Аспірантура
В університеті відкрита докторантура на 6 спеціальностями та аспірантура за 27 спеціальностями. Діють 5 спеціалізованих вчених рад по захисту дисертацій за 9 спеціальностями. На сьогоднішній день аспірантура – основна форма підготовки науково-педагогічних і наукових кадрів в Україні. Аспірантура відкривається у вищих навчальних закладах і науково-дослідних установах, де є відповідна експериментальна база та кваліфіковані наукові кадри (доктори наук). Навчання в аспірантурі проводиться з відривом (очна, стаціонар) і без відриву від виробництва (заочна); за державним замовленням та за контрактом (платна форма навчання). Під час навчання аспіранти повинні оволодіти методами наукового дослідження, складають кандидатські іспити з філософії, іноземної мови та спеціальності, за якою готується кандидатська дисертація. Після закінчення терміну навчання аспіранти мають подати дисертаційну роботу у спеціалізовану вчену раду по захисту дисертацій. Зараховані до аспірантури з відривом від виробництва за державним замовленням отримують державну стипендію. В Україні є два наукових ступеня: кандидат наук та доктор наук. В Європі і взагалі у більшості країн світу найвищим науковим ступенем є Ph.D. (іноді: PhD чи DPhil). Цей ступінь присуджується університетами після екзамену та захисту дисертації. Ступінь Ph.D приблизно еквівалентний ступеню кандидата наук. Мірою кваліфікаційної роботи здобувача є докторська дисертація. Незважаючи на назву, ступінь не має ніякого практичного відношення до філософії, окрім історичного, його отримують дослідники всіх наукових галузей: доктор філософії в літературі або доктор філософії у фізиці, доктор філософії в медицині.Це зумовлено традиціями, започаткованими ще у середньовічних університетах, стандартна структура яких зазвичай передбачала наявність факультетів філософії, юриспруденції, теології та медицини. В даний час, у рамках Болонського процесу уніфікації освітніх систем, розглядається можливість як збереження поточної двоступеневої системи (кандидат/доктор), так і перехід на одноступеневу модель.
Інформація для вступників
В університеті відкрита:
- Докторантура за спеціальностями:
- 01.05.02 - математичне моделювання та обчислювальні методи;
- 05.23.04 – водопостачання, каналізація;
- 06.01.02 – сільськогосподарські меліорації (технічні науки, сільськогосподарські науки);
- 06.01.03 - агрогрунтознавство i агрофізика;
- 08.00.06 – економіка природокористування i охорони навколишнього середовища.
- Аспірантура за спеціальностями:
- 01.05.02 - математичне моделювання та обчислювальні методи;
- 03.00.16 – екологія;
- 05.01.01 - прикладна геометрія, інженерна графіка;
- 05.05.04 – машини для земляних, дорожніх і лісотехнічних робіт;
- 05.05.11 – машини і засоби механізації с/г виробництва;
- 05.11.13 – прилади і методи контролю та визначення складу речовин;
- 05.15.09 – геотехнічна та гірнича механіка;
- 05.17.21 – технологія водоочищення;
- 05.23.01 – будівельні конструкції, будівлі та споруди;
- 05.23.04 – водопостачання, каналізація;
- 05.23.05 – будівельні матеріали та вироби;
- 05.23.16 – гідравліка та інженерна гідрологія;
- 05.23.17 – будівельна механіка;
- 05.24.01 - геодезія, фотограмметрія та картографія;
- 05.24.04 – кадастр та моніторинг земель;
- 06.01.02 – сільськогосподарські меліорації;
- 06.01.03 – агрогрунтознавство i агрофізика;
- 06.01.04 – агрохімія;
- 08.00.03 – економіка та управління національним господарством;
- 08.00.04 – економіка та управління підприємствами;
- 08.00.06 – економіка природокористування i охорони навколишнього середовища;
- 08.00.07 – демографія, економіка праці, соціальна економіка і політика;
- 08.00.08 – гроші, фінанси і кредит;
- 08.00.09 – бухгалтерський облік, аналіз та аудит;
- 13.00.04 - теорія і методика професійної освіти;
- 18.00.01 – теорія архітектури, реставрація пам'яток архітектури;
- 25.00.02 – механізми державного управління.
Підготовка в аспірантурі і докторантурі здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України та за кошти юридичних осіб на умовах контракту. Відповідно до Положення про підготовку науково-педагогічних і наукових кадрів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 309 від 01.03.1999 р., університет має можливість підготовки кадрів іноземних громадян на підставі міжнародних договорів; загальнодержавних програм або договорів, укладених вищими навчальними закладами, науковими установами.
Інформація для аспірантів та докторантів
Вимоги щодо до обгрунтування теми кандидатської дисертації
Обгрунтування теми кандидатської дисертації. Дисертація є кваліфікаційною працею, і те наскільки правильно цю тему розуміє й оцінює з точки зору своєчасності та соціальної значущості, характеризує його наукову зрілість і професійну підготовленість. Висвітлення актуальності не повинно буди багатослівним. Досить кількома реченнями висловити головне – сутність проблеми, з чого й випливе актуальність теми. Проблема завжди виникає тоді, коли старе знання вже виявило свою неспроможність, а нове ще не набуло розвиненої форми. Таким чином, проблема в науці – це суперечлива ситуація, котра потребує свого вирішення. Така ситуація найчастіше виникає внаслідок відкриття нових фактів, які явно не вкладаються у рамки колишніх теоретичних уявлень, тобто коли жодна з теорій не може пояснити щойно виявлені факти. Сформулювати наукову проблему – означає показати вміння відокремити головне від другорядного, виявити те, що вже відомо і що досі невідомо науці з предмету дослідження». (Довідкове видання «Як підготувати і захистити дисертацію на здобуття наукового ступеня (Методичні поради)» Редакція «Бюлетеня Вищої атестаційної комісії України»).
- Аспірант у стислій формі висвітлює, що йому відомо про стан питання на даний час, вказує з роботами яких науковців, котрі працюють у напрямку вибраної тематики, він ознайомлений, формулює наукову проблему та наукове завдання, вирішити яке він передбачає в дисертаційній роботі.
- Вказує мету дослідження і завдання, які мають бути розв’язані відповідно до даної мети. «Це зазвичай робиться у формі перерахування (вивчити..., описати..., встановити..., з’ясувати... і т. ін.)».
- Вказує, що буде становити наукові та практичні результати дисертаційної роботи. «Кому це потрібне і якій галузі виробництва або знань і для чого необхідні запропоновані наукові результати».
Вимоги щодо складання плану роботи над дисертацією на перший рік навчання
- Складання плану роботи над дисертацією. План роботи на рік має довільну форму. Як правило, це план, що складається з переліку розташованих у колонах рубрик, об’єднаних внутрішньою логікою дослідження даної теми. Такий план використовується на перших стадіях роботи, даючи змогу ескізно представити досліджувану проблему. Логічна послідовність диктує розкриття сутності завдання. Обгрунтування теми дисертації, складання загального плану навчання та індивідуального плану на перший рік навчання (відповідно до Положення про підготовку НПК тема дисертації, індивідуальний план роботи аспіранта після обговорення кафедрою та на раді факультету, затверджується вченою радою вищого навчального закладу не пізніше тримісячного терміну після зарахування до аспірантури.
- Відвідування занять по підготовці до здачі кандидатських екзаменів з філософії та іноземної мови, написання рефератів та здача кандидатських екзаменів.
- Робота з науковою літературою термін виконання - протягом року.
- Робота над дисертацією (конкретно вказати етапи проведення роботи, яка планується, і строки початку та закінчення виконання окремих пунктів роботи над дисертацією).
- Підготовка статей статей протягом року (вказати кількість статей, заплановану на рік).
- Участь в конференції - ... конференціях протягом року (вказати кількість конференцій, у яких планує брати участь аспірант, заплановану на рік).
Аспірантура в ННІ АКОТ
Кожного року в аспірантурі НУВГП навчається приблизно 130-150 аспірантів. На сьогоднішній день в структурі ННІ АКОТ нараховується 16 аспірантів, 12 з яких – випускники. Підготовкою науковців займаються провідні викладачі нашого інституту: доктори наук Бомба А. Я., Древицький В. В. та Тадеєв П. О., кандидати наук Мартинюк П. М. та Турбал Ю. В. Під час навчання аспіранти оволодівають методами наукового дослідження, складають кандидатські іспити та проводять наукові дослідження за обраним науковим напрямком дисертаційної роботи.
Підготовка аспірантів в ННІ АКОТ проводиться за наступними спеціальностями:
- 01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
Аспіранти, які навчаються за цією спеціальністю працюють над дослідженням та вдосконаленням математичних моделей.
- 05.11.13 – прилади і методи контролю та визначення складу речовини
Ті, хто обрав цей науковий напрямок займаються вдосконаленням та дослідженням методів і засобів контролю різних речовин.
- 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
За цим напрямком аспіранти здійснюють наукові дослідження, спрямовані на вдосконалення теорії і методики вивчення дисциплін, професійно орієнтованих циклів та науково-дослідницької роботи студентів у процесі фахової підготовки.
Контактна інформація
Тел. (0362) 22-24-31, 6-72 (внутр.) E-mail: mailto:aspn@ukr.net.