Інструкція з реєстрації в ORCID

Матеріал з Wikiситет
Версія від 15:59, 18 березня 2021, створена Антоніна Вікторівна Жижчук (обговорення | внесок) (Інструкція з реєстрації в ORCID)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Інструкція з реєстрації в ORCID


Open Researcher and Contributor ID (ORCID) – відкритий, некомерційний проект для створення та підтримки реєстру унікальних ідентифікаторів дослідників, прозорого способу представлення науково-дослідної діяльності та вільного доступу до цих ідентифікаторів.


Основна мета створення ORCID – вирішити проблему ідентифікації вчених з однаковими іменами та прізвищами.


Обліковий запис ORCID включає в себе інформацію про ім'я вченого, його електронну адресу, назву організації та інформацію про його дослідницьку біографію та діяльність.


Переваги ORCID:

– швидка реєстрація;

– вирішується проблема ідентифікації дослідника;

– ORCID одна з небагатьох систем, що дозволяє пов'язати різні унікальні ідентифікатори автора.


З ORCID можна пов'язати Author ID Scopus і Researcher ID Web of Science та ін.


ORCID ID – це URL, тому відображається як адреса https://orcid.org/0000-0001-9257- 4535.


ORCID ID є номером з 16 цифр, узгоджений зі стандартом ISO 27729:2012


«Міжнародний ідентифікатор стандартних найменувань (ISNI)». Крім цифр від 0 до 9 ідентифікатор може містити велику літеру X, що представляє число 10.


Зайдіть на сайт ORCID: http://orcid.org/


Натисніть на вкладку «Реєстрація», яка розташована у верхній частині екрану, потім виберіть вкладку «Для наукових працівників».


У реєстраційній формі заповнюємо відповідні поля: First name (Ім’я ), Last name (Прізвище), Email (Електронна адреса), Create an ORCID Password (Пароль). Ім’я та прізвище наводять латиницею. Погоджуємось з умовами використання і реєструємося.


Відразу встановіть один з трьох рівнів приватності за замовчуванням для нових публікацій: загальнодоступний, обмежений, або особистий. Вирішіть, чи хочете отримувати повідомлення на електронну адресу про зміни у власному обліковому записі ORCID і /або про новини та події ORCID.

Як правило, Ви відразу ж потрапите на сторінку свого облікового запису. Система може запросити Вас підтвердити чи спростувати приналежність до облікового запису ORCID з таким же ім’ям та прізвищем.


Ви отримаєте лист від сервісної служби ORCID. Натиснувши на посилання для підтвердження реєстрації, Ви потрапите на сторінку свого профілю у ORCID.


Ваш номер ORCID ID у вигляді URL знаходиться у лівій частині сторінки. Він складається з 16 цифр. Приклад ORCID ID: https://orcid.org/0000-0001-9257-4535.


Заповнюємо рядки:

Biography (Біографія),

Educations (Освіта),

Employment (Робота),

Founding (Фінансування),

Works (Праці),

а також з лівої сторони сторінки : Also known as (Відомий як), Country (Країна), Keywords (Ключові слова), Websites (посилання на свій профіль в Google Scholar, LinkedIn, Mendelay etc., Researchgate та ін.).


В рядку Employment обов’язково коректно вказуємо назву університету Ternopil Volodymyr Hnatiuk National Pedagogical University

Щоб з’єднати свій обліковий запис ORCID з іншими базами даних:

- На сторінці з особистими даними виберіть розділ Праці.

- Натисніть Знайти і зв’язати. Після цього відкриється вікно Імпорт праць.


Також можна додати посилання на публікації вручну. Для цього у рядку редагування списку праць Works вибираєм "Add manually" (Додати вручну).


Якщо у Вас є профіль у Google Scholar, Ви можете експортувати список публікацій із свого профілю у файл BibTeX і прив’язати його до списку робіт у ORCID.


Після чого Ви зможете відредагувати запис про публікацію, заповнити поля інформацією, яку вважаєте необхідною.