Відмінності між версіями «Економіки та менеджменту»

Матеріал з Wikiситет
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рядок 1: Рядок 1:
== '''Кафедри''' ==
== '''Кафедри''' ==
*[[Кафедри#Кафедра прикладної математики|Кафедра прикладної математики]]
*[[Кафедри#Економіки підприємства|Економіки підприємства]]
*[[Кафедри#Обчислювальної техніки|Обчислювальної техніки]]
*[[Кафедри#Економічної теорії|Економічної теорії]]
*[[Кафедри#Кафедра вищої математики|Кафедра вищої математики]]
*[[Кафедри#Економічної кібернетики|Економічної кібернетики]]
*[[Кафедри#Автоматизації, електротехнічних та комп'ютерно-інтегрованих технологій|Автоматизації, електротехнічних та комп'ютерно-інтегрованих технологій]]
*[[Кафедри#Іноземних мов|Іноземних мов]]
*[[Кафедри#Маркетингу|Маркетингу]]
*[[Кафедри#Менеджменту|Менеджменту]]
*[[Кафедри#Міжнародної економіки|Міжнародної економіки]]
*[[Кафедри#Обліку і аудиту|Обліку і аудиту]]
*[[Кафедри#Трудових ресурсів і підприємництва|Трудових ресурсів і підприємництва]]
*[[Кафедри#Філософії|Філософії]]
*[[Кафедри#Фінансів та економіки природокористування|Фінансів та економіки природокористування]]
*[[Кафедри#Українознавства|Українознавства]]
 
 
 


'''Наукові напрямки навчально-наукового інституту Економіки та менеджменту'''- складається з дванадцяти кафедр: Економіки підприємства, Економічної теорії, Економічної кібернетики, Іноземних мов, Маркетингу, Менеджменту, Міжнародної економіки, Обліку і аудиту, Трудових ресурсів і підприємництва, Філософії, Фінансів та економіки природокористування, Українознавства.
'''Наукові напрямки навчально-наукового інституту Економіки та менеджменту'''- складається з дванадцяти кафедр: Економіки підприємства, Економічної теорії, Економічної кібернетики, Іноземних мов, Маркетингу, Менеджменту, Міжнародної економіки, Обліку і аудиту, Трудових ресурсів і підприємництва, Філософії, Фінансів та економіки природокористування, Українознавства.

Версія за 19:55, 15 листопада 2015

Кафедри



Наукові напрямки навчально-наукового інституту Економіки та менеджменту- складається з дванадцяти кафедр: Економіки підприємства, Економічної теорії, Економічної кібернетики, Іноземних мов, Маркетингу, Менеджменту, Міжнародної економіки, Обліку і аудиту, Трудових ресурсів і підприємництва, Філософії, Фінансів та економіки природокористування, Українознавства.


Кафедра економіки підприємства

Історія

Емблема факультету

Кафедра економіки підприємства – одна з провідних кафедр Національного університету водного господарства та природокористування – входить до складу Навчально-наукового інституту економіки та менеджменту. Історія кафедри економіки підприємства відлічується від 1971 року – від часу появи в тодішньому Інституті інженерів водного господарства кафедри економіки водного господарства.

Відбувалися зміни у суспільстві, які тим чи іншим чином впливали на діяльність кафедри. За час існування кафедри змінювалася її назва, змінювався склад викладачів, сформувалися певні традиції.

Історія кафедри економіки підприємства тісно пов’язана зі становленням Національного університету водного господарства та природокористування як провідного навчального закладу в регіоні.

Відповідно до постанови Ради Міністрів УРСР від 26 червня 1959 року Київський інститут інженерів водного господарства був переведений в м. Рівне і перейменований в Український інститут інженерів водного господарства. Важливою складовою підготовки студентів – майбутніх інженерів була економічна освіта. Навчальні дисципліни економічного циклу читалися викладачами кафедр будівельного виробництва та експлуатації гідромеліоративних систем.

У червні 1971 року відповідно до державної Постанови про економічну освіту в Україні рішенням Вченої ради інституту задеклароване створення економічної кафедри. У серпні того ж року оголошено конкурс на формування викладацького складу кафедри економіки водного господарства, виконуючим обов’язки її завідувача було призначено ветерана вузу старшого викладача Красноштана В.М. (1971-1972). Це був період формування кадрового потенціалу, розробки навчальної документації новоствореної кафедри, започаткування її матеріально-технічної бази. З вересня 1971 року на кафедрі працювали три викладачі: завідувач Красноштан В.М., доцент Лісютіна Н.Г. та асистент Солнишкова Р.Д.

З 15 березня 1972 року на кафедрі працював кандидат сільськогосподарських наук, доцент Гордійчук А.С., який тривалий час був завідувачем кафедри (1972-1976). Цей період характеризується формуванням методичного забезпечення спеціальності «Економіка та організація водного господарства», продовженням нарощування кадрового забезпечення кафедри кандидатами наук, доцентами як запрошеними, так і через власну аспірантуру. У 1973 році викладацький склад кафедри поповнили доцент, кандидат економічних наук Коробкова О.М. зі своїми аспірантами, які приїхали працювати на Рівненщину із Харкова (зараз працюють у Москві). Згодом почали працювати на кафедрі доцент, кандидат географічних наук Коротун Л.К., доцент, кандидат сільськогосподарських наук Кузьменко В.Г., старший викладач Потоцька В.І., старший викладач Сисун Г.Г., кандидат економічних наук, доцент Корхов Ю.В., кандидат технічних наук, доцент Гришкевич А.П.

З вересня 1976 кафедру очолював доктор економічних наук, професор Шава К.І. (1976-1978). Для цього періоду діяльності кафедри характерним є започаткування формування наукової школи, розширення прийому в аспірантуру, залучення на кафедру науковців з суміжних кафедр, зростання обсягів науково-дослідних робіт на замовленням підприємств.

Пізніше кафедру очолював кандидат економічних наук, доцент Корхов Ю.В. (1978-1980). Продовжувалося формування кадрового потенціалу шляхом залучення на роботу викладачів з різних регіонів СРСР. У цей час на кафедрі працювало 10 кандидатів наук, доцентів.

У 1980 році до складу кафедри влилася когорта викладачів, які переїхали із Новосибірська (кандидат економічних наук, доцент Зінь Е.А., кандидат економічних наук, доцент Шичко О.Г.). Пізніше прийшли працювати кандидати економічних наук, доценти Шевчук Л.І., Шевчук В.А., Шульгін В.М., Калічава Н.Г.,Ріхтер О.М., асистент Черемуха В.А.

На цьому етапі кафедру очолював кандидат економічних наук, доцент Зінь Е.А. (1980-1982). Окреслилась наукова спрямованість кафедри, активізувалась робота аспірантури та підготовка дисертацій. Колектив поповнився власними випускниками, запроваджуються активні методи навчання, ділові ігри, кейси.

Велике значення для формування та становлення кафедри мала діяльність доктора економічних наук, професора Положія В.П. (1982-1988), якого колеги згадують як генератора ідей. У цей час на кафедрі формується декілька наукових напрямів, зароджуються ідеї формування нових економічних спеціальностей та спеціалізацій.

Спочатку кафедра економіки водного господарства входила до складу факультету проектування і будівництва гідромеліоративних систем. З 1976 року кафедра працювала у складі новоствореного інженерно-економічного факультету, який готував фахівців за спеціальностями «Економіка та організація водного господарства» (пізніше – «Економіка і управління в галузях АПК») та «Розробка торфових родовищ».

Науково-педагогічна діяльність багатьох викладачів кафедри економіки водного господарства цього періоду стала визначальною для подальшого розвитку економічної освіти в НУВГП та інших вузах регіону. У зв’язку із розширенням напрямків підготовки економістів у навчальному закладі створювалися нові кафедри, кадрову основу яких становили викладачі колишньої кафедри економіки водного господарства. Зокрема, згодом відокремилася кафедра економіки будівництва, яка пізніше була трансформована у кафедру обліку і аудиту. Серед перших викладачів кафедри економіки підприємства і ті, хто у різні роки займали відповідальні посади з організації наукової та навчальної діяльності як в університеті водного господарства, так і в інших вищих навчальних закладах (доктор економічних наук, професор Зінь Е.А., кандидат економічних наук, доцент Ріхтер О.М. та інші).

На початку 80-х років викладацький склад кафедри поповнився першими випускниками інженерами-економістами. Вступили до аспірантури, захистили кандидатські дисертації та залишилися працювати на кафедрі Костриченко В.М., Кузнєцова Т.В. Після завершення навчання в аспірантурі на кафедрі працюють Якимчук Т.І., Василенко Ж.А., Жемба А.Й. Деякий час працювали кандидати економічних наук Дейнега О.В., Гонтаренко Н.А., Колесник Л.А., Колупаєв Ю.Б.

Наприкінці 80-х та на початку 90-х завідувачем кафедри був кандидат сільськогосподарських наук, доцент Гордійчук А.С. (1988-1993). Активізувалася методична робота, в навчальний процес запроваджуються технічні засоби навчання, відбулися перші захисти дисертацій випускниками кафедри, формуються творчі зв’язки з іншими вищими навчальними закладами. В цей період кафедра готувала спеціалістів за фахом «Економіка і управління в галузях агропромислового комплексу», а також обслуговувала всі факультети інституту.

Пізніше кафедру очолила кандидат економічних наук, доцент Ріхтер О.М. (1993-1994). Завершується формування методичного забезпечення навчальних дисциплін кафедри, розпочинається робота з реорганізації навчального процесу під нові освітні стандарти та інноваційні технології навчання.

В лютому 1994 року кафедру очолив кандидат технічних наук, професор Гончаров С.М.(1994-2000). Це був період ренесансу кафедри, її друге народження. Створено потужну матеріальну базу у складі 2 комп’ютерних класів, методичного кабінету, філії бібліотеки. В навчальний процес запроваджено комп’ютерні технології навчання, видано перші навчальні посібники, активно запрацювала аспірантура, ліцензовано нову спеціальність «Економіка підприємства», розпочалася підготовка бакалаврів та магістрів. Кафедра отримала IV рівень акредитації і розпочала першою в університеті запроваджувати ідеї Болонського процесу.

У травні 1995 року, враховуючи необхідність підготовки фахівців для роботи у ринкових умовах незалежної держави, інженерно-економічний факультет було реорганізовано у факультет економіки та менеджменту, який розпочав підготовку фахівців за спеціальностями «Економіка підприємства», «Облік і аудит», «Адміністративний менеджмент», «Менеджмент організацій», «Управління трудовими ресурсами». У жовтні 1995 року кафедра економіки водного господарства була перейменована у кафедру економіки підприємства. З травня 1998 року в навчальному закладі почали функціонувати два окремих факультети: економіки та менеджменту. У 2005 році факультет економіки був перейменований у факультет економіки і підприємництва.

З вересня 1995 р. кафедра готує фахівців за спеціальністю «Економіка підприємства», а також за такими спеціалізаціями: економіка підприємства, економіка будівництва, економіка водного господарства, економіка сфери соціального страхування, управління пенсійними активами, економіка діяльності кредитних установ.

З березня 2000 року і в даний час кафедрою економіки підприємства керує кандидат економічних наук, професор Кушнір Н.Б.


Цей період характеризується поглибленням напрацьованих досягнень кафедри, спрямуванням на модернізацію матеріальної бази кафедри, активізацією роботи аспірантури, реалізацією проекту «Підручник для ЄКТС». Зараз кафедра є випусковою за напрямом підготовки «Економіка підприємства», має IV рівень акредитації. При кафедрі діє магістратура, аспірантура. В Закарпатському, Західноукраїнському, Південному, Прилуцькому, Слов’янському навчально-консультаційних центрах НУВГП кафедрою здійснюється заочно-дистанційне навчання. Значної популярності набула форма навчання з метою отримання другої вищої освіти в Інституті післядипломної освіти НУВГП, де навчальний процес забезпечують викладачі кафедри для слухачів за спеціальністю «Економіка підприємства».

За роки своєї роботи науково-педагогічні працівники кафедри підготували для держави та 30 зарубіжних країн більше чотирьох тисяч висококваліфікованих фахівців, серед яких успішні вчені, керівники підприємств, комерційних структур, банків, страхових компаній, бізнесмени. Значна частка випускників працює в м. Рівне та області, обіймаючи керівні посади у промисловості, виконавчій владі, здійснюючи депутатські повноваження.

Концептуальні напрями розвитку кафедри

Місія кафедри

Освітньо-кваліфікаційна підготовка конкурентоспроможних фахівців, здатних якісно діагностувати середовище функціонування підприємства та різні види його діяльності, компетентно обґрунтовувати пропозиції щодо покращення використання ресурсного потенціалу, розробляти програми антикризового управління, застосовувати положення сучасного маркетингу та стратегічного управління для обґрунтування інвестицій в умовах невизначеності та ризику.

  • Головні цілі діяльності кафедри
  • Досягнення лідерства на регіональному ринку економічної освіти.
  • Підвищення рівня надання освітніх послуг шляхом впровадження інноваційних технологій навчання.
  • Розвиток наукових шкіл.
  • Розширення ділових партнерських відносин з виробництвом.
  • Шляхи реалізації концептуальних напрямів розвитку кафедри
  • Кадрове забезпечення
  • Сприяти створенню відповідних умов для стабілізації кадрової ситуації на кафедрі, а також якісному зростанню науково-педагогічного персоналу.
  • Організовувати та здійснювати програми підвищення кваліфікації, стажування та самостажування.
  • Навчальна діяльність.
  • Здійснювати розробку, апробацію і впровадження нових освітніх методик.
  • Підвищувати рівень підсумкової атестації бакалаврів та магістрів на основі розробки реальних дипломних робіт на замовлення підприємств.
  • Надавати кваліфіковані науково-практичні консультації з питань соціально-економічного розвитку та стійкого економічного зростання.
  • Розвивати дистанційну та післядипломну освіту.
  • Забезпечити створення віртуального підприємства, бізнес-школи.
  • Розвивати матеріальну базу кафедри.

Методична робота

Забезпечувати інформаційно-видавничу діяльність за результатами методичної, наукової та освітянської діяльності кафедри, видання наукових праць, матеріалів конференцій, дискусій, симпозіумів, навчальної літератури, бібліографічних збірок, ведення відповідних сторінок в Інтернеті та іншу інформаційну діяльність.

Здійснювати спільні методичні та навчальні видання з вищими освітніми закладами країн близького та далекого зарубіжжя.

Наукова робота

  • Залучатися до проведення наукових, науково-методичних, науково-практичних конференцій, семінарів, нарад, наукових шкіл за напрямами своєї діяльності.
  • Організовувати міжрегіональний та міжнародний обмін вченими, викладачами, аспірантами, студентами, науковий туризм.
  • Широко впроваджувати у практику шкільної, вузівської та після вузівської освіти наукову спадщину та ідеї керівників наукових шкіл кафедри, обмін студентами, молодими дослідниками, проведення освітніх шкіл та семінарів.
  • Проводити наукові дослідження за державними та недержавними замовленнями.
  • Сприяти захисту докторських та кандидатських дисертацій членами кафедри.
  • Маркетингова діяльність
  • Здійснювати профорієнтаційну роботу з метою популяризації інформації про кафедру та підвищення попиту на освітні послуги.
  • Розвивати соціальне партнерство з вищими навчальними закладами України.
  • Забезпечувати мобільність студентів та викладачів в рамках міжнародного співробітництва.
  • Відкривати нові спеціальності економічного профілю.
  • Розширювати співпрацю з роботодавцями.

Контакти

Адреса : м. Рівне, вул. Приходька, 75, навчальний корпус № 2, ауд. 255 Телефон : (0362) 22-25-31 Електронна адреса : kaf-ep@nuwm.edu.ua