Сектор інноваційної діяльності та трансферу технологій
Перейти до навігації
Перейти до пошуку
Сектор інноваційної діяльності та трансферу технологій є науковим підрозділом Національного університету водного господарства та природокористування і входить до складу Центру інноваційної діяльності та трансферу технологій.
Основні завдання сектору
Основними завданнями сектору є:
- Створення інструментів комерціалізації результатів наукових досліджень і розробок в університеті.
- Комерціалізація наукових розробок.
- Організаційна, технічна та фінансова допомога науковому колективу в комерціалізації технологій.
- Організація навчання персоналу університету в області інноваційного менеджменту.
Функції сектору
Для вирішення покладених на нього завдань сектор виконує такі функції:
- Забезпечує набуття університетом майнових прав на об’єкти інтелектуальної власності, їх охорону та контроль за правомірним використанням.
- Збирає інформацію про наукові розробки університету.
- Аналізує отриману інформацію, проводить попередні маркетингові дослідження, експертну оцінку і приймає рішення про комерціалізацію найбільш перспективних розробок.
- Формує і веде інформаційні бази даних по розробкам університету, що пропонуються для комерціалізації.
- Здійснює пошук джерел фінансування для комерціалізації відібраних розробок. Представляє розробки на конкурсах, виставках і т.д.
- Спільно з адміністрацією університету проводить переговори з потенційними покупцями, а також з представниками влади, організаціями та підприємствами різних форм власності, діяльність яких пов’язана зі сферою інноваційної діяльності та трансферу технологій.
- Бере в межах своєї компетенції участь у підготовці, укладанні та контролі за виконанням ліцензійних договорів (підписання, контроль за своєчасністю платежів, розподіл доходу (роялті) всередині університету).
- Готує і супроводжує інноваційні проекти, пов’язані із створенням нового підприємства (участь університету та його співробітників в якості засновників, перехід співробітників університету на роботу у новостворене підприємство, оформлення договірних відносин між університетом і новим підприємством, консультування в розробці бізнес-проекту, знаходження власних шляхів і джерел фінансування).
- Організовує спільні заходи співробітників університету та представників бізнесу (семінари, конференції, форуми, круглі столи).
- Здійснює пошук і аналіз інформації про технологічні запити в секторах ринку, пов’язаних з науковою діяльністю співробітників університету.
- Здійснює в установленому порядку підготовку, випуск та розповсюдження інформаційних та інших матеріалів про діяльність сектору.
- Надає пропозиції керівництву університету щодо участі у міжнародному співробітництві у сфері інноваційної діяльності та трансферу технологій в рамках міжнародних програм, проектів і професійних асоціацій.