Мельничук Віктор Григорович

Матеріал з Wikiситет
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Мельничук Віктор Григорович

Доктор геологічних наук, професор, завідувач кафедри інженерної геології та гідрогеології Національного університету водного господарства та природокористування.

Персональні дані: народився 15 березня 1958 р., одружений, двоє синів віком 35 і 27 років. В політичних партіях не перебував.

Фахова освіта :

геологічний факультет Львівського держуніверситету ім. Івана Франка, кваліфікація інженер-геолог за спеціальністю геологічна зйомка, пошуки та розвідка родовищ корисних копалин (1980 р.); очна аспірантура при кафедрі динамічної геології Московського держуніверситету ім. М.В. Ломоносова (1987 р.).

Наукова робота

Область наукових інтересів:регіональна геологія, інженерна геологія та гідрогеологія, геологія рудних родовищ, раціональне надро- і водокористування.

Кандидатська дисертація: ”Тектоніка та походження Гармського кристалічного масиву (Південний Тянь-Шань)” захищена у 1988 р. в спеціалізованій вченій раді по регіональній геотектоніці при геологічному факультеті Московського держуніверситету ім. М.В. Ломоносова.

Докторська дисертація: “Геологія та міденосність нижньовендських трапових комплексів південно-західної частини Східноєвропейської платформи” захищена у 2010р. в спеціалізованій вченій раді Інституту геологічних наук Національної академії наук України.

Участь в 1981-1992 рр. у проектах з геологічного вивчення надр регіонів Південний Тянь-Шань і Східний Памір за програмами «Держгеолкарта-200», «Держгеолкарта-50» (Південна геофізична і Таджицька пошуково-зйомочна експедиції Управління геології при Раді Міністрів Таджицької РСР).

Участь з 1993 р. у проектах з геологічного вивчення надр регіонів Волино-Подільської плити за програмами «Держгеолкарта-200», «Держгеолкарта-50», «Мідь України» (Волинська геологічна експедиція ДП «Українська геологічна компанія» Державної служба геології та надр України).

Участь з 2008 р. у програмах НДР Інституту геологічних наук НАН України): “Оцінка перспектив міденосності трапових вулканітів Волино-Поділля”, ”Вдосконалення та модернізація стратиграфічних схем фанерозою України”, ”Пізньопротерозойські палеорифти Українського щита та його схилів та особливості осадконакопичення в них”.

Автор регіональної програми «Програма розвитку та промислового освоєння мінерально-сировинних ресурсів Рівненської області на період до 2010 року».

У 2003-2005 рр. входив до складу експертної групи із захисту національних інтересів України в Міжнародному суді ООН.

Автор більше 130 наукових праць, з них 4 монографії і 3 навчальних посібники.

Монографії

1. Цеоліт-смектитові туфи Рівненщини: біологічні аспекти використання / [Богданов Г. О., Мандигра М. С, Мельничук В. Г. та ін.]; за ред. М. П. Сороки. – Рівне : Волинські обереги, 2005. – 184 с.

2. Путівник геологічних екскурсій до ІІІ науково-виробничої наради геологів зйомщиків України : “Сучасний стан і задачі розвитку регіональних геологічних досліджень”/ [Матеюк В. В., Іванів І. М., Мельничук В. Г. та ін.] – К. – Рівне : ДГСУ, 2005. – 34 с.

3. Шацьке поозер’я. Геологічна будова та гідрогеологічні умови / І.І. Залеський, Ф.М. Зузук, В.Г. Мельничук та ін. – Луцьк: Східноєвропейський нац. ун.-т. ім. Лесі Українки, 2014. – 198 с.

4. Веліканов В.Я., Мельничук В.Г. Вендська система. В кн.: «Стратиграфія верхнього протерозою, палеозою та мезозою України». Т.1: / Головний редактор. П.Ф. Гожик. – К. : ІГН НАН України. Логос, 2013. - 637 с.

Навчальні посібники

1. Мельничук В.Г. Основи геології та мінералогії: навч. посіб. / В. Г. Мельничук. – Рівне : НУВГП,2006. –134 с.

2. Мельничук В.Г.Геологія та гідрогеологія: дистанційний курс / В.Г. Мельничук, Я.О. Новосад. – Рiвне: НУВГП, 2008. –177с.

3. Мельничук В.Г. Інженерна геологія / навч. посібник з грифом МОН України / В.Г. Мельничук, Я.О. Новосад, Т.П. Міхницька. – Рівне: НУВГП, 2013. – 351с. За внесок у розвиток науки відзначений Почесними грамотами Міністерства охорони навколишнього природного середовища України (2007), Міністерства освіти і науки України (2008), Рівненської Облради (2011) і Рівненської Обладміністрації (2012).

Поштова адреса: 33018, м. Рівне, вул. Студентська 6, кв. 527

Телефони: р. (0362), 23-62-10, моб. 0979720034

E-mail: ezelin@rambler.ru