Сервіс Антиплагіат (Unplag/Unicheck)

Матеріал з Wikiситет
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Unplag (Unplag.com) ([ˌʌn’plæg], укр. — ‘Анплег’) — онлайн-сервіс пошуку плагіату, який перевіряє текстові документи на наявність запозичених частин тексту з відкритих джерел в Інтернеті чи внутрішньої бази документів користувача. Сервіс підтримує doc, .docx, .rtf, .txt, .odt, .html та .pdf формати.

Використання

Сервіс пошуку плагіату Unplag може застосовуватися як для індивідуального використання — студентами, журналістами, письменниками, публіцистами, вчителями — так і для корпоративного використання в школах, коледжах, Вищих навчальних закладах.

Індивідуальне використання

Для використання сервісу потрібно пройти процес реєстрації. Сервіс працює онлайн і доступний на українській, англійській, німецькій, іспанській, турецькій та французькій мовах.

Корпоративне використання

Unplag також має корпоративний пакет для вищих навчальних закладів, коледжів та шкіл. Корпоративні користувачі можуть використовувати сервіс пошуку плагіату в онлайн-режимі або інтегрувати Unplag в системи управління навчанням — Moodle,[5]Canvas, Blackboard, Sakai, Schoology — через плагін або API.

Історія проекту

Unplag був запущений в 2014 році для викладачів та студентів. На український ринок сервіс вийшов наприкінці 2015 року. Сайт почав роботу як онлайн-сервіс пошуку плагіату, в основі якого складний алгоритм аналізу тексту, разроблений лінгвістами, викладачами та ІТ-спеціалістами. Система разкладає текст на окремі фрази та шукає збіг у режимі реального часу через Інтернет чи в документах з бібліотеки користувача, при цьому програма розпізнає підміну символів в тексті (спосіб обману систем пошуку плагіату — заміна символів схожими символами з іншого алфавіту). Також Unplag визначає цитати та виноски, автоматично виключаючи їх зі звіту.

У 2015 році сервіс став хмарним, в той самий час залишаючи навчальним закладам можливість інтегрувати продукт в програмне забезпечення на локальному рівні в системи управління навчанням освітнього закладу (LMS).