Інструкції по навчальній платформі Moodle

Матеріал з Wikiситет
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Moodle
Screenshot 2.png
Навчальна платформа
Операційна система
Доступ


Moodle (акронім від Modular Object-Oriented Dynamic Learning Environment — модульне об'єктно-орієнтоване динамічне навчальне середовище) — навчальна платформа призначена для об'єднання педагогів, адміністраторів і учнів (студентів) в одну надійну, безпечну та інтегровану систему для створення персоналізованого навчального середовища.

Moodle — це безкоштовна, відкрита (Open Source) система управління навчанням. Вона реалізує філософію «педагогіки соціального конструктивізму» та орієнтована насамперед на організацію взаємодії між викладачем та учнями, хоча підходить і для організації традиційних дистанційних курсів, а також підтримки очного навчання.

Moodle перекладена на десятки мов, в тому числі й українською. Система використовувалась у 2014 році — у 197, у 2019 р —229 країнах світу, понад 90 тисяч офіційно зареєстрованих сайтів що працюють на Moodle.

Головним розробником системи є Martin Dougiamas (Мартін Дугіа́мас) з Австралії. Цей проект є відкритим, відтак в ньому бере участь велика кількість інших розробників.

Moodle написана на PHP з використанням SQL-бази даних (MySQL, PostgreSQL чи Microsoft SQL Server). Moodle може працювати з об'єктами SCO та відповідає стандарту SCORM.


ВХІД НА НАВЧАЛЬНУ ПЛАТФОРМУ MOODLE

Аутентифікація (первинний вхід) в НП Moodle

Вхід на НП Moodle здійснюється винятково через Google-авторизацію з використанням адреси корпоративної поштової скриньки (@nuwm.edu.ua). Перед виконанням первинного входу на платформу потрібно спершу увійти в Вашу корпоративну Google пошту.

Щоб увійти на НП Moodle потрібно перейти на вкладку Moodle навчально-інформаційного порталу НУВГП за адресою: https://exam.nuwm.edu.ua

Для входу на навчальну платформу Moodle натискаємо кнопку “Увійти” в правому кутку верхньої панелі, як показано на Рис. 1.1.

Рис. 1.1. Кнопка входу на НП Moodle


На сторінці авторизації, яка відкриється треба натиснути “Google” для входу на платформу, використовуючи корпоративний обліковий запис (Рис. 1.2, Рис. 1.3).

Mdl au2.png
Рис. 1.2, Рис.1.3. Google-авторизація на платформі з корпоративним обліковим записом


Після цього на вашу корпоративну пошту прийде лист підтвердження, в якому потрібно перейти за посиланням. (Рис. 1.4) Якщо листа немає у папці «Вхідні» потрібно перевірити папку «Спам».

Рис. 1.4. Лист з посиланням


Авторизація на НП Moodle

Вхід на платформу Moodle здійснюється здійснюється за адресою https://exam.nuwm.edu.ua. Аналогічно з аутентифікацією, натискаємо «Увійти» на верхній панелі та обираємо корпоративний обліковий запис на сторінці з Google авторизацією.

Проблеми з входом на НП Moodle

Для усунення проблем в авторизації НП Moodle необхідно створити запит через Єдиний сервіс надання інформаційних послуг Helpdesk за посиланням https://help.nuwm.edu.ua/. Щоб створити запит спершу необхідно авторизуватись. Для цього потрібно натиснути “Авторизація” та обрати свою корпоративну пошту (Рис. 1.5, Рис. 1.6).

Mdl au5.png
Рис. 1.5, Рис. 1.6. Авторизація у сервісі ЄСНІП з корпоративною поштою


Після авторизації натисніть “Надіслати запит” (Рис. 1.7).

Рис. 1.7. Розташування та вигляд кнопки “Надіслати запит”


Серед напрямків запитів потрібно обрати категорію “Навчальна система Moodle” (Рис. 1.8).

Рис. 1.8. Напрямки запитів


В темі запиту необхідно вказати “Проблеми з авторизацією”, в повідомленні вказати ПІБ та групу (для студентів). Щоб відправити запит на обробку необхідно натиснути жовту кнопку під полем для тексту “Надіслати запит” (Рис. 1.9).

Рис. 1.9. Зовнішній вигляд та наповнення запиту


ПІДГОТОВКА ОСВІТНІХ КОМПОНЕНТ (для Менеджерів кафедр)

Початок роботи на платформі

Для роботи на НП Moodle необхідно авторизуватись як описано в пункті “Авторизація на НП Moodle”, якщо Ви є зареєстрованим користувачем або здійснити первинний вхід за інструкцією в пункті “Аутентифікація в НП Moodle”.

Після входу на навчальну платформу, обираємо свій інститут на головній сторінці Moodle або у вкладці “Навчально-наукові інститути” (Рис. 2.1, 2.2).

Mdl mg1.png
Рис. 2.1, Рис. 2.2. Вибір інституту


Натискаємо на назву потрібного інституту та після переходу на сторінку категорії інституту обираємо потрібну кафедру (Рис. 2.3).

Рис. 2.3. Вибір кафедри в категорії інституту


У категорії кафедри Ви бачите всі курси НП, що створені на кафедрі (Рис. 2.4).

Рис. 2.4. Курси в категорії кафедри


Згідно з навчальним планом, Менеджер звіряє всі курси НП, які будуть читатися у поточному семестрі та готує їх до освітнього процесу.

Налаштування дати початку та завершення курсу

Перейшовши на курс Ви опинитесь на сторінці ОК (вкладка "Освітня компонента"). Щоб змінити дати проведення курсу на панелі інструментів потрібно перейти на вкладку “Налаштування” (Рис. 2.5).

Рис. 2.5. Розташування вкладки “Налаштування” на курсі


Далі змінюємо дати початку та завершення курсу згідно з навчальним планом у полях на Рис. 2.6.

Рис. 2.6. Поля для встановлення дат курсу


Якщо поле “Дата завершення курсу” неактивне, потрібно поставити галочку “Включити” біля поля, після чого дату можна буде змінити.

Заповнення опису

Кожен курс повинен містити анотацію, в яку вноситься інформація, що має відповідати силабусу освітньої компоненти:

 • Ступінь вищої освіти
 • Освітня програма (Спеціальність)
 • Шифр за ОП
 • Рік навчання, семестр: | рік, семестр
 • Викладач (лектор)
 • Мета та цілі ОК

Анотація знаходиться в розділі “Редагування параметрів курсу”, куди можна перейти через вкладку “Налаштування” (Рис. 2.7.)

Рис. 2.7. Розташування вкладки “Налаштування” на курсі


В анотації курсу вводимо інформацію, як відображено на Рис.2.8 Переходити на наступний рядок необхідно сполученням клавіш Shift+Enter задля уникнення відступів між рядками. Щоб зберегти зміни, потрібно прогорнути до низу сторінки та натиснути блакитну кнопку “ЗБЕРЕГТИ Й ПОКАЗАТИ” (Рис.2.9).

Рис. 2.8. Приклад заповнення анотації курсу
Рис. 2.9. Кнопка “Зберегти й показати”


Зарахування Викладачів на курс НП

На курси потрібно зарахувати Викладачів, які будуть наповнювати ОК контентом та відповідати за проведення навчального процесу та оцінювання на ОК. Для цього натискаємо “Учасники” на панелі інструментів на сторінці курсу (Рис. 2.10)

Рис. 2.10. Вкладка панелі інструментів “Учасники”


Натискаємо блакитну кнопку “Зарахувати користувачів”, яка знаходиться під панеллю інструментів і продубльована під списком учасників курсу внизу сторінки (Рис. 2.11).

Рис. 2.11. Розміщення кнопок “Зарахувати користувачів”


Після натискання кнопки зʼявиться вікно для пошуку та призначення ролей користувачам. Спершу необхідно знайти користувача, якого потрібно підʼєднати до курсу в ролі Викладача. Для цього вводимо прізвище у полі “Вибрати користувачів” і з випадаючого списку обираємо потрібного користувача. Якщо користувача немає в списку, йому необхідно здійснити первинний вхід (аутентифікацію) на НП Moodle за пунктом інструкції 1.1.

Після вибору користувача обовʼязково призначаємо йому роль Викладач з випадаючого списку та натискаємо синю кнопку “Зарахувати користувачів” (Рис. 2.12).

Рис. 2.12. Порядок зарахування Викладача на курс


Після вище виконаних дій Викладач зарахований на курс і відображається у списку учасників (Рис. 2.13).

Рис. 2.13. Викладач в списку учасників курсу


Створення та видалення курсів

Для створення нових курсів менеджер кафедри заходить на сторінку кафедри, натискає "Більше" та "Додати нову освітню компоненту"

Рис. 2.14. Створення освітньої компоненти

Для видалення неактуальних курсів потрібно надіслати запит через систему заявок http://help.nuwm.edu.ua/ категорія “Навчальна платформа Moodle”. У запиті обовʼязково вказати посилання на курс з ОК в НП Moodle (Рис. 2.15).

Рис. 2.15. Вигляд посилання на курс НП

НАПОВНЕННЯ КУРСУ НП КОНТЕНТОМ

Для роботи на НП Moodle необхідно авторизуватись як описано в пункті 1.2, якщо Ви є зареєстрованим користувачем або здійснити первинний вхід за інструкцією в пункті 1.1.

Після успішної авторизації Ви можете перейти до своїх курсів, натиснувши “Мої курси” на верхній панелі меню. На сторінці будуть відображені курси НП, які Ви викладаєте на кафедрі (Рис. 3.1).

Рис. 3.1. Розташування та вміст вкладки “Мої курси”


Якщо потрібний Вам курс НП не відображається на сторінці, необхідно звернутись до Менеджера кафедри, щоб Вас зарахували на потрібний курс в ролі Викладача.

Після призначення на курс в ролі Викладача, необхідно наповнити ОК згідно з вимогами положення “Про навчально-методичне забезпечення ОК на НП Moodle”.

Загальні налаштування курсу

Спершу, необхідно перевірити, та при потребі, змінити загальні налаштування курсу НП (Дати проведення, анотація курсу). Для цього переходимо у вкладку “Налаштування” на сторінці курсу як показано на Рис. 3.2.

Рис. 3.2. Вкладка “Налаштування” на панелі інструментів


Кожна ОК повинна містити анотацію, в яку вноситься інформація, що має відповідати силабусу освітньої компоненти:

 • Ступінь вищої освіти
 • Освітня програма (Спеціальність)
 • Шифр за ОП
 • Рік навчання, семестр: | рік, семестр
 • Викладач (лектор)
 • Мета та цілі ОК

В анотації курсу вводимо інформацію, як відображено на Рис.3.3. Переходити на наступний рядок необхідно сполученням клавіш Shift+Enter задля уникнення відступів між рядками.

Рис. 3.3. Заповнення анотації курсу


Дати початку та завершення курсу встановлюються згідно з навчальним планом у полях на Рис. 3.4.

Рис. 3.4. Поля для встановлення дат курсу


Якщо поле “Дата завершення курсу” неактивне, потрібно поставити галочку “Включити” біля поля, після чого дату можна буде змінити.

Щоб зберегти зміни, потрібно прогорнути до низу сторінки та натиснути блакитну кнопку “ЗБЕРЕГТИ Й ПОКАЗАТИ” (Рис.3.5).

Рис. 3.5 Кнопка “Зберегти й показати”


Після збереження змін в налаштуваннях курсу, Ви повернетесь до сторінки курсу. Для наповнення ОК контентом потрібно перейти в режим редагування, що вмикається на верхній панелі меню справа. (Рис.3.6).

Рис. 3.6. Розміщення «Режиму редагування»

Зміна ролі

Якщо Вам призначено декілька ролей (Викладач, Завідувач кафедри, Менеджер, Спостерігач, тощо) потрібно перемкнутись на роль “Викладач”, щоб редагувати курс (Рис. 3.7, Рис. 3.8).

Рис. 3.7. Розміщення меню з даними про користувача
Рис. 3.8. Вибір ролі

Експорт оцінок з фільтруванням по групах

Заходимо на курс, відкриваємо налаштування

Groups1.png
Groups2.png

Опускаємося донизу, відкриваємо Групи

Groups3.png

Натискаємо окремі групи та зберігаємо

Groups4.png

Відкриваємо Журнал оцінок та бачимо відображення по групам

Groups5.png

Експорт журналу оцінок

Groups6.png
Groups7.png
Groups8.png

Додавання та редагування секції

Після переходу в режим редагування Ви отримаєте доступ до редагування секцій. Назва кожної секції має відповідати ресурсам, розміщеним в ній.

На курсі обовʼязково мають бути наступні секції:

 1. Освітня програма
 2. Силабус
 3. Шкала оцінювання
 4. Лекційне забезпечення
 5. Медодичне забезпечення
 6. Практичні/Лабораторні роботи
 7. Модульні контролі
 8. Підсумковий контроль

Щоб змінити назву існуючої секції, натискаємо значок олівця біля назви секції, як показано на малюнку (Рис. 3.9). Назва секції набирається в активному полі, яке з’являється після того, як Ви натиснули на піктограму “Олівця” біля назви секції (Рис. 3.10). Після введення назви секції Ви маєте на клавіатурі натиснути “Enter”. Інші способи введення не спрацюють.

Рис. 3.9. Редагування назви секції
Рис. 3.10. Активне вікно введення назви секції

Щоб створити нову секцію на курсі необхідно натиснути “Додати тему” під уже існуючою секцією, як показано на малюнку (Рис. 3.11).

Рис. 3.11. Кнопка “Додати тему”

Додавання гіперпосилань на освітню програму та силабус

Ресурси «Освітня програма» та «Силабус» додаються кожен в свою секцію та повинні містити гіперпосилання на цифровий репозиторій університету. Щоб додати ресурс у секцію (тему) потрібно в режимі редагування натиснути на кнопку «Додати діяльність або ресурс» (Рис.3.11), після чого відкриється вікно з видами ресурсів, де потрібно обрати «URL (веб-посилання)» (Рис.3.12).

Рис. 3.12. Кнопка “Додати діяльність або ресурс”
Рис. 3.13. Ресурс “URL (веб-посилання)”


У полі «Назва» потрібно вказати, як посилання буде виглядати на курсі. Назва ресурсу повинна відповідати такому шаблону:

ОП «Назва ОП», рік затвердження та СИЛАБУС “Шифр силабусу”.

У поле «Існуюче посилання» потрібно вставити посилання на ресурс в цифровому репозиторії. (Рис.3.13).

Рис. 3.14. Приклад коректного заповнення полів “Назва” та “Існуюче посилання”


Після введення необхідної інформації, потрібно прогорнути до низу сторінки на натиснути кнопку “Зберегти й показати” або “Зберегти й повернутися до курсу”. При вдалому додаванні “URL (веб-посилання)”, ресурс матиме наступний вигляд на курсі (Рис. 3.14):

Рис. 3.15. Вигляд ресурсу ГІПЕРПОСИЛАННЯ на сторінці курсу НП

Додавання шкали оцінювання

Щоб додати секцію з шкалою оцінювання, Ви можете відредагувати вже існуючу секцію або створити нову, як описано в пункті 3.2.

Після того як у секції буде змінено назву, можемо перейти до створення самої шкали оцінювання, яка буде розміщена на сторінці курсу. Для цього натискаємо “Редагувати” (знаходиться справа на одній лінії з назвою секції) та з випадаючого меню обираємо “Редагувати секцію” як на малюнку нижче (Рис. 3.16).

Рис. 3.16. Кнопка меню для редагування секції


Після цього у вас відкриється Резюме секції, де Ви зможете вносити зміни у вікні текстового редактора. Для того, щоб шкала оцінювання виглядала рівно, варто створити таблицю. Для цього в текстовому полі натискаємо правою кнопкою миші та обираємо “Вставити/редагувати таблицю” у меню, що зʼявилося (Рис. 3.17).

Рис. 3.17. Створення таблиці в текстовому полі


Після виконання вищевказаних дій, на екрані зʼявиться невелике вікно з параметрами таблиці. У властивості “Стовпці” автоматично буде значення “2” – його ми залишаємо без змін. Значення у властивості “Рядки” потрібно змінити на кількість всіх рядків Вашої шкали оцінювання, враховуючи заголовки (наприклад “1. Поточна складова оцінювання”, “Всього поточна складова оцінювання”, “Форма підсумкового контролю” і тд.). Після внесення змін потрібно натиснути кнопку “Вставити”, щоб таблиця зʼявилась в текстовому полі і Ви могли продовжити редагування. (Рис. 3.18).

Рис. 3.18. Редагування параметрів таблиці


Після успішного створення таблиці, Ви можете вносити в неї текст. Для того щоб розмістити заголовки по центру, потрібно спершу обʼєднати комірки таблиці. Для цього потрібно виділити обидві комірки (виділення буде яскраво синім кольором), натиснути по ним правою кнопкою мишки, обрати пункт “Комірки” у меню, що зʼявиться, та натиснути “Обʼєднати комірки” як показано на малюнку нижче. (Рис. 3.19).

Рис. 3.19. Внесення даних та обʼєднання клітинок


Далі, щоб розмістити текст по центру, потрібно розширити панель інструментів. Для цього потрібно натиснути квадратик, розташований зліва від поля “Формат” на панелі інструментів. Після цього Ви зможете обрати бажане розташування тексту в другому рядку інструментів на панелі як показано на малюнку нижче (Рис. 3.20).

Для того, щоб виділити текст жирним, потрібно його виділити та натиснути “В” на панелі інструментів. Виділення також працює, якщо виділити текст та натиснути Ctrl + B на клавіатурі.

Рис. 3.20. Вирівнювання по центру


Наразі таблиця має прозорі границі, які не будуть відображатися на сторінці курсу. Якщо Ви хочете, щоб шкала оцінювання мала вигляд таблиці, потрібно ще раз відкрити вікно з параметрами таблиці. Для цього натискаємо правою кнопкою миші по таблиці та знову обираємо “Вставити/редагувати таблицю” в меню. У вікні потрібно змінити значення властивості “Границя” з 0 на 1, як показано на малюнку (Рис. 3.21).

Рис. 3.21. Налаштування границь таблиці


Після цього натискаємо кнопку “Зберегти зміни” під текстовим полем. Після цього Ви побачите сторінку курсу, де у секції “Шкала оцінювання” буде відображатись створена Вами шкала (Рис. 3.22).

Рис. 3.22. Відображення шкали оцінювання на сторінці курсу НП

Додавання лекційного та методичного забезпечення

Ресурси для методичного та лекційного забезпечення слід відображати через гіперпосилання на файл документа у цифровому репозиторії університету або файл, завантажений у форматі *.pdf, *.docx.

Ресурси повинні знаходитись у відповідно названих секціях “Методичне забезпечення” або “Лекційне забезпечення”. Як змінити назву секції описано у пункті 3.2.

Посилання на методичне забезпечення в цифровому репозиторії створюється як в пункті 3.3. даної інструкції.

Щоб завантажити на курс файли з лекційним забезпеченням необхідно у режимі редагування натиснути “Додати діяльність або ресурс” у секції, куди Ви хочете завантажити файл. Далі потрібно натиснути “Файл” (Рис. 3.23).

Рис. 3.23. Ресурс “Файл”


Після цього Ви потрапите на сторінку налаштування ресурсу, де необхідно задати назву, яку матиме файл на сторінці курсу у полі “Назва” та завантажити файл у вікно, перетягнувши його з папки на компʼютері у поле “Вибрати файли” (Рис3.24).

Назва ресурсів повинна відповідати такому шаблону:

 1. Методичні вказівки: МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ “Шифр методичних вказівок”, ПІДРУЧНИК “Назва підручника”, НАВЧАЛЬНИЙ ПОСІБНИК “Назва посібника”, ЛАБОРАТОРНИЙ ПРАКТИКУМ “Назва лабораторного практикуму” та ін.;
 2. Лекційне забезпечення: ЛЕКЦІЯ No__. “Тема лекції” або КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ ДО ОСВІТНЬОЇ КОМПОНЕНТИ “Назва компоненти”, ПІДРУЧНИК “Назва підручника”, НАВЧАЛЬНИЙ ПОСІБНИК “Назва посібника”.
Рис. 3.24. Додавання файлу та його назви на НП Moodle


Щоб завантажити файли папкою, потрібно замість опції “Файл” обрати “Тека”. Назву папки, що буде відображатися на курсі, можна задати в полі “Назва”. Щоб додати файли до теки потрібно виділити та перетягнути усі файли, що мають знаходитись в папці з компʼютера. (Рис. 3.25).

Рис. 3.25. Завантаження обраних файлів з компʼютера


Після вдалого завантаження ресурси “Файл” та “Тека” матимуть наступний вигляд на сторінці курсу НП (Рис. 3.26):

Рис. 3.26. Вигляд ресурсів “Тека” та “Файл”


При натисканні на ресурс “Файл” файл буде автоматично завантажено на компʼютер. При натисканні на ресурс “Тека”, відкривається сторінка з відображенням вмісту папки (Рис. 3.27).

Рис. 3.27. Вигляд вмісту ресурсу “Тека”

Створення завдань для здачі лабораторних, практичних та інших робіт

Для проведення практичних та (або) лабораторних робіт застосовується модуль діяльності «ЗАВДАННЯ», які розміщуються у секціях, відповідно названих “Практичні (Лабораторні) роботи”.

Щоб додати завдання для здачі робіт, необхідно у режимі редагування натиснути “Додати діяльність або ресурс” у секції, де Ви хочете створити завдання. Далі потрібно натиснути “Завдання” (Рис. 3.28), після чого Ви перейдете до сторінки налаштувань завдання.

Рис. 3.28. Вибір ресурсу “Завдання”


В полі “Назва завдання” необхідно задати назву згідно з шаблоном(Рис. 3.29):

ПРАКТИЧНА РОБОТА No__ . “Тема практичної роботи” або ЛАБОРАТОРНА РОБОТА No __ . “Тема лабораторної роботи”

Рис. 3.29. Введення назви завдання у відповідне поле


Також в розділі “Загальне” налаштувань завдання можна завантажити додаткові файли, необхідні для виконання завдання в поле “Додаткові файли” (Рис. 2.30).

Рис. 3.30. Поле “Додаткові файли” в налаштуваннях


У розділі “Доступність” можна налаштувати терміни здачі завдання (Рис. 3.31). Якщо вимкнути поля “Відповіді приймаються з” та “Кінцевий термін здачі”, завдання буде доступне протягом усієї тривалості курсу.

Рис. 3.31. Поля для налаштування термінів здачі завдання


Далі переходимо до налаштування типів подання відповідей. У цьому розділі можна вказати максимальну кількість файлів, які може завантажити Здобувач, максимальний розмір та прийнятні типи файлів. Щоб обрати типи (розширення) файлів, які можуть завантажувати на перевірку Здобувачі потрібно в розділі “Типи подання відповідей” натиснути кнопку “Вибрати” біля поля “Прийняті типи файлів” (Рис. 3.32).

Рис. 3.32. Кнопка “Вибрати” для зазначення прийнятних типів файлів


Після цього відкриється вікно зі списком, де Ви зможете позначити усі типи файлів, які здобувачі зможуть завантажувати для перевірки (Рис. 3.33). Після вибору усіх необхідних типів натисніть кнопку “Зберегти зміни”.

Рис. 3.33. Список з типами файлів


Якщо все було зроблено правильно, обрані типи файлів будуть відображатися на сторінці налаштувань як показано на Рис. 3.34.

Рис. 3.34. Відображення обраних типів файлів


Після завершення налаштувань ресурсу “Завдання” потрібно прогорнути донизу сторінки та натиснути кнопку “Зберегти й показати” або “Зберегти й повернутися до курсу”.

Завдання буде відображатись на курсі наступним чином:

Рис. 3.35. Відображення ресурсу ЗАВДАННЯ на курсі

Створення модульних та підсумкових контролів

Для проведення модульних контролів застосовуються модулі діяльності «ТЕСТ» або «ЗАВДАННЯ», які розміщуються у секції “Модульні контролі”.

Ресурс завдання додається згідно з пунктом 3.6..

Щоб додати ресурс для здачі тесту, необхідно у режимі редагування натиснути “Додати діяльність або ресурс” у секції, де Ви хочете додати тест. Далі потрібно натиснути “Тест” (Рис. 3.36), після чого Ви перейдете до сторінки налаштувань тесту.

Рис. 3.36. Ресурс Тест


В полі “Назва” необхідно задати назву модуля діяльності згідно з шаблоном: Назва ОК (МК1/МК2).

В розділі “Вибір часу” можна налаштувати дату і час проведення тестування, а також обмеження в часі на спробу тесту (Рис. 3.37).

Рис. 3.37. Налаштування ресурсу “ТЕСТ”


Після завершення налаштувань потрібно прогорнути сторінку донизу та натиснути кнопку “Зберегти й показати” або “Зберегти й повернутися до курсу”.

Тест буде відображатись на курсі наступним чином:

Рис. 3.38. Вигляд тесту на курсі

Налаштування Google Meet

Для покращення можливостей Google Meet та Moodle, в навчальну платформу НУВГП (exam.nuwm.edu.ua) був інтегрований спеціальний модуль Google Meet для Moodle, який надає цікаві можливості: Викладачі можуть планувати відеозустрічі Google Meet безпосередньо з платформи Moodle. Викладачі можуть легко приховувати або показувати створені посилання на відеозустрічі від студентів. Можливість викладачів видаляти посилання на відеозустрічі Google Meet з Moodle. Студенти можуть зручно приєднатися до відеозустрічі з будь-якого ПК або смартфона. Використання корпоративної поштової скриньки дозволяє забезпечити єдиний вхід до платформи. Є можливість автоматичної синхронізації подій з календарями Moodle та Google. Програмний модуль Google Meet для Moodle дає можливість викладачу створювати кімнату Google Meet прямо з Moodle та робити записи цієї кімнати на Google Drive, щоб студенти мали доступ до них.


Давайте розглянемо, як користуватися цією функцією Google Meet для Moodle. Для налаштування Google Meet у Moodle вам потрібно виконати певні кроки: Увійдіть до Moodle як викладач або адміністратор. Виберіть курс для налаштування: Відкрийте потрібний курс. У режимі редагування курсу створіть вкладку «Google Meet» виберіть опцію "Додати діяльність або ресурс"

Meet1.png


Із запропонованого списку необхідно обрати Google Meet for Moodle:


Meet2.png


В розділі «Загальне» необхідно ввести назву кімнати відеозустрічі, опис та день, час початку та час закінчення зустрічі


Meet3.png


У розділі "Налаштування повторення зустрічі" є можливість створювати кілька повторень з однієї дати події (рис.4). Для досягнення цього, вам потрібно вибрати дні тижня, на які плануєте зустрічі (наприклад, понеділок / середа / п'ятниця). В розділі "Повторювати кожні", ви можете встановити частоту повторень. Наприклад, якщо ваші зустрічі зі студентами проводяться щотижня, виберіть 1; якщо зустрічі відбуваються кожні два тижні, виберіть 2; для інтервалу в три тижні, виберіть 3, і так далі. У полі "Повторювати до" ви встановлюєте останню дату зустрічі (останній день, коли вам потрібно повторити подію). В розділі «Посилання зустрічі (повний url)», буде створено посилання на зустріч та вказано e-mail організатора (буде відображатися після збереження активності).


Meet4.png


В розділі Нагадування» можна налаштувати за скільки хвилин до зустрічі у Google Meet буде розіслано нагадування для студентів (рис.5).


Meet5.png


Решту налаштувань по розділах залишаємо без змін, за замовчуванням. Після потрібно зберегти усі налаштування, як показано на рис.6, натиснувши кнопку «Зберегти й повернутися до курсу».Meet6.png


Далі, система запросить дозвіл для програми на доступ до вашого облікового запису. Після вдалої авторизації, програма матиме доступ до вашого Календаря Google та створить подію з інформацією, яку ви вказали у відповідних полях. До цієї події також буде додана посилання на кімнату Google Meet, яка буде використовуватися для проведення зустрічі.


Meet7.png


Перейшовши за створеним таким чином посилання, побачимо результат, що наведений на рисунку 8.


Meet8.png

Потрібно натиснути кнопку "Синхронізувати з Google Drive", щоб увійти до вашого облікового запису Google, а також підтвердити свою особу (якщо ви ще не увійшли в систему). Після цього служба попросить надати дозвіл програмі на доступ до вашого облікового запису, на що вам потрібно буде натиснути кнопку "Дозволити". Після успішної авторизації програма отримає доступ до вашого облікового запису і буде шукати записи в папці "Meet Recordings" на Google Drive. Посилання на ці записи будуть встановлені для спільного доступу для всіх, хто має посилання з дозволом на читання. Важливо пам'ятати, що не можна змінювати назву папки "Meet Recordings" на вашому Google Drive. Саме в цій папці Google Meet зберігає записи, і модуль Google Meet для Moodle використовує цю папку для пошуку записів. Якщо назву папки змінити або видалити записи з папки "Meet Recordings", вони більше не будуть синхронізовані з модулем Google Meet для Moodle. Застосування програмного модуля Google Meet для Moodle показує, що час, який витрачає викладач на створення відеозустрічі, значно скорочується. Посилання на записи лекцій та інших занять зберігаються у середовищі навчальної платформи НУВГП, легко доступні для студентів. Крім того, перевагою є те, що для кожної діяльності, наприклад, лекцій, залишається постійне посилання на відеозустріч Google Meet, та всі записи зберігаються в одному місці.

Налаштування журналу оцінок

Заходимо на курс

Grader1.png


В режимі редагування відкриваємо кожне створене в курсі Вами завдання, практичні, лабораторні роботи, обов'язково виставляємо максимальну оцінку згідно шкали оцінювання, якщо така умова ще не виконана

Grader2.png
Grader3.png
Grader4.pngНатискаємо журнал оцінок

Grader5.png

Натискаємо там де вказана стрілочка

Grader6.png


Обираємо налаштування журналу оцінок

Grader7.png

Обов'язково виставляємо максимальну оцінку за курс навпроти назви дисципліни

Grader8.png
Grader9.png


Далі додаємо категорію

Grader10.png


Вводимо назву Поточне оцінювання та об'єднання вибираємо Середній бал (з додатковими)

Grader 11.png

Прохідний бал 30, максимальна оцінка 60

Grader12.png


Grader13.png


Натискаємо показати додатково, вводимо

Grader14.png
Grader15.png
Grader16.pngНатискаємо зберегти зміни

Grader17.pngДля переміщення завдань до категорії Поточне оцінювання, навпроти завдань ставимо галочки

Grader18.png
Grader19.pngСтворюємо категорію Модульні контролі

Grader20.png
Grader 21.png
Grader22.png


Зберегти зміни


Переміщуємо елементи оцінювання до категорії Модульні контролі

Grader23.png
Grader24.pngСтворюємо категорію для підсумкового контролю

Grader25.png
Grader22.png


Переміщуємо підсумковий контроль до категорії Екзамен

Grader27.png


Після створення та попереднього налаштування категорій переходимо в редагування розрахунків. Відкриваємо “Налаштування журналу оцінок”, переходимо до кінця категорії та натискаємо на піктограму …(три крапки) та “Редагувати розрахунки”.

Grader28.png

Заповнюємо індекси для кожного з типів активності. Важливо: використовуйте лише латинку. Правила формування індексів:

Для однакового типу активностей (лабораторні, практичні і т.д.) використовуйте семантично однакові індекси. Приклад: lr1, lr2, lr3… для лабораторних робіт з різним порядковим номером. Аналогічно називаємо модульні контролі, додаткові завдання, підсумковий контроль, тощо. Також необхідно присвоїти індекси для категорій, в яких будуть проводитись розрахунки.

Grader29.png

Додаємо номер ID

Grader30.png
Grader31.png


На попередньому зображенні підкреслено індекси категорій. Після присвоєння індексів до активностей потрібно вводити формули розрахунків для категорій. Для поточного оцінювання необхідно скласти суму всіх поточних активностей без модульних контролів, для цього використаємо функцію “sum()”. Кожен розрахунок повинен починатись зі знаку “=” та включати в себе всі індекси активностей, які необхідно обраховувати. Елементи, з якими веде роботу функція, повинні бути вставлені в конструкцію типу “[[назва_елементу]]”, розділювачем між елементами функції є “;”. Наприклад: розрахуємо суму балів за 12 лабораторних робіт. Для цього в поле “розрахунок” впишемо наступну формулу: =sum([[lr1]];[[lr2]];[[lr3]];[[lr4]];[[lr5]];[[lr6]];[[lr7]];[[lr8]];[[lr9]];[[lr10]];[[lr11]];[[lr12]])

Grader32.png
Grader33.png


Для збереження формули розрахунку натискаємо “Зберегти зміни”. Для розрахунків суми модульних контролів виконуємо аналогічні дії зі зміною індексів елементів: =sum(m1;m2)

Grader34.png
Grader35.png


Для підбиття підсумків всього курсу необхідно врахувати всі бали (поточна активність, додаткові завдання (якщо такі існують), модульні контролі або екзамен). Переходимо в редагування розрахунків за курс:

Grader36.png

Для коректного відпрацювання необхідно взяти суму за поточну діяльність, вибрати більше значення між модульними контролями та екзаменом. Для цього використаємо формулу: =sum([[labs]];max([[moduli]];[[ex]])), де labs - індекс, в якому рахується сума за всі поточні активності, max([[moduli]];[[ex]]) - формула, в якій вибирається максимальне значення між сумою модулів або екзаменом

Grader37.png

РОБОТА З ГРУПАМИ

Порядок зарахування груп на курс НП

Група зараховується на курс Викладачем. Переходимо на сторінку курсу, куди потрібно зарахувати групу та натискаємо “Учасники” на панелі інструментів на сторінці курсу (Рис. 4.1)

Рис. 4.1. Вкладка панелі інструментів “Учасники”


У вкладці “Учасники” Ви побачите, що переглядаєте Список зарахованих користувачів. Щоб перейти до зарахування груп потрібно натиснути на поле “Зараховані користувачі” та у випадаючому меню обрати “Способи зарахування” (Рис. 4.2, Рис. 4.3).

Рис. 4.2. Розташування поля “Зараховані користувачі”
Рис. 4.3. Випадаюче меню


Далі потрібно додати спосіб для синхронізації групи. Для цього потрібно натиснути на поле “Додати спосіб” та з випадаючого меню обрати “Синхронізація гурту” (Рис. 4.4).

Рис. 4.4. Розташування поля “Додати спосіб”


Щоб синхронізувати гурт потрібно зробити наступні кроки (Рис.4.5): 1. У полі “Гурт” знайти і обрати з випадаючого списку потрібну групу. 2. Переконатись, що в полі “Призначити роль” обране значення “Здобувач”. 3. У полі “Додати до групи” з випадаючого списку обрати “Створити нову групу”. 4. Натиснути кнопку “Додати спосіб”.

Рис. 4.5. Порядок синхронізації гурту


Якщо група була приєднана коректно в розділі “Зараховані користувачі” буде відображатись список учасників групи, а у стовпчику “Групи” буде зазначено до якої локальної групи належить користувач (Рис. 4.6).

Рис. 4.6. Вигляд запису коректно синхронізованої групи


Якщо виникли проблеми з прикріпленням груп, звертайтеся через систему запитів: http://help.nuwm.edu.ua/ (Категорія “Навчальна платформа MOODLE”), вказавши посилання на дисципліну та назву групи (Рис. 4.7).

Рис. 4.7. Опис змісту запиту

Формування збірних груп в електронному журналі обліку роботи студентів

Щоб почати роботу з журналом необхідно авторизуватися в електронному журналі викладача https://desk.nuwm.edu.ua/, використовуючи вхід через корпоративну пошту (Рис. 4.8, Рис. 4.9).

Рис. 4.8. Інтерфейс електронного журналу викладача
Рис. 4.9. Авторизація в електронному журналі


Далі на Головній сторінці електронного журналу викладача натискаємо гіперпосилання “Збірні групи” (Рис. 4.10). Ми перейдемо на сторінку зі списком усіх збірних груп поточного семестру. Для створення нової збірної групи натискаємо блакитну кнопку “Додати збірну групу” зверху праворуч (Рис. 4.11).

Рис. 4.10. Гіперпосилання на сторінку зі списком збірних груп
Рис. 4.11. Розташування кнопки “Додати збірну групу”


Відкриється вікно для додавання/редагування збірної групи, де необхідно ввести назву збірної групи та обрати півріччя (Рис. 4.12). Назва збірної групи повинна відповідати затвердженому наказу про “Про вивчення вибіркових дисциплін” (наприклад: ЗГБ-1…68 або ЗГМ-1…68).

Рис. 4.12. Поле для назви групи


Назва дисципліни, прізвище викладача у назву групи не додається.  Синхронізація з системою Moodle відбуватися не буде, якщо група названа не відповідно з наказом.

Порядок називання збірних груп для дисциплін кафедри іноземних мов

Збірні групи називаються згідно шифру (назва дисципліни та прізвище викладача не вказується). Наприклад: ЗбМІ-4 ЗбМІ-6 ЗбМІ-6 ЗбАЗ.ОЗ-2 ЗбАЗ.ОЗ-4 Приклади некоректних назв: Збірна група МОіАм-51, ОіОм-51 Іноземна мова професійного спілкування (ПрС)

Щоб завершити процес створення збірної групи, після введення назви збірної групи натискаємо кнопку «Зберегти» (Рис. 4.13).

Рис. 4.13. Кнопка “Зберегти”


Після створення групи відкриється вікно Збірні групи, де формуватиметься список студентів. 

Щоб додати або видалити студентів натискаємо на іконку людини (Рис. 4.14).

Рис. 4.14. Іконка роботи з користувачами


Ми перейдемо до сторінки формування групи, де буде поле вибору «Оберіть группу предмет». Щоб додати студентів необхідно з випадаючого списку вибрати групу, з якої будемо додавати студентів до збірної групи (Рис. 4.15, Рис. 4.16). 

Рис. 4.15. Гіперпосилання на сторінку зі списком збірних груп
Рис. 4.16. Розташування кнопки “Додати збірну групу”


Примітка. Якщо в списку "Оберіть групу предмет…" відсутня потрібна академічна група, необхідно звернутися в деканат для її підключення до викладача.

Після вибору групи на попередньому кроці відкриється вікно зі списком студентів вибраної академічної групи. Для позначення прізвища студента, що буде у складі збірної групи, потрібно встановити відмітку біля прізвища студента (Рис. 4.17).

Рис. 4.17. Вибір студентів у списку


Для імпортування вибраних студентів із академічної групи в збірну необхідно натиснути зелену кнопку під списком студентів «Копіювати обраних студентів в збірну групу».

До списку збірної групи будуть включені нові студенти (Рис. 4.18).

Рис. 4.18. Відображення обраних студентів в списку справа


Для доповнення списку студентів збірної групи студентами з інших академічних груп, потрібно обрати іншу академічну групу з випадаючого списку і повторити всі наступні дії.

Після закінчення формування списку студентів збірної групи, вікно набуває вигляду, що наведений на Рис. 4.19 знизу.

Рис. 4.19. Відображення доданих студентів в списку збірної групи


Для повернення до Головної сторінки журналу викладача потрібно натиснути гіперпосилання Головна сторінка над полем для вибору академічних груп.

Для редагування списку студентів збірної групи, потрібно натиснути гіперпосилання (іконку людини) «Додати/Видалити студентів»

Рис. 4.20. Іконка роботи з користувачами


Для видалення із списку студентів збірної групи помилково занесених студентів, потрібно відмітити їх у правій частині вікна та натиснути кнопку «Видалити обраних студентів зі збірної групи» (Рис. 4.21)

Рис. 4.21. Кнопка для видалення обраних студентів зі списку збірної групи


Після натискання на гіперпосилання Журнал успішності відкриється вікно Журнал обліку успішності збірної групи.

Примітка. Після формування збірної групи, результати успішності роботи студентів можливо вводити тільки в електронному журналі збірної групи, в журналі академічних груп можна тільки переглядати.

ФОРМУВАННЯ БАЗ ЗАВДАНЬ

Кафедри формують (оновлюють) бази завдань та еталонні відповіді до них для оцінювання рівня професійних знань, умінь та навичок вступників, ступеня сформованості їх професійної компетенції (теоретичні (тести закритого типу) та практичні завдання), які повинні складатись з таких рівнів складності:

 • перший рівень завдань вимагає знання і розуміння основних положень навчального матеріалу;
 • другий рівень завдань передбачає повне засвоєння навчального матеріалу, володіння понятійним апаратом, орієнтування у вивченому матеріалі, свідоме використання знань для вирішення завдань;
 • третій рівень завдань передбачає глибоке і повне опанування змісту навчального матеріалу, в якому студент вільно орієнтується, володіє понятійним апаратом, уміння пов'язувати теорію з практикою, вирішувати практичні завдання, висловлювати і обґрунтовувати свої судження.

База завдань повинна містити всі рівні складності у наступному відсотковому співвідношенні:

 • 60-70% – питання першого рівня;
 • 20-30% – питання другого рівня;
 • 10% – питання третього рівня.

База завдань не повинна бути меншою за 300 питань (обмежень в більшу сторону немає), для забезпечення формування достатньої кількості варіантів екзаменаційних білетів.

Екзаменаційний білет комплексного державного екзамену за фахом включає 47 питань, з яких:

 • 35 питань першого рівня складності, які оцінюються по 2 бала за правильну відповідь;
 • 10 питань другого рівня складності – 2 бала за правильну відповідь;
 • 2 практичних завдання, правильне виконання яких оцінюється по 5 балів за кожне.

Створення завдань в шаблоні редактора Microsoft Word

Використання редактора Word дає змогу суттєво пришвидшити створення тестових питань, особливо якщо йдеться про їх підготовку у великій кількості. Шаблон Word дозволяє готувати питання на комп'ютері, не підключеному до Інтернету, він здійснює перевірку орфографії і може бути зручнішим для більшості наших користувачів, які Word знають краще, ніж Moodle. Щоправда, за допомогою цього шаблону поки що можна створювати не всі присутні в Moodle типи питань.

Набір завдань здійснюється в програмному забезпеченні Microsoft Word за спеціально створеним шаблоном (NEW-XML for Moodle Test with Image)(Рис.1), в якому є вбудовані макроси для створення тестів. Для початку роботи необхідно підтвердити функцію макросів натиснувши на «Ввімкнути»(Рис.1)

Рис.1 Загальний вигляд шаблону
Рис.2 Перехід до параметрів Word
Рис.3 Відкриття налаштувань центру безпеки Word
Рис.4 Вимкнення макросів в шаблоні
Рис. 5 Увімкнення вмісту макросу


У результаті активації макросу на панелі з’явиться нова вкладка “Надбудови”, в якій буде меню категорій питань (Див.рис.6 ).

Рис.6 Вигляд вкладки Надбудови


Типи питань в шаблоні

Множинний вибір

Кожне створене питання в категорії Множинний вибір повинно мати 5 варіантів відповідей. Отже, вам треба ввести спочатку текст питання, потім відповіді на нього. Зміна статусу відповіді з правильної на неправильну і навпаки здійснюється за допомогою кнопки Верный/Неверный ответ (Рис. 7).

Рис. 7 Призначення вірної або не вірної відповіді


Слід звернути увагу на те, що викладачеві при виборі позиції правильної відповіді не потрібно її змінювати (правильна відповідь для всіх питань знаходиться на першій позиції), оскільки система Moodle буде сама варіювати правильну відповідь на різні місця (Рис. 8-9 ).

Рис. 8 Вірні відповіді в питанні
Рис. 9 Вірні відповіді в питанні


Питання з категорії Множинний вибір, які містять лише одну правильну відповідь за своєю складністю відносяться до першого рівня (60-70%).

Якщо правильних відповідей декілька, тоді необхідно задати вагові коефіцієнти: додатні для кожної правильної і від'ємні для кожної неправильної відповіді.

Для введення коефіцієнтів, курсор встановлюють у рядок з текстом питання і натисніть кнопку Указать вес. У результаті буде запропоновано набір числових значень, які можна скоригувати, однак при цьому додатні коефіцієнти в сумі завжди повинні складати рівно 100%, бо оцінка студента обчислюється шляхом додавання вагових коефіцієнтів всіх обраних ним відповідей.

Якщо сума виявиться від'ємною, результат буде нуль. Вилучення коефіцієнтів здійснюється за допомогою кнопки Убрать вес (Рис. 10-11).

Рис. 10 Забрати “Вагу питання”
Рис. 11 Забрати “Вагу питання”


Питання з категорії Множинний вибір, які містять більше однієї правильної відповіді за своєю складністю відносяться до другого рівня (20-30%).

Якщо питання або відповіді містять формули (рис. 12), то вони повинні бути набрані в редакторі формул microsoft equation з наступними вимогами до шрифтів: звичайний – 12пт; великий індекс – 58пт; малий індекс – 42пт; великий символ – 150пт; малий символ – 100пт.

Рис. 12 Налаштування розміру шрифта у формулах


Якщо питання або відповіді містить рисунок, то він повинен бути збережений в розширенні .jpeg, .png. Не допускаються рисунки збережені з розширенням ===Компас===, ===AutoCAD=== або виконані в редакторі ===Microsoft Word===. Також при використанні рисунків необхідно врахувати, що їх розміщення (за обтіканням) повинно бути “в тексті” (рис. 13 ).

Рис. 13 Розширення рисунку


Питання на відповідність

Після введення самого питання, необхідно сформувати два списки: лівий і правий (наприклад, список хімічних елементів і список їх назв справа). Лівий список підсвічується синім кольором, правий – жовтим. При введенні списку перехід від одного елементу до іншого здійснюється натисканням клавіші “Enter”. Кожному елементу лівого списку студенти мають поставити у відповідність елемент у правому списку. В лівому списку не повинно бути однакових елементів, а їх загальна кількість має бути п’ять (рис. 14).

Рис. 14 Розміщення рисунків в питанні


Правий список повинен містити таку ж кількість відповідей або більше для більш обдуманого вибору вірної відповіді. Якщо кількість відповідей більша за кількість підпитань, то лівий синій список буде містити пропуски, навпроти яких, в жовтому списку, введені додаткові відповіді.

Рис.15 Формули у відповідях
Рис. 16 Формули у відповідях


В якості варіантів підпитань (не варіантів відповідей!) окрім тексту можна використовувати формули та рисунки (Див. Рис. 15-16 ).


Числове питання

Ввівши текст питання, натисніть Enter і введіть відповідь у формі числа (Рис. 17). Або, можна подати відповідь у вигляді 4.123Е+1. При цьому, цілу частину числа від десяткового дробу слід відділяти КРАПКОЮ, а не комою та добавляти сполучення Е+1 (Е – латина!), тобто значення 41,23 необхідно записати як 4.123Е+1 (Рис. 18).

Рис. 17 Числове питання
Рис. 18 Варіант подання числової відповіді


Проте, можна вказати і діапазон вірних відповідей (Див. рис. 19).

Рис. 19 Діапазон вірних відповідей у числовому питанні.


Тобто, якщо вірне значення 41,23 і встановлюється похибка, рівна 2, тоді будь яке число між 39,23 і 43,23 буде сприйматись як вірне. Похибку можна безпосередньо задати в шаблоні Word так як це показано на рисунку.


Створення питань в шаблоні з готового тексту

Уявімо, що у нас вже є якийсь документ, що містить питання і відповіді, але створені вони не за допомогою даного шаблону, а просто набрані, як звичайний текст. Виникає питання, як найшвидше зробити цей документ придатним для імпорту в Moodle ?

Для імпорту необхідно, щоб кожний присутній в документі елемент (питання, правильна відповідь, неправильна відповідь тощо) був виконаний відповідним стилем. Отже, якщо у Вас вже набрані тексти питань і відповідей, то Вам не потрібно заново вводити їх у шаблон. Достатньо лише надати їм належних стилів.

Щоб робити це було зручніше, створіть новий документ на основі шаблона (NEW-XML for Moodle Test with Image). Після видалення присутніх у ньому зразків питань вставте питання з вашого документа (Рис. 20-21 ).

Рис. 20 Видалення вмісту шаблону
Рис. 21 Вставка тесту до шаблону


Після вставки тексту запитання у шаблон необхідно ввімкнути “Недруковані символи” (Рис. 22),

Рис. 22 Вмикання “Недрукованих символів”


після чого перейти в основне меню “Головна” і в розділі “Стилі” натиснути на значок . В результаті появиться вікно, яке містить в собі всі необхідні стилі редагування шаблону. І почергово необхідно для питання змінити стиль Обычный на ВопрМножВыбор, відповіді – Обычный на НеверныйОтвет, ВерныйОтвет (Рис. 23-28).

Рис. 23 Вмикання стилів шаблону.
Рис. 24 Вигляд вкладення стилів шаблону.
Рис. 25 Вибір стиля для питань тесту.
Рис. 26 Стиль “Множинний вибір”
Рис. 27 Стиль “Вірна відповідь”
Рис. 28 Стиль “Невірна відповідь”


Однак набагато швидше цю роботу можна виконати за допомогою функції “Виділити всі фрагменти тексту, що мають однаковий формат”. Для цього треба:

 1. Виділити одне питання тесті;
 2. Натиснути функцію “Виділити всі фрагменти тексту, що мають однаковий формат”.

Після цього можна провести такі самі дії з питаннями і відповідями по всьому тесту (Рис. 29).

Рис. 29 Оформлення питань в тесті.


Перевірка правильності оформлення питань

Перевірка правильності оформлення тесту і виявлення помилок у “тілі тесту” відбувається через натискання безпосередньо в шаблоні вкладки “Замінити”→ “Спецальний”→”Функціональні” (Рис. 30 ).

Рис. 30


Перевірка правильності оформлення тесту

Зберігати файл з питаннями необхідно з розширенням .doc, тобто в Word 97-2003.

Останнім перевірочним пунктом є експортування файлу. Якщо крім файлу з питаннями у вас є інші відкриті файли Word, обов’язково закрийте їх, інакше під час експорту до цих файлів будуть внесені зміни, а сам експорт закінчиться помилкою.

Виберіть у меню Вопросы -> Экспортировать. В результаті в тій самій папці, де Ви зберегли файл Word з питаннями, буде створено файл з таким самим іменем та розширенням .xml. Повідомлення про це буде виведено на екран. Кожен рівень складності повинен бути збережений окремо з назвою файлу, що містить назву спеціальності та включає рівень складності.

Для прикладу: Плодівництво_1Рів._1Мод.doc; Плодівництво_2Рів._1Мод..doc, Плодівництво 3Рів._1Мод..doc.


Порядок імпорту баз тестових питань

Після того як всі три рівні тестових питань з будь-якої дисципліни без помилок експортовані у формат Moodle XML., Вам необхідно імпортувати їх до оболонки Moodle. Як це зробити?

Спершу необхідно авторизуватись на навчальній платформі, як описано у пункті 1.2. даної інструкції, або виконати первинний вхід, якщо Ви не є авторизованим користувачем.

Після авторизації Ви опинитесь на головній сторінці платформи, звідки Ви можете перейти до сторінки Ваших курсів, де відображені курси НП, на яких Ви зараховані в ролі Викладача(Рис. 1-2).

Рис.1 Вкладка "Мої курси" на головній сторінці НП Moodle
Рис.2 Відображення курсів на сторінці

Примітка. Для того, щоби дисципліни відображалися у Вашому “Особистому кабінеті”, менеджер кафедральної сторінки має зарахувати Вас на відповідний курс (дисципліну) як викладача (пункт 2.4).

З Вашого «Особистого кабінету» до редагування певних курсів можна перейти одразу (Рис. 7 ). Вхід безпосередньо з особистого кабінету значно пришвидшує процес переходу до редагування власної дисципліни (Рис. 7).


Рис. 7 Перехід до дисципліни


Створення модульних контролів з дисципліни.

Наприклад, Вам необхідно створити модульні контролі (на рисунку це Модульний контроль № 1). Після його створення, переходите на правій стороні редагування курсу до посилання «Додати діяльність або ресурс». Після натискання на нього бачите наступне зображення (Рис. 1-12).


Рис. 1 Редагування секції


Рис. 2 Вибір ресурсу “Тест”


Із загального переліку діяльностей вибираєте «Тест» і натискаєте знизу цього меню кнопку «Додати».

Після цього необхідно дати тесту назву і в дужках вказати назву модульного контролю (перший, другий і т.д.). Як правило назва модульного контролю має відповідати назві дисципліни (Рис.3).


Рис. 3 Назва тесту


Наступним кроком є налаштування дати і часу відкриття і закриття тесту для студентів. Як показано на наступних рисунках, Вам необхідно вибрати число, місяць, рік і час відкриття (як правило це пара за розкладом дисципліни) (Рис. 4).


Рис. 4 Час відкриття та закриття тесту


Після цього, Ваш тест є створеним, але його необхідно наповнити тестовими питаннями, які складаються з трьох категорій складності.

Всі три рівні створених Вами тестів необхідно «експортувати» до створених в системі категорій. Таких категорій є три:

  70 – для тестів легкої складності;
  70-90 – для тестів середньої складності;
  90 - для тестів важкої складності.

У цих категоріях необхідно створити так звані «підкатегорії», які мають бути прописані в системі так само, як і категорії, але мати наступний вигляд:

 • МК1(70) – для тестів легкої складності першого модульного контролю, першого рівня;
 • МК2(70) – для тестів легкої складності другого модульного контролю, першого рівня;
 • МК1(70-90) – для тестів середньої складності першого модульного контролю, другого рівня;
 • МК2(70-90) – для тестів середньої складності другого модульного контролю, другого рівня;
 • МК1(90) – для тестів важкої складності першого модульного контролю третього рівня;
 • МК2(90) - для тестів важкої складності другого модульного контролю третього рівня.

Для того, щоби створити набір категорій з підкатегоріями, входимо в підменю “Докладніше” (Рис. 5).


Рис. 5 Вхід в підменю “Докладніше”


Після натискання в «Налаштуваннях» активного посилання «Докладніше» буде відкрито вікно, в якому необхідно перейти за активним посиланням “Категорії”. Перейшовши за цим посиланням, в наступній вкладці, по черзі, необхідно створити відповідні категорії, потім до них додати підкатегорії, в які необхідно буде потім завантажувати рівні тестів. (Рис. 6 - 17).


Рис. 6 Перехід за посиланням “Категорії”


Рис. 7 Вкладка курсу для створення категорій


Починаємо формувати категорії тестових питань з категорії 70, до якої потім будемо додавати відповідну підкатегорію.


Рис. 8 Створення категорії “70”


Наступний крок, створення підкатегорії МК1(70).


Рис. 9 Створення підкатегорії МК1(70)


Після цього, створюємо підкатегорію МК2(70)

Рис. 10 Створення підкатегорії МК2(70)


Наступним кроком є створення категорії 70-90 та відповідних підкатегорій.


Рис. 11 Створення категорії 70-90


Рис. 12 Створення підкатегорії МК1(70-90)


Рис. 13 Створення підкатегорії МК2(70-90)


Наступним кроком, створюємо категорію “90”.


Рис. 14 Створення категорії “90”


Тепер необхідно створити підкатегорії МК1(90) та МК2(90) відповідно.


Рис. 15 Створення підкатегорії МК1(90)


Рис. 16 Створення підкатегорії МК2(90)


Рис. 17 Вигляд основних категорій тесту з підкатегоріями


Прохання до викладачів – дотримуватись цих вимог при оформленні «Модульного контролю» і відповідних рівнів складності тестів, для зняття непорозумінь з боку працівників Центру незалежного оцінювання НУВГП!

У разі невиконання вимог, працівники центру будуть вимушені вносити правки до системи, з попередженням викладача через поштову скриньку.

Імпорт рівнів тесту

Для імпорту відповідного рівня тесту до системи, Вам необхідно натиснути на вкладку «Імпорт» на сторінці створення категорій (Рис. 1).


Рис. 1 Вкладка “Імпорт”


Як видно з рисунка, Вам пропонується обрати відповідне розширення файлу, (в даному випадку це файл з розширенням Moodle.XML.). Потім необхідно обрати категорію для експорту питань (в даному випадку це категорія МК1(70) (Рис. 2).


Рис. 2 Вибір та завантаження файлу


Як видно з наступного рисунка, далі Вам необхідно експортувати файл даної категорії тесту до системи.

Це можна зробити двома шляхами. Перший, це натиснути активну кнопку «Виберіть файл» і далі діяти за підказками у виборі необхідної директорії.

Другий шлях набагато простіший і пришвидшує процес додавання рівнів тесту до системи. Вам потрібно, не закриваючи активне вікно «Імпорту», відкрити папку Вашого тесту і просто перетягнути файл з відповідним розширенням у вікно імпорту (Див. рис. 2).

Після вибору таким чином відповідного рівня, необхідно натиснути активну кнопку «Імпорт». Після чого Ви побачите сам процес «імпорту» Як що імпорт відбувся без помилок, Ви побачите наступне (Рис. 3).


Рис. 3 Імпортовані питання певного рівня.


Всі наступні категорії завантажуються файлами однаково.Вибір наступної підкатегорії для імпорту питань (Рис. 4-8).


Рис. 4 Завантаження питань категорії МК1(70-90)


Рис. 5 Вигляд завантажених питань


Рис. 6 Вибір та завантаження відповідного рівня.


Рис. 7 Вигляд завантажених питань.


Повністю сформовані категорії тесту виглядають так (Рис. 8).


Рис. 8 Сформовані категорії тесту.


При імпорті питань кожного рівня, «зворотня сторона» рівня, дозволяє подивитись як завантажились питання до курсу. Наголошуємо, що в системі, після експортування рівнів також відображається інформація про те, хто, коли в часі завантажував певні питання, і також хто вносив останні корективи. Ця інформація відображається по кожному питанню окремо (Рис. 9).


Рис. 9 Інформація про внесені питання та зміни в них


Також, після кожної процедури імпорту питань, можна перевірити, чи будуть вони працювати. Необхідно натиснути на посилання “Попередній перегляд” біля питань. Після чого дане питання відкриється для перевірки (Рис. 10-11).


Рис. 10 Відкриття “Попереднього перегляду”


Рис. 11 Вигляд питання при попередньому перегляді


Якщо в процесі імпорту рівня до системи виникне помилка, а таке буває досить часто, система повідомить Вам про це. (Рис. 12).


Рис. 12 Помилка імпорту питань.


Після цього Вам необхідно повторити процедуру пошуку помилок в оформленні тесту. (Деякі типи помилок показані на рисунках) (Рис. 13 - 19).


Рис. 13 Помилка стилів


Рис. 14 Помилка вставки рисунка


Рис. 15 Помилка подання формул в тесті


Рис. 16 Помилка подання рисунків в тестах


Рис. 17 Помилка стилів в тесті


Рис. 18 Системні помилки тесту


Рис. 19 Помилки розташування тверджень і відповідей на них


Реєстрація модулів діяльності.

Для того, щоби відбувся модульний контроль (1-ий, 2-гий,…3-ій або 4-ий), ви маєте його запланувати, провівши його реєстрацію у спеціальному застосунку.

Цей застосунок знаходиться на головній сторінці дисципліни у меню за посиланням «Журнал реєстрації форм модульних контролів»(Рис. 1).


Рис. 1 Вхід до “Журналу реєстрації форм модульних контролів”


Рис. 2 Вхід до форми реєстрації


Натиснувши на активне посилання, для Вас відкривається діалогове вікно у якому Ви маєте натиснути на «активну» кнопку «Зареєструвати модульний контроль» (Рис. 2).

Після чого для Вас відкриється форма реєстрації модульних контролів (Рис. 3).


Рис. 3 Вигляд “Форми реєстрації модульних контролів”


Порядок заповнення цієї форми такий:


Обираєте форму контролю (Рис. 4)


Рис. 4 Вибір форми контролю


Обираєте (по черзі: дату, місяць, рік) (Рис. 5-7)


Рис. 5 Вибір дати проведення


Рис. 6 Вибір місяця проведення


Рис. 7 Вибір року проведення


Обираєте необхідну пару (як правило за розкладом групи) (Рис. 8)


Рис. 8 Вибір необхідної пари


Призначаєте час проведення модульного контролю в хвилинах (Рис. 9)


Рис. 9 Призначення часу проведення модуля


З локальних груп, що під’єднані до курсу обираєте необхідну (Рис. 10)


Рис. 10 Призначення необхідної групи


Вибираєте форму контролю (МК1, МК2) (Рис. 11)


Рис. 11 Вибір форми контролю


Вибираєте кінцеву форму контролю по дисципліні (екзамен, залік) (Рис. 12).


Рис. 12 Вибір кінцевої по дисципліні форми контролю


Зберігаєте внесені дані. Як що всі внесені Вами дані вірні, не забувайте зберегти внесені зміни.


Рис. 13 Збереження внесених змін


Загальний вигляд модулів діяльностей показаний на рисунку (Рис. 14 А-зареєстровані та активовані модулі діяльності, Б-зареєстровані, але не активовані модулі діяльності).


Рис. 14 Вигляд зареєстрованих (А) і не зареєстрованих (Б) модулів


Зареєстрований Вами відповідний модуль діяльності активується працівниками ННЦНО приблизно за добу до його проведення.

ПЕРЕВІРКА МЕТОДИЧНИХ РОБІТ У СЕРВІСІ АНТИПЛАГІАТУ UNICHECK

Для отримання звіту перевірки необхідно виконати наступні кроки:

1. Навчально-методична робота (НМР) має бути затверджена на засіданні кафедри, після чого автор НМР створює службову в СЕДО iDoc:

Автор службової: автор НМР;

Погодження: завідувач кафедри;

Затвердження: директор інформаційно-обчислювального центру;

Адресація: начальник відділу забезпечення інноваційних технологій навчання (адміністратор Unicheck).

2. Службова виконується адресатом, в коментарі вказується посилання на курс НП, на якому автор проходить перевірку.

3. Згідно з інструкцією автор перевіряє НМР на курсі та завантажує отриманий звіт.


Примітка.Спроба дається одна (через зловживання та звітність за кожну платну сторінку), тому Автор зобовʼязаний будь-яким способом повідомити Адміністратору в разі наявності декількох НМР, що потребують перевірки

Перевірка методичних робіт у сервісі антиплагіату

Перевірка відбувається виключно за допомогою модуля Unicheck+Moodle на спеціально створеному курсі НП (https://exam.nuwm.edu.ua/course/view.php?id=3093#section-1).

Рис. 1. Вигляд курсу “Перевірка методичних робіт у сервісі антиплагіату”


Щоб перейти до перевірки потрібно прочитати інформацію подану на курсі та перейти до завдання “Подати файл на перевірку”. Це можна зробити двома способами:

 • прогорнути донизу курсу і натиснути на завдання;
 • натиснути “Подати файл на перевірку” на бічній панелі навігації по курсу (Рис. 2).
Рис. 2. Завдання “Подати файл на перевірку”


Після цього відкриється сторінка завдання, де Ви ще раз зможете прочитати інструкцію та вимоги для завантаження файлу. Щоб перейти до завантаження, потрібно прогорнути донизу та натиснути кнопку “Здати роботу” (Рис. 7.3).

Рис. 3. Кнопка “Здати роботу”


Далі потрібно завантажити ваш файл у поле “Завантаження файлу” (Рис. 4). Для цього достатньо перетягнути його у поле з папки на ПК. Щоб відправити файл на перевірку потрібно натиснути кнопку “Зберегти” (Рис. 4).

Примітка 1. Допустимі формати документів: PDF (*.pdf), RTF (*.rtf), Word (*.doc, *.docx).

Примітка 2. Файли обмежені розміром у 50Мб.

Рис. 4. Поле “Завантаження файлу” та кнопка “Зберегти”


Процес перевірки займає біля 4-8 хвилин: файл завантажується у закриту бібліотеку хмарного сервісу, де він проходить перевірку, після чого сервіс видає на сторінку завдання посилання на Звіт (процес не переривається при закритті сторінки сайту).

Після отримання звіту, необхідно завантажити його на ПК у форматі *.pdf. Для цього натискаємо на сторінці звіту “Налаштування” на верхній панелі інструментів та обираємо “Експортувати звіт” у випадаючому меню (Рис. 7.5, Рис. 7.6).

Рис. 5. Розташування та вигляд вкладки “Налаштування” на сторінці звіту
Рис. 6. Пункт “Експортувати звіт” у випадаючому меню


Звіт Unicheck: Дизайн та функціональні особливості

Unicheck — онлайн-сервіс пошуку плагіату, який перевіряє текстові документи на наявність запозичених частин тексту з відкритих джерел в Інтернеті чи внутрішньої бази документів користувача (Бібліотеки). За результатом перевірки сервіс Unicheck формує детальні звіти: онлайн та PDF формат.

Повністю оновлений інтерфейс та новий функціонал звіту дозволить експертам просто та швидко зробити висновки щодо можливих зловживань, академічного шахраювання та наявності плагіату в роботі. Пропонуємо ознайомитись з дизайном і функціоналом звіту.

Загальний вигляд

Рис. 7. Розташування елементів у звіті Unicheck


Інтерфейс онлайн Unicheck-звіту має два головних розділи: основне вікно та бічну панель.

Основне вікно відображає завантажений документ. У перевіреному документі сервіс Unicheck виділяє певні частини тексту з текстовими збігами з Інтернет-джерелами або з джерелами з Бібліотеки, та з тими, що були визначені як цитата чи посилання. Такі текстові сегменти виділяються різними кольорами, залежно від їхнього типу.

Бічна панель відображає відсоток схожості, перелік джерел із текстовими збігами і список визначених цитат / посилань. Ви можете переглянути джерела за окремими категоріями, Інтернет або Бібліотека, і детальніше розглянути будь-яке конкретне джерело (наприклад, знайти, де саме в завантаженому тексті трапляється текстовий збіг, або перевірити його джерело в Інтернеті).

Інші елементи в оновленому Unicheck-звіті:

 • Minimap (простий та зручний навігатор по документу, який допомагає швидко знайти текстові збіги, посилання та цитати);
 • Назва документу;
 • Ім'я власника роботи;
 • Дата та час перевірки файлу;
 • Коментарі та Меню налаштувань у верхній частині звіту;
 • Кількість слів та сторінок;
 • Можливість перегляду звіту у форматі Простий текст;
 • Детальна інформація;
 • Можливість масштабування завдяки кнопкам Збільшити/Зменшити;
 • Додаткова вкладка “Увага” у випадку виявлення шахраювання в роботі автора.


Звіт подібності

Система формує повний звіт протягом декількох хвилин. Завантажені документи або текст порівнюються з Інтернет-джерелами та завантаженими файлами з Бібліотеки

Unicheck використовує різні кольори для відображення відсотку схожості:

Рис. 8. Кольори відображення % схожості


Також Unicheck-звіт використовує певні кольори для виділення різних текстових збігів:

Рис. 9. Кольори виділення збігів
Рис. 10. Вигляд виділень у тексті


Виділені частини тексту в Основному вікні показують текстові збіги з джерелами в Інтернеті або з Бібліотекою аккаунту. Текстові збіги, визначені як цитати й посилання, також виділені певним кольором (система визначає такі стилі цитування як APA, MLA, Chicago/Turabian, Harvard).

Ви можете натиснути на виділені текстові збіги в документі, щоб побачити відповідні джерела в Бічній панелі (коли Ви натискаєте на джерело зі списку, відповідний текстовий сегмент виділяється у звіті).

Бічна панель

Бічна панель надає детальний аналіз результатів пошуку, зокрема:

 • результати окремо для кожної з категорій: Схожість, Цитати або Вилучення
 • при натисканні на одне з наведених джерел, цитату чи посилання, Система виділяє певний текстовий сегмент
 • пов'язані джерела групуються  в групи джерел.

У загальному відсотку “ Схожості ” Unicheck не враховує один і той самий текст зі збігами більше одного разу, незалежно від того, скільки джерел містить такий текст.

Загальний відсоток схожості може бути меншим від алгебраїчної суми текстових збігів, знайдених у різних джерелах  "Група 1 + Група 2 + Джерело 1 + Джерело 2 тощо", оскільки різні джерела (наприклад, веб-сайти) можуть містити деякі "спільні" частини тексту.

Вкладка СХОЖІСТЬ
Рис. 11. Вигляд вкладки "Схожість" на бічній панелі


Ця вкладка відображає загальний відсоток Схожості та перелік згрупованих джерел із текстовими збігами.

Загальний відсоток схожості (ЗВС) обчислюється за такою формулою:

Й6.png

Загальна кількість слів у посиланнях буде дорівнювати нулю, якщо вимкнути параметри вилучень.

На вкладці Схожість, ви можете перемикатись між трьома внутрішніми вкладками, у яких згруповані джерела з текстовими збігами: Усі джерела, Інтернет, Бібліотека (Бібліотека містить документи, які було завантажено в аккаунт Unicheck безпосередньо адміністратором, викладачем або студентом).

При натисканні на джерело або групу джерел відображаються такі кнопки:

 • Порівняти з джерелом: у правій частині екрану відображається завантажений документ із Бібліотеки або веб-сайт, у якому були знайдені текстові збіги.
 • Переглянути джерело: переглянути будь-яке Інтернет-джерело або джерело з Бібліотеки.
 • Вилучити: вилучити окреме джерело або групу джерел зі списку (відповідні джерела перейдуть до вкладки “Вилучення” і їхній відсоток схожості не буде враховуватись у загальному відсотку схожості).
 • Подробиці (тільки для джерел із Бібліотеки): перегляд детальної інформації щодо джерела з текстовим збігом.
Вкладка ЦИТАТИ
Рис. 12. Вигляд вкладки "Цитати" на бічній панелі


На цій вкладці відображається відсоток цитат у тексті, а також перелік знайдених цитат і посилань.

Загальний відсоток цитат (ЗВЦ) розраховується за формулою:

Й8.png


Внутрішня вкладка "Цитати" відображає повний перелік знайдених у тексті цитат.

Коли ви обираєте цитату з цього списку, з'являється кнопка Вилучити цитату, яка дозволяє вилучити її із загального списку знайдених цитат.

Усі вилученні цитати ви можете знайти в підзаголовку Вилучені цитати, а їхній відсоток віднімається від загального відсотку знайдених у тексті цитат.

Повернути вилучену цитату можна натиснувши Додати цитату (відсоток схожості знову перерахується з урахуванням включеної цитати).


Внутрішня вкладка "Бібліографічні посилання" відображає список знайдених посилань та їхню кількість.

Вкладка ВИЛУЧЕННЯ
Рис. 13. Вигляд вкладки "Вилучення" на бічній панелі


У цій вкладці відображається відсоток схожості вилучених джерел та перелік згрупованих вилучених джерел із текстовими збігами. Загальний відсоток схожості для вилучених джерел із текстовими збігами та груп джерел (ЗВСВД) розраховується за формулою:

Й10.png

Загальна кількість слів у бібліографічних посиланнях буде дорівнювати нулю, якщо вимкнути параметр вилучення.

На вкладці ВИЛУЧЕННЯ можна перемикатись між трьома внутрішніми вкладками, у яких відсортовані джерела з текстовими збігами: "Всі джерела", "Інтернет" та "Бібліотека" (вкладка "Бібліотека" містить документи, які було завантажено в аккаунт Unicheck безпосередньо адміністратором, викладачем або студентом). При натисканні на джерело або групу джерел відображаються такі кнопки:

 • Переглянути джерело: дозволяє переглянути будь-яке Інтернет-джерело або джерело з Бібліотеки.
 • Додати: дозволяє додати окремі джерела або групу джерел до списку знайдених джерел із текстовими збігами (ці джерела або група джерел з'являються на вкладці Схожість, а їхній % схожості додається до загального % схожості).
 • Подробиці (тільки для джерел із Бібліотеки): перегляд детальної інформації для джерела з текстовим збігом.

Джерела, які були вилучені відповідно до параметрів вилучення в меню, позначені як “Автоматично вилученi”.

Примітка: коли Unicheck виявляє небезпечний або непристойний контент, ви додатково отримаєте попереджувальне повідомлення перед тим, як система перенаправить вас на потрібне Інтернет-джерело.

Порівняння з джерелом

Щоб увійти в режим порівняння, клацніть на певне джерело з текстовим збігом на Бічній панелі та натисніть кнопку “Порівняти з джерелом”.

Рис. 14. Вигляд кнопки "Порівняти з джерелом"


У цьому режимі екран розділяється на дві частини: завантажений документ, який перевіряється, відображається ліворуч, а знайдений документ (з Інтернету або Бібліотеки) відображається праворуч. Текстові збіги виділені в обох документах.

Примітка: Якщо кнопка “Порівняти з джерелом” не працює, це може бути пов'язано з обмеженнями налаштувань конфіденційності. Для того, щоб увімкнути цю функцію, зверніться до Адміністратора  аккаунту Unicheck у Вашому навчальному закладі або організації. У цьому режимі студенти не можуть перейти до джерел із Бібліотеки згідно із налаштуваннями доступу.

Рис. 15. Документ в режимі порівняння з джерелом


У режимі Порівняння з джерелом доступні такі функції:

 1. Перегляд джерела
 2. Вилучення
 3. Інформація про знайдений файл (для джерел із Бібліотеки).

Інтернет-джерело або джерело з Бібліотеки, з якими порівнюють (вікно праворуч), завжди відображаються в режимі “Простий текст”, а в завантаженому документі, який перевіряється (вікно ліворуч), можна змінювати режим “Звичайний вигляд” на “Простий текст” і навпаки натиснувши кнопку Простий текст / Звичайний вигляд.

Щоб побачити всі знайдені текстові збіги у документі потрібно натиснути кнопку “Показати всі текстові збіги ”. Цитати і посилання також будуть виділені.

Виявлення академічного шахраювання

Unicheck використовує складні алгоритми для виявлення підозрілого форматування в роботах студентів. Існують веб-сайти, що пропонують різні методи, які допомагають студентам приховувати такі методи академічного шахраювання як заміна символів, вставка прихованих символів, заміна тексту зображеннями та інші передові методики. 

Коли Unicheck знаходить підозрілі формати, у верхній правій частині бічної панелі з’являється вкладка “Увага”.

Рис. 16. Вигляд вкладки "Увага" на бічній панелі


Перейдіть до вкладки “ Увага ”, щоб побачити список сторінок з потенційним академічним шахраюванням. Натисніть на конкретній сторінці, щоб переглянути її у основному вікні.

Рис. 17. Вигляд сторінок на вкладці "Увага"


Якщо наданий документ потенційно містить підозріле форматування, яке може вплинути на показник схожості, то цей показник відображатиметься червоним кольором незалежно від його діапазону.

Примітка: Індикатор відображатиметься червоним кольором до тих пір, поки список сторінок з потенційним шахраюванням буде містити хоча б одну сторінку, яка може вплинути на показник схожості. Ви можете вилучити сторінки зі списку, натиснувши “ Вилучити ”.

Рис. 18. Індикатор показника схожості


Коли Unicheck зможе правильно розрахувати показник схожості, незважаючи на можливі спроби змінити форматування, сторінки, що містять такі виправлення позначаються як "Не впливає на схожість".

Рис. 19. Вигляд сторінок після перерахунку % схожості


При натисканні на сторінку зі списку відображаються наступні кнопки:

 • Перевірити: (лише для сторінок, які можуть вплинути на показник схожості)
 • Вилучити

Кнопка "Перевірити" застосовується для того, щоб візуально порівняти оригінальне форматування сторінки автора (зліва) з тією ж сторінкою без форматування (праворуч).

Рис. 20. Кнопка "Перевірити" у вкладці "Увага"


Візуальна різниця між лівим та правим вікном може означати, що для приховування академічного шахраювання було застосовано спеціальне форматування (наприклад, якась частина тексту була надрукована білими літерами).

Рис. 21. Приклад спеціального форматування


Якщо Ви наведете курсор на будь-який рядок тексту в правому вікні, він виділиться синім кольором  в обох вікнах, щоб відобразити відповідні текстові сегменти. 

Щоб вилучити сторінку зі списку сторінок з потенційним шахраюванням потрібно натиснути кнопку "Вилучити". Сторінка з’явиться під заголовком “ Вилучені сторінки ”. Ця дія рекомендується, якщо Ви не хочете, щоб певна сторінка містила підозріле форматування.

Примітка: вилучену сторінку можна повернути назад, обравши під заголовком “Вилучені сторінки” кнопку “Повернутися до огляду ”

Рис. 22. Кнопка "Вилучити"
Рис. 23. Кнопка "Повернутися до огляду"


Меню налаштувань

“Меню налаштувань” дозволяє змінити параметри звіту, змінити його вигляд або мову, відкрити сайт довідки або безпосередньо зв'язатись із командою Unicheck через контактну форму на сайті.

Рис. 24. Вигляд меню налаштувань


Параметри вилучення

Вилучення цитат і посилань означає виділення їх у завантаженому документі. Вилучені цитати та посилання не перевіряються на плагіат.

Рис. 25. Налаштування пункту "Параметри вилучення"


Вилучити цитати/Вилучити перелік посилань: якщо ці параметри активні, Unicheck виділить цитати й посилання в тексті (стилі цитування APA, MLA, Chicago / Turabian, Harvard).

Вилучити джерела менше ніж: ця опція дозволяє автоматично вилучати джерела з текстовими збігами на основі заданих параметрів. Для великих текстів, таких як дисертації, рекомендовано встановити значення 0 у полі “Відсоток”, щоб не пропустити жодних текстових збігів. Мінімальне значення для поля “Слова” - 8 (можна встановити більш високе значення, щоб вилучити джерела з більш довгими текстовими збігами). Вилучені джерела з текстовими збігами не додаються до загального відсотку схожості.  

Завантажити

Оригінальний документ: Завантажити оригінальний документ.

PDF звіт: Завантажити сформований системою Unicheck звіт у PDF форматі.

Рис. 26. Опції пункту "Завантажити"

Примітка: Будь ласка, дозвольте спливаючі вікна для corp.unicheck.com у налаштуваннях Вашого браузера.

Й24.png
Детальна інформація

Дозволяє отримати інформацію про завантажений документ на Бічній панелі.

Примітка: Параметр “Детальна інформація” відображає інформацію про документ, який було перевірено і який на даний момент відображається в Основному вікні. Коли Ви натискаєте на джерело з текстовим збігом у Списку джерел із Бібліотеки, а потім натискаєте “Подробиці”, ви можете побачити детальну інформацію для джерела, з яким був знайдений текстовий збіг.

Функція “Детальна інформація” включає наступні пункти:

 • Назва завантаженого файлу
 • Відсоток
 • Кількість слів
 • Кількість символів
 • Кількість сторінок
 • ID файлу
 • Розмір файлу
 • Формат файлу
 • Ім'я користувача
 • Email користувача
 • ID користувача
 • ID перевірки
 • Навчальний заклад
 • Назва навчального курсу
 • Дата перевірки
 • Дата завантаження
 • ID завантаження

Елементи, які відображає “Детальна інформація” можуть відрізнятися залежно від системи управління навчанням.

Примітка: Ім'я користувача, його Email та ID відповідають обліковому запису, який був використаний для завантаження документа в Unicheck систему (це може бути Адміністратор, Викладач або Студент).

Вигляд
Й25.png


Простий текст ВКЛ/ВИКЛ: у цьому режимі перегляду текст відображається без зображень і форматування, тоді як текстові збіги, цитати та посилання залишаються виділеними.

Згорнути Minimap: натисніть, щоб приховати панель Minimap, яка допомагає швидко знайти текстові збіги, цитати чи посилання у великому документі.

Згорнути панель: натисніть, щоб приховати Бічну панель.

Збільшити/Зменшити: натисніть, щоб змінити масштаб документа в Основному вікні звіту.


 • Змінити мову

Виберіть мову інтерфейсу.

 • Довідка

Натисніть, щоб перейти до веб-сайту довідкової документації Unicheck.


 • Допомога

Натисніть, щоб відкрити форму зв'язку з командою Unicheck.


 • Інструменти

Unicheck пропонує ряд зручних інструментів для аналізу звіту та ефективного зворотного зв'язку зі студентами.


 • Коментарі


Й26.png


Кнопка “Коментарі” розташована біля Меню налаштувань у верхній частині Бічної панелі. Після натискання кнопки “Коментарі”, Ви можете виділити область документа (текст чи зображення) або клацнути в будь-якому місці документа та залишити коментар.

Усі Ваші коментарі будуть відображатися в Бічній панелі, де їх можна редагувати або видаляти. Ваш коментар зможуть побачити користувачі, які мають доступ до файлу.  

Натисніть “Закрити коментарі”, щоб вийти з режиму коментарів.


 • Minimap


Й27.png


Ця панель допомагає швидко знайти текстові збіги, цитати та посилання у великих документах. Натисніть на горизонтальний індикатор сторінки у Minimap, щоб перейти на відповідну сторінку або наведіть на неї курсор миші, щоб побачити звіт у відсотках для певної сторінки.


Й28.png


 • Простий текст

Цей параметр дозволяє переглядати документ без зображень та форматування, але текстові збіги, цитати і посилання залишаються виділеними.   Натисніть “Звичайний вигляд”, щоб повернутись до стандартного режиму перегляду.

 • Збільшити/Зменшити документ

Натисніть “+” або “-”, щоб змінити масштаб перегляду документа в Основній панелі звіту.


Типи файлів та мови, які підтримує Unicheck


Розмір файлу та ліміт слів


 • Максимальний розмір файлу — 70 МБ
 • Максимальна кількість слів 125 000 (приблизно 454 сторінки тексту; 1 сторінка — 275 слів)
 • Мінімальна кількість слів — 30 слів


Примітка: Деякі текстові редактори (наприклад, Microsoft Word, LibreOffice) не враховують текст у заголовках, колонтитулах і діаграмах  в загальній кількості слів у документі. Іноді діаграми містять багато тексту і Unicheck може включати текст із діаграм у загальну кількість слів у документі. Тому кількість слів у документі може перевищувати ліміт у 125 000 слів, тоді як текстовий редактор буде вказувати меншу кількість слів.


Типи файлів, які підтримує система Unicheck

 • Adobe PDF (.pdf)
 • Apple's Pages (.pages)
 • Google Docs з Google Drive*
 • HyperText Markup Language (.htm, .html)
 • Microsoft Excel (.xls, .xlsx)**
 • Microsoft PowerPoint (.pptx, .ppt) + нотатки сіпкера***
 • Microsoft Word (.docx, .doc, .dotx, .dot)
 • OpenOffice files (.odt, .ods, .odp)
 • Extensible Markup Language (.xml)
 • Comma-separated values (.csv)**
 • MATLAB files (.m)
 • Plain text (.txt)
 • Rich text (.rtf)
 • ZIP, RAR archive (.zip, .rar)*****


Примітки:


 1. Щоб завантажити google-документ з Google Drive, спочатку потрібно дозволити cookie-файли сторонніх сайтів. Також, не завантажуйте локально збережені файли .gdoc, оскільки вони містять лише посилання на онлайн-версію
 2. Файл у звіті буде виглядати так, як ніби його було збережено у .pdf, а потім завантажено у Unicheck. Перш ніж друкувати документ, переконайтеся, що текст відповідним чином відформатований на сторінці (сторінках) з використанням параметрів налаштування сторінки та друку в документі.
 3. Вбудовані відео, анімації та текст із візуальними ефектами будуть видалені зі звіту Unicheck. Рекомендовано видалити їх до завантаження документу в систему. Якщо в документі PowerPoint є нотатки спікера, вони також перевірятимуться на текстові збіги.
 4. Усі зображення (скановані файли і т.ін.), а також текст на самих зображеннях не перевіряються на плагіат. Щоб перевірити такий текст, замініть зображення або вручну введіть текст із зображення в документ.
 5. Zip та RAR формати підтримуються лише плагіном для Moodle та індивідуальним Unicheck-акаунтом.
 6. Якщо ви використовуєте тип текстового файлу, який не підтримується системою Unicheck, треба зберегти файл у такому форматі, який підтримується системою Unicheck (вказані вище).


Типи файлів, які не підтримує система Unicheck

Unicheck не підтримує наступні типи файлів для перевірки на текстові збіги:

 • Hangul Word Processor (.hwp)
 • Microsoft Works (.wps)
 • Документи, захищені паролем
 • PostScript (.eps)
 • WordPerfect (.wpd)

Порада: Будь-який файл, який не підтримує система Unicheck, можна зберегти в тому форматі, який вона підтримує.

Мови, які підтримує Unicheck


Unicheck підтримує більше 20-ти мов, включаючи англійську, іспанську, французьку, німецьку, португальську, російську, українську, норвезьку (букмол, нюношк), турецьку, грецьку, хорватську, чеську, датську, голландську, італійську, словацьку, сербську, румунську та інші.  

Оголошення


Пропозиції щодо редагування інформації даної сторінки можна надсилати на адресу nuwm.editor@gmail.com