Університетські дудли
Що таке Doodle
Слово Doodle можна перекласти з англійської як «мазанина, каракулі». Перший дудл з’явився в далекому 1998 році і був приурочений до фестивалю Burning Man. Сьогодні дудли з’являються щотижня, а в компанії Google є цілий відділ художників, що займаються малюванням дудлів.
Doodles у мережі
Тематичні малюнки Google (Дудл для Google, англ. Google Doodle від doodle — кривульки, малюнки на берегах сторінок) — своєрідні [листівки] з нагоди визначних подій, які з'являються на домашній сторінці [Google].
Долучайтесь до університетської мазанини
Відділ Інформаційних технологій започатковує вільну мазанину на логотипі НУВГП. Проявіть мистецький та пізнавальний свій хист. Вкладіть прихований контекст. Присвячуйте університетський дудл вільно
Умови публікування мазанини на офіційному сайті такі:
- Мазанина виконана у мистецькому стилі формату .png, .svg (60x60), не порушуючи честь та гідність закладу
- Мазанина відправлена до відділу ІТ за 8 годин до дня N
- Мазанина присвячена дню N
- До мазанини йде: допис про прихований контекст; кому присвячується мазанина
Хочемо наголосити, що це не конкурс. Це просто мазанина =)
Дудли університета
Зимові свята
Зимові свята — щорічні свята, які починаються з 13 грудня - Свята Андрія Первозванного, 19 грудня - Миколая Чудотворця, з 31 грудня на 1 січня -Новий Рік, 6 січня - Святий вечір, 7 січня - Різдво, 14 січня - Старий Новий рік та закінчуються 19 січня Хрещенням Господнім .
Протягом цих свят відбулося
- В актовій залі університету відбувся благодійний концерт до Дня Святого Миколая «Почуй серце дитини». Про що свідчить [новина]
- Традиційна коляда в НУВГП. Про що свідчить [новина]
День Святого Валентина
День Святого Валентина ще іменують Днем усіх закоханих. Свято — неофіційне і не є вихідним, проте активно відзначається молоддю щорічно 14 лютого. День Валентина прийшов до нас з-за кордону і дуже скоро став одним з найпопулярніших молодіжних свят.
15 цікавих фактів про День святого Валентина
- День Святого Валентина - це не тільки день закоханих. 14 лютого святкують Міжнародний день дарування книг, День комп'ютерника, початок Великого посту у західних християн, день заснування YouTube і День душевного здоров'я. У цей день німці прикрашають лікарні червоними стрічками, а в каплицях проводять Богослужіння.
- Валентин - один з перших християнських проповідників. Він таємно вінчав військових, яким римський імператор Юлій Клавдій ІІ забороняв одружуватися. Тому що армія відчувала нестачу солдатів, а це заважало войовничому імператору втілити в життя свої плани. Після цього Валентина взяли під варту, а згодом і стратили 14 лютого.
- Автор першої валентинки - французький герцог Карл Орлеанський, який в 1415 році сидів у в'язниці, в одиночній камері. Саме там він вирішив боротися з нудьгою шляхом написання любовних послань дружині. І до цього дня всі охочі можуть в цьому переконатися - записка зберігається в Британському музеї.
- Найдорожча валентинка була зроблена на замовлення Аристотеля Онассіса і складалася вона з чистого золота, смарагдів і діамантів. Упаковка подарунка була не менш розкішною - Онассіс велів загорнути валентинку в норкову шубу. Так грецький мільярдер висловив свої почуття до коханої - оперної діві Марії Каллас. Вартість валентинки становила приблизно $300 000 за цінами 60-х років.
- У ХIХ столітті психіатри прописували шоколад своїм пацієнтам, що страждають від нерозділеного кохання. Так Річард Калбурі придумав першу коробку шоколадних цукерок.
- Найбільш всеохопна валентинка була створена на пішохідному переході в Ченду в Китаї. Це зізнання у коханні було адресовано всім жителям міста, а їх не багато не мало - 14 мільйонів, не рахуючи туристів.
- За кількістю продажів валентинки стоять на другому місці за популярністю після різдвяних листівок. Найчастіше листівки для другої половинки купують жінки.
- Більша частина валентинок анонімна, написана справа наліво або лівою рукою і не має зворотної адреси. Все це лише додає загадковості.
- Виявляється, для тварин День святого Валентина теж свято. Щорічно в цей день понад дев'ять мільйонів чоловік купують подарунки для своїх домашніх улюбленців.
- 1Кількість троянд, які ви даруєте коханій людині в День святого Валентина, також має особливе значення. У Тайвані чоловіки висловлюють свої почуття виключно за допомогою квітів і тільки троянд. Одна троянда означає знак уваги і привітання, дві троянди означають вибачення, 12 троянд - освідчення, 36 троянд - визнання істинної любові, а сто троянд - пропозиція руки і серця.
- Незвичайний спосіб зізнатися в любові - подарувати помідор. Колись у Франції його називали "Помм деамур" - яблуко кохання. Таке прізвисько томат отримав неспроста, так як пристрасні французи вірили, що помідор вміє говорити мовою кохання. Томат завжди був символом людського серця. Є навіть деякі сорти, які за формою нагадують сердечко. Існує повір'я, що якщо з таких помідор приготувати салат і нагодувати їм свого коханого, то він втратить розум від кохання.
- Саме в День святого Валентина відбувається найбільше пропозицій руки і серця.
- У Саудівській Аравії святкування Дня закоханих знаходиться під суворою забороною, оскільки це пропагує сексуальну розбещеність. А за його святкування накладаються великі штрафи.
- У Кореї люди без пари, які не отримали подарунка на День святого Валентина, йдуть до ресторану для одиноких і їдять там чорну локшину, щоб оплакати свою самотність.
- У Голландії в цей день жінка може підійти до вподобаного чоловіка і запропонувати взяти її за дружину. Якщо чоловік відмовляє, то він повинен подарувати їй натомість шовкову сукню. А в Канаді за відмову своїй дівчині чоловікові можуть виписати штраф або посадити за ґрати.
В цей день 14 лютого 2017 року співпало
- У навчально-науковому інституті права відбулися випускні державні іспити та захист магістерських робіт студентів спеціальності 8.03040101 «Правознавство», які пройшли у щирій та дружній атмосфері. Про що свідчить [новина]
- Марина Потапчук стала переможницею фотоконкурсу до дня Святого Валентина. Про що свідчить [допис у Facebook університетської спільноти]
- Всесвітній день комп`ютерщика - У далекому 1946 році, 14 лютого, з`явилася цифрова обчислювальна машина ENIAC I, яка вважалася найбільш ходовою версією у розробці необхідних програм.
Мазанина присвячена: [Пурпурові вітрила]
За весь період свого розвитку це свято сформувало набір символів, які характеризують саме його. Один із яких, це Купідон.
Купідон - це пустотливий син богині кохання Венери. Йому приписують відповідальність за стан закоханості.
Згідно з міфологією, будь-хто, кого вразить стріла Купідона, закохується в першого побаченого.
У міфології Купідону відповідає його колега Ерот, син Афродіти, ще його називають Амуром.
Сьогодні імена цих божественних істот використовуються нерозривно у всіх питаннях, що стосуються кохання.
Великдень, Паска
Вели́кдень, Воскресіння Христове, Паска (- проходження повз), Воскресі́ння Христо́ве — найдавніше християнське свято, головне свято богослужебного року, що встановлено на честь Воскресіння Ісуса Христа.
У Католицькій церкві Великдень має найвищий статус торжества. Дата свята не є сталою і кожного конкретного року обчислюється за місячно-сонячним календарем.
Пасха — святкується на честь виходу ізраїльського народу з єгипетської неволі, перехід від рабства до свободи. Воскресіння Христове — це перехід від смерті до життя, звільнення нас від тягаря гріхів, це вихід, перехід людини з рабства гріха, зла до свободи любові, добра.
Протягом цих свят відбулося
- 13 квітня на 4-ому поверсі Першого корпусу НУВГП відбулося освячення пасок для воїнів АТО. Про що свідчить фотозвіт [Галерея у ФБ]
День Державного Прапора України
Державне свято України, присвячене одному з її державних символів — Прапору України. Відзначається щорічно 23 серпня.
На загальнодержавному рівні свято встановлено указом Президента України Леоніда Кучми № 987/2004 «Про День Державного Прапора України» від 23.08.2004. Цей указ було доповнено Указом Президента України Віктора Ющенка№ 602/2009 «Про внесення змін до Указу Президента України від 23 серпня 2004 року N 987», яким було засновано підняття Прапора України у День Державного Прапора України і під час інших державних свят та проведення загальнодержавних заходів. Поточну редакцію указу опубліковано на сайті Верховної Ради України.
Програма заходів з відзначення в місті Рівному 27-ї річниці незалежності України 23 серпня 2018 року
Майдан Незалежності
09:00 - урочиста церемонія підняття Державного Прапора України
Академічний український музично-драматичний театр
12:00 - урочисті збори та святковий концерт з нагоди 27-ї річниці незалежності України
День Незале́жності Украї́ни
Державне свято України, яке відзначається щороку 24 серпня на честь ухвалення Верховною Радою УРСР Акта проголошення незалежності України, що прийнято вважати датою створення держави Україна в її сучасному вигляді.
ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ 24 серпня 2018 року
До 27-ї річниці незалежності країни у Києві на майдані Незалежності і Хрещатику пройде військовий парад. У заході візьмуть участь представники Збройних сил, Нацгвардії, Держприкордонслужби, Служби безпеки. Разом близько чотирьох з половиною тисяч осіб. По центру столиці проїде 250 одиниць військової техніки. Початок о 09:00.
Програма заходів з відзначення в місті Рівному 27-ї річниці незалежності України 24 серпня 2018 року
Майдан Незалежності
11:30 - спільний молебень за Україну «Боже, Великий Єдиний, нам Україну храни»
- урочисте покладання квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченку - урочисте покладання гірлянд до Дошки Пам’яті Героїв Небесної Сотні та Героїв, які загинули в зоні АТО - урочистості з нагоди 27-ї річниці незалежності України - «З Днем народження, державо!»
10:00 - вулична інсталяція «Ціна незалежності»
10:00 - «Свято хліба - 2018». Організатори ТМ «Рум’янець», ТМ «Скиба»
14:00 - «Рівне - місто унікальних подій». Фестиваль освітянських хорів «Просвіта сіяла світло»
14:00 - вулична імпреза - Театр живих скульптур «Галатея»
15:30 - міжнародний фольклорний фестиваль «ЕтноРівне - 2018»
15:30-16:00 - Святкова хода та презентаційні виступи учасників фестивалю вулицями міста (майдан Музики - вул.Соборна - майдан Незалежності)
16:00-20:15- святковий концерт учасників міжнародного фольклорного фестивалю «ЕтноРівне - 2018» з Литви, Туреччини, Індії та України
20:15-21:15 - виступ гурту SHUMA (Білорусь) - спільний проект міжнародного джазового фестивалю «ART JAZZ» та міжнародного фольклорного фестивалю «ЕтноРівне - 2018»
21:15 - мистецька акція «Пишаюся тобою, Україно!»
21:45 - міська акція «Заспіваймо Гімн України разом!»
22:00 - виконання Державного Гімну України
З Новим Роком та Різдвом 2018!
Згідно зі східним календарем, 2018 рік буде роком Жовтого Земляого Собаки. Собака символізує вірність, відданість, чесність і мудрість. 2018 рік буде різним, але одне можна сказати напевно - цей рік стане позитивним для людства, в цілому. Про що свідчить [новина]
ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА РІК СОБАКИ
- не обурюватися через дрібниці
- не кусатися
- вірити людям і не гарчати, а вирішувати питання дипломатично і терпляче
- бути чесним і відданим
- віддавати, жертвувати
- бути позитивним і радісним.
З Новим Роком та Різдвом!
Прийдешній 2019 рік пройде під знаком Жовтого Водяного Кабана. У східній культурі Кабан — символ працьовитості, благородства і сміливості. [новина]
Тотемна тварина 2019 року - жовта земляна Свиня, вона підведе підсумок під усіма діями, що відбулися під час місячно-сонячного циклу, і вкаже напрямок, в якому належить рухатися протягом наступних 12 років. Оскільки свиня в східній культурі вважається символом врівноваженості, терплячості і працьовитості, то саме ці якості особливо знадобляться в повсякденному житті і принесуть успіх людям.