Освітня програма "Медіаправо і медіабезпека" (магістратура)

Матеріал з Wikiситет
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Офіційна назва освітньої програми

«Медіаправо та медіабезпека»

Мета освітньої програми

Здійснити підготовку висококваліфікованих, конкурентоспроможних фахівців із галузі журналістики, що володіють знаннями у сфері медіаправа та медіабезпеки, здатних до інноваційної діяльності, створення модерного контенту до зміни медіасистеми в цілому для покращення інформаційно-суспільної відповідальності відповідно до місії, візії, цінностей та стратегічних напрямів розвитку Національного університету водного господарства і природокористування.

Придатність випускників до працевлаштування та подальшого навчання

Згідно з Національним класифікатором професій ДК 003:2010 фахівці, які здобули освіту за освітньо-професійною програмою «Медіаправо та медіабезпека», можуть обіймати такі посади:

Аналітик програмного забезпечення та мультимедіа

журналіст

прес-секретар

фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою

Професіонали в галузі інформації та інформаційні аналітики

Ведучий програми, Випусковий, Випусковий відповідальний, Журналіст, Журналіст мультимедійних видань засобів масової інформації

Коментатор, Кореспондент, Кореспондент власний, Кореспондент спеціальний, Оглядач, Оглядач політичний, Член головної редакції, Член колегії (редакційної)

Експерт із соціальної відповідальності

Експерт із суспільно-політичних питань

(управитель) систем з інформаційної безпеки.

Випускники зможуть працювати у редакціях різних медіаструктур, видавництвах, інформаційних, рекламних та PR-агенціях, закладах освіти відповідного профілю, наукових установах, дослідницьких центрах. Програма орієнтована на слухачів із різною професійною метою, в тому числі на тих, хто планує займатися медійною діяльністю, працювати у сфері політики, права, громадському секторі або здійснювати академічну кар’єру.

Результати навчання

РН01. Приймати ефективні рішення з проблем журналістики, у тому числі в умовах багатокритерійності, неповних чи суперечливих інформації та вимог.

РН02. Аналізувати та оцінювати потенційний вплив розвитку технологій на сучасний стан та розвиток журналістики.

РН03. Проводити збір, інтегрований аналіз та узагальнення матеріалів з різних джерел, включаючи наукову та професійну літературу, бази даних, та перевіряти їх на достовірність, використовуючи сучасні методи дослідження.

РН04. Вільно спілкуватися державною та іноземною мовами усно і письмово для обговорення професійної діяльності, результатів досліджень та інновацій, пошуку та аналізу відповідної інформації.

РН05. Генерувати нові ідеї та використовувати сучасні технології під час створення медіапродуктів.

РН06. Оцінювати достовірність інформації та надійність джерел, ефективно опрацьовувати та використовувати інформацію для проведення наукових досліджень та практичної діяльності.

РН07. Дискутувати зі складних комунікаційних проблем, пропонувати і обґрунтовувати варіанти їх розв’язання.

РН08. Використовувати передові знання і методики у процесі дослідження діяльності та створення нових медіаінституцій.

РН09. Проводити порівняльний аналіз законодавчої бази та діяльності окремих медіаінституцій України та країн Європейського Союзу.

РН10. Мати практичні навички розв’язання проблем, пов’язаних з організацією нових медіаустанов та інституцій.

РН11. Брати продуктивну участь у розробленні проєктів документів, що регламентують діяльність в усіх сферах журналістики, обґрунтовувати суспільну потребу в їх прийнятті, прогнозувати результати їх впливу на суспільство.

РН12. Розробляти та реалізовувати інноваційні та дослідницькі проєкти у сфері журналістики з урахуванням правових, соціальних, економічних та етичних аспектів.

РН13. Організовувати роботу колективу, забезпечувати професійний розвиток його членів та досягнення поставлених цілей.

РН14. Приймати рішення та розв’язувати професійні завдання з позицій соціальної відповідальності, верховенства права та дотримання законодавства.