Кочмарський Володимир Зіновійович
Біографія
Закінчив з відзнакою Львівський національний університет ім. І. Франка за спеціальністю «Теоретична фізика твердого тіла» та аспірантуру Інституту теоретичної фізики АНУ ім. М. Боголюбова у відділі фізики ядерних реакцій та теорії твердого тіла академіка АНУ О. С. Давидова. Тема дисертації «Динаміка кристалів з точковими дефектами та непружне розсіювання повільних нейтронів». Науковий керівник І.П. Дзюб.
З 1973 року працює в Українському інституті інженерів водного господарства на кафедрі фізики, де читав лекції з усіх розділів загальної фізики, а з 2005 р. на кафедрі теплоенергетики та машинознавства НУВГП.
Веде дисципліни: «Термодинаміка», «Теоретичні основи теплотехніки» та спецкурси: «Енергозбереження та використання вторинних енергоресурсів», «Теплові та атомні електростанції», «Оптимізація режимів роботи теплоенергетичного обладнання», «Основи наукових досліджень та дослідно-конструкторських робіт».
У 1983р. за сприяння академіка АНУ Л.А. Кульського та Міненерго СРСР і УРСР організував Фізико-технологічну лабораторію водних систем, науковим керівником якої є на даний час. Один з напрямів діяльності лабораторії - розробка і експертиза безреагентних методів стабілізаційної обробки технологічних вод систем охолодження теплових і атомних електростанцій.
Під керівництвом В.Кочмарського захищено три дисертації на наукове звання кандидата технічних наук. Автор близько 180 наукових і методичних робіт, у тому числі 19 авторських свідоцтв і патентів та 8-ми публікацій у зарубіжних міжнародних виданнях.
Напрями наукової діяльності
теорія і практика фільтрів для очистки водних систем від зависей і нафтопродуктів, статистична теорія магнітного фільтрування, експертиза магнітної обробки водних систем, теорія і практика електролізних систем знезараження технічних та питних вод, оптимізація режимів роботи систем охолодження ТЕС і АЕС, стабілізаційна водопідготовка, теорія кристалізації карбонатів кальцію та магнію з технологічних вод, аналіз розповсюдження забруднень підземних вод нафтопродуктами і розробка засобів контролю над їх кількістю та напрямом переміщення.
Наукове хобі
термодинамічний аналіз еволюції цивілізації, дослідження термічної активації імунної реакції організму на вірусну інфекцію, дослідження імпульсного електромагнітного випромінювання напружено-деформованих середовищ та фільтраційних потоків.