Кафедра Маркетингу

Матеріал з Wikiситет
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Історія

На вимогу часу ринок праці західного регіону спонукав НУВГП до відкриття нових економічних спеціальностей. З березня 2013 року із створенням кафедри маркетингу в структурі університету розпочалась історія розвитку нового напрямку підготовки фахівців з маркетингу. У цьому ж році було ліцензовано напрям підготовки 6.030507 «Маркетинг» і здійснено перші набори студентів на основі ОР «Молодший спеціаліст» з терміном навчання 2 роки. За шість років функціонування кафедра маркетингу розвинулась в науковому, навчально-методичному напрямках, кадровому потенціалі. Очолює кафедру маркетингу д.е.н., професор, Відмінник освіти України, Академік АЕНУ Мальчик М.В. Професор Мальчик М.В. є членом спеціалізованих вчених рад, виступає офіційним опонентом на захистах докторських і кандидатських дисертацій. До професорсько-викладацького складу кафедри маркетингу входять:

  • 1 доктор економічних наук
  • 4 кандидати наук
  • 2 старших викладачі
  • асистент.

Кафедра маркетингу надає освітні послуги за ОР «Бакалавр», ОР «Магістр» для денної та заочної форм навчання, здійснює підготовку аспірантів і докторантів.

Склад кафедри

Сьогодні на випусковій кафедрі маркетингу під керівництвом завідувача доктора екон. наук, професора М.В. Мальчик працює 1 доктор екон. наук, 4 кандидати наук, 2 старших викладачі. Відмінник освіти України, академік АЕНУ, доктор екон. наук, професор М.В. Мальчик є членом спеціалізованих учених рад. Доценти О.В. Попко, З.О. Толчанова та професор М.В. Мальчик виступають офіційними опонентами на захисті дисертацій.

Наукові дослідження

Наукові дослідження кафедри маркетингу формуються, виходячи зі сфери наукових інтересів викладачів. Науково-дослідна робота кафедри маркетингу проводиться за темою:

  • «Актуальні проблеми теорії та практики маркетингу і логістики в Україні» (№ 1/25 – 389 від 08.10.2010 р., номер державної реєстрації 0114U001136).Керівник роботи: д.е.н., проф.Мальчик М.В.
  • «Маркетингово-логістичні процеси в економіці: теорія і практика» (Державний реєстраційний номер 0117U001035). Керівник роботи: д.е.н., проф.Мальчик М.В.

Протягом шети років функціонування колектив кафедри в рамках виконання комплексної кафедральної теми видав низку наукових праць, серед яких – 2 колективні монографії (автори М.В. Мальчик, О.В. Попко, Н.А. Гонтаренко, З.О. Толчанова, О.В. Мартинюк, С.І. Коваль, Т.Д. Мельник) та навчальний посібник, підготовлений М.В. Мальчик, Н.А. Гонтаренко, О.В. Попко, З.О. Толчановою, Б.О. Король, О.В. Мартинюк, С.І. Коваль.

Міжнародна робота

Починаючи з 2013 року, кафедра маркетингу спільно з іншими кафедрами ННІЕМ виступає організатором Міжнародної науково-практичної конференції «Проблеми та механізми відтворення ресурсного потенціалу в контексті євроінтеграції», у якій беруть участь науковці багатьох провідних вищих навчальних закладів України з питань Постійно відбуваються міжкафедральні науково-методичні семінари. Кафедра маркетингу виступає співорганізатором міжнародних конференцій, круглих столів, бізнес-тренінгів спільно з ВГО "Українська асоціація маркетингу" за сприяння Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні. Результатами тісної співпраці з Рівненською обласною організацією ВГО "Українська асоціація маркетингу" стали бізнес-тренінги:

  • "Практичні прийоми інтернет-маркетингу"
  • "Організація рекламної кампанії в Інтернеті"

круглі столи:

  • "Громадський контроль та саморегулювання в рекламній галузі"
  • "Міжнародний маркетинг і digital-стратегія"
  • "Політичний маркетинг".

Належну увагу на кафедрі приділяють науковим публікаціям. З метою вивчення й використання провідного вітчизняного та зарубіжного досвіду, підвищення рівня міжнародної комунікації і взаємодії у сфері освіти, кафедра маркетингу здійснює відповідні заходи для започаткування нового й активізації нинішнього наукового співробітництва, яке відповідало б її конкретним потребам і науковим інтересам. Завідувач кафедри маркетингу, професор Мальчик М.В. бере участь в міжнародних обмінних програмах, у тому числі з викладання лекцій згідно міжнародних угод НУВГП про співпрацю (Республіка Білорусь, Поліський державний університет, 2018 р.). У 2018 році професор Мальчик М.В. спільно з доцентами Попко О.В. і Мартинюк О.В. пройшли міжнародне стажування при Суспільній академії наук за програмою «Маркетинг» (Республіка Польща, Лодзь). В 2016 році старший викладач Коротун О.П. пройшла стажування в Міжнародному інституті інновацій «Наука-Освіта-Розвиток» (Республіка Польща, Варшава).

Наукова робота

Впродовж шести років функціонування колектив кафедри маркетингу в рамках виконання комплексної кафедральної теми підготував низку наукових праць, серед яких – 7 колективних монографій, 2 навчальних посібника, понад 130 фахових публікацій різного рівня.

Протягом 2013-2014 років кафедра уклала низку договорів про співпрацю з провідними вітчизняними вищими навчальними закладами, зокрема з ДВНЗ «Ужгородський національний університет», Луцьким національним технічним університетом, ВНЗ «Університет економіки та управління» (м. Сімферополь), Севастопольскою філією ФГБОУ ВПО «Саратовский государственный социально-экономический университет».

У 2014 році кафедра подала заявки на участь у міжнародних грантових проектах до Краківського економічного університету, EAE BusinessSchool (Іспанія), Кінгстонського університету (Велика Британія), Берлінського вільного університету, Остравського технічного університету (Чехія) та ін.

Починаючи з 2014 року, кафедра маркетингу очолює роботу секції за напрямком маркетинг і логістика на Міжнародній науково-практичній конференції «Проблеми та механізми відтворення ресурсного потенціалу в контексті євроінтеграції», в якій беруть участь науковці багатьох провідних вищих навчальних закладів України. Кафедра маркетингу виступає співорганізатором міжнародних конференцій, круглих столів, бізнес-тренінгів спільно з ВГО «Українська асоціація маркетингу» за сприяння Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні.

Результатами тісної співпраці з Рівненською обласною організацією ВГО «Українська асоціація маркетингу» стали бізнес-тренінги «Практичні прийоми інтернет-маркетингу», «Організація рекламної кампанії в Інтернеті», круглі столи «Громадський контроль та саморегулювання в рекламній галузі», «Міжнародний маркетинг і digital-стратегія», «Політичний маркетинг».

Дисципліни, що вивчаються та викладаються

Кафедра забезпечує викладання 41 дисципліни фахового спрямування для студентів ОР "Бакалавр" та ОР "Магістр"