Відмінності між версіями «Сайт»

Матеріал з Wikiситет
Перейти до навігації Перейти до пошуку
(/* Сайт, Веб-сторінка (англ. Web-page) — інформаційний ресурс, доступний в мережі World Wide Web (Всесвітня павутина), який можна переглянути у веб-бра...)
(Створено сторінку сайт)
Рядок 1: Рядок 1:
'''Сайт, Веб-сторінка (англ. Web-page)''' — інформаційний ресурс, доступний в мережі World Wide Web (Всесвітня павутина), який можна переглянути у веб-браузері. Зазвичай, інформація веб-сторінки записана в форматі HTML, XHTML, або рідше Wml (для wap-сторінок).
'''Сайт, Веб-сторінка''' ({{lang-en|Web-page}}) — інформаційний ресурс, доступний в мережі [[World Wide Web]] (Всесвітня павутина), який можна переглянути у [[веб-браузер]]і. Зазвичай, інформація веб-сторінки записана в форматі [[HTML]], [[XHTML]], або рідше [[Wml]] (для [[wap]]-сторінок).
 
== Використання веб-сторінок ==
Веб-сторінки можуть об'єднуватися в сайти за допомогою [[гіпертекст]]у з навігаційними [[гіперпосилання]]ми на інші сторінки. Процес створення веб-сторінки називається [[Верстка веб-сторінок|версткою]].
 
Веб-сторінки можуть зберігатись на локальному комп'ютері або отримуватись із віддаленого [[веб-сервер]]а. Веб-сервер може накладати обмеження на доступ до веб-сторінок, наприклад, дозволяти перегляд лише з локальної мережі ([[інтранет]]), або відкривати доступ до сторінок в мережі Інтернет. Запити на отримання та передача веб-сторінок з веб-серверів відбувається за протоколом [[HTTP]].
 
Веб-сторінки можуть складатись із статичних текстових файлів, що зберігаються у файловій системі веб-сервера ([[статична веб-сторінка|статичні веб-сторінки]]), або веб-сервер може створювати сторінки за запитом браузера ([[Динамічна веб-сторінка|динамічні веб-сторінки]]). Застосування сценаріїв на стороні клієнта після завершення завантаження сторінки може прискорювати роботу користувача з нею.
 
Гарною може бути сторінка, що відповідає наступним критеріям:
* Є [[Кросбраузерність|кросбраузерною]];
* Створена [[блочна верстка|блоками]];
* Вихідний код сторінки [[валідність коду|валідний]];
* Оптимізована текстова та графічна інформація;
* Зручна [[навігація]] між сторінками;
 
== При написанні сторінки можуть також використовуватися ==
* [[CSS]] — для дизайну сторінки
* [[PHP]], [[Ruby]] та інші мови, які виконуються на стороні сервера і які оживляють документ.
* [[Javascript]], [[VBscript]] та інші, мови які те ж оживляють документ, але виконуються вже на стороні користувача.
* [[Ajax]] — технологія, що дозволяє взаємодіяти з сервером без перезавантаження сторінки
 
== Див. також ==
* [[Верстка веб-сторінки]]
* [[Блочна верстка]]
* [[Таблична верстка]]
* [[Веб-дизайн]]
* [[Динамічна веб-сторінка]]
* [[Сторінка-вітрина]]
* [[URL]]
* [[HTTP]]
* [[HTML]]
 
== Примітки ==
{{reflist}}
 
== Література ==
* Спиваковский А. В., Полищук Е. Интернет как ключевой фактор интеграции системы образования Украины в мировую образовательную среду // Педагогічні науки: Зб. наук. статей. — Випуск ХІ. — Херсон, 2000. — С.69-79.
 
== Посилання ==
 
[[Категорія:Веб-технології]]
[[Категорія:Інтернет]]
[[Категорія:Веб-дизайн]]
{{Веб-сайти}}

Версія за 16:54, 8 серпня 2016

Сайт, Веб-сторінка (англ. Web-page) — інформаційний ресурс, доступний в мережі World Wide Web (Всесвітня павутина), який можна переглянути у веб-браузері. Зазвичай, інформація веб-сторінки записана в форматі HTML, XHTML, або рідше Wml (для wap-сторінок).

Використання веб-сторінок

Веб-сторінки можуть об'єднуватися в сайти за допомогою гіпертексту з навігаційними гіперпосиланнями на інші сторінки. Процес створення веб-сторінки називається версткою.

Веб-сторінки можуть зберігатись на локальному комп'ютері або отримуватись із віддаленого веб-сервера. Веб-сервер може накладати обмеження на доступ до веб-сторінок, наприклад, дозволяти перегляд лише з локальної мережі (інтранет), або відкривати доступ до сторінок в мережі Інтернет. Запити на отримання та передача веб-сторінок з веб-серверів відбувається за протоколом HTTP.

Веб-сторінки можуть складатись із статичних текстових файлів, що зберігаються у файловій системі веб-сервера (статичні веб-сторінки), або веб-сервер може створювати сторінки за запитом браузера (динамічні веб-сторінки). Застосування сценаріїв на стороні клієнта після завершення завантаження сторінки може прискорювати роботу користувача з нею.

Гарною може бути сторінка, що відповідає наступним критеріям:

При написанні сторінки можуть також використовуватися

  • CSS — для дизайну сторінки
  • PHP, Ruby та інші мови, які виконуються на стороні сервера і які оживляють документ.
  • Javascript, VBscript та інші, мови які те ж оживляють документ, але виконуються вже на стороні користувача.
  • Ajax — технологія, що дозволяє взаємодіяти з сервером без перезавантаження сторінки

Див. також

Примітки

Література

  • Спиваковский А. В., Полищук Е. Интернет как ключевой фактор интеграции системы образования Украины в мировую образовательную среду // Педагогічні науки: Зб. наук. статей. — Випуск ХІ. — Херсон, 2000. — С.69-79.

Посилання

Шаблон:Веб-сайти