Відмінності між версіями «Польовий Володимир Мефодійович»

Матеріал з Wikiситет
Перейти до навігації Перейти до пошуку
(Створена сторінка: ==Біографія== thumb|Польовий Володимир Мефодійович У 1980 році закінчив Кубанськи...)
 
Рядок 2: Рядок 2:
[[File:1302.jpg|thumb|Польовий Володимир Мефодійович]]
[[File:1302.jpg|thumb|Польовий Володимир Мефодійович]]


У 1980 році закінчив Кубанський сільськогосподарський інститут, за спеціальністю «Агрономія» отримав кваліфікацію вчений агроном.
Польовий Володимир Мефодійович – доктор сільськогосподарських наук, професор, академік НААН України, заслужений діяч науки і техніки України, учений в галузі агрохімії.
З 1981 до 1986 року працював на Рівненській державній сільськогосподарській дослідній станції, де пропрацював, спочатку молодшим,а потім старшим науковим співробітником. З 1984 до 1986 року навчався без відриву від виробництва в аспірантурі при Інституті землеробства і тваринництва західного регіону України.
Народився 22 червня 1957 року в с. Травлин Хмельницької області. У 1980 році закінчив Кубанський сільськогосподарський інститут, отримавши кваліфікацію вчений агроном. Після закінчення інституту , працював головним агрономом у колгоспі імені Леніна Шепетівського району Хмельницької області, звідки був запрошений на роботу в Рівненську державну сільськогосподарську дослідну станцію, де пропрацював з 1981 до 1986 року, спочатку молодшим, а потім старшим науковим співробітником. В цей же час  з 1984 до 1986 року, без відриву від виробництва, навчався в аспірантурі при Інституті землеробства і тваринництва західного регіону України.  
З 1986 до 1998 року працював директором Рівненської обласної проектно-пошукової станції хімізації сільського господарства, а з 1998 року і до теперішнього часу - директором Рівненської державної сільськогосподарської дослідної станції, на сьогодні Інституту сільського господарства Західного Полісся НААН України.
З 1986 до 1998 року Польовий В.М. працював директором Рівненської обласної проектно-пошукової станції хімізації сільського господарства, а з 1998 року і до теперішнього часу - директором Рівненської державної сільськогосподарської дослідної станції, на сьогодні Інституту сільського господарства Західного Полісся України.
Польовий В.М. успішно поєднує наукову діяльність з викладацькою, працюючи з 2002 року за сумісництвом спочатку доцентом, а на даний час професором кафедри агрохімії, ґрунтознавства та землеробства Національного університету водного господарства та природокористування.
У 1990 році в Камянець-Подільському сільськогосподарському інституті захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук на тему «Продуктивность люцерны в чистом виде и в смеси со злаками при создании краткосрочных сенокосов многоукосного использования в условиях Западной Лесостепи УССР» за спеціальністю «рослинництво».
Докторську дисертацію на тему «Агроекологічний моніторинг та відтворення родючості ґрунтів північно-західного регіону України» захистив у Національному університеті біоресурсів та природокористування у 2006 році за спеціальністю «агрохімія». Доктор сільськогосподарських наук з 2007 року.
У 2007 році Польового В.М. обрано член-кореспондентом НААН, а у 2020 році – академіком НААН за напрямком «Наукове забезпечення інноваційного розвитку агропромислового виробництва».
У 2008 році йому присвоєно вчене звання професора кафедри агрохімії, ґрунтознавства та землеробства.
До наукового доробку Польового В.М. належить:
*участь у розробленні і впровадженні вдосконаленої методики агрохімічного моніторингу грунтів, яке передбачає створення автоматизованих баз даних, нових підходів порівняльної оцінки зміни стану грунтів у часі, створення цифрових агрохімічних картограм, координатну прив’язку точок відбору грунтових зразків, адаптацію результатів до вимог точного землеробства;
*науково-організаційне забезпечення системи моніторингу сільськогосподарських угідь Рівненської області та рослинницької продукції на вміст радіонуклідів, нітратів, залишків пестицидів та важких металів;
*дослідження взаємозв’язку між внесенням добрив, зміною агрохімічних показників та динамікою продуктивності грунтів північно-західного регіону;
*агроекологічна оцінка деградаційних змін грунтів та розроблення ефективних заходів з відновлення їх родючості;
*дослідження еволюційних змін агроекологічного стану грунтів та їх продуктивності за тривалого удобрення і вапнування та наукове обгрунтування напрямків оптимізації систем удобрення;
*встановлення особливостей тривалої трансформації агрохімічних, фізико-хімічних показників і гумусового стану дерново-підзолистих грунтів та варіювання продуктивності сівозмін в часі залежно від норм вапна та вдосконалення науково-виробничих рекомендацій з вапнування кислих грунтів;
*подальший розвиток наукових основ підвищення ефективності використання низькородючих дерново-підзолистих грунтів Полісся;
*розроблення науково обгрунтованих систем удобрення сільськогосподарських культур, адаптованих до різних ринково-трансформованих господарсько-економічних умов ведення землеробства та кон’юнктури ринку.
Польовий В.М. приймає активну участь в розробленні і реалізації галузевих програм розвитку агропромислового комплексу Рівненської області, є керівником Центру наукового забезпечення агропромислового виробництва Рівненської області, членом колегії департаменту агропромислового розвитку Рівненської облдержадміністрації.
Польовим В.М. опубліковано 165 наукових праць, в т.ч. 10 книг і монографій, є співавтором  дев'яти винаходів.
Під керівництвом Польового В.М.захищено 2 кандидатських дисертації, він є членом двох спеціалізованих вчених рад із захисту дисертацій за спеціальністю «агрохімія» при Національному університеті біоресурсів та природокористування та спеціальністю «агрогрунтознавство і агрофізика» при Національному університеті водного господарства та природокористування.
За плідну наукову роботу, вагомий внесок у розвиток агропомислового виробництва нагороджений Почесною грамотою Рівненської обласної ради (2002 р.), Почесною грамотою УААН (2006 р.), «Знаком Пошани» Міністерства аграрної політики України (2006 р.), Почесною грамотою Рівненської облдержадміністрації (2006,2007рр.), Почесною відзнакою УААН (2007 р.), Почесною грамотою Кабінету міністрів України (2007 р.). В 2009 році йому присвоєно почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України», у 2016р. нагороджено відзнакою Президента України Ювілейна медаль «25 років Незалежності України», у 2017 році – Подякою Прем'єр-міністра України та у 2018р. – Подякою Національної академії педагогічних наук України.


У 1990 році в захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук. У 2004 році присвоєно вчені звання старшого наукового співробітника і доцента.
Докторську дисертацію захистив у 2006 році. Рішенням президії Вищої атестаційної комісії України від 18 січня 2007 року Польовому В.М. присуджено науковий ступінь доктора сільськогосподарських наук за спеціальністю “агрохімія”.
У 2007 році на конкурсній основі обрано член-кореспондентом НААН В 2009 році присвоєно почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України».
Успішно поєднує наукову діяльність з викладацькою, працюючи з 2002 року за сумісництвом спочатку доцентом, а на даний час професором кафедри агрохімії, ґрунтознавства та землеробства Національного університету водного господарства та природокористування.
Опубліковано 147 наукових праць, в т.ч. 7 книг і монографій у співавторстві та одну монографію одноосібно, є співавтором одного винаходу.
Сфера наукових інтересів: системи удобрення сільськогосподарських культур, відновлення родючості агрохімічно деградованих ґрунтів.


==Основні наукові праці==
==Основні наукові праці==

Версія за 17:25, 8 грудня 2021

Біографія

Польовий Володимир Мефодійович

Польовий Володимир Мефодійович – доктор сільськогосподарських наук, професор, академік НААН України, заслужений діяч науки і техніки України, учений в галузі агрохімії.

Народився 22 червня 1957 року в с. Травлин Хмельницької області. У 1980 році закінчив Кубанський сільськогосподарський інститут, отримавши кваліфікацію вчений агроном. Після закінчення інституту , працював головним агрономом у колгоспі імені Леніна Шепетівського району Хмельницької області, звідки був запрошений на роботу в Рівненську державну сільськогосподарську дослідну станцію, де пропрацював з 1981 до 1986 року, спочатку молодшим, а потім старшим науковим співробітником. В цей же час  з 1984 до 1986 року, без відриву від виробництва, навчався в аспірантурі при Інституті землеробства і тваринництва західного регіону України. 

З 1986 до 1998 року Польовий В.М. працював директором Рівненської обласної проектно-пошукової станції хімізації сільського господарства, а з 1998 року і до теперішнього часу - директором Рівненської державної сільськогосподарської дослідної станції, на сьогодні Інституту сільського господарства Західного Полісся України. Польовий В.М. успішно поєднує наукову діяльність з викладацькою, працюючи з 2002 року за сумісництвом спочатку доцентом, а на даний час професором кафедри агрохімії, ґрунтознавства та землеробства Національного університету водного господарства та природокористування. У 1990 році в Камянець-Подільському сільськогосподарському інституті захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук на тему «Продуктивность люцерны в чистом виде и в смеси со злаками при создании краткосрочных сенокосов многоукосного использования в условиях Западной Лесостепи УССР» за спеціальністю «рослинництво». Докторську дисертацію на тему «Агроекологічний моніторинг та відтворення родючості ґрунтів північно-західного регіону України» захистив у Національному університеті біоресурсів та природокористування у 2006 році за спеціальністю «агрохімія». Доктор сільськогосподарських наук з 2007 року. У 2007 році Польового В.М. обрано член-кореспондентом НААН, а у 2020 році – академіком НААН за напрямком «Наукове забезпечення інноваційного розвитку агропромислового виробництва». У 2008 році йому присвоєно вчене звання професора кафедри агрохімії, ґрунтознавства та землеробства. До наукового доробку Польового В.М. належить:

  • участь у розробленні і впровадженні вдосконаленої методики агрохімічного моніторингу грунтів, яке передбачає створення автоматизованих баз даних, нових підходів порівняльної оцінки зміни стану грунтів у часі, створення цифрових агрохімічних картограм, координатну прив’язку точок відбору грунтових зразків, адаптацію результатів до вимог точного землеробства;
  • науково-організаційне забезпечення системи моніторингу сільськогосподарських угідь Рівненської області та рослинницької продукції на вміст радіонуклідів, нітратів, залишків пестицидів та важких металів;
  • дослідження взаємозв’язку між внесенням добрив, зміною агрохімічних показників та динамікою продуктивності грунтів північно-західного регіону;
  • агроекологічна оцінка деградаційних змін грунтів та розроблення ефективних заходів з відновлення їх родючості;
  • дослідження еволюційних змін агроекологічного стану грунтів та їх продуктивності за тривалого удобрення і вапнування та наукове обгрунтування напрямків оптимізації систем удобрення;
  • встановлення особливостей тривалої трансформації агрохімічних, фізико-хімічних показників і гумусового стану дерново-підзолистих грунтів та варіювання продуктивності сівозмін в часі залежно від норм вапна та вдосконалення науково-виробничих рекомендацій з вапнування кислих грунтів;
  • подальший розвиток наукових основ підвищення ефективності використання низькородючих дерново-підзолистих грунтів Полісся;
  • розроблення науково обгрунтованих систем удобрення сільськогосподарських культур, адаптованих до різних ринково-трансформованих господарсько-економічних умов ведення землеробства та кон’юнктури ринку.

Польовий В.М. приймає активну участь в розробленні і реалізації галузевих програм розвитку агропромислового комплексу Рівненської області, є керівником Центру наукового забезпечення агропромислового виробництва Рівненської області, членом колегії департаменту агропромислового розвитку Рівненської облдержадміністрації. Польовим В.М. опубліковано 165 наукових праць, в т.ч. 10 книг і монографій, є співавтором дев'яти винаходів. Під керівництвом Польового В.М.захищено 2 кандидатських дисертації, він є членом двох спеціалізованих вчених рад із захисту дисертацій за спеціальністю «агрохімія» при Національному університеті біоресурсів та природокористування та спеціальністю «агрогрунтознавство і агрофізика» при Національному університеті водного господарства та природокористування. За плідну наукову роботу, вагомий внесок у розвиток агропомислового виробництва нагороджений Почесною грамотою Рівненської обласної ради (2002 р.), Почесною грамотою УААН (2006 р.), «Знаком Пошани» Міністерства аграрної політики України (2006 р.), Почесною грамотою Рівненської облдержадміністрації (2006,2007рр.), Почесною відзнакою УААН (2007 р.), Почесною грамотою Кабінету міністрів України (2007 р.). В 2009 році йому присвоєно почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України», у 2016р. нагороджено відзнакою Президента України Ювілейна медаль «25 років Незалежності України», у 2017 році – Подякою Прем'єр-міністра України та у 2018р. – Подякою Національної академії педагогічних наук України.


Основні наукові праці

  • Наукові основи агропромислового виробництва в зоні Полісся і західному регіоні України (редкол.: М.В.Зубець та ін.). – К.: Аграрна наука, 2010. 944 с.;
  • Веремеєнко С.І., Польовий В.М., Деркач Н.А., Ефективність заходів з відтворення вмісту гумусу в деградованому темно-сірому опідзоленому грунті// Вісник НУВГП. – 2010. – Вип.2(37);
  • Польовий В.М., Голуб С.М., Голуб В.О., Вовк Л.В. Агрохімічна характеристика ґрунтів радіоактивно забруднених територій Рівненської області // Науковий вісник Волинського національного університету ім.Лесі Українки. – 2010. – №12. – С.127–131;
  • Польовий В.М. Відтворення родючості агрохімічно деградованих ґрунтів // Вісник аграрної науки. – 2011. – №2. – С.37–40.
  • Польовий В.М. Вплив вапнування і удобрення на врожайність сільськогосподарських культур в Західному Поліссі / В.М. Польовий, Л.Я. Лукащук // Вісник Національного університету водного господарства та природокористування. – 2012. – Випуск 2(58). – С. 77-83
  • Польовий В.М. Ефективність удобрення ячменю ярого залежно від кислотності дерново-підзолистого ґрунту [ Електронний ресурс] / В.М. Польовий, Л.Я. Лукащук // Наукові доповіді НУБіП. – 2012. – Випуск 4(33). – Режим доступу до журн. : http: // www.nbuv.gov.ua/e-journals/Nd/2012_4
  • Заришняк А.С. Вплив калію на продуктивність буряків цукрових в умовах Західного Лісостепу / А.С.Заришняк, В.М.Польовий, Л.Я.Лукащук // Вісник аграрної науки. – 2012.– №10. – С. 12-15
  • Польовий В.М. Реакція пшениці озимої на удобрення залежно від кислотності дерново-підзолистого ґрунту / В.М.Польовий, Л.Я.Лукащук, М.М.Лаврук // Вісник аграрної науки. – 2012.– №12. – С. 18-21

E-mail

v.m.poloviy@nuwm.edu.ua