SMCQ NNIVGP

Матеріал з Wikiситет
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Науково-методична рада з якості Навчально-наукового інституту водного господарства та природооблаштування
Scientific-methodical council on quality of the Educational-scientific institute of water management and nature development

Cклад науково-методичної ради з якості Навчально-наукового інституту водного господарства та природооблаштування на поточний рік: https://nuwm.edu.ua/nni-vgp/naukovo-metodichna-rada-z-jakosti

Засідання НМРзЯ ННІВГП Засідання науково-методичної ради з якості освіти навчально-наукового інституту водного господарства та природооблаштування НУВГП

2020-2021 н.р.

Засідання НМРЯ ННІВГП №1 від 08.09.2020 р.

Порядок денний:

  1. Узгодження плану роботи науково-методичної ради з якості ННІВГП на осінній семестр 2020 – 2021 навчального року;
  2. Затвердження навчально-методичної літератури;
  3. Різне.

Засідання НМРЯ ННІВГП №2 від 24.09.2020 р.

Порядок денний:

  1. Затвердження керівників освітніх програм.
  2. Хід підготовки відомостей про самооцінювання освітньої програми «Гідроенергетика» другого магістерського рівня освіти, спеціальності 145«Гідроенергетика».
  3. Про закриття ОПП «Географія рекреації та туризму» спеціальності 106 «Географія» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.
  4. Про узгодження ОПП «Конструктивна географія, управління водними та мінеральними ресурсами» із затвердженим «Стандартом вищої освіти першого бакалаврського рівня підготовки фахівців галузі знань 10 «Природничі науки» спеціальності 106 «Географія» та клопотання перед Вченою радою НУВГП затвердити вказану ОПП.
  5. Розгляд та затвердження звіту доцента кафедри ГЕТЕГМ Кочмарського В.З. про проходження закордонного стажування в Куявському університеті у Влоцлавеку (Республіка Польща).
  6. Затвердження оновленого складу науково-методичної ради з якості ННІВГП.
  7. Затвердження навчально-методичної літератури.
  8. Різне.

Засідання НМРЯ ННІВГП №3 від 22.10.2020 р.

Порядок денний:

  1. Поєднання навчання, досліджень та інновацій під час реалізації ОП. Поєднання навчання, досліджень та інновацій під час реалізації ОП.
  2. Залучення професіоналів-практиків, експертів галузі, представників роботодавців до організації та реалізації освітнього процесу, зокрема до проведення аудиторних занять на ОП.
  3. Затвердження навчально-методичної літератури.
  4. Різне.

Засідання НМРЯ ННІВГП №4 від 19.11.2020 р.,

онлайн meet.google.com Порядок денний:

  1. Забезпеченість здобувачів вищої освіти та випускників повнотою навчально-методичного, інформаційного та матеріально-технічного забезпечення реалізації ОП.
  2. Аналіз якості підготовки здобувачів вищої освіти за результатами підсумкової атестації.
  3. Затвердження змін у складі науково-методичної ради з якості ННІВГП.
  4. Затвердження навчально-методичної літератури.
  5. Різне.

Засідання НМРЯ ННІВГП №5 від 15.12.2020 р.,

онлайн meet.google.com Порядок денний:

  1. Відповідність компетентностей та програмних результатів ОП кваліфікаційним характеристикам фахівців за галузевими видами діяльності.
  2. Аналіз результатів опитування здобувачів вищої освіти щодо якості викладання та навчання за І семестр 2020-2021 н.р.
    • СЛУХАЛИ: Хлапука М.М. Аналіз результатів онлайн опитування здобувачів вищої освіти щодо якості викладання та навчання за І семестр 2020-2021 н.р. Анкети розіслано на корпоративні електронні пошти усім студентам ННІ ВГП. В анонімному опитуванні взяли участь 39,4% студентів ННІ ВГП. Результати опитування наведено в презентації (Презентація розміщена на сайті НУВГП: https://nuwm.edu.ua/strukturni-pidrozdili/vyo/proekti-dokumentiv). В обговоренні прийняли участь члени ради - Хлапук М.М., Турченюк В.О., Шинкарук Л.А., Мельничук В.Г., Клімов С.В., Костюк О.П., Білецький А.А., Сунічук С.В.
    • УХВАЛИЛИ:
    • 1. Інформацію стосовно аналізу результатів анонімного опитування здобувачів вищої освіти стосовно якості навчання та викладання у 1-му семестрі 2020-2021 н.р. взяти до відома.
    • 2. Рекомендувати завідувачам кафедр та викладачам врахувати в освітньому процесі результати анонімного опитування здобувачів вищої освіти стосовно якості навчання та викладання у 1-му семестрі 2020-2021 н.р.
    • Проінформувати здобувачів вищої освіти про узагальнені результати анкетування та прийняті рішення в розрізі освітніх програм.
    • В цілому викладачі ННІ ВГП отримали задовільну оцінку щодо якості викладання та навчання у І семестрі 2020-2021 н.р.
    • ГОЛОСУВАЛИ: «за» - одноголосно.
  1. Затвердження звітів стажування викладачів.
  2. Затвердження навчально-методичної літератури.
  3. Різне.

Засідання НМРЯ ННІВГП №6 від 19.01.2021 р.,

онлайн meet.google.com Порядок денний:

  • Розгляд результатів опитування здобувачів вищої освіти випускового курсу/року навчання освітнього рівня «Магістр» 2020-2021 н.р. ННІ ВГП:
    • - ОП 194 «Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології» в розрізі ОП «Гідротехнічне будівництво», «Гідроінформатика», «Водна інженерія та водні технології»;
    • - ОП 144 «Теплоенергетика»;
    • - ОП 145 «Гідроенергетика».
  • Розгляд результатів опитування здобувачів вищої освіти випускового курсу/року навчання освітнього рівня «Магістр» 2020-2021 н.р. ННІ ВГП:
    • - ОП 194 «Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології» в розрізі ОП «Гідротехнічне будівництво», «Гідроінформатика», «Водна інженерія та водні технології»;
    • - ОП 144 «Теплоенергетика»;
    • - ОП 145 «Гідроенергетика».
    • СЛУХАЛИ: керівників освітніх програм ННІВГП: Рябенка О.А., Костюка О.П., Шинкарука Л.А., Клімова С.В. щодо розгляду результатів опитування здобувачів вищої освіти випускового курсу/року навчання освітнього рівня «Магістр» 2020-2021 н.р. ННІ ВГП. https://nuwm.edu.ua/strukturni-pidrozdili/vyo/proekti-dokumentiv

В опитуванні прийняли участь 53 випускники ННІ ВГП освітнього рівня «Магістр».

    • УХВАЛИЛИ:
      • 1. Розробити заходи з залучення студентів до процесу опитувань та збільшення достовірності отриманої інформації.
      • 2. Рекомендувати викладачам освітніх програм активніше використовувати сучасні педагогічні методи (майстер-класи, навчальні дискусії, мозковий штурм, тренінги, ділові ігри та ін.) при викладанні навчальних дисциплін.
      • 3. Регулярно інформували здобувачів вищої освіти про результати опитувань та прийняті рішення НМРЯ через розсилку на корпоративну пошту студентів та публікацією новин на сайті ННІВГП.
      • 4. Активізувати залучення до навчального процесу експертів галузі та професіоналів - практиків (представники успішного бізнесу). Відповідальні - викладачі ННІВГП, завідувачі кафедр ННІВГП, керівники (гаранти) ОП.
      • 5. За результатами аналізу узагальнених відповідей за відкритими запитаннями внести зміни в навчальний план ОПП.
      • 6. Посилити практичну складову у підготовці бакалаврів, зокрема за рахунок “практичної вставки”.
      • 7. Клопотати перед НТР НУВГП про перенесення навчальної дисципліни “Педагогіка та методика викладання у вищій школі” з блоку обов'язкових до вибіркових і внести зміни до положення про організацію навчального процесу.
    • ГОЛОСУВАЛИ: «за» - одноголосно.
  • 2. Розгляд «Методичних рекомендацій до створення силабусів навчальних дисциплін»
  • 3. Затвердження навчально-методичної літератури.
  • 4. Різне.

Засідання НМРЯ ННІВГП №7 від 16.02.2021 р.,

онлайн meet.google.com Порядок денний:

  1. Стан роботи щодо підготовки до акредитації ОП «Гідроенергетика», спеціальність 145 «Гідроенергетика» та ОП «Конструктивна географія, управління водними та мінеральними ресурсами», спеціальність 106 “Географія”.
  2. Аналіз результатів навчання за І семестр 2020-21 н.р. здобувачів вищої освіти, та заходи щодо ліквідації академічної заборгованості студентів.
  3. Розгляд "ПОРЯДОК розгляду та затвердження розміщення силабусів і методичних вказівок через електронний документообіг iDoc".
  4. Виконання планів видання навчально-методичної літератури та врахування пропозицій спеціалістів з виробництва.
  5. Затвердження звітів стажування викладачів.
  6. Розгляд та затвердження навчально-методичної літератури.
  7. Різне.

Засідання НМРЯ ННІВГП №8 від 16.03.2021 р.,

онлайн meet.google.com Порядок денний:

  1. Стан роботи щодо підготовки до акредитації ОП «Гідроенергетика», спеціальність 145 «Гідроенергетика».
  2. Моніторинг та оцінка забезпечення виконання науково-педагогічними працівниками кваліфікаційних вимог наукової та професійної активності.
  3. Виконання планів електронних видань навчально-методичної літератури НУВГП за 2020 рік.
  4. Аналіз результатів опитування випускників минулих років (бакалаврат, магістратура) НУВГП.
  5. Шляхи активізації участі студентів у навчальному процесі.
  6. Стан підготовки буклетів та довідника для вступників для профорієнтаційної роботи. Хід профорієнтаційної роботи в сучасних умовах.
  7. Розгдяд «Питань вступного випробування зі спеціальності для здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 194 «Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології»
  8. Розгляд та затвердження навчально-методичної літератури
  9. Різне.

Засідання НМРЯ ННІВГП №9 від 20.04.2021 р.,

онлайн meet.google.com Порядок денний:

  1. Про внесення змін до ОП та навчальних планів у зв’язку із введенням в дію стандарту освіти НУВГП.
  2. Розгляд положення про підвищення кваліфікації педагогічних, науково-педагогічних працівників НУВГП від 01.03.21 р. ( у частині неформальна освіта).
  3. Затвердження звіту про підвищення кваліфікації шляхом неформальної освіти за результатами участі у школі лідерства НУВГП.
  4. Аналіз виконання планів електронних видань кафедр ННІВГП у І-ІV кв. 2020 р. станом на 21.04.21 р.
  5. Розгляд та затвердження навчально-методичної літератури.
  6. Різне.

Засідання НМРЯ ННІВГП №10 від 27.05.2021 р.,

Порядок денний:

  1. Розгляд результатів публічного обговорення освітніх програм: 194 «Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології»; ОП 144 «Теплоенергетика»; ОП 145 «Гідроенергетика»; 103 «Науки про землю»; 106 Географія (Конструктивна географія, управління водними та мінеральними ресурсами).
  2. Аналіз результатів опитування стосовно відвідування онлайн занять здобувачами вищої освіти впродовж 2020-2021 н.р.
  3. Затвердження звіту про підвищення кваліфікації шляхом неформальної освіти Козішкурт С.М.
  4. Розгляд та затвердження навчально-методичної літератури.
  5. Різне.

Засідання НМРЯ ННІВГП №11 від 29.06.2021 р.,

Порядок денний:

  1. Про хід та вчасність здачі звітів «Опитування здобувачів вищої освіти стосовно якості викладання та навчання в НУВГП за навчальними дисциплінами».
  2. Про хід та вчасність здачі звітів «Результатів опитування здобувачів вищої освіти випускового курсу/року навчання освітнього рівня «БАКАЛАВР» (2020-2021 н.р.) ЩОДО ЯКОСТІ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ».
  3. Розгляд закриття ОП "Географія" та "Географія рекреації і туризму".
  4. Розгляд та затвердження навчально-методичної літератури.
  5. Різне.

2021-2022 н.р.

Засідання НМРЯ ННІВГП №1 від 31.09.2021 р.,

Порядок денний:

  1. Розгляд та затвердження навчально-методичної літератури.
  2. Розгляд навчального посібника - практикума «Організація і технологія гідротехнічного будівництва», підготовлений професором кафедри Ткачуком М.М., доцентом Білецьким А.А., к.т.н. Ткачуком Р.М.
  3. Різне.

Засідання НМРЯ ННІВГП №2 від 23.09.2021 р.,

Порядок денний:

  1. Затвердження оновленого складу науково-методичної ради з якості ННІ ВГП.
  2. Хід підготовки відомостей про самооцінювання освітньої програми «Теплоенергетика» другого магістерського рівня освіти.
  3. Розгляд та затвердження навчально-методичної літератури.
  4. Різне.

Засідання НМРЯ ННІВГП №3 від 28.10.2021 р.,

Порядок денний:

  1. Аналіз результатів опитування студентів випускового курсу освітнього рівня «бакалавр» стосовно якості освітніх програм (2020-2021 н.р., літо).
  2. Хід підготовки до акредитації освітньої програми «Конструктивна географія, управління водними та мінеральними ресурсами» спеціальності 106 Географія першого бакалаврського рівня освіти.
  3. Розгляд та затвердження навчально-методичної літератури.
  4. Різне.

Засідання НМРЯ ННІВГП №4 від 18.11.2021 р.

Порядок денний:

  1. Аналіз результатів опитування здобувачів вищої освіти щодо якості викладання та навчання за ІІ семестр 2020-2021 н.р. та порівняльний аналіз результатів опитування здобувачів вищої освіти щодо якості викладання та навчання за ІІ семестр 2019-2020 н.р. - ІІ семестр 2020-2021 н.р.;
    • СЛУХАЛИ: Токар Л.О., Романів О.Я. та координаторів з якості кафедр - Галич О.О., Білецького А.А., Козішкурт С.М., Новачка О.М., щодо аналізу результатів опитування здобувачів вищої освіти щодо якості викладання та навчання за ІІ семестр 2020-2021 н.р. та порівняльний аналіз результатів опитування здобувачів вищої освіти щодо якості викладання та навчання за ІІ семестр 2019-20220 н.р. - ІІ семестр 2020-2021 н.р., що розміщені на сайті НУВГП у розділі «якість освіти, моніторинг якості https://nuwm.edu.ua/strukturni-pidrozdili/vyo/proekti-dokumentiv ».

В обговоренні приймали участь – Хлапук М.М., Турченюк В.О., Мельничук В.Г., Клімов С.В., Новачок О.М., Романів О.Я., Білецький А.А., Мосійчук А.

    • УХВАЛИЛИ:
      • 1.Результати опитування студентів довести до відома викладачів для врахування їх у навчальному процесі.
      • 2.Аналіз узагальнених результатів анкетування розглянутих на засіданнях кафедр та прийнятих конкретних рішень розмістити на офіційних сторінках кафедр і довести до відома здобувачів освіти, які брали участь у опитуванні.
      • 3.Викладачів та кураторів кафедр зобов'язати підвищити активність студентів в опитуванні.
      • 4.При потребі доповнювати і змінювати зміст анкети відповідно до особливостей освітніх програм.
      • 5.Розробити заходи, які дозволять гарантам ОП отримувати дані з опитування викладачів інших кафедр, які забезпечують освітній процес відповідних ОП або надати можливість гарантам ОП проводити опитування по викладачам інших кафедр з навчальних дисциплін ОП.
    • ГОЛОСУВАЛИ: «за» - одноголосно.
  1. Затвердження звітів викладачів про підвищення кваліфікації (шляхом неформальної освіти) по програмі HEC-RAS 6.0 (Клімова С.В., Герасімова Є.Г., Токар Л.О., Корнійчука В.І., Дем'янюк А.В., Романюка І.В., Волк Л.Р., Пінчука О.Л., Новачка О.М., Коптюка Р.М., Козішкурт С.М., Приходько Н.М., Волка П.П., Турченюка В.О., Сунічука С.В., Галич О.О., Тимощука В.С.) та за програмою Літньої Школи проведеної в рамках проекту «VISEGRAD-WATER-SECURITY» (Герасімова Є.Г., Сунічука С.В.).;
  2. Розгляд та затвердження навчально-методичної літератури.
  3. Різне;
    • 1.Координаторам якості кафедр у листопаді-грудні 2021року необхідно організувати та провести анонімне анкетування здобувачів вищої освіти ОР «магістр» випускового року навчання стосовно «ЯКОСТІ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ» та подати «РЕЗУЛЬТАТИ ОПИТУВАННЯ здобувачів вищої освіти випускового курсу/року навчання освітнього рівня «МАГІСТР» (2020-2021 н.р.) ЩОДО ЯКОСТІ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ» у відділ якості освіти НУВГП;
    • 2.Координаторам якості кафедр необхідно провести анкетування здобувачів вищої освіти стосовно якості викладання та навчання за окремими навчальними дисциплінами за І семестр 2021-22 н.р.

Засідання НМРЯ ННІВГП №5 від 21.12.2021 р.

Порядок денний:

  1. Розгляд освітньо-професійної програми «Гідроенергетика» першого рівня вищої освіти за спеціальністю 145 Гідроенергетика галузі знань 14 «Електрична інженерія».
  2. Розгляд «Аналіз перевірки бакалаврських кваліфікаційних робіт на ознаки плагіату (за даними системи moodle) 2020-2021 навчальний рік»;

В обговоренні приймали участь – Хлапук М.М., Турченюк В.О., Клімов С.В., Мельничук В.Г. Було відмічено, що потрібно з’ясувати, яке відсоткове охоплення перевірки робіт на текстові збіги ( яка співставність кількість вибірки для аналізу та кількість випускових робіт).

    • УХВАЛИЛИ:
      • 1.Керівникам бакалаврських та магістерських робіт при видачі завдання на їх розроблення ознайомити здобувачів з санкціями за плагіат, списування та інші порушення норм академічної доброчесності.
      • 2.Керівникам бакалаврських робіт при затвердженні тематики звертати увагу на можливу повторюваність теми та змісту робіт у порівнянні з минулими роками.
      • 3.При допуску кваліфікаційних бакалаврських робіт до захисту враховувати не тільки граничні показники подібності тексту, а й можливі методи модифікації тексту.
      • 4.Вивчити можливість проводити щонайменше одну проміжну перевірку чорнового варіанту випускової роботи через аналогічні безкоштовні сервіси.
    • ГОЛОСУВАЛИ: «за» - одноголосно.
  1. Аналіз «Звіт про забезпечення академічної доброчесності та якості освіти у НУВГП (за результатами дзеркального опитування НПП та здобувачів у період із 01 грудня 2020 року до 05 лютого 2021 року)».
    • СЛУХАЛИ: Козішкурт С.М. з інформацією щодо «Звіт про забезпечення академічної доброчесності та якості освіти у НУВГП (за результатами дзеркального опитування НПП та здобувачів у період із 01 грудня 2020 року до 05 лютого 2021 року)», який оприлюднено на сайті НУВГП у розділі «Моніторинг якості» https://nuwm.edu.ua/strukturni-pidrozdili/vyo/proekti-dokumentivhttps://nuwm.edu.ua/strukturni-pidrozdili/vyo/proekti-dokumentiv.

В обговоренні приймали участь – Хлапук М.М., Турченюк В.О., Рябенко О.А., Клімов С.В., Мельничук В.Г. Було відмічено, що даний аналіз є корисним для врахування у освітньому процесі.

    • УХВАЛИЛИ:
      • 1.Викладачам провести аналіз дзеркального опитування, обговорити на засіданнях кафедр та прийняти відповідні рішення.
      • 2.Забезпечити обізнаність студентської спільноти щодо норм академічної доброчесності та забезпечити вимогливість викладачів до студентства щодо дотримання нормативів академічної доброчесності у ході освітнього процесу та зокрема під час контрольних заходів.
    • ГОЛОСУВАЛИ: «за» - одноголосно.
  1. Затвердження звітів викладачів про підвищення кваліфікації Філіповича Ю.Ю. та Клімова С.В.;
  2. Розгляд та затвердження навчально-методичної літератури.
  3. Різне.