Відмінності між версіями «Права»

Матеріал з Wikiситет
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рядок 1: Рядок 1:
{{Infobox
Діяльність Навчально-наукового інституту права бере свій початок з лютого 2013 року. На той час,  при діючому Навчально-науковому інституті економіки та менеджменту було утворено окремий напрям підготовки «Правознавство». Для забезпечення даного напряму підготовки  було створено кафедри теорії та історії держави і права та спеціальних юридичних дисциплін. Викладачі зазначених кафедр спеціалізувались як на викладанні юридичних дисциплін так і на здійсненні актуальних наукових досліджень вітчизняного, іноземного та міжнародного законодавства.
| image        = [[file:Nni-p.png|frameless]]
В результаті швидкого розвитку напряму, активної підтримки  колективу студентів-правників та формування потужного професорсько-викладацького складу юридичних кафедр,  9 лютого 2015 року був утворений Навчально-науковий інститут права НУВГП.
| caption      = Логотип ННІ
На сьогодні, інститут  є самостійним та автономним структурним підрозділом Національного університету водного господарства та природокористування із унікальною внутрішньою структурою, своїм призначенням та місією.  
|name        = ННІP
У склад ННІП входить 4 самостійні кафедри: кафедра спеціальних юридичних дисциплін, кафедра відновного правосуддя та приватної детективної діяльності, кафедра конституційного права та галузевих дисциплін, кафедра правових природоохоронних дисциплін.
|bodystyle  = width:15em; text-align:center; font-size:95%;
У той же час контингент студентів юридичних спеціальностей НУВГП  постійно зростає, і вже в 2020 році в Навчально-науковому інституті права налічується більше 500 здобувачів різних рівнів вищої освіти.
|above      = Інститут права
|abovestyle = padding-bottom:0.3em; background:transparent; line-height:1.0em; font-size:125%; font-weight:bold;
|headerstyle = background:#E7C6A5;
|datastyle  = line-height:1.4em;


|header1 = Цифрові ресурси
Інститут права здійснює підготовку за двома спеціальностями: «Право», «Правоохоронна діяльність». Діє аспірантура.  
|data2  = [http://ep3.nuwm.edu.ua/view/divisions/nni=5Fpra/ Репозиторій]<br/>
Навчально-науковий інститут права має цілком достатнє матеріально-технічне забезпечення для проведення навчального процесу та підготовки конкурентоспроможних на ринку праці фахівців. Зокрема, в інституті права обладнано комп’ютерний клас на 24 посадкових місця, 15 з яких обладнано сучасними комп’ютерами. Ще 9 робочих місць передбачено для здобувачів освіти, які користуються власними ноутбуками. Усі комп’ютери об’єднані однією локальною мережею і мають вихід в Internet.
|header3 = Форма навчання
Створена криміналістична тренінг-лабораторія, яка укомплектована необхідним навчальним приладдям: комп’ютерами, мікроскопами, мультимедійним проектором, слідчо-оперативною валізою тощо. Для формування практичних навиків студентами використовуються навчальні комп’ютерні програми «Фоторобот», «Зброя», «Дактилоскопія» тощо. При криміналістичній тренінг-лабораторії функціонують 2 навчальні полігони. На полігоні №1 проводиться імітація огляду місця вбивств, нанесення тілесних ушкоджень та інше. На полігоні №2 проводяться навчальні заняття з огляду місця події по факту  крадіжки, виявлення, фіксація, вилучення слідів пальців рук, зламу, мікрооб’єктів та взуття; симуляція дорожньо-транспортної пригоди, реконструція  ДТП та відтворення обставин місця події при проведенні судово-автотехнічної експертизи;  огляд місця події за фактом розбійного нападу із застосуванням вогнепальної зброї, виявлення, фіксація і вилучення слідів балістичного походження при проведенні ситуативної судово-балістичної експертизи. Обидва полігони оснащені відеокамерами для демонстрації  огляду місця події на екран в аудиторію 805 (криміналістична лабораторія).
|data4  = денна<br/>заочна<br/>заочно-дистанційна<br/>
В ННІП обладнано спеціалізовані  кабінети «Зал судових засідань» і «Нарадча кімната залу судових засідань», у яких проводять навчальні судові засідання.
 
Для набуття навиків по підготовці позовів, скарг та інших процесуальних документів організована і функціонує Юридична клініка. Представники зазначеного структурного підрозділу надають правову допомогу та здійснюють безоплатні юридичні консультації з питань захисту прав і свобод людини та організацій з усіх галузей права, відповідно до чинного законодавства України соціально вразливим верствам населення. Здобувачі вищої освіти, які  приймають участь у роботі юридичної клініки формують навички практичної діяльності за фахом. Цей досвід є важливим критерієм для набуття майбутніми спеціалістами практичних компетенцій та для становлення їх високо освідченими юристами. Також при ННІП діє Незалежний центр судових експертиз, що здійснює практичну діяльність та слугує однією з баз практики для студентів.
|header5 = Довідники
З метою забезпечення якісного освітнього процесу, створена навчально-наукова лабораторія правової інформатики. Завдяки функціонуванню такої лабораторії здійснюється підготовка кваліфікованих фахівців із спеціальностей право та правоохоронна діяльність  шляхом залучення до сучасних знань у сфері інформаційних технологій.При навчально-науковій лабораторії правової інформатики створена та регулярно оновлюється електронна бібліотека ННІП навчальними матеріалами та підручниками.
|data6  = [[Довідник абітурієнта 2015 | Довідник абітурієнта 2015]]<br/>[[Довідник абітурієнта | Довідник абітурієнта 2016]]<br/>
Для проведення аудиторних занять навчально-науковою наочністю обладнанні наступні спеціалізовані аудиторії: українського конституціоналізму, теорії та історії держави і права, адміністративного права і процесу, цивільного права і процесу, кримінального права та процесу  та інші.
}}<noinclude>
Велику роль адміністрація ННІП приділяє науковій роботі як викладачів так і студентів. В інституті функціонують: науково-дослідний центр Українського Конституціоналізму під керівництвом проф. В.І. Кафарського, при навчально-науковій лабораторії правової інформатики  діє гурток правової інформатики, яким керує проф. В.І. Цимбалюк. Учасники гуртка здійснюють дослідження застосування сучасних інформаційних технологій в правничій діяльності.  
</noinclude>
Викладачі інституту права активно займаються науковою роботою, зокрема  видають навчальні посібники, підручники, монографії. Ведеться робота над написанням та друком  наукових статей у фахових виданнях,  міжнародних виданнях,  які цитуються в науково-метричних базах Scopus та  Web of Science.  Кафедри інституту працюють над виконанням кафедральних наукових тем. Варто зазначити,  що на базі ННІП регулярно організовуються і проводяться науково-практичні конференції  як всеукраїнського рівня так і  регіонального.
== Кафедри ==
Разом з тим, Інститут права славиться потужним професорсько-викладацьким складом який налічує 42 викладачі та 7 технічних працівників. На чотирьох кафедрах інституту працює 8 докторів наук, професорів та 22 кандидати наук. Значна увага приділяється в ННІП залученню викладачів-практиків до освітнього процесу. Зокрема, серед науково-педагогічних працівників є діючі адвокати, колишні працівники ОВС, судді, тощо.  
*[[Кафедра спеціальних юридичних дисциплін|Спеціальних юридичних дисциплін]]
Студенти, які навчаються за спеціальністю «Право», першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, вивчають такі навчальні дисципліни: філософія, політологія, історія держави і права України, історія держави і права зарубіжних країн, теорія держави і права, юридична деонтологія, Конституційне право, кримінальне право, цивільне право, адміністративне право, трудове право, земельне право, екологічне право, фінансове право, сімейне право, господарське право, податкове право, аграрне право, криміналістика, кримінологія, організація судових та правоохоронних органів України, нотаріат України, адвокатура України та інші.
*[[Кафедра конституційного права та галузевих дисциплін|Конституційного права та галузевих дисциплін]]
Студенти, які навчаються за спеціальністю «Право», другого (магістерського) рівня вищої освіти, вивчають такі навчальні дисципліни: іноземна мова за професійним спрямуванням, методологія наукових досліджень, охорона праці в галузі, педагогіка та методика викладання юридичних дисциплін, актуальні проблеми кримінального права та процесу, актуальні проблеми цивільного права та процесу, актуальні проблеми адміністративного права та судочинства, актуальні проблеми господарського права та процесу та ін. Здобувачі вищої освіти здійснюють наукові дослідження з проблем функціонування вітчизняного матеріального та процесуального законодавства, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації та іншими.  
*[[Кафедра відновного правосуддя та приватної детективної діяльності |Відновного правосуддя та приватної детективної діяльності ]]
Здобувачі освіти, які навчаються за спеціальністю «Правоохоронна діяльність»другого (магістерського) рівня вищої освіти, вивчають такі навчальні дисципліни: філософія права, педагогіка та методика викладання у вищій школі, іноземна мова за професійним спрямуванням, особливості розслідування злочинів окремих категорій, охорона праці в галузі, психологічні засади забезпечення службової діяльності працівників правоохоронних органів, оперативно-розшукові заходи та негласні слідчі дії, докази та доказування в кримінальному процесі, правові аспекти приватної детективної діяльності,  міжнародний досвід здійснення правоохоронної діяльності та інші.
*[[Кафедра правових природоохоронних дисциплін |Правових природоохоронних дисциплін ]]
Виробничу та переддипломну практики студенти ННІП проходять в провідних науково-дослідних та виробничих підприємствах різних форм власності з якими заключені договори про співпрацю. За  період функціонування інституту налагоджена тісна співпраця із Обласним управлінням внутрішніх справ та його підрозділами в місті і районах, територіальною державною судовою адміністрацією та місцевими судами, прокуратурою області та її підрозділами на місцях, Регіональним центром безоплатної вторинної правової допомоги у Рівненській області та його місцевими представництвами, а також з обласною радою, адміністрацією, телерадіокомпанією та низкою навчальних і наукових закладів різних рівнів акредитації. Така співпраця уможливлює як ефективне проходження студентами практики, так і потенційну можливість їх майбутнього працевлаштування.  
 
У жовтні 2019 року при ННІП створено раду роботодавців, до якої увійшли очільники та провідні фахівці зазначених установ.
== Спеціальності та спеціалізації ==
Цікавим та неординарним є студентське життя в навчально-науковому інституті права. Адміністрація інституту ставить акцент на практичну підготовку здобувачів освіти, тому вони систематично відвідують судові засідання, слідчі дії, а вже з 3-го курсу спільно із викладачами надають юридичні послуги.  
*[[081 Право]]
Щодо виховної та спортивно-масової роботи, то викладачами постійно організовуються екскурсійні поїздки, конкурси, брейн-ринги, спортивні змагання тощо. В межах аудиторного фонду для проведення різнопрофільних заходів обладнано спеціалізовану аудиторію «Зона студентського комфорту».
 
Підписано угоду про співпрацю з Зеленогурським університетом. Спільно із Люблінським католицьким  університетом імені Івана Павла ІІ було підготовлено Грантовий проект &quot;International Police cooperation and Crime Prevention&quot;  на  Programme of NFM 2014-2021 (programme area 20 “International police cooperation and combating crime” ).
== Загальна інформація ==
[[Файл:001.JPG|справа|мини|500x350px|]]
'''Навчально-науковий інститут права''' утворений в лютому 2015 року. До його  складу  входить 5 кафедр. Інститут права здійснює підготовку за двома напрямами підготовки: “Правознавство”, “Документознавство та інформаційна діяльність” а також чотирма спеціальностями: «Педагогіка вищої школи», «Державна служба», «Управління навчальним закладом» та «Правознавство». Діють 2 аспірантури  - «Механізми державного управління» та «Теорія і методика професійної освіти».
 
Навчально-науковий інститут права має цілком достатнє матеріально-технічне забезпечення для проведення навчального процесу та підготовки конкурентоспроможних на ринку праці фахівців. Зокрема, в інституті права обладнано 2 комп’ютерних класи на 43 посадочних місця, які оснащені сучасними комп’ютерами у кількості 46 шт. Усі комп’ютери об’єднані однією локальною мережею і мають вихід в Internet та спеціалізовану програму «Ліга-закон».
   
Створено спеціалізовані кабінети з теорії держави і права, українського конституціоналізму з можливістю використання мультимедійного супроводу. Створена криміналістична лабораторія, яка укомплектована необхідним навчальним приладдям: 4 комп’ютери, 5 мікроскопів, проектор, слідча валіза тощо. При криміналістичній лабораторії функціонують 2 навчальні класи-полігони. Для придбання практичних навиків студентами використовуються навчальні комп’ютерні програми «Фоторобот», «Зброя», «Дактилоскопія», «Угон» тощо.
     
Для набуття навиків по підготовці позовів, скарг та інших процесуальних документів організована і функціонує юридична клініка та діють тренінг-лабораторія «Зал судових засідань» і прес-центр.
   
Організований та функціонує кабінет правової інформатики, який одночасно виконує функції електронної бібліотеки, комп’ютерного класу та класу самостійної підготовки студентів, в якому використовується 25 посадочних місць обладнаних комп’ютерами, проектором, інтерактивною дошкою та іншим обладнанням. В даному кабінеті наявна експозиція як сучасної криміналістичної техніки так і техніки, яка використовувалася в минулому.
   
При кафедрі міжнародного права та юридичної журналістики створений та функціонує прес-центр. В рамках прес-центру організовуються прес-конференції, зустрічі із видатними особистостями та інші заходи.
   
Для проведення аудиторних занять студентів наочним приладдям обладнанні наступні спецаудиторії: українського конституціоналізму, теорії та історії держави і права, документознавства, адміністративного права і процесу, цивільного та господарського права і процесу, державного управління.
   
При кафедрі державного управління, документознавства та інформаційної діяльності за підтримки органів державної влади та місцевого самоврядування Рівненської області функціонує спеціалізована потокова аудиторія з сучасним мультимедійним забезпеченням (сенсорною дошкою та проектором) на 100 посадочних місць.  
   
Велику роль адміністрація ННІП приділяє науковій роботі як викладачів так і студентів. В інституті функціонують: науково-дослідний центр українського конституціоналізму В.І. Кафарського, науково-дослідний сектор правової інформатики В.І. Цимбалюка, наукова школа професора Цимбалюка В.І. з відновного правосуддя. Викладачі інституту права щорічно видають навчальні посібники, підручники, монографії та захищають дисертації.  Кафедри інституту працюють над виконанням кафедральних наукових тем.
     
Разом з тим, Інститут права славиться потужним професорсько-викладацьким складом який налічує 62 викладачі та 10 технічних працівників. На п’яти кафедрах інституту працює 5 докторів наук, професорів та 32 кандидати наук. Навчання студентів проводять висококваліфіковані фахівці, які працюють над актуальними науковими дослідженнями із проблем Конституційного, кримінального, адміністративного, земельного, цивільного, медичного права а також правової інформатики, філософії права та відновного правосуддя.
   
Студенти які навчаються на напрямі підготовки «Правознавство» вивчають такі навчальні дисципліни: філософія, політологія, історія держави і права України, історія держави і права зарубіжних країн, теорія держави і права, юридична деонтологія, Конституційне право, кримінальне право, цивільне право, адміністративне право, трудове право, земельне право, фінансове право, сімейне право, господарське право, податкове право, аграрне право, криміналістика, кримінологія, судова медицина та психіатрія, організація судових та правоохоронних органів України, нотаріат України, адвокатура України.
   
Студенти які навчаються на напрямі підготовки «Документознавство та інформаційна діяльність» вивчають такі навчальні дисципліни: документознавство, лінгвістичні основи документознавства (в т.ч. стилістика і редагування), архівознавство, комп'ютерні технології документознавства, комп'ютерні мережі та телекомунікації, організація та управління базами даних, електронний документообіг, математичні основи інформаційної діяльності, аналітико-синтетична переробка документної інформації, теорія і практика референтської діяльності, маркетинг інформаційних продуктів і послуг, інформаційний менеджмент, системний аналіз інформаційних процесів, організація діяльності інформаційних установ, управлінське документознавство, державне управління, документаційне забезпечення діяльності установ.
   
Студенти-магістри спеціальності «Правознавство» навчаються за однією із трьох спеціалізацій – цивільно-правовою, кримінально-правовою та юридичною журналістикою. Вони займаються науковими дослідженнями з проблем функціонування вітчизняного матеріального та процесуального законодавства, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації та іншими. Випускники спеціальності «Правознавство» можуть працювати в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах, організаціях незалежно від видів і форм власності.
   
Випускник спеціальності «Педагогіка вищої школи» підготовлений до роботи за такими видами професійної діяльності: освітня (педагог у сфері освіти, підготовки і перепідготовки педагогічних кадрів); науково-дослідницька (у різних типах науково-дослідних і освітніх установ); організаційно-управлінська (менеджер системи педагогічної освіти). Сферою працевлаштування магістра педагогіки вищої школи є установи та заклади, підпорядковані Міністерству освіти і науки України: вищі навчальні заклади різних рівнів акредитації та форм власності, науково-педагогічні установи, заклади підвищення кваліфікації та післядипломної освіти в галузі освіти.
     
Випускник  спеціальності «Управління навчальним закладом» підготовлений до роботи за такими видами професійної діяльності: науково-дослідна; адміністративно-організаційна; контрольно-регулююча; консультативна; освітня; методична; виховна.  Сферою працевлаштування магістра є установи та заклади, підпорядковані Міністерству освіти і науки України: дошкільні навчально-виховні заклади, загальноосвітні та позашкільні установи, навчальні центри та інститути, вищі навчальні заклади (університети, академії інститути, коледжі, училища); науково-дослідні інститути, центри, лабораторії; органи управління.
     
Студенти спеціальності «Державна служба» досліджують специфіку утворення та особливості функціонування органів державної влади та місцевого самоврядування України. Випускники цієї спеціальності можуть працювати за такими видами професійної діяльності: виконання державного бюджету, управління державними фондами і державним боргом; управління та діяльність статистичних і  соціологічних служб на різних рівнях державного управління;  державне управління та регулювання у різних галузях економіки;  управління кадровими службами, розроблення і реалізація кадрової політики;  діяльність служб загального призначення, пов’язаних із виконанням конкретних функцій у сфері управління.
   
Переддипломну практику студенти Інституту права проходять в провідних науково-дослідних та виробничих підприємствах різних форм власності, обласній адміністрації та обласній раді, а також в державних органах, в тому числі і правоохоронних.
     
Цікавим та неординарним є студентське життя в навчально-науковому інституті права. Адміністрація інституту ставить акцент на практичну підготовку студентів, тому вони систематично відвідують судові засідання, слідчі дії, а вже з 3-го курсу спільно із викладачами надають юридичні послуги. Щодо виховної та спортивно-масової роботи, то викладачами постійно організовуються екскурсійні поїздки, конкурси, брейн-ринги, спортивні змагання і т.д.  
     
За нетривалий період функціонування інституту налагоджена тісна співпраця із Обласним управлінням внутрішніх справ та його підрозділами в місті і районах, територіальною державною судовою адміністрацією та місцевими судами, прокуратурою області та її підрозділами на місцях а також з обласною радою, адміністрацією,   телерадіокомпанією та низкою навчальних і наукових закладів різних рівнів акредитації. Така співпраця уможливлює як ефективне проходження студентами практики, так і потенційну можливість їх майбутнього працевлаштування.
==Проекти==
==Галерея==
----
{{примітки}}
{{Wiki-stub}}

Версія за 12:03, 2 листопада 2020

Діяльність Навчально-наукового інституту права бере свій початок з лютого 2013 року. На той час, при діючому Навчально-науковому інституті економіки та менеджменту було утворено окремий напрям підготовки «Правознавство». Для забезпечення даного напряму підготовки було створено кафедри теорії та історії держави і права та спеціальних юридичних дисциплін. Викладачі зазначених кафедр спеціалізувались як на викладанні юридичних дисциплін так і на здійсненні актуальних наукових досліджень вітчизняного, іноземного та міжнародного законодавства. В результаті швидкого розвитку напряму, активної підтримки колективу студентів-правників та формування потужного професорсько-викладацького складу юридичних кафедр, 9 лютого 2015 року був утворений Навчально-науковий інститут права НУВГП. На сьогодні, інститут є самостійним та автономним структурним підрозділом Національного університету водного господарства та природокористування із унікальною внутрішньою структурою, своїм призначенням та місією. У склад ННІП входить 4 самостійні кафедри: кафедра спеціальних юридичних дисциплін, кафедра відновного правосуддя та приватної детективної діяльності, кафедра конституційного права та галузевих дисциплін, кафедра правових природоохоронних дисциплін. У той же час контингент студентів юридичних спеціальностей НУВГП постійно зростає, і вже в 2020 році в Навчально-науковому інституті права налічується більше 500 здобувачів різних рівнів вищої освіти.

Інститут права здійснює підготовку за двома спеціальностями: «Право», «Правоохоронна діяльність». Діє аспірантура. Навчально-науковий інститут права має цілком достатнє матеріально-технічне забезпечення для проведення навчального процесу та підготовки конкурентоспроможних на ринку праці фахівців. Зокрема, в інституті права обладнано комп’ютерний клас на 24 посадкових місця, 15 з яких обладнано сучасними комп’ютерами. Ще 9 робочих місць передбачено для здобувачів освіти, які користуються власними ноутбуками. Усі комп’ютери об’єднані однією локальною мережею і мають вихід в Internet. Створена криміналістична тренінг-лабораторія, яка укомплектована необхідним навчальним приладдям: комп’ютерами, мікроскопами, мультимедійним проектором, слідчо-оперативною валізою тощо. Для формування практичних навиків студентами використовуються навчальні комп’ютерні програми «Фоторобот», «Зброя», «Дактилоскопія» тощо. При криміналістичній тренінг-лабораторії функціонують 2 навчальні полігони. На полігоні №1 проводиться імітація огляду місця вбивств, нанесення тілесних ушкоджень та інше. На полігоні №2 проводяться навчальні заняття з огляду місця події по факту крадіжки, виявлення, фіксація, вилучення слідів пальців рук, зламу, мікрооб’єктів та взуття; симуляція дорожньо-транспортної пригоди, реконструція ДТП та відтворення обставин місця події при проведенні судово-автотехнічної експертизи; огляд місця події за фактом розбійного нападу із застосуванням вогнепальної зброї, виявлення, фіксація і вилучення слідів балістичного походження при проведенні ситуативної судово-балістичної експертизи. Обидва полігони оснащені відеокамерами для демонстрації огляду місця події на екран в аудиторію 805 (криміналістична лабораторія). В ННІП обладнано спеціалізовані кабінети «Зал судових засідань» і «Нарадча кімната залу судових засідань», у яких проводять навчальні судові засідання. Для набуття навиків по підготовці позовів, скарг та інших процесуальних документів організована і функціонує Юридична клініка. Представники зазначеного структурного підрозділу надають правову допомогу та здійснюють безоплатні юридичні консультації з питань захисту прав і свобод людини та організацій з усіх галузей права, відповідно до чинного законодавства України соціально вразливим верствам населення. Здобувачі вищої освіти, які приймають участь у роботі юридичної клініки формують навички практичної діяльності за фахом. Цей досвід є важливим критерієм для набуття майбутніми спеціалістами практичних компетенцій та для становлення їх високо освідченими юристами. Також при ННІП діє Незалежний центр судових експертиз, що здійснює практичну діяльність та слугує однією з баз практики для студентів. З метою забезпечення якісного освітнього процесу, створена навчально-наукова лабораторія правової інформатики. Завдяки функціонуванню такої лабораторії здійснюється підготовка кваліфікованих фахівців із спеціальностей право та правоохоронна діяльність шляхом залучення до сучасних знань у сфері інформаційних технологій.При навчально-науковій лабораторії правової інформатики створена та регулярно оновлюється електронна бібліотека ННІП навчальними матеріалами та підручниками. Для проведення аудиторних занять навчально-науковою наочністю обладнанні наступні спеціалізовані аудиторії: українського конституціоналізму, теорії та історії держави і права, адміністративного права і процесу, цивільного права і процесу, кримінального права та процесу та інші. Велику роль адміністрація ННІП приділяє науковій роботі як викладачів так і студентів. В інституті функціонують: науково-дослідний центр Українського Конституціоналізму під керівництвом проф. В.І. Кафарського, при навчально-науковій лабораторії правової інформатики діє гурток правової інформатики, яким керує проф. В.І. Цимбалюк. Учасники гуртка здійснюють дослідження застосування сучасних інформаційних технологій в правничій діяльності. Викладачі інституту права активно займаються науковою роботою, зокрема видають навчальні посібники, підручники, монографії. Ведеться робота над написанням та друком наукових статей у фахових виданнях, міжнародних виданнях, які цитуються в науково-метричних базах Scopus та Web of Science. Кафедри інституту працюють над виконанням кафедральних наукових тем. Варто зазначити, що на базі ННІП регулярно організовуються і проводяться науково-практичні конференції як всеукраїнського рівня так і регіонального. Разом з тим, Інститут права славиться потужним професорсько-викладацьким складом який налічує 42 викладачі та 7 технічних працівників. На чотирьох кафедрах інституту працює 8 докторів наук, професорів та 22 кандидати наук. Значна увага приділяється в ННІП залученню викладачів-практиків до освітнього процесу. Зокрема, серед науково-педагогічних працівників є діючі адвокати, колишні працівники ОВС, судді, тощо. Студенти, які навчаються за спеціальністю «Право», першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, вивчають такі навчальні дисципліни: філософія, політологія, історія держави і права України, історія держави і права зарубіжних країн, теорія держави і права, юридична деонтологія, Конституційне право, кримінальне право, цивільне право, адміністративне право, трудове право, земельне право, екологічне право, фінансове право, сімейне право, господарське право, податкове право, аграрне право, криміналістика, кримінологія, організація судових та правоохоронних органів України, нотаріат України, адвокатура України та інші. Студенти, які навчаються за спеціальністю «Право», другого (магістерського) рівня вищої освіти, вивчають такі навчальні дисципліни: іноземна мова за професійним спрямуванням, методологія наукових досліджень, охорона праці в галузі, педагогіка та методика викладання юридичних дисциплін, актуальні проблеми кримінального права та процесу, актуальні проблеми цивільного права та процесу, актуальні проблеми адміністративного права та судочинства, актуальні проблеми господарського права та процесу та ін. Здобувачі вищої освіти здійснюють наукові дослідження з проблем функціонування вітчизняного матеріального та процесуального законодавства, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації та іншими. Здобувачі освіти, які навчаються за спеціальністю «Правоохоронна діяльність», другого (магістерського) рівня вищої освіти, вивчають такі навчальні дисципліни: філософія права, педагогіка та методика викладання у вищій школі, іноземна мова за професійним спрямуванням, особливості розслідування злочинів окремих категорій, охорона праці в галузі, психологічні засади забезпечення службової діяльності працівників правоохоронних органів, оперативно-розшукові заходи та негласні слідчі дії, докази та доказування в кримінальному процесі, правові аспекти приватної детективної діяльності, міжнародний досвід здійснення правоохоронної діяльності та інші. Виробничу та переддипломну практики студенти ННІП проходять в провідних науково-дослідних та виробничих підприємствах різних форм власності з якими заключені договори про співпрацю. За період функціонування інституту налагоджена тісна співпраця із Обласним управлінням внутрішніх справ та його підрозділами в місті і районах, територіальною державною судовою адміністрацією та місцевими судами, прокуратурою області та її підрозділами на місцях, Регіональним центром безоплатної вторинної правової допомоги у Рівненській області та його місцевими представництвами, а також з обласною радою, адміністрацією, телерадіокомпанією та низкою навчальних і наукових закладів різних рівнів акредитації. Така співпраця уможливлює як ефективне проходження студентами практики, так і потенційну можливість їх майбутнього працевлаштування. У жовтні 2019 року при ННІП створено раду роботодавців, до якої увійшли очільники та провідні фахівці зазначених установ. Цікавим та неординарним є студентське життя в навчально-науковому інституті права. Адміністрація інституту ставить акцент на практичну підготовку здобувачів освіти, тому вони систематично відвідують судові засідання, слідчі дії, а вже з 3-го курсу спільно із викладачами надають юридичні послуги. Щодо виховної та спортивно-масової роботи, то викладачами постійно організовуються екскурсійні поїздки, конкурси, брейн-ринги, спортивні змагання тощо. В межах аудиторного фонду для проведення різнопрофільних заходів обладнано спеціалізовану аудиторію «Зона студентського комфорту». Підписано угоду про співпрацю з Зеленогурським університетом. Спільно із Люблінським католицьким університетом імені Івана Павла ІІ було підготовлено Грантовий проект "International Police cooperation and Crime Prevention" на Programme of NFM 2014-2021 (programme area 20 “International police cooperation and combating crime” ).