Сафоник Андрій Петрович
Освіта і професійний шлях
у 2004 році з відзнакою закінчив Рівненський державний гуманітарний університет за спеціальністю “Педагогіка та методика середньої освіти. Математика”.
2004-2007 рр. – асистент кафедри електротехніки та автоматики НУВГП;
2007-2010 рр. – аспірант кафедри електротехніки та автоматики НУВГП;
у 2010 році достроково захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю 01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи (технічні науки). Захист відбувся у спеціалізованій раді Д 35.052.05 Національного університету “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України;
2010-2011 рр. – старший викладач кафедри електротехніки та автоматики;
2011-2013 рр. – доцент кафедри автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій;
2013 р. – отримав вчене звання доцента по кафедрі автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій;
2013-2016 рр. – доцент кафедри автоматизації, електротехнічних та комп’ютерно-інтегрованих технологій;
у 2016 році захистив докторську дисертацію за спеціальністю 01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи (технічні науки). Захист відбувся у спеціалізованій раді Д 35.052.05 Національного університету “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України;
2020 р. – членом-кореспондентом Інженерної академії України (протокол №32 від 6 листопада 2020 р.);
2021 р. – академік Інженерної академії України (протокол №33 від 28 липня 2021 р.);
2016 р. – по теперішній час - професор кафедри автоматизації, електротехнічних та комп’ютерно-інтегрованих технологій;
2023 р. – по теперішній час - в.о. директора навчально-наукового інституту енергетики, автоматики та водного господарства.
Педагогічна діяльність
- викладає дисципліни: "Інформатика та комп'ютерна техніка", "Числові методи", "числові методи в електроенергетиці", "Програмування мобільних пристроїв", "Комп'ютерні та промислові мережі", "Комп’ютерні системи та мережі в АСКТП" для здобувачів вищої освіти за освітніми програмами "Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології", "Робототехніка та штучний інтелект" та "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка";
- керує роботою над випускними кваліфікаційними роботами;
- керує науковою роботою студентів та аспірантів.
Наукова діяльність
Web of Science ResearcherID: O-5970-2016
Google Академія Andrii_Safonyk
Опублікував більше 200 публікацій
Керівник науково-дослідної роботи «Інноваційні засади проектування та адаптації ресурсозберігаючих рішень для оптимізації процесів очищення води з урахуванням автоматизованого контролю» (№ держ. реєстр. 0119U000083).
Коло наукових інтересів
Математичне та комп'ютерне моделювання природних, технологічних процесів та систем і їх автоматизація.
Організаційна робота
- Є експертом Наукової ради Міністерства освіти і науки України за фаховим напрямом "Інформатика та кібернетика".
- Є експертом Експертної ради Міністерства освіти і науки України з експертизи проектів наукових робіт, науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених, секція - розвиток сучасних інформаційних, телекомунікаційних технологій, робототехніки.
- Є членом Наукової ради Міністерства освіти і науки України (технічні науки).
- Є експертом експертної ради Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.
- Є членом Вченої ради Національного університету водного господарства та природокористування.
- Є членом науково-методичної та науково-технічної ради Національного університету водного господарства та природокористування.
- Є членом спеціалізованої вченої ради Д 47.104.09 на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) технічних наук за спеціальністю 01.05.02 «Математичне моделювання та обчислювальні методи».
- Виконував обов’язки заступника зав. кафедри «Автоматизації, електротехнічних та комп’ютерно-інтегрованих технологій» (2017-2018).
- Співорганізатор Міжнародної наукової конференції «Сучасні проблеми математичного моделювання, обчислювальних методів та інформаційних технологій» (Рівне-2018).
- Організатор Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні проблеми математичного моделювання, автоматизованого керування та інформаційних технологій» (Рівне-2019).
- Організатор Міжнародної науково-практичної конференції «Моделювання, керування та інформаційні технології» (Рівне-2020).
- Керівник науково дослідної лабораторії робототехніки та керування.
- Керує студентським науковим гуртком «Програмування багаторівневих систем керування».
- Є членом проектної групи по розробці освітньо-професійної програми «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» першого (бакалаврського) рівня ступеня «бакалавр».
- Є членом проектної групи по розробці освітньо-професійної програми «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» другого (магістерського) рівня ступеня «магістр».
- Є членом проектної групи по розробці освітньо-професійної програми «Робототехніка та штучний інтелект» першого (бакалаврського) рівня ступеня «бакалавр».
- Пройшов міжнародне стажування EduNet від компанії Phoenix Contact в Німеччині (м. Бад-Пірмонт), про що отримав наступні сертифікати: PC WORX «The application programmer» і мережеві інформаційні технології «Ethernet, Profinet, Wireless LAN»; а також у Люблінській політехніці, Польща (м. Люблін): «Automated control problems of production processes and solution to energy information and communication technologies systems».
Відзнаки
2009 р. – стипендія Кабінету Міністрів України студентам вищих навчальних закладів та аспірантам (розпорядження №651-р від 17 червня 2009 р.);
2010 р. – Почесна грамота НУВГП;
2011 р. – стипендія Кабінету Міністрів України для молодих учених. Постанова № 5 від 07.11.2011;
2015 р. – Почесна грамота НУВГП;
2017 р. – Почесна грамота Рівненської обласної державної адміністрації;
2017 р. – стипендія Верховної Ради України для найталановитіших молодих вчених.
2018 р. – Почесна грамота НУВГП;
2019 р. - Подяка Міністерства освіти і науки України.
2020 р. – стипендія Кабінету Міністрів України для молодих учених. Постанова № 6 від 06.11.2020.
2020 р. – Грамота Міністерства освіти і науки України.
Контакти
е-mail: safonik@ukr.net
е-mail: a.p.safonyk@nuwm.edu.ua