Кафедра публічного управління, адміністрування та інформаційної діяльності

Матеріал з Wikiситет
Перейти до навігації Перейти до пошуку

СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК КАФЕДРИ

Кафедра пройшла тривалу історію становлення та розвитку. У 1993 році в НУВГП було створено кафедру управління виробництвом, яку 1999 року перейменовано на кафедру регіонального управління, 2012 року – на кафедру державного управління та місцевого самоврядування, 2015 року – на кафедру державного управління, документознавства та інформаційної діяльності, а в 2022 р. – на кафедру публічного управління, адміністрування та інформаційної діяльності.

Першим завідувачем кафедри був доктор екон. наук, професор Е.А. Зінь, у 2012-2014 рр. кафедру очолював професор, доктор наук з держ. упр. М.П. Сорока, з 2014 року посаду завідувача кафедри займав доктор наук з держ. упр. Ю.В. Шпак, з вересня 2015 року по вересень 2020 р. Сазонець Ігор Леонідович, доктор екон. наук, професор. На теперішній час посаду в.о. завідувача кафедри займає Тихончук Леся Хотіївна, доктор наук з державного управління, доцент.

На сьогодні на кафедрі державного управління, документознавства та інформаційної діяльності працюють: доктор наук з держ.упр. Тихончук Л.Х., доктор економічних наук, професор Левицька С.О. за сумісництвом, канд. екон. наук, доцент Антонова С.Є., канд. техн. наук, доцент Корбутяк В.І., канд. екон. наук, доцент Маланчук Л.О., канд.пед. наук, доцент Мартинюк Г.Ф., канд. економічних наук, доцент Мельник Л.М. за сумісництвом, канд. іст. наук, доцент Цецик Я.П., канд.політ. наук, доцент Шинкарук А.Л., а також зовнішні сумісники: Вівсянник О.М., директор Департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я населення РОДА, Бучинський О.А., заступник голови Рівненської обласної ради.

СПЕЦІАЛЬНОСТІ, ЗА ЯКИМИ ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ ПІДГОТОВКА

Кафедра здійснює підготовку фахівців за двома спеціальностями:

281 "Публічне управління та адміністрування":

  • освітньо-професійна програма "Публічне управління та адміністрування" першого (бакалаврського) рівня вищої освіти,
  • освітньо-професійна програма "Державна служба" другого (магістерського) рівня вищої освіти;
  • освітньо-професійна програма "Місцеве самоврядування" другого (магістерського) рівня вищої освіти; Презентація спеціальності

029 "Інформаційна, бібліотечна та архівна справа"

  • освітньо-професійна програма "Управління інформаційними комунікаціями" першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. Презентація спеціальності


ШКОЛА ДОБРОГО ВРЯДУВАННЯ

З 2022 р. кафедра запровадила неформальну освіту - Школу доброго врядування. Традиційно серія зустрічей та навчань проводиться у лютому місяці. По закінченню курсу учасники отримують сертифікати про закінчення курсу неформальної освіти НУВГП на 60 годин. Метою програми неформальної освіти «Школа Доброго врядування» є сприяння обізнаності майбутніх працівників державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств установ та організацій інформаційно-бібліотечно-архівного профілю з вирішенням завдань публічного управління та адміністрування; успішного здійснення інформаційної, бібліотечної, архівної діяльності у сфері культури та мистецтва; вмінню комуні кувати між собою та з організаторами при участі у культурному, мистецькому, науковому житті інституту, університету та міста; побудова моделі ефективної взаємодії майбутніх та реальних працівників державних служб та територіальних громад з міжнародними організаціями в сфері реалізації доброго врядування на різних рівнях; знання та розуміння законодавства в сфері публічного управління, інформаційної, бібліотечної та архівної справи; навчання здобувачів вищої освіти запобігати конфліктним ситуаціям при спілкуванні та наданні послуг громадянам; дотримання етичних норм поведінки та корпоративної культури; здобуття необхідних компетентностей, що допоможуть у подальшому будувати успішну кар’єру, участю в розвитку та роботі міст, селищ, регіонів; бути успішним лідером та генерувати нові ідеї (креативність) у сфері публічного управління та адміністрування, інформаційної бібліотечної та архівної справи.


НАУКОВА РОБОТА КАФЕДРИ

При кафедрі діє наукова школа з державного управління. Найвідоміші застосування результатів фундаментальних і прикладних досліджень наукової школи належать до сфери державного управління та місцевого самоврядування, регіонального, виробничого, економічного та соціального розвитку сучасного суспільства.

Викладачі кафедри працюють над темами державної науково-дослідної роботи:

На сьогодні зареєстровані дві нові наукові теми (на період 2022-2025 рр.)

  1. "Економічне стимулювання розвитку територій6 суспільство, інформатизація, адміністрування" (№ державної реєстрації 0121U113764)
  2. "Добре врядування - запорука сталого розвитку спроможних громад" (№ державної реєстрації 0121U113932)

На період 2018-2021 рр. були зареєстровані дві наукові теми:

  1. "Інноваційні основи державного управління, адміністрування та економічного розвитку" (№ 0115U005739),
  2. "Документознавство та інформаційно-аналітична діяльність: роль і місце в управлінні" (№ 0115U005740)

Ще раніше викладачі працювали над такими науковими темами:

  1. "Документаційно-інформаційне забезпечення органів державної влади" (№ 0112U008288),
  2. "Формування державної політики сталого розвитку водогосподарської галузі" (№ 0112U008289).  

За результатами наукової роботи за період роботи кафедри опубліковано 19 підручників, 26 наукових монографій, 58 навчальних посібників, 585 наукових фахових публікацій, понад 700 навчально-методичних розробок. Починаючи з 2000 року, з ініціативи кафедри за участі академічних установ України та місцевих органів державної влади щорічно проводилися міжнародні науково-практичні конференції за такими темами:

  • «Державне управління і місцеве самоврядування: актуальні проблеми та шляхи їх вирішення» (квітень 2013-2014 рр.),
  • «Проблеми і механізми відтворення ресурсного потенціалу України в контексті євроінтеграції» (жовтень 2008-2014 рр.),
  • «Інституціоналізація процесів євроінтеграції: суспільство, економіка, адміністрування» (квітень 2016 рр.),
  • «Актуальні проблеми підготовки фахівців в умовах реструктуризації органів регіонального управління» (2000-2011 рр.).

У конференціях взяли участь представники понад 100 вищих навчальних закладів та наукових установ усієї України та іноземні учасники з Польщі, Словенії, Болгарії, Чехії, Грузії, Німеччини, Румунії та інших країн.

Пропозиції щодо вдосконалення системи державного управління, організації підготовки фахівців для органів регіонального управління та місцевого самоврядування в період упровадження адміністративної реформи направлені Міністерству освіти і науки України, органам державної влади та вищим навчальним закладам. Кафедра співпрацює з Академією муніципального управління, Академією економічних наук України щодо підготовки стратегії соціально-економічного розвитку України на період до 2020 року.

Зусиллями викладачів кафедри налагоджено співпрацю з Грузинським технічним університетом, Університетом підприємництва у Варшаві, Жешувською політехнікою, Університетом єврорегіональної економіки у Юзефові (Польща), Університетом ім. Александраса Стульгінскіса (Литва), Гірничо-металургійним інститутом (Таджикистан), Ташкентським інститутом іригації та меліорації (Узбекистан), Таразьким державним університетом (Казахстан), Університетом прикладних наук ім. Яноша Кодолані (Угорщина), Поліським державним університетом (Білорусь).

Кафедра активно залучає студентів до науково-дослідної роботи і пишається призерами і переможцями олімпіад, конкурсів, учасниками наукових конференцій тощо. Зокрема, Якимчук Юрій Олегович стипендіат міського голови Рівного, автор ряду наукових праць у тому числі й колективної монографії, студент 3-го курсу спеціальності 281 “Публічне управління та адміністрування”. У всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт призові місця здобували студенти І. Одейчук (керівник Сазонець І.Л.), Ю.Жакун, М.Козар, С.Хомич, І.Єременко, І.Павлюк (керівник – А.Ю. Якимчук), С.Романович, О.Гуменюк (керівник – С.Є. Антонова), І.Іванчук, Н.Коверза, С.Романович (керівник – В.І. Корбутяк).

За вагомі здобутки у науковій, навчально-методичній, організаційній роботі викладачі кафедри неодноразово нагороджувалися грамотами, почесними листами, подяками НУВГП та органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування.


ЛАБОРАТОРІЇ КАФЕДРИ

У 2022 р. кафедра відкрила навчально-наукові лабораторії за напрямами досліджень кафедри. Метою діяльності навчально-наукових лабораторій є проведення наукових досліджень, виконання науково-дослідних робіт, провадження інноваційної діяльності, а також забезпечення умов для здійснення підготовки фахівців. Тож тепер кафедра має: - навчально-наукову лабораторію інформаційної, бібліотечної та архівної справи (керівник доцент Корбутяк В.І.); - навчально-наукову лабораторію інновацій в публічному управлінні (керівник в.о.зав.кафедри Тихончук Л.Х.).

Положення про навчально-наукову лабораторію інновацій в публічному управлінні

Положення про навчально-наукову лабораторію інформаційної, бібліотечної та архівної справи

НАВЧАЛЬНА РОБОТА КАФЕДРИ

Основні дисципліни, які викладаються для ОП "Публічне управління та адміністрування" рівня вищої освіти "бакалавр"
  • Наукові студії
  • Публічна статистика
  • Державотворення в Україні
  • Основи психології
  • Світове господарство та міжнародні економічні відносини
  • Вступ до університетських студій
  • Основи стратегічного публічного управління
  • Діловодство в публічних організаціях
  • Основи публічного врядування
  • Публічне управління економічною політикою
  • Публічне управління фінансовою політикою
  • Електронний документообіг в публічних організаціях
  • Публічне управління екологічною політикою
  • Публічне управління інфраструктурною політикою
  • Публічне управління міжнародною політикою
  • Публічне управління у сфері внутрішньої і зовнішньої безпеки
  • Організація діяльності публічного службовця
  • Інформаційно-аналітична діяльність в публічному управлінні
  • Публічне управління регіональною політикою
  • Основи публічного адміністрування
  • Публічне управління у сфері ЖКГ, будівництва та енергоефективності
  • Публічне управління соціальною політикою
Основні дисципліни, які викладаються для ОП "Управління інформаційними комунікаціями" рівня вищої освіти "бакалавр"
  • Вступ до університетських студій
  • Системи управління базами даних
  • Державотворення в Україні
  • Наукові студії
  • Етика і естетика
  • Основи психології
  • Системний аналіз інформаційних процесів
  • Архівознавство
  • Управління діяльністю бібліотечних та інформаційних установ
  • Документно-інформаційні комунікації
  • Сучасні соціокомунікаційні технології
  • Документне забезпечення діяльнсті організації
  • Комп'ютерні мережі та технології у діловодстві
  • Прикладне програмне забезпечення
  • Аналітико-синтетична переробка інформації
  • Інформаційно-аналітична діяльність
  • Інформаційний бізнес
  • Електронний документообіг та електронне урядування
  • Іміджологія
  • Міжнародне діловодство
  • Інформаційна безпека
  • Нові медіа в інформаційній діяльності
  • Бібліотека як мультисервісний центр
Основні дисципліни, які викладаються для ОП "Державна служба" рівня вищої освіти "магістр"
  • Менеджмент в публічних організаціях
  • Міжнародна публічна діяльність
  • Публічна служба
  • Інформаційно-комунікаційні технології в публічному управлінні
  • Формування публічного бюджету
  • Регіональний аналіз в публічній сфері
  • Публічне адміністрування
  • Правові аспекти вирішення спорів в публічному управлінні
Основні дисципліни, які викладаються для ОП "Місцеве самоврядування" рівня вищої освіти "магістр"
  • Менеджмент в публічних організаціях
  • Управління проєктами в публічній сфері
  • Організація діяльності територіальних громад
  • Інформаційно-комунікаційні технології в публічному управлінні
  • Формування місцевих бюджетів
  • Регіональний аналіз в публічній сфері
  • Публічне адміністрування
  • Організація діяльності державного службовця
  • Стратегічне публічне управління


ПОЛОЖЕННЯ ПРО КАФЕДРУ

Положення про кафедру

ФІЛІЇ КАФЕДРИ НА ВИРОБНИЦТВІ

Положення про філію

Договір про організацію філії/Місцева асоціація органів місцевого самоврядування

Договір про організацію філії/Клеванська селищна рада

Договір про організацію філії/Привільненська сільська рада (ОТГ)

Договір про організацію філії/Центр розвитку місцевого самоврядування

Договір про організацію філії/Краєзнавчий музей


Школа "ДОБРОГО ВРЯДУВАННЯ"

Інформація про проведені круглі столи

Нові зустрічі Школи Доброго врядування


КОНТАКТИ

  • Адреса: м. Рівне, вул. Олекси Новака, 75, навчальний корпус № 2, ауд. 238
  • Телефон: 7-52