Організація і технологія будівництва гідромеліоративних систем

Матеріал з Wikiситет
Версія від 12:48, 18 жовтня 2016, створена S.V.Klimov (обговорення | внесок) (оформлення)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Результати навчання:

Вивчити та знати задачі, перспективи та напрямки вдосконалення будівельного виробництва відносно меліоративних об’єктів з врахуванням вимог забезпечення ефективності, економічності, підвищення продуктивності праці, якості робіт, безпеки праці та екологічних проблем; види робіт та ресурси які необхідні при будівництві і реконструкції водогосподарських об’єктів;технологію виконання робіт при будівництві, ремонті і реконструкції гідромеліоративних систем різного призначення; методику вибору технічних рішень на стадії проектування виконання робіт і при їх здійсненні; методику визначення необхідних ресурсів для виконання будівельно-монтажних, ремонтних робіт і робіт з реконструкції; методи організації і технології робіт при їх виконанні в складних природних і кліматичних умовах; В умовах виробничої діяльності: б) в складі групи фахівців проектного відділу в умовах спеціально обладнаного робочого місця:на основі проектних рішень та нормативних документів, враховуючи конструкцію та параметри елементів гідромеліоративних систем споруд на них за допомогою відповідних методик визначати склад та обсяги робіт; використовуючи паспортні характеристики вибирати необхідні будівельні машини механізми і проводити їх підбір з техніко-економічним порівнянням; керуючись нормативними документами і діючими методиками розробити технологічні процеси на будівництво споруд та елементів гідромеліоративних систем, складати нові і прив’язувати типові технологічні карти і схеми на окремі будівельні процеси.в) в умовах будівництва: опираючись на проектні розробки та чинну нормативну базу організовувати виконання робіт з будівництва елементів гідромеліоративних систем, мереж та споруд; розробляти та доводити виробничі завдання до ланок і бригад та забезпечувати їх виконання.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі:

  • Будівельне матеріалознавство
  • Будівельні конструкції
  • Будівельна техніка
  • Організація і технологія будівельних робіт
  • Інженерні меліорації
  • Проектно-вишукувальні роботи

Зміст загального модуля:

Комплексна механізація робіт під час будівництва споруд на водогосподарських об’єктах. Основні показники комплексної механізації будівельних робіт. Вибір машин для комплексної механізації робіт. Організація робіт потоковим методом. Організаційно - технологічна документація для організації комплексно-механізованих робіт. Будівництво зрошувальних каналів. Протифільтраційні облицювання. Влаштування земляних русел зрошувальних каналів. Види протифільтраційних облицювань. Технологія виконання монолітних облицювань. Технологія влаштування збірних залізобетонних облицювань. Конструкції деформаційних швів. Бетоноплівкові покриття. Геомембрани. Будівництво напірних трубопроводів. Підготовчі роботи. Розробка траншей для укладання трубопроводів. Матеріали, що використовуються для будівництва трубопроводів. Гідроізоляція трубопроводів Монтаж залізобетонних трубопроводів. Монтаж сталевих трубопроводів. Монтаж азбестоцементних трубопроводів. Монтаж пластмасових трубопроводів. Монтаж чавунних трубопроводів. Зворотна засипка трубопроводів. Спеціальні роботи при будівництві трубопроводів. Випробування трубопроводів. Технологія безтраншейного укладання трубопроводів. Перехід трубопроводами через водні перешкоди. Ремонтні роботи на трубопроводах. Техніка безпеки та охорона навколишнього середовища під час будівництва трубопроводів. Будівництво каналів осушувальної мережі та закритого трубчастого дренажу. Склад робочих операцій при будівництві осушувальних каналів. Особливості улаштування дренажу на осушувальних системах. Матеріали для будівництва дренажу. Технологія улаштування дренажу на осушувальних системах. Особливості будівництва дренажу на зрошувальних системах. Матеріали для будівництва КДМ. Технологія будівництва КДМ на землях, що зрошуються. Виконання робіт з захисту населених пунктів від підтоплення. Будівництво насипних земляних гребель. Склад будівельних процесів. Готування основини під насип та улаштування дренажу греблі. Розробка кар’єрів та будівництво землевозних шляхів. Укладання ґрунту в тіло однорідних гребель. Укладання ґрунту в тіло неоднорідних гребель. Планування та кріплення укосів. Заходи з охорони праці і довкілля. Зведення гідротехнічних споруд. Склад операцій під час монтажу ГТС. Транспортування виробів до місця монтажу. Організація монтажних робіт. Обладнання для монтажу збірних конструкцій. Технологія монтажних робіт. Заходи з охорони праці під час монтажу ГТС. Роботи з захисту берегів водойм від розмиву та протизсувні заходи. Причини розмиву берегів водойм. Берегозахисні заходи та споруди. Підпираючи споруди. Заходи з ущільнення та закріплення ґрунтів.

Рекомендована література:

  1. О.І. Ольховик, Є.О. Ольховик Організація і технологія водогосподарського будівництва. Навч. посібник. – Рівне: НУВГП, 2012 р.
  2. В.М.Кір’янов, А.А.Білецькій, С.О.Кубишкін, В.Ф.Московченко, О.І.Ольховик, І.О.Соляной. Технологія та організація гідромеліоративного будівництва. - Рівне: НУВГП, 2005.
  3. Ясинецкий В.Г. Фенин Н.К. Организация и технология гидромелиоративных работ. - М., Агропромиздат, 1986-.
  4. Подъем и перемещение грузов. Справочник строителя. Под редакцией З.Б. Хараса, - М., 1987.
  5. Устройство закрытых оросительных систем (трубы, арматура, оборудование) справочник. Под редакцией В.С. Дикаревского. – М , Агропромиздат, 1986.
  6. Марченко Л.С., Кофан В.Г. Строительство каналов и трубопроводов оросительных систем – К., Будівельник, 1982.
  7. Монтаж систем внешнего водоснабжения и канализации. Справочник строителя. Под редакцией А.К.Перешивкина.
  8. Мелиорация и водное хозяйство. Часть 2. Строительство: Справочник. Под ред. Балаева Л.Г., - М., Колос, 1984.
  9. Земляные работы. Справочник строителя. Под редакцией Л.В.Гриншуна – М., Стройиздат, 1992.
  • Форми і методи навчання: лекції, практичні заняття, самостійна робота
  • Методи і критерії оцінювання:поточний контроль – 60 балів, контрольний захід – 40 балів
  • Мова навчання: українська