Федоришин Юрій Іванович

Матеріал з Wikiситет
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Біографія

Федоришин Юрій Іванович

Член спеціалізованої вченої ради з захисту кандидатських та докторських дисертацій при Інституті геології і геохімії горючих копалин НАН України за спеціальністю 040002-„Геохімія“. Член редколегії фахових журналів „Мінералогічний збірник“, та „Вісник Львівського університету. Серія геологічна“.

Народився 24 березня 1952 р. в селищі Битків Надвірнянського р-ну, Івано-Франківської обл. Одружений, має двох дітей – дочку та сина. У політичних партіях не перебував.

Навчання і трудова діяльність

Закінчив вісім класів Битківської середньої школи. 1967-1971 рр. – учень Львівського технікуму радіоелектроніки за спеціальністю конструювання радіоапаратури.

1974-1979 рр. – студентгеологічного факультету Львівського держуніверситету ім. Івана Франка, кваліфікація інженер-геохімік за спеціальністю петрографія.

З 1979 р. – технік-геолог, геолог Центральної геофізичної експедиції Далекосхідного територіального геологічного управління (селище Хасин Магаданської обл.) Характер виконуваної роботи – геологічна зйомка масштабу 1:50 000 території північного Приохоття.

З 1982 р. – аспірант Північно-східного комплексного науково-дослідного інституту Далекосхідного наукового центру АН СРСР (м. Магадан) за спеціальністю загальна і регіональна геологія.

З 1985 р. – інженер, згодом молодший науковий співробітник гірничо-геологічного відділу Всесоюзного науково-дослідного і проектного інституту сірчаної промисловості (м. Львів).

З 1987 р. – асистент, згодом доцент кафедри петрографії геологічного факультету Львівського держуніверситету ім. Івана Франка м. Львів). З 1996 по 1998 – виконуючий обов’язки декана геологічного факультету.

З 2001р. по 2006 р. – доцент Дослідницького центру міністерства освіти і науки України..

З 2002 р. – докторант геологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка

З 2006 р. по 2012 р. – завідувач сектором геології рудних і нерудних корисних копалин Львівського відділення Українського державного геологорозвідувального інституту.

Наукова робота

Область наукових інтересів:регіональна геологія, геологія рудних родовищ, петрографія вивержених та метаморфічних гірських порід. В останні роки багато уваги приділяється питанням літології та петрографії у зв’язку з дослідженням колекторів нафти і газу.

Кандидатська дисертація: ”Геологічні умови формування інтрузивних комплексів Коні-Тайганоської зони (Охотсько-Чукотський вулканогенний пояс” захищена у 1989 р. у спеціалізованій вченій раді по регіональній геології при геологічному факультеті Львівського держуніверситету ім. Івана Франка.

Докторська дисертація: “Модель прогнозу та пошуків джерел корінної алмазоносності і її реалізація на території Українського щита“ захищена у 2007 р. в спеціалізованій вченій раді геологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Участь у 1989-1991 рр. у складі загону Середньоазіатської експедиції (геологічний факультет) в науково-дослідних роботах з вивчення базит-ультрабазитових інтрузій на предмет виявлення родовищ міді та нікелю, що проводились за замовленням Управління геології при Раді Міністрів Таджицької РСР на території Південно-західного та Центрального Паміру.

Участь у 1992-2010 рр. у виконанні в якості старшого наукового співробітника та наукового керівника договірних тематичних досліджень (петрографія та петрохімія кімберлітів; морфо-тектонічні дослідження територій, перспективних на виявлення корінних та розсипних родовищ алмазів в межах Приазовського та Кіровоградського геоблоків; вивчення природи Зеленогайської астроблеми у зв’язку із знахідками в ній алмазів ендогенного типу і глибинних ксенолітів). Перераховані багаторічні дослідження проводились на замовлення геологічних об’єднань „Південгеологія“ та „Кіровгеологія“.

Участь у 1995-2010 рр. у спільних міжнародних дослідженнях з науковцями геологічного факультету Варшавського університету (проф. Анна Б’яловольська) та Інституту геологічних наук Польської академії наук (проф. Нонна Бакун-Чубаров). Дослідження стосувались вивчення кімберлітів Приазов’я та Кіровоградського геоблоку, трапів території Волині та Польщі, петрології метаморфічних порід Приазов’я.

Автор більше 70 наукових праць і 3 методичних посібників.

Контакти

Поштова адреса: 79053, м. Львів, вул. В. Великого 69, кв. 49

Телефони: р. (032) 263-99-89, моб. 0504306116

E-mail: geologist@bigmir.net