Новини та події
День відкритих дверей в НУВГП
16 Травня 2016 День відкритих дверей в НУВГП
У нашому університеті існує чудова традиція – 2 рази в рік запрошувати гостей до себе на оглядини.
Одна із таких дат припала на 15 травня.
Про те, що в університеті великий захід, можна було здогадатись по звуку іще здалека, адже при вході гостей зустрічав оркестр. Також чарівні дівчатка реєстрували усіх для участі в лотереї, що відбулася згодом. Але все по черзі.
Зі вступним словом в холі 7-го корпусу до майбутніх студентів (а їх було близько 200), звернувся ректор Віктор Мошинський. Після урочистого виконання гімну зацікавлювати абітурієнтів та їх батьків своєю розповіддю та презентацією взявся проректор Олег Лагоднюк, а закінчив офіційну частину відповідальний секретар приймальної комісії Руслан Жомирук, розповівши про особливості цьогорічної вступної кампанії.
Одразу після закінчення інформаційної частини абітурієнти розійшлись по аудиторіях, щоб поспілкуватись з директорами ННІ, що їх цікавлять, а найрухливіші взяли участь у квесті, головним призом у якому була брендова кофта. Перемогу здобула пара із НВК №2 м. Рівного Яна Ніколаєва та Віталій Конончук. Проте без подарунків не залишився ніхто, адже всі присутні отримали сувеніри у безпрограшній лотереї, а головний приз – ще одна кофта дісталась Анастасії Іщенко з Технічного коледжу.
Варто зазначити, що гості мали найрізноманітнішу географію та приїхали навіть із АР Крим. Завдяки злагодженій роботі ННІ кожен присутній зміг отримати вичерпну інформацію щодо вступної кампанії та майбутнього фаху.
Адміністрація університету висловлює вдячність також відділу працевлаштування та профорієнтації, сектору зв’язків з громадськістю та всім, хто долучився до організації заходу.
Віталій Прокопець, сектор зв’язків з громадськістю
Дирекція шкіл завітала до НУВГП
10 травня 2016 р. у НУВГП був проведений круглий стіл «Університет і школа: перспективи співпраці», у роботі якого взяли участь керівники навчальних закладів м. Рівного та Рівненської області.
Проректор НУВГП Олег Лагоднюк представив презентацію про наш університет, розповів про нововведення у навчальному процесі НУВГП з наступного навчального року, можливості університету щодо надання матеріально-технічної бази університету для проведення спеціалізованих екскурсій для школярів, про необхідність розширення співпраці формату «школа-виш», зумовлені реформуванням змісту вищої та середньої ланки освіти. Відповідальний секретар приймальної комісії Руслан Жомирук виступив із доповіддю на тему особливостей цьогорічної вступної кампанії, пунктів, на які варто звернути увагу, та найчастіших помилок при складанні заяв, адже цього року вступ – це на 100% цифрова справа.
Дискусію викликали питання навчання українських випускників у зарубіжних ВНЗ, зокрема у Польщі, перспективи та проблеми розвитку шкільної та вищої освіти в Україні.
Після завершення заходу на гостей чекали екскурсії до Гідротехнічної лабораторії та реабілітаційного центру НУВГП.
Ректорат університету щиро вдячний керівникам навчальних закладів, які взяли участь у роботі круглого столу. Наступна зустріч запланована на жовтень 2016 року. Запрошуємо керівників навчальних закладів до співпраці. Пропозиції щодо проблемних питань співпраці школи і ВНЗ можна надсилати на адресу: work@nuwm.edu.ua.
Валентина Сокаль, відділ працевлаштування та профорієнтації Віталій Прокопець, сектор зв'язків з громадськістю
Знайомство майбутніх випускників та працівників НУВГП з ПАТ «РівнеАзот»
11 травня 2016 року майбутні випускники за спеціальностями «Прикладна екологія та збалансоване природокористування», «Екологія та охорона навколишнього середовища», «Облік і аудит», «Автоматизоване управління технологічними процесами», «Управління фінансово-економічною безпекою», «Прикладна математика», «Технологія будівельних конструкцій, виробів і матеріалів» викладачі та працівники НУВГП відвідали Публічне акціонерне товариство «РівнеАзот».
Насамперед студенти та працівники НУВГП ознайомилися із структурою ПАТ «РівнеАзот», умовами роботи і прослухали бесіду щодо безпечного поводження на виробництві.
Під час екскурсії заступник начальника навчального центру «РівнеАзоту» Володимир Яковенко розповів про технологію виробництва аміаку, аміачної кислоти, аміачної та вапняно-аміачної селітри, адипінової кислоти, про роботу ремонтно-механічного цеху, цеху хімічної підготовки води, складських приміщень тощо.
Разом з Володимиром Миколайовичем студенти, викладачі та працівники НУВГП відвідали ряд цехів і об’єктів підприємства, мали нагоду подивитися, як відбувається охолодження оборотної води для технологічних процесів, відвідали сучасні пульти управління паровими турбінами і агрегатами цеху аміаку № 2 та цеху неконцентрованої азотної кислоти, де зчитуються параметри, відбувається контроль та управління технологічними процесами.
Екскурсію на ПАТ «РівнеАзот» організували відділ працевлаштування та профорієнтації і начальник відділу кадрів «РівнеАзоту» Сергій Григор’єв.
Презентація ПАТ "Platinum Bank" для майбутніх випускників
26 квітня студенти 4-5 курсів спеціальностей "Фінанси і кредит" та "Облік і аудит" зустрілись з представниками ПАТ «Platinum Bank», які запропонували вакансії (посада фінансовий консультант) у: м.Рівне, м.Дубно, смт.Млинів, м. Радивилів, м.Корець, м.Дубровиця, м.Сарни, смт.Володимирець,м.Здолбунів та розповіли про основні вимоги до кандидатів, умови підбору персоналу та працевлаштування.
День кар’єри – реальна можливість працевлаштування
21 квітня в актовій залі університету відбувся вже традиційний для нашого закладу квітневий захід – День кар’єри.
І саме цей день – день зустрічі з працедавцями – важлива подія, яка може внести свої корективи в майбутній професійний шлях студентів і випускників. Окрім того, це гарна нагода поспілкуватися з роботодавцями вживу, особисто задати запитання та залишити своє резюме.
Відкрив подію проректор Олег Лагоднюк презентацією про наш університет, яка дійсно підтвердила вагу та потужність вишу не лише на Рівненщині, а й далеко за його межами.
На зустріч до випускників завітали представники понад тридцяти підприємств та організацій Рівненщини. Серед них найвідоміші у краї підприємства: ПАТ «Рівне азот», ТОВ «Церсаніт інвест», ПАТ «Дікергофф ЦементУкраїна», ТзОВ «Нова пошта», ПМП «Продекологія», ПАТ КБ «Приватбанк», обласний і міський центр зайнятості, ТзОВ «Камаз-транс-сервіс», IT-компанія SoftServe та інші.
Усі вони – сучасні, динамічні організації та установи, які постійно перебувають у пошуку нових, молодих кадрів.
Роботодавці розповіли майбутнім фахівцям про специфіку діяльності своїх підприємств, ознайомили з вакансіями та запросили представників студентства на роботу. Більшість з присутніх працедавців представляли презентації своїх організацій, аби майбутній працівник краще відчув дух підприємства та першого робочого місця.
Так, наприклад, начальник відділу кадрів ПАТ «Рівне азот» Сергій Григор’єв та Наталія Савчук з ТОВ Ескада-М, з огляду на здібності та наполегливість працівника, у своїх товариствах вводять навіть посади, так би мовити, під людину.
SoftServe, Автоград,«Церсаніт інвест», «Дікергофф ЦементУкраїна» – усі вони пропонували студентам достойну роботу з відповідною заробітною платою.
Більшість спудеїв називають «Дні кар’єри» ефективним заходом для пошуку першого місця роботи. Поспілкувавшись з потенційними роботодавцями безпосередньо, молоді люди змогли краще зрозуміти основні тенденції вітчизняного ринку праці: характер пропонованої роботи, вимоги роботодавців, особливості кадрової політики та корпоративної культури організацій та підприємств.
Тож сподіваємося, для більшості випускників цей день стане відліком у побудові власної кар’єри.
Наталія Пархомчук, сектор зв’язків із громадськістю
Тренінг-семінар на тему: «Основи культури спілкування»
19 квітня відділ працевлаштування та профорієнтації організував разом з Рівненським обласним центром зайнятості тренінг-семінар на тему: «Основи культури спілкування». Для участі у тренінгу були запрошені студенти IV – V курсів. Заняття проводилися бізнес-тренером Консалтингової компанії «Територія Бізнесу» (м. Львів) Ольгою Михальчук. Тренінг «Основи культури спілкування» надав студентам можливість набути життєво необхідних і професійних навичок спілкування, ознайомитися з комунікативними техніками, оволодіти елементарними прийомами саморегуляції під час спілкування. Усі студенти отримали сертифікати про проходження тренінгів-семінарів за вищезазначеними тематиками.
Презентація ПрАТ «Філіп Морріс Україна»
Студенти 3,4-5 курсів зустрілись з представниками ПрАТ «Філіп Морріс Україна», представники акціонерного товариства розказали про компанію, її продукцію та основні напрямки роботи. Окрім того, розповіли про можливості стажування для студентів та порядок подальшого працевлаштування.Зараз у компанії діє програма стажування: Aspire! Програма ASPIRE дає можливість отримати цінний досвід у сфері продажів від світового лідера, навчатися під час спільної роботи з досвідченим наставником, а головне – є оплачуваною з можливістю подальшого працевлаштування. У ній можуть брати участь студенти 3-6 курсів або випускники 2013-2015 років. Розрахована програма на будь-який регіон України. У ній можуть брати участь студенти 4-5 курсів та випускники минулого року. Окрім того, вони повинні мати досвід участі у студентських організаціях, володіти англійською мовою на рівні Upper-intermediate, бути комунікабельними та цілеспрямованими особистостями. Щоб взяти участь у програмах, необхідно: до 1 червня 2016 року надіслати резюме з мотиваційним листом на адресу: ASPIRE2016.UKRAINE@PMI.COM , далі пройти тестування аналітичних здібностей та співбесіду.
Студенти освоювали ази працевлаштування
Тренінг-семінар «Психологічна мотивація молоді до працевлаштування» провела представник консалтингової компанії ТМ «Територія бізнесу» Наталія Колесова.
Пані Наталія вже далеко не перший раз і не перший рік компетентно і доступно надає консультації нашим студентам з питань працевлаштування.
Цього разу зустріч тренер розпочала з власного досвіду працевлаштування. Наталія розповіла, як правильно себе презентувати роботодавцю, скласти резюме, пройти співбесіду, вести дискусію та рекламувати свої компетенції. Зокрема, звернула увагу на джерела пошуку роботи, особливо на Інтернет-мережу та кадрові агенції, де можна натрапити й на недобросовісних роботодавців чи посередників. «Найефективнішого джерела пошуку роботи як такого не існує, – відмічає пані Наталія, – все дуже індивідуально. І до успіху може привести будь-яке».
Окрім своїх порад і рекомендацій, Наталія надала студентам роздатково-інформаційний матеріал, який допоможе випускникам працевлаштуватися на перше робоче місце. А ще видала присутнім сертифікати про те, що вони заслухали тренінг-курс. Адже, як відмічає пані Наталя, такі сертифікати набувають вагомого значення у розділі резюме «Додаткова освіта».
Наталія ПАРХОМЧУК, сектор зв’язків із громадськістю
Ще один тренінг для випускників від Наталії Колесової
В рамках проекту створення Інформаційно-консультаційного центру служби зайнятості при НУВГП, метою якого є сприяння професійній самореалізації студентської молоді, попередження молодіжного безробіття в області, 29 березня відбувся тренінг-семінар з питань успішного пошуку роботи для студентів IV курсу НУВГП. Тренінг проходив на базі Рівненського обласного центру зайнятості, і проводила його бізнес-тренер консалтингової компанії «Теріторія Бізнесу» (м. Львів), неодноразова переможниця чемпіонатів міжнародного та світового рівня із спортивних танців на інвалідних візках Наталія Колесова.
Тренінг-семінар на тему: „Особливості працевлаштування молоді на перше робоче місце” проводилися з метою підвищення поінформованості студентів-випускників щодо сучасних методів пошуку роботи та джерел вакансій, визначення та формування мотивацій до працевлаштування, розроблення індивідуального плану пошуку роботи з урахуванням власних потреб і сучасних тенденцій на ринку праці.
Тренінг проходив у формі міні-лекцій та взаємного діалогу тренера з учасниками, включали також роботу із завданнями у методичних матеріалах та практичні вправи. Базуючись на прикладах з власного життя, професійних досягненнях як своїх, так й інших людей, Наталія Колесова продемонструвала учасникам тренінгу, що успіху можна досягти завдяки наполегливості, комунікабельності, позитивному мисленню, допомогла студентам зрозуміти, як можна повірити в себе, сформувати власні цілі та мотивації до активного пошуку бажаної роботи, розкрити та презентувати свій потенціал, свої особисті та професійні якості не лише потенційному роботодавцю, а й взагалі у житті.
Чимало позитивних емоцій викликали ці зустрічі у студентів, дали їм змогу здійснити особистий аналіз та вибір максимально ефективних методів пошуку роботи, набути навички правильного написання резюме, ознайомитись з правилами поведінки на співбесіді, отримати досвід пошуку компромісних варіантів поєднання власних потреб та очікувань від роботи з потребами роботодавця. Кожний учасник отримав сертифікат про проходження тренінгу-семінару за вищезазначеними тематиками. Ці семінари поклали початок ряду наступних тренінгів щодо пошуку роботи та побудови професійної кар’єри, що проходитимуть протягом листопада-грудня цього року.
Актуально для випускників
14 березня 2016р. ще одна зустріч студентів відбулася із представником ПАТ «Рівнеазот», керівником відділу кадрів Сергієм Григор’євим.
Цього разу Сергій Олександрович розповідав про умови праці та особливості роботи на підприємстві, а також зазначив необхідних «Азоту» фахівців четвертокурсникам та п’ятикурсникам спеціальностей гідроенергетика, гідротехнічне будівництво, теплоенергетика, гідромеліорація та машинобудування.
А для того, щоб студенти змогли ближче познайомилися із заводом, побачили процес виробництва на найбільшому підприємстві України з виробництва мінеральних добрив, Сергій Олександрович запропонував майбутнім фахівцям відвідати «Азот» з екскурсією. Бажаючі можуть звернутися у відділ працевлаштування, що у корпусі № 1, каб. 156а, або зателефонувати (0362) 62-06-17, е-mail: work@nuwm.edu.ua.
Профорієнтація для студентів
9 березня до НУВГП знову завітав Рівненський міський центр зайнятості. Цього разу тренінг був незвичайний, адже читала його Наталія Колесова, громадський діяч, приватний підприємець, майстер спорту міжнародного класу, член параолімпійської збірної України, призер чемпіонатів світу з бальних танців.
Мова йшла про американські та британські програми для вступу у закордонні виші. Гостя зі свого досвіду розповіла, що потрібно знати та робити, аби виграти стипендію на навчання в найпрестижніших навчальних закладах світу.
Та не забула Наталія і про профорієнтаційну частину. Студентів зацікавила інформація про те, як правильно скласти своє резюме, як підносити роботодавцю інформацію про себе, де брати рекомендації та як правильно їх оформляти.
АЗОТ запрошує на роботу наших випускників
25 лютого у Національному університеті водного господарства та природокористування за сприяння відділу працевлаштування та профорієнтації відбулася зустріч студентів спеціальності “Екологія та охорона навколишнього середовища” 4 та 5 курсів із представником Публічного акціонерного товариства „Рівнеазот” – начальником відділу кадрів Сергієм Григор’євим. В заході взяли участь біля 36 студентів, Сергій Григор’єв розповів про специфіку підприємства, про можливість проходження студентами виробничої практики, умови працевлаштування та відповів на задані йому питання. Усі студенти були запрошені відвідати завод, щоб детальніше ознайомитись з особливостями роботи, наочно подивитись культуру виробництва та поспілкуватись з працівниками. Таку ознайомчу екскурсію заплановано на кінець квітня місяць цього року. Випускники, які бачать себе у виробничій сфері та бажають розпочати свою трудову діяльність на цьому заводі, передали свої резюме для подальшого конкурсного відбору. ПАТ „Рівнеазот” є надійним роботодавцем для НУВГП і завжди відкрите до тісної співпраці. Щороку близько 10 наших талановитих випускників працевлаштовуються на цьому підприємстві. Дехто з них швидко піднімається кар’єрними сходинками та займає керівні посади. Звичайно, пройти стажування та жорсткий відбір можуть лише ті працівники, які не просто мають хороший багаж знань, а й вміють приймати рішення, творчо підходять до поставлених завдань, постійно самовдосконалюються.