 1296, увійшла до пілотного проекту з підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти. Підготовка здійснюється у співпраці з ТОВ «Високовольтний союз – РЗВА» (м. Рівне, вул. Біла, 16, http://www.rzva.ua/ ) - підприємство, що здійснює повний цикл виробництва обладнання високого, середнього та низького класів напруги - від проектування до шефмонтажу та сервісного обслуговування.

Документи

Інтерв’ю з Романом Мельником, заступником генерального директора ТОВ «Високовольтний союз - РЗВА» https://mon.gov.ua/storage/app/media/rizne/2020/11/10/Dualna_2_2%20edit%206-11.pdf стор. 90

Контактні особи

Студент НУВГП Притула Іван Сергійович ОПП "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка", дуальна форма здобуття освіти на ТОВ «Високовольтний союз - РЗВА»
Студент НУВГП Сірик Віталій Володимирович ОПП "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка", дуальна форма здобуття освіти на ТОВ «Високовольтний союз - РЗВА»

Наставники від ТОВ "Високовольтний союз - РЗВА"

  • Цапяк В.С., заступник головного інженера
  • Гордіюк І.А., начальник електромонтажного управління
  • Абрамович О.Б. - начальник дільниці апаратури високої напруги
  • Труш А.В. - начальник складального виробництва
  • Цюцюра М.В. - заступник начальника складального виробництва
  • Другак О.Г. - начальник дільниці складання вимикачів

Здобувачі вищої освіти за дуальною формою

Успішність здобувачів за дуальною формою

Порівняльний аналіз успішності здобувачів освіти за ОПП «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», що навчаються за ДФЗО та іншою формою здобуття освіти:

КВАЛІФІКАЦІЙНА (БАКАЛАВРСЬКА) РОБОТА

Загальні відомості

Захист кваліфікаційних бакалаврських робіт студентами ОПП «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»

Написання кваліфікаційної (бакалаврської) роботи та її захист перед Екзаменаційною комісією – завершальний етап підготовки бакалаврів з електроенергетики, електротехніки та електромеханіки, що передбачає узагальнення та закріплення знань, отриманих здобувачами освіти під час навчання в технічному університеті, та визначення рівня готовності до самостійної роботи на посадах, що відносяться до сфери діяльності інженера-електрика.

Кваліфікаційна робота виконується студентом самостійно під керівництвом викладача зі складу кафедри автоматизації, електротехнічних та комп’ютерно-інтегрованих технологій, який призначається наказом по університету. Керівник роботи консультує студента зі складних питань, які виникають в процесі роботи, та контролює виконання роботи. Перед початком написання кваліфікаційної роботи кожен студент отримує тему бакалаврської роботи. Теми кваліфікаційних робіт затверджуються на засіданні кафедри, наказом по університету і подальшій зміні не підлягають. Після закінчення переддипломної практики студент разом із керівником заповнює бланк завдання з календарним планом виконання бакалаврської роботи відповідно до зразка. Календарний план містить інформацію про черговість та терміни виконання окремих етапів, виконання графічних матеріалів, остаточного оформлення і подання роботи до попереднього захисту на кафедрі та захисту на засіданні ЕК. Завдання з календарним планом складається у двох примірниках, підписується студентом і ухвалюється керівником роботи. Один примірник знаходиться у студента, другий - передається керівникові роботи, який контролює хід виконання бакалаврської роботи.

Працює екзаменаційна комісія із захисту бакалаврських робіт за ОПП «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»

Кваліфікаційна робота складається з пояснювальної записки та графічної частини.

Обсяг пояснювальної записки повинен складати 50…70 сторінок друкованого тексту формату А4. Графічна частина кваліфікаційної роботи повинна відображати основні рішення, прийняті в роботі, і містити не менше 3 аркушів формату А1.

Пояснювальна записка кваліфікаційної роботи складається з двох частин:

1 – Загальна частина – присвячена проєктуванню схеми внутрішнього електропостачання цеху промислового підприємства. Вихідні дані для проєктування наводяться в завданні на кваліфікаційну роботу.

2 – Спеціальна частина – присвячена поглибленій розробці спеціального питання, наприклад:

  • розроблення заходів щодо підвищення енергоефективності;
  • обґрунтування методики енергетичного обстеження промислового підприємства;
  • розроблення заходів з енергозбереження засобами електроприводу;
  • аналіз надійності електропостачання (з можливим використанням математичного програмного забезпечення);
  • розроблення заходів щодо підвищення надійності електропостачання;
  • впровадження автоматизованої системи комерційного обліку електричної енергії (АСКОЕ);
  • розроблення автоматичних пристроїв захисту електрообладнання;
  • розроблення пристроїв діагностики електрообладнання;
  • розроблення пристроїв діагностики технічного стану електродвигунів;
  • розроблення (удосконалення) автоматичних пристроїв захисту людини від ураження електричним струмом;
  • впровадження автоматизованого електроприводу;
  • удосконалення засобів компенсації реактивної потужності;
  • розроблення алгоритмів і комп’ютерних програм розрахунку систем електропостачання;
  • обґрунтування математичної моделі для аналізу перехідних процесів в електромережі;
  • розроблення методик розрахунку параметрів заступних схем електродвигунів;
  • виконання детальних світлотехнічних розрахунків;
  • впровадження відновлювальних джерел енергії у системі електропостачання.

Приклади тем загальної частини бакалаврської роботи

  • Електропостачання електроцеху встановленою потужністю технологічного обладнання 336 кВт
  • Розроблення системи електропостачання ковальсько-пресового цеху встановленою потужністю технологічного обладнання 754 кВт
  • Електропостачання ремонтно-механічного цеху встановленою потужністю обладнання 655 кВт
  • Електропостачання цеху металоконструкцій встановленою потужністю обладнання 775 кВт

Приклади тем спеціальної частини бакалаврської роботи

  • Розроблення компꞌютерної програми для обчислення параметрів заступної схеми асинхронного двигуна за паспортними даними
  • Розроблення компꞌютерної моделі дистанційного релейного захисту високовольтної ЛЕП
  • Моделювання індукції магнітного поля статора у повітряному зазорі асинхронної машини
  • Розроблення мікропроцесорного захисту асинхронного двигуна від теплового перевантаження

Документи