Туровська Галина Іванівна

Матеріал з Wikiситет
Версія від 19:34, 16 грудня 2024, створена Галина Іванівна (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Біографія

Туровська Галина Іванівна

Свою професійну діяльність розпочала в науково-дослідному центрі «Потенціал» при Українському інституті інженерів водного господарства на посаді інженера. В подальшому довгий час працювала на кафедрі водопостачання та бурової справи. У 2000-2003 р.р. навчалася в аспірантурі Українського державного університету водного господарства та природокористування Міністерства освіти та науки України. Науковий керівник – доктор технічних наук Орлов Валерій Олегович. 2003 року достроково захистила кандидатську дисертацію. З 2003 р. по сьогоднішній день – співробітник кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності. Працювала на посадах асистента (2004 р.), старшого викладача (2005 р.), доцента (з 2006 р.). У 2007 році присвоєно вчене звання доцента.

Навчальна робота

За період роботи на кафедрі охорони праці та безпеки життєдіяльності проведено лекційні, лабораторні та практичні заняття на 1-7 курсах відповідно денної та заочної (дистанційної) форм навчання з наступних дисциплін:

  1. Безпека життєдіяльності.
  2. Безпека життєдіяльності (охорона праці, безпека життєдіяльності, цивільний захист).
  3. Безпека життєдіяльності та охорона праці.
  4. Безпека життєдіяльності та цивільний захист.
  5. Основи охорони праці.
  6. Охорона праці в галузі.
  7. Охорона праці у водному господарстві.
  8. Охорона праці в галузі та цивільний захист.
  9. Безпека праці у водогосподарському будівництві.
  10. Техногенна безпека.
  11. Організація наглядової діяльності в галузі охорони праці.
  12. Наглядова діяльність в охороні праці.
  13. Психологія праці та її безпеки.
  14. Правові основи та управління цивільною безпекою.
  15. Правові основи цивільної безпеки.
  16. Ергономіка робочих місць.
  17. Соціальна відповідальність 1.

Вказані навчальні дисципліни читалися для різних напрямів підготовки та спеціальностей НУВГП.

Здійснено:

  • керівництво виконанням курсових проєктів студентами спеціальності «Гідромеліорація» спеціалізації «Охорона праці у водному господарстві» (2011 р.);
  • консультування розділу «Охорона праці та безпека в надзвичайних ситуаціях» в дипломних проєктах (роботах), бакалаврських і магістерських роботах для здобувачів денної та заочної форм навчання за спеціальностями НУВГП (до 2021 р.);
  • робота в ДЕК із захисту бакалаврських і магістерських робіт (до 2021 р.).

Натепер здійснюється:

  • керівництво кваліфікаційними роботами здобувачів спеціальності «Цивільна безпека»;
  • рецензування кваліфікаційних робіт;
  • робота в ДЕК з прийому кваліфікаційних екзаменів за першим та другим освітнім рівнем вищої освіти.

Наукова робота

Наукові інтереси:

  • Розробка екологічно безпечних технологій природокористування.
  • Дослідження умов праці на виробництві при експлуатації технологічного обладнання, будівель та споруд.
  • Розробка превентивних заходів щодо зниження рівня небезпеки та мінімізації наслідків НС.
  • Удосконалення науково-методичних засад викладання дисциплін з питань безпеки життєдіяльності та охорони праці.

За результатами теоретичних та експериментальних досліджень опубліковано наукові та науково-методичні роботи у:

  • монографіях за редакцією М.А. Сафонова (Україна); за редакцією В.О. Орлова (Україна); за редакцією Д. Шевчука, Л. Засєкіної та О. Лагоднюка (Україна); англомовна монографія (Велика Британія);
  • науково-технічних журналах «Вода і водоочисні технології» (м. Київ), «Ринок Інсталяцій» (м. Львів);
  • фахових науково-технічних збірниках наукових праць «Вісник НУВГП» (м. Рівне), «Вісник Одеської державної академії будівництва та архітектури» (м. Одеса), «Нова педагогічна думка» (м. Київ), «Вища освіта України у контексті інтеграції до європейського освітнього простору» (м. Київ), «Науковий вісник ДонНТУ» (м. Покровськ);
  • збірнику науково-методичних праць «Технології навчання» (м. Рівне);
  • інформаційних листках ДРНТІ та інформаційних проспектах;
  • збірниках матеріалів Всеукраїнських та Міжнародних конференцій.

Наявні наукові публікації у:

  • періодичних виданнях України, Польщі, Болгарії, які включені до 12 міжнародних наукометричних баз даних «Index Copernicus», «Ulrich’s Web Global Serials Directory», «eLIBRARY», «Polish Scholarly Bibliography», «Infobase Index», «Inspec», «Open Academic Journals Index», «Google Scholar», «CiteFactor», «Scientific Indexing Services», «GoogleAcademy», «BazHum»;
  • іноземних виданнях США, Німеччини, Франції, Португалії, Великої Британії, яким присвоєно Міжнародний стандартний серійний номер ISBN.

Проводяться наукові дослідження за кафедральною тематикою «Дослідження умов праці в сфері предметної діяльності, розробка заходів і засобів захисту людини та навколишнього середовища від дії негативних техногенних чинників» відповідно до реєстраційних карток НДР № 01U000824 та № 0116U003757. З 2021 р. проведяться наукові дослідження на тему: «Удосконалення науково-прикладних засад безпеки технічних систем і захисту людини та довкілля в умовах техногенного середовища» (державний реєстраційний номер з НДДКР № 0121U113762).
Результати наукової роботи апробовані на:

  • Міжнародних науково-методичних і науково-практичних конференціях у містах України: Рівне, Київ, Харків, Дніпро, Донецьк, Миколаїв, Суми, Одеса, Львів, Сімферополь, Трускавець, Ірпінь, Краматорськ і містах ближнього та далекого зарубіжжя: м. Лейпциг (Німеччина), м. Варшава (Польща), м. Лісабон (Португалія), м. Ле-Ман(Франція),м. Софія (Болгарія), м. Ліверпуль (Велика Британія).
  • Всеукраїнських науково-методичних і науково-практичних конференціях в містах України: Рівне, Київ, Харків, Львів;
  • науково-практичних інтернет-семінарах (м. Харків, м. Ірпінь).

Нагороджено почесною грамотою НУВГП за значні досягнення у науковій діяльності, впровадження наукових досягнень у навчальний процес.

Методична робота

Підготовлено і видано

з грифом НУВГП:

  • Навчально-методичний посібник з дисципліни «Безпека життєдіяльності» за всіма напрямами підготовки НУВГП, 2008.
  • Навчальний посібник з дисципліни «Безпека життєдіяльності» для студентів за напрямом підготовки «Гірництво», 2012.

з грифом МОН України:

  • Навчальний посібник «Організація наглядової діяльності в галузі охорони праці», 2016. (ISBN 978-966-327-293-1). За редакцією К.Н. Ткачука.


Розроблено навчальні посібники для дистанційної форми навчання:

  • Навчальний посібник з дисципліни «Безпека життєдіяльності» для дистанційної форми навчання студентів 2-го курсу спеціальності «Менеджмент організацій» (1,5 кредита).
  • Навчальний посібник з дисципліни «Безпека життєдіяльності» для дистанційної форми навчання студентів 2-го курсу спеціальності «Управління персоналом та економіка праці» (1,5 кредита).
  • Навчальний посібник з дисципліни «Безпека життєдіяльності» для дистанційної форми навчання студентів 2-го курсу спеціальності «Гідромеліорація» (1,5 кредита).
  • Навчальний посібник з дисципліни «Безпека життєдіяльності» для дистанційної форми навчання студентів 2-го курсу спеціальності «Управління персоналом та економіка праці» (4 кредита). Співавтор Шаталов О.С.
  • Навчальний посібник з дисципліни «Безпека життєдіяльності» для дистанційної форми навчання студентів 2-го курсу спеціальності «Економіка підприємства» (4 кредита). Співавтори Шаталов О.С., Кусковець С.Л.
  • Навчальний посібник з дисципліни «Цивільна оборона та екологічна безпека» для дистанційної форми навчання студентів 5-го курсу спеціальності 8.000010 «Економіка довкілля і природних ресурсів» (1,5 кредита). Співавтор Кусковець С.Л.

Отримано сертифікат про визнання навчально-методичного комплексу дистанційного курсу «Безпека життєдіяльності» як електронного засобу навчального призначення системи дистанційного навчання і надання грифу університету.

Нагороджено Дипломом за перше місце в конкурсі підручників, навчальних посібників та монографій – 2016 в номінації «Кращий навчальний посібник» гуманітарного напряму (навчальний посібник «Безпека життєдіяльності»).

Розроблено і впроваджено в навчальний процес:

  • змістовний модуль «Моделювання та прогнозування небезпечних ситуацій» з дисципліни «Безпека життєдіяльності» для освітніх галузей «Інженерія», «Будівництво та архітектура»;
  • курси навчальних дисциплін «Психологія та безпека праці», «Організація наглядової діяльності в галузі охорони праці» («Наглядова діяльність в охороні праці»), «Ергономіка робочих місць», «Правові основи та управління цивільною безпекою» («Правові основи цивільної безпеки»), «Соціальна відповідальність 1»;
  • методичні вказівки та рекомендації з навчальних дисциплін «Безпека життєдіяльності», «Основи охорони праці», «Безпека праці у водогосподарському будівництві», «Охорона праці в галузі», «Охорона праці у водному господарстві», «Цивільний захист», «Організація наглядової діяльності в галузі охорони праці», «Наглядова діяльність в охороні праці», «Психологія праці та її безпеки», «Ергономіка робочих місць», «Правові основи та управління цивільною безпекою»,«Правові основи цивільної безпеки», «Соціальна відповідальність 1»;
  • методи викладання: інтерактивна форма подачі лекційного матеріалу;
  • нові форми і методи активного навчання: впровадження експрес-бесід зі здобувачами; сase-study; включення до навчального процесу виконання здобувачами індивідуальних дослідних завдань.

Робота лектора завжди спрямована на досягнення позитивного результату: розвиток творчих здібностей здобувачів, формування навичок ефективного спілкування.

Переможець:

  • об’єднаного відкритого огляду-конкурсу навчальних підрозділів університету «Навчально-методичне забезпечення та новітні технології навчання структурних підрозділів університету для кредитно-модульної системи організації навчального процесу» в номінації «За краще методичне забезпечення навчальної дисципліни 2008-2009 н.р.»
  • об’єднаного відкритого огляду-конкурсу навчальних підрозділів університету «Навчально-методичне забезпечення та новітні технології навчання структурних підрозділів університету у 2009-2010 навчальному році та на кращу організацію і результативність науково-дослідної роботи» в номінації «Краще навчально-методичне забезпечення навчальної дисципліни в 2009-2010 н.р.»;
  • об’єднаного відкритого огляду-конкурсу навчальних підрозділів університету «Навчально-методичне забезпечення та новітні технології навчання структурних підрозділів університету у 2010-2011 навчальному році та на кращу організацію і результативність науково-дослідної роботи» в номінації «Краще навчально-методичне забезпечення навчальної дисципліни в 2010-2011 н.р.»;

Є автором більше 200 наукових і науково-методичних праць.

Нагороджено грамотою за значну кількість наукових публікацій.

Організаційна робота

Обов’язки:

  • заступник завідувача кафедри з навчально-методичної роботи;
  • координатор кафедри з КТСОНП;
  • координатор забезпечення якості кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності;
  • голова науково-методичних семінарів кафедри;
  • член Обласної науково-методичної ради з цивільного захисту, безпеки життєдіяльності та основ медичних знань (з 2019 р. член Рівненської обласної науково-методичної комісії з цивільного захисту, безпеки життєдіяльності та основ медичних знань);
  • член комісії з проведення перевірок навчальних закладів з питань викладання дисципліни «Безпека життєдіяльності» відповідно плану роботи Обласної науково-методичної ради (комісії) з цивільного захисту, безпеки життєдіяльності та основ медичних знань та розпоряджень Управління освіти і науки в Рівненській області, Управління з питань НС та ЦЗ населення Рівненської ОДА;
  • член науково-методичної ради університету;
  • експерт Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти за спеціальністю 263 «Цивільна безпека» від 28.01.2020;
  • член Ради з якості НУВГП;
  • член ради з якості ННІ будівництва та архітектури;
  • заступник голови конкурсної комісії щорічного конкурсу підручників, навчальних посібників та монографій у 2020-2021 рр.;
  • заступник голови конкурсної комісії щорічного конкурсу підручників, навчальних посібників, монографій та сторінок навчальних дисциплін на платформі Moodle в 2022-2023 н.р., 2023-2024 н.р.

Нагороджено:

  1. Почесною грамотою Рівненської обласної державної адміністрації Управління освіти і науки та Грамотою навчально-методичного центру цивільного захисту безпеки життєдіяльності Рівненської області за багаторічну плідну працю в складі Рівненської обласної науково-методичної комісії з цивільного захисту, безпеки життєдіяльності та основ медичних знань і активну участь у її роботі та особистий внесок у формування в студентів культури безпеки і свідомого ставлення до свого життя (2019 р., 2020 р.).
  2. Почесною грамотою за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомі наукові здобутки, успішну підготовку висококваліфікованих фахівців у галузі охорони праці (2020 р.).
  3. Подяка ректора за організацію ефективної роботи комісії з Конкурсу підручників, навчальних посібників, монографій та сторінок навчальних дисциплін на платформі Moodle в 2022-2023 н.р.

Проводиться щорічно підготовка здобувачів для виступу на студентських наукових конференціях різного рівня. Результати науково-аналітичних досліджень використовуються здобувачами у кваліфікаційних роботах, а також публікуються у:

  1. Матеріалах студентської наукової конференції "Студентська наука".
  2. Матеріалах Всеукраїнської студентської наукової конференції «Безпека життєдіяльності людини в регіонах України».
  3. Матеріалах Міжнародної студентської наукової конференції «Безпека людини і суспільства в сучасних умовах життєдіяльності».
  4. Матеріалах щорічної міжнародної науково-технічної конференції «Екологічна і техногенна безпека. Охорона водного і повітряного басейнів. Утилізація відходів».
  5. Збірнику наукових праць «Вісник НУВГП». Технічні науки.
  6. Збірнику «Студентський вісник Національного університету водного господарства та природокористування».

У цілому підготовлено та опубліковано більше 80 наукових праць зі здобувачами. Доповіді студентів на Всеукраїнських і Міжнародних науково-технічних конференціях були відзначені дипломами та грамотами: (Гудзь Н., Сульжук Л.В., Хомич С.Ю., Миронець І. О., Семенюк О. Д., Васильчук Н.В., Ковальчук Т.М., Тимощук К.А., Дубинка І.О.).

Нагороджено як наукового керівника:

  1. Дипломом за високий рівень підготовки студентів-учасників, активну наукову діяльність та участь у V-й VI-й Міжнародній студентській науковій конференції «Безпека людини і суспільства в сучасних умовах життєдіяльності» (2014-2015 р.р., м. Харків).
  2. Подякою за високий рівень підготовки студентів-учасників Міжнародної науково-технічної конференції «Екологічна і техногенна безпека. Охорона водного і повітряного басейнів. Утилізація відходів» (студентська секція) (2015-2016 р.р.).
  3. Дипломом за багаторічну роботу з практичного виховання у молоді культури безпеки, екології і здоров'я; правової обізнаності; активну наукову, просвітницьку та професійно-орієнтаційну діяльність; високий рівень підготовки кваліфікаційних кадрів (2019 р., м. Харків).

Здійснено керівництво науковими роботами студентів:

  1. Наукова студентська робота Бесараби О., Шахманціра Є. «Аналіз стану невиробничого та виробничого травматизму в Україні» (1-е місце на конкурсі ім. Г. Корольової, 2010).
  2. Наукова студентська робота Степасюк О. на тему: «Дослідження впливу стресу на зміни фізіологічних показників студентів у нестандартних ситуаціях» (1-е місце на конкурсі ім. Г. Корольової, 2014).
  3. Наукова студентська робота Євтушик Ю., Чернецької І. на тему: «Дослідження впливу стресу на життя та діяльність людини» (переможець I туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, 2015 р.).
  4. Наукова студентська робота Тимощук К., Шепель М. на тему: «Оцінка впливу хімічних елементів на якість питної води та здоров’я людини» (переможець I туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, 2016 р.).
  5. Наукова студентська робота Дубинки І.О. на тему: «Оцінка безпеки питної води з аналізом потенційних ризиків для здоров’я людини» (переможець I та ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, 2018, 2019 р.).
  6. Наукова студентська робота Овсіюк В.О. на тему: «Оцінка професійного ризику з аналізом небезпечних факторів на робочих місцях працівників енергетичного підприємства» (переможець І етапу Всеукраїнського конкурсу студентських робіт (2023 р.).

Оголошено подяку ректора за підготовку переможців конкурсу наукових робіт.

Здійснювалося керівництво науковим гуртком «Безпека людини» (2015-2021 рр.). Тематика – Безпека людини в сучасних умовах життєдіяльності. Напрям дослідження – удосконалення організаційно-технічних питань безпеки життя та діяльності.

Здійснювалася робота з підготовки та проведення І та ІІ туру Всеукраїнської студентської олімпіади з професійно-орієнтованої дисципліни «Безпека життєдіяльності» в період з 2013-2016 р.р. відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України та Національного університету водного господарства та природокористування.

Нагороджено:

  1. Грамотами за активну участь у підготовці та проведенні практичної частини «Надання домедичної допомоги» ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з дисципліни «Безпека життєдіяльності» (2013-2016 р.р., м. Рівне).
  2. Листом-подякою від Харківської громадської організації «Спілка фахівців із безпеки життєдіяльності людини» за професійну підготовку та високоякісне проведення другого туру Всеукраїнської студентської Олімпіади із дисципліни «Безпека життєдіяльності» у Національному університеті водного господарства та природокористування (2014 р., м. Харків).

Підвищення кваліфікації

  • Інститут післядипломного навчання Національного авіаційного університету (м. Київ, 2006 р.). Свідоцтво СПК № 061247.
  • Міністерство освіти і науки України, програма для викладачів з охорони праці вищих навчальних закладів та навчальних центрів (м. Рівне, 2007 р.). Посвідчення № 34.
  • Школа педагогічної майстерності навчально-методичного управління при Національному університеті водного господарства та природокористування (м. Рівне, 2007 р.). Свідоцтво № 240.
  • НУВГП, програма «Основи Болонського процесу та кредитно-модульної системи організації навчального процесу» (м. Рівне, 2007 р.). Сертифікат № 206.
  • НУВГП, програма університетського семінару «Інноваційні технології навчання в КМСОНП» (м. Рівне, 2008 р.). Сертифікат № 37.
  • НУВГП, програма університетського семінару «Інноваційні технології навчання в КМСОНП» (м. Рівне, 2009 р.). Сертифікат № 75.
  • Національний університет водного господарства та природокористування, програма «Основи дистанційного навчання» на платформі «PSFDS NUWM» (м. Рівне, 2009 р.). Свідоцтво ДН № 066/09.
  • НУВГП, програма університетського семінару «Якість навчального процесу в ЄКТС» (м. Рівне, 2010 р.). Сертифікат № 134.
  • ДП «Головний навчально-методичний центр Держгірпромнагляду України» (м. Київ, 2010 р.). Посвідчення № 279-10-18.
  • НУВГП, програма університетського семінару «Якість навчального процесу в ЄКТС» (м. Рівне, 2012 р.). Сертифікат № 162.
  • Рівненський державний гуманітарний університет, програма для викладачів з психології праці (м. Рівне, 2012-2013 р.р.). Довідка № 79.
  • ННІ післядипломної освіти НУВГП, підвищення кваліфікації з навчальних дисциплін «Безпека життєдіяльності та охорона праці», «Організація наглядової діяльності в галузі охорони праці», «Психологія праці та її безпеки», «Ергономіка робочих місць» (м. Рівне, 2013-2014 р.р.). Свідоцтво 12СПВ 042537.
  • ДСНС України, Інститут державного управління у сфері цивільного захисту, підвищення кваліфікації з навчальної дисципліни «Безпека життєдіяльності» (м. Київ, 2015 р.). Свідоцтво 12СПВ 194919.
  • НУВГП, програма університетської школи-семінару для викладачів «Використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій у підготовці майбутнього фахівця» (м. Рівне, 2017 р.). Сертифікат № 284.
  • НУВГП, програма Школи лідерства для координаторів із забезпечення якості за темою: «Організаційне, правове та інформаційно-методичне забезпечення впровадження внутрішньої системи якості в НУВГП» (м. Рівне, 2018 р.). Сертифікат № 375.
  • Проєкт ВУМ online, навчання за програмою НаУКМА-онлайн та ГО ЕлібУКР для науково-педагогічних працівників за підтримки фонду Відродження, онлайн-курс «Академічна доброчесність в університеті» (2020 р.). Сертифікат № 034431.
  • Проєкт ЄС-МОП, серія онлайн-тренінгів з міжнародних і європейських стандартів з питань праці в рамках Проєкту ЄС-МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні» (2020 р.). Сертифікат.
  • Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти. Онлайн-тренінг для експертів з акредитації освітніх програм (2019 р.). Сертифікат.
  • Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти. Тренінг для керівників експертних груп (2021 р.). Сертифікат № 0200/2021/171.
  • Навчання через платформу масових відкритих онлайн-курсів Prometheus за темою: «Перша домедична допомога в умовах війни» (2022 р.). Сертифікат.
  • Програма Фонду Східної Європи та Державної служби України з надзвичайних ситуацій, навчання на освітній онлайн-платформі «Зрозуміло» за програмою онлайн-курсу «Дивись під ноги! Дивись, куди ідеш!», рекомендованого МОН України, за темою: «Правила поводження з вибухонебезпечними предметами» (2023 р.). Сертифікат.
  • НУВГП, навчання за програмою Школи лідерства для науково-педагогічних працівників за темою: «Можливості Програми ЄС Еразмус+ для ЗВО України 2021-2027 р.р.» (2023 р.). Сертифікат № 656.
  • НУВГП, навчання за програмою професійного розвитку Школи лідерства для науково-педагогічних працівників за темою «Інновації в освіті» (2024 р.). Сертифікат № 926.


E-mail

h.i.turovska@nuwm.edu.ua