Відмінності між версіями «Кафедра туризму та готельно-ресторанної справи»

Матеріал з Wikiситет
Перейти до навігації Перейти до пошуку
(початок)
 
(3-07-18-Кушнірук)
Рядок 1: Рядок 1:
Кафедра туризму та готельно-ресторанної справи Національного університету водного господарства та природокористування пропонує Вам отримати спеціальність 242 «Туризм» за освітньо-професійними програмами «Бакалавр» і «Магістр» денної та заочної форм навчання!
Спеціальність 242 «Туризм» галузі знань «Сфера обслуговування» – є одним з найбільш динамічних і перспективних напрямів формування з молодої особи сучасної самодостатньої особистості – справжнього зрілого і кваліфікованого фахівця.
Наш випускник може працювати: організатором подорожей (екскурсій); екскурсоводом; менеджером з туризму; консультантом з подорожей; консультантом з туризму в системі органів державної влади; оргсекретарем (асоціацій, союзів, федерацій); керівником (директором) туристичного комплексу, туристичної фірми, закладів готельно-ресторанного господарства; науковим співробітником (туризмологія, рекреалогія, екскурсознавство); викладачем вищого навчального закладу; гідом-перекладачем тощо.
Кафедра Туризму створена з метою забезпечення висококваліфікованими фахівцями у галузі туризму та формування позитивного туристичного іміджу регіону щодо реалізацій "Державної цільової програми розвитку туризму і курортів на 2011-2015 роки", "Програми розвитку туризму в Рівненській області на 2011-2015 роки" 22 лютого 2013 року (наказ № 105 НУВГП).
Кафедра Туризму створена з метою забезпечення висококваліфікованими фахівцями у галузі туризму та формування позитивного туристичного іміджу регіону щодо реалізацій "Державної цільової програми розвитку туризму і курортів на 2011-2015 роки", "Програми розвитку туризму в Рівненській області на 2011-2015 роки" 22 лютого 2013 року (наказ № 105 НУВГП).
З 2017 року кафедра отримала назву "Туризму та та готельно-ресторанної справи"
З 2017 року кафедра отримала назву "Туризму та та готельно-ресторанної справи"
Рядок 21: Рядок 25:


Студенти проходять навчальні практики не тільки у Рівненській області та інших областях України, а й за кордоном. Вони залучені до роботи Рівненського відділу Українського географічного товариства. Наші студенти здійснюють походи в Карпати, мандрують туристичними стежками Білорусі, беруть участь в громадському житті університету. Серед студентів-туристів є активні учасники фестивалю «Студентська весна», успішні спортсмени, ентузіасти туристичного клубу "Азимут".
Студенти проходять навчальні практики не тільки у Рівненській області та інших областях України, а й за кордоном. Вони залучені до роботи Рівненського відділу Українського географічного товариства. Наші студенти здійснюють походи в Карпати, мандрують туристичними стежками Білорусі, беруть участь в громадському житті університету. Серед студентів-туристів є активні учасники фестивалю «Студентська весна», успішні спортсмени, ентузіасти туристичного клубу "Азимут".
Для вступу до НУВГП на спеціальність 242 «Туризм» до приймальної комісії необхідно подати такі документи:
1. Заяву встановленого зразка (в паперовій або в електронній формі).
2. Документ державного зразка про повну загальну середню освіту (документ про здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень) і додаток до нього (оригінал або копія).
3. Сертифікат ЗНО Українського центру оцінювання якості освіти на місця державного замовлення або за кошти фізичних осіб:
– українська мова та література;
– іноземна мова;
– географія або математика.
тільки на місця за кошти фізичних осіб:
– українська мова та література;
– історія України;
– географія або іноземна мова.
4. Завірений печаткою витяг з трудової книжки (для осіб, які мають стаж роботи).
5. Чотири кольорові фотокартки розміром 3х4 см.
6. Копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.
7. Паспорт.
8. Військовий квиток (або посвідчення про приписку до призовної дільниці)
9. Документи, що дають право на пільги.
Додаткову інформацію можна отримати
на веб-сторінці приймальної комісії НУВГП:
http://start.nuwm.edu.ua
веб-сторінка правил прийому до НУВГП:
http://start.nuwm.edu.ua/pravyla-pryiomu
веб-сторінка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи:
http://nuwm.edu.ua/nni-az/kaf-tur
Адреса приймальної комісії:
м. Рівне, вул. Миколи Карнаухова, 53а,
7-й корпус НУВГП
Тел. (0362) 63-32-22
Години роботи:
понеділок – п’ятниця: 900 – 1600
(обідня перерва: 1300 – 1400)
субота:  900 – 1300;
неділя – вихідний день
Завідувач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи,
доцент, кандидат географічних наук, член-кореспондент МАНЕБ
Коротун Сергій Ігорович 
067-3827428      050-3393542
s.i.korotun@nuwm.edu.ua
сайт: http://korotun.com.ua 
Доцент, кандидат географічних наук, секретар відбіркової комісії
спеціальності 242 «Туризм»
Романів Андрій Степанович
098-7711403
a.s.romaniv@nuwm.edu.ua

Версія за 21:55, 3 липня 2018

Кафедра туризму та готельно-ресторанної справи Національного університету водного господарства та природокористування пропонує Вам отримати спеціальність 242 «Туризм» за освітньо-професійними програмами «Бакалавр» і «Магістр» денної та заочної форм навчання! Спеціальність 242 «Туризм» галузі знань «Сфера обслуговування» – є одним з найбільш динамічних і перспективних напрямів формування з молодої особи сучасної самодостатньої особистості – справжнього зрілого і кваліфікованого фахівця. Наш випускник може працювати: організатором подорожей (екскурсій); екскурсоводом; менеджером з туризму; консультантом з подорожей; консультантом з туризму в системі органів державної влади; оргсекретарем (асоціацій, союзів, федерацій); керівником (директором) туристичного комплексу, туристичної фірми, закладів готельно-ресторанного господарства; науковим співробітником (туризмологія, рекреалогія, екскурсознавство); викладачем вищого навчального закладу; гідом-перекладачем тощо.

Кафедра Туризму створена з метою забезпечення висококваліфікованими фахівцями у галузі туризму та формування позитивного туристичного іміджу регіону щодо реалізацій "Державної цільової програми розвитку туризму і курортів на 2011-2015 роки", "Програми розвитку туризму в Рівненській області на 2011-2015 роки" 22 лютого 2013 року (наказ № 105 НУВГП). З 2017 року кафедра отримала назву "Туризму та та готельно-ресторанної справи"

У 2013 році кафедра пройшла ліцензування Міністерства освіти і науки щодо підготовки студентів освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр напряму підготовки 6.140103 "Туризм" в кількості 30 осіб.

Згідно з основними пріоритетами Програми в області потрібно вдосконалити системи координації туристичної діяльності, розвинути інфраструктуру (розробка туристичних маршрутів, створення нових об’єктів туристичної інфраструктури, моніторинг туристичного потенціалу, залучення інвестицій), поліпшити кадрову роботу (підготовка фахівців, аналіз туристичних ринків, стратегічне планування, науковий супровід програм та проектів); створити конкурентоздатний туристичний продукт тощо. Все це увійшло до переліку основних завдань новоствореної кафедри.

У процесі реструктуризації господарства України туризм визнано одним із пріоритетних напрямків діяльності у Рівненській області. Це обумовлено низкою чинників: високою питомою вагою природних, історико-культурних та інших рекреаційних ресурсів, низькою концентрацією промислових підприємств, і відповідно низьким рівнем промислового забруднення, наявністю державного кордону України, розміщенням на важливих транспортних магістралях та інше. При цьому, згідно з даними, наведеними у Національній доповіді України про стан навколишнього середовища, частка рекреаційних ресурсів Полісся у загальному обсязі українських ресурсів становить 21% (друге місце після Карпатського регіону), проте, рівень їхнього використання на Поліссі – один з найнижчих – 9% при середньому показнику в країні – 14,4%.

Для виконання регіональної програми розвитку туризму в Рівненській області реалізується комплекс заходів, спрямованих на активізацію розвитку туризму в області. Зокрема, створено передумови перетворення Рівненщини на центр туристичної активності Західного регіону України в рамках концепції сталого економічного розвитку області "Західна брама" з метою створення конкурентоздатності на всеукраїнському та міжнародному ринках туристичних послуг. Активізація туристичних процесів в області сприяє підвищенню її туристичного іміджу в Україні та за її межами. Для цього потрібно, насамперед, забезпечити туристично-рекреаційну галузь Рівненщини кваліфікованими кадрами.

Кафедра туризму створена на базі навчально-наукового інституту агроекології та землеустрою за ініціативи вчених-географів НУВГП. До складу кафедри увійшли 6 викладачів з науковими ступенями (переважно, кандидатів географічних наук) та вченими званнями, очолив кафедру доктор географічних наук А. Д. Калько. З 2014 року кафедру очолює кандидат географічних наук, доцент, член-кореспондент МАНЕБ С.І.Коротун. Від початку створення на кафедрі працюють доценти, кандидати географічних наук С.І.Коротун, Ю.С. Кушнірук, М. В. Корбутяк, кандидат сільськогосподарських наук К. Ю. Громаченко, асистент О.І.Костюшок, згодом до колективу кафедри увійшли асистент М.С.Яковишина, завідувач лабораторіями С.В.Аркуліч, діловод А.Р.Волинська.

Великий внесок у становлення та розвиток кафедри вніс відомий вчений - професор, доктор географічних наук М.Д.Будз (1935-2014).

У 2015 році при кафедрі туризму створена навчально-наукова лабораторія "Туристичний клуб "Азимут"( завідувач лабораторії - майстер спорту зі спортивного туризму Н.М. Шевчук). Головою туристичного клубу "Азимут", який вже понад 50 років працює в університеті, обраний Р.І.Козачук. Вони активно залучають студентську молодь до занять туризмом, вивчення туристично-привабливих об’єктів краю.

Викладачі кафедри туризму беруть активну участь в українських та міжнародних конференціях (Великобританія, Польща, Чехія, Болгарія, Білорусь, Грузія, Росія), обмінюються досвідом підготовки фахівців туристичної галузі в інших країнах. Кафедра підтримує тісні зв’язки з багатьма українськими та закордонними вищими навчальними закладами.

За час існування кафедри туризму її викладачі підготували і видали понад 20 методичних вказівок, монографії, підготували до друку два навчальних посібника "Рекреалогія" (Ю.С.Кушнірук), "Природні ресурси України" (С.І.Коротун).

Студенти проходять навчальні практики не тільки у Рівненській області та інших областях України, а й за кордоном. Вони залучені до роботи Рівненського відділу Українського географічного товариства. Наші студенти здійснюють походи в Карпати, мандрують туристичними стежками Білорусі, беруть участь в громадському житті університету. Серед студентів-туристів є активні учасники фестивалю «Студентська весна», успішні спортсмени, ентузіасти туристичного клубу "Азимут". Для вступу до НУВГП на спеціальність 242 «Туризм» до приймальної комісії необхідно подати такі документи: 1. Заяву встановленого зразка (в паперовій або в електронній формі). 2. Документ державного зразка про повну загальну середню освіту (документ про здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень) і додаток до нього (оригінал або копія). 3. Сертифікат ЗНО Українського центру оцінювання якості освіти на місця державного замовлення або за кошти фізичних осіб: – українська мова та література; – іноземна мова; – географія або математика.

тільки на місця за кошти фізичних осіб: – українська мова та література; – історія України; – географія або іноземна мова.

4. Завірений печаткою витяг з трудової книжки (для осіб, які мають стаж роботи). 5. Чотири кольорові фотокартки розміром 3х4 см. 6. Копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера. 7. Паспорт. 8. Військовий квиток (або посвідчення про приписку до призовної дільниці) 9. Документи, що дають право на пільги.

Додаткову інформацію можна отримати на веб-сторінці приймальної комісії НУВГП: http://start.nuwm.edu.ua

веб-сторінка правил прийому до НУВГП: http://start.nuwm.edu.ua/pravyla-pryiomu

веб-сторінка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи: http://nuwm.edu.ua/nni-az/kaf-tur

Адреса приймальної комісії: м. Рівне, вул. Миколи Карнаухова, 53а, 7-й корпус НУВГП Тел. (0362) 63-32-22 Години роботи: понеділок – п’ятниця: 900 – 1600 (обідня перерва: 1300 – 1400) субота: 900 – 1300; неділя – вихідний день

Завідувач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи, доцент, кандидат географічних наук, член-кореспондент МАНЕБ Коротун Сергій Ігорович 067-3827428 050-3393542 s.i.korotun@nuwm.edu.ua сайт: http://korotun.com.ua

Доцент, кандидат географічних наук, секретар відбіркової комісії спеціальності 242 «Туризм» Романів Андрій Степанович 098-7711403 a.s.romaniv@nuwm.edu.ua