Романчук Степан Васильович
Біографія
Народився в 1932 р. у селі Розсохи Деражнянського району Хмельницької області в сім’ї селянина. У 1951 р. після закінчення 7 класів Шпичинецької семирічної школи був призваний до лав Радянської Армії. Службу проходив у м. Магдебург в складі Групи Радянських Окупаційних Військ Німеччини. Служба виявилась нелегкою. Брав активну участь у бойових діях у Німеччині під кодовою назвою «День Х», які розпочалися 17 червня 1953 р.
У 1957 р. закінчив Кам’янець-Подільський культосвітній технікум і отримав кваліфікацію організатора-методиста клубної справи та 10 класів вечірньої школи.
У 1962 р. закінчив Львівський політехнічний інститут де отримав кваліфікацію інженера-геодезиста.
Працював на будівництві Бухтармінської ГЄС в гірському Алтаї, об’єктах міста Дніпропетровська та області, зокрема Дніпропетровського металургійного заводу ім. “Карла Лібнехта”, Новомосковського трубного заводу, гірничого металургійного комбінату в м. Вільногірськ і т. ін.
З 1967 р. працює в Національному університеті водного господарства та природокористування.
У 1980 р. захистив кандидатську дисертацію і отримав вчену ступінь кандидата технічних наук, а в 1984 р. йому було присвоєно вчене звання доцента.
Має 87 наукових праць. Серед них, які принесли найбільше користі державі та суспільству відмічає наступні: «Розробка теорії і практичного застосування побудови планового геодезичного обґрунтування полюсним методом» та патент на винахід «Спосіб ідентифікації матеріальних об’єктів».