Будівництво природоохоронних об`єктів

Матеріал з Wikiситет
Версія від 10:09, 26 березня 2018, створена S.V.Klimov (обговорення | внесок) (→‎Вступ: зовнішні посилання)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку


назва навчальної дисципліни: Будівництво природоохоронних об`єктів
name of the discipline:BUILDING OF ENVIRONMENTAL OBJECTS

спеціальність: 192 Будівництво та цивільна інженерія
specialty: 192 Building and Civil Engineering

спеціалізація Раціональне використання і охорона водних ресурсів
specialization Rational Use And Protection Of Water Resources

Вступ


Анотація

Природоохоронні об’єкти (ПО) призначені для комплексного освоєння, перетворення, відтворення, поліпшення та охорони природного середовища, природних ресурсів. Запроектовані та побудовані ПО з часом втрачають свої експлуатаційні властивості і перестають відповідати сучасним вимогам. Одночасно розробляються нові конструктивні пропозиції з раціонального природокористування, з врахуванням новітніх наукових досягнень, сучасних технологій, особливостей конкретного природно-господарського регіону. Нові ПО більше відповідають вимогам раціонального природокористування, дозволяють провадити високоефективне господарювання, що не приводить до різких змін природно-ресурсного потенціалу та несприятливих змін у навколишньому природному середовищі, які можуть нанести шкоду здоров'ю людини і самому життю. Тому виникає необхідність будівництва ПО, основні технологічні особливості виконання якої наведені в даній навчальній дисципліні.

Ключові слова:

Раціональне природокористування, будівництво, технологія, реконструкція, природоохоронний об`єкт.

Abstract

Environmental objects (EO) appointed for integrated development, transformation, restoration, improvement and protection of the environment and natural resources. Designed and built EO lose their operating properties and no longer meets modern requirements. At the same time, new design proposals for environmental management, taking into account the latest scientific achievements, modern technologies, the characteristics of the particular natural and economic region. New EO longer meet the requirements of environmental management; can conduct highly entity that does not lead to abrupt changes in natural resources and adverse changes in the environment that may harm human health and life itself. Therefore there is a need for reconstruction EO basic technological features which are performance in this study.

Keywords:

environmental management, building, technology, reconstruction, environmental objects.

Мета та завдання навчальної дисципліни

  1. Основною метою викладання дисципліни «Будівництво природоохоронних об`єктів» є формування у майбутніх фахівців умінь і знань з проектування організації та інноваційних технологій будівництва природоохоронних об`єктів.
  2. Основними завданнями, що мають бути вирішені в процесі викладання дисципліни, є теоретична та практична підготовка студентів з питань технології і організації будівництва природоохоронних об`єктів різного призначення.
  3. Згідно з вимогами освітньої програми студенти повинні володіти професійними компетентностями:
    1. загально-професійними (КЗП):
  • КЗП-1 - розуміння економіко-правової і професійної діяльності, пов'язаної з раціональним використанням та охороною ресурсів (з технологією розподілу, управління та охороною водних ресурсів), будівництвом природоохоронних об`єктів;
  • КЗП-4 - здатність організувати роботу відповідно до вимог безпеки життєдіяльності й охорони праці при виконанні заходів з нагляду, догляду за водними об'єктами, при проведенні ремонтно-експлуатаційних робіт та при виконанні будівельних робіт;
    1. спеціалізовано-професійними (СПК):
  • СПК-14 - здатність використовувати професійно-профільовані знання й уміння в галузі теоретичних основ інформатики й практичного використання комп'ютерних технологій при розробці та участі у реалізації державних, міждержавних і регіональних програм використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів, для визначення кошторисної вартості будівництва природоохоронних об’єктів;.
  • СПК.15 - розуміння основ ціноутворення, фінансування й економіки будівництва;
  • СПК.16 - розуміння процесів будівництва, застосування та витрати матеріально-технічних ресурсів;
  • СПК.17 - здатність планувати технологічні процеси, організовувати їх виконання при будівництві і реконструкції водогосподарських та природоохоронних об’єктів.

Програма навчальної дисципліни

Змістовий модуль 1. Будівництво водогосподарських систем

Тема 1. Комплексна механізація робіт під час будівництва споруд на водогосподарських об’єктах

Основні показники комплексної механізації будівельних робіт. Вибір машин для комплексної механізації робіт. Організація робіт потоковим методом. Організаційно-технологічна документація для комплексно-механізованих робіт.

Тема 2. Будівництво зрошувальних каналів. Протифільтраційні облицювання

Влаштування земляних русел зрошувальних каналів. Види протифільтраційних облицювань. Технологія виконання монолітних облицювань. Технологія влаштування збірних залізобетонних облицювань. Конструкції деформаційних швів. Бетоно-плівкові покриття.

Тема 3. Будівництво напірних трубопроводів

Підготовчі роботи. Розробка траншей для укладання трубопроводів. Матеріали, що використовуються для будівництва трубопроводів. Гідроізоляція, монтаж залізобетонних трубопроводів. Монтаж сталевих, азбестоцементних, пластмасових та трубопроводів. Зворотна засипка трубопроводів.

Тема 4. Спеціальні роботи при будівництві трубопроводів

Випробування трубопроводів. Технологія безтраншейного укладання трубопроводів. Перехід трубопроводами через водні перешкоди. Ремонтні роботи на трубопроводах. Техніка безпеки та охорона навколишнього середовища під час будівництва трубопроводів.

Тема 5. Будівництво каналів осушувальної мережі та закритого трубчастого дренажу

Склад робочих операцій при будівництві осушувальних каналів. Особливості улаштування дренажу на осушувальних системах. Матеріали для будівництва дренажу. Технологія улаштування дренажу на осушувальних системах. Особливості будівництва дренажу на зрошувальних системах. Матеріали для будівництва КДМ. Технологія будівництва КДМ. Виконання робіт з захисту населених пунктів від підтоплення.

Змістовий модуль 2. Будівництво водонакопичувальних, гідротехнічних та водозахисних споруд

Тема 6. Будівництво насипних земляних гребель

Склад будівельних процесів. Готування основини під насип та улаштування дренажу греблі. Розробка кар’єрів та будівництво землевозних шляхів. Укладання грунту в тіло однорідних гребель. Укладання грунту в тіло неоднорідних гребель. Планування та кріплення укосів. Заходи з охорони праці і довкілля.

Тема 7. Зведення гідротехнічних споруд

Склад операцій під час монтажу ГТС. Транспортування виробів до місця монтажу. Організація монтажних робіт. Обладнання для монтажу збірних конструкцій. Технологія монтажних робіт. Заходи з охорони праці під час монтажу ГТС.

Тема 8. Роботи з захисту берегів водойм від розмиву та протизсувні заходи

Берегозахисні заходи та споруди. Підпірні споруди. Заходи з ущільнення та закріплення ґрунтів.

Змістовий модуль 3. Фінансування капітальних вкладень та розробка кошторисної документації

Тема 9: Сутність ціни на будівельну продукцію, її функції та роль в умовах ринкової економіки. Інвестування будівництва та система ціноутворення в будівництві

Законодавство про ціни і ціноутворення .Фактори, що впливають на процес ціноутворення в будівництві. Види цін, їх класифікації. Собівартість продукції як база ціни. Капітальні вкладення та їх структура. Основні поняття галузі “будівництво”: об’єкт (будівля, споруда), будова, пусковий комплекс, черга будівництва; види робіт (будівельні, монтажні, інші); Проектно-кошторисна документація. Види кошторисних нормативів, що входять до системи ціноутворення в будівництві. Вимоги до кошторисних нормативів. База системи ціноутворення.

Тема 10. Визначення кошторисної вартості будівництва

Кошторисна вартість будівництва, будівельно-монтажних робіт. Кошторисні витрати на матеріали, вироби і конструкції. Кошторисні витрати на заробітну плату. Кошторисні витрати на експлуатацію будівельних машин. Загальновиробничі та адміністративні витрати в будівництві. Вартість устаткування, меблів та інвентарю. Вартість тимчасових будівель та споруд. Додаткові витрати.

Тема 11. Правила складання інвесторської кошторисної документації

Види та склад інвесторської кошторисної документації. Порядок складання локальних кошторисів та відомостей ресурсів до них. Порядок складання об'єктних кошторисів. Порядок складання локальних та об'єктних кошторисних розрахунків.

Тема 12. Порядок складання зведених кошторисних розрахунків вартості будівництва. Договірні ціни

Призначення зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва. Зміст глав зведеного кошторисного розрахунку. Договірна ціна (ціна тендерної пропозиції). Особливості узгодження договірних цін та розрахунків за обсяги виконаних робіт.