Будівельних, дорожніх та меліоративних машин

Матеріал з Wikiситет
Версія від 13:15, 21 листопада 2015, створена ПУХНАСТИЙ ЗАЯ (обговорення | внесок) (Створена сторінка: Файл:БДМСМіО_герб.jpg|мини|Кафедра будівельних, дорожніх, меліоративних, сільськогоспо...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кафедра будівельних, дорожніх, меліоративних, сільськогосподарських машин і обладнання

Історія

Кафедра «Будівельні та дорожні машини» заснована в 1965 році на механічному факультеті Українського інституту інженерів водного господарства, а в 1966 році перейменована на кафедру будівельних і меліоративних машин (БіММ).

Кафедру очолив к.т.н., доцент В.Г. Кісєльов, а пізніше - к.т.н., доцент І.О.Пєтінов. У 1969 році кафедру очолив старший викладач В.О. Мірошник , а в 1970 році - к.т.н. доцент Е.О. Сухарєв.

У 1972 році цикл дисциплін кафедри БіММ з ремонту й експлуатації був виділений у самостійну кафедру - кафедру ремонту машин і технології металів. У цьому ж році при кафедрі БіММ відкрита аспірантура зі спеціальності 05.20.01 - механізація сільськогосподарського виробництва.

У 1977 році кафедрою заснований Центр навчально-виробничої підготовки студентів у с. Любомирка, будівництво якого силами механічного факультету було завершено в 1983 році. В цьому ж році на базі центру проведено виїзну колегію МВССО України, на якій схвалили досвід кафедри по створенню сучасної матеріально-технічної бази для здобуття практичних знань студентів.

В 1983 році на посаду завідувача кафедри обраний к.т.н., доцент В.Ф. Ткачук.

У 1987 році на кафедру БіММ під час реформування механічного факультету переведений цикл дисциплін із експлуатації будівельно- меліоративних машин.

У 1988 році кафедру очолив випускник кафедри к.т.н., доцент (С.Х. Медвідь, а в 1994 році завідувач кафедри - знову к.т.н., професор Е.О. Сухарєв.

У 1998/1999 навчальному році кафедра перейшла на підготовку спеціалістів і магістрів за спеціальністю «Підйомно-транспортні, будівельні, дорожні, меліоративні машини та обладнання», а в 1999/2000 році - на підготовку спеціалістів за спеціальністю «Обладнання хімічного виробництва та підприємств будівельних матеріалів».

З вересня 1999 року кафедра будівельних і меліоративних машин поділалися на кафедру будівельних, дорожніх, і меліоративних машин та обладнання (БДММіО) і кафедру експлуатації і ремонту машин. Кафедру БДММіО очолив випускник кафедри, доктор технічних наук, професор, тодішній ректор університету С.В. Кравець. У 2013 році її перейменовано на кафедру «Підйомно-транспортні, будівельні, дорожні, меліоративні машини і обладнання сільськогосподарського виробництва», а в 2014 році - на кафедру «Будівельні, дорожні, меліоративні, сільськогосподарські машини і обладнання».

На сьогоднішній день професорсько-викладацький склад кафедри - 20 чоловік: три д.т.н., професори; дванадцять к.т.н., доцентів; два к.т.н. старші викладачі; один ст. викладач; два асистенти.

Серед них - відомі вчені — д.т.н. професори С.В. Кравець, О.О.Налобіна, Ю.В.Науменко, к.т.н., професор О.Л. Романовський. Д.т.н., професор С.В.Кравець - засновник наукової школи в Україні «Теорія багатоярусного руйнування ґрунтового середовища та створення ґрунтозахисних і енергозберігаючих землерийно-ярусних машин».

Наукова робота

Наукова діяльність на кафедрі за різні роки характеризується вагомими результатами, спрямованими на вирішення актуальних проблем техніки, розробки нових технологій, нових конструкцій машин та обладнання.

Наукові дослідження виконуються за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 7.09.2011 року №942. Фундаментальні та прикладні дослідження і розробки провадяться за пріоритетними тематичними напрямами діяльності університету, які погоджені Міністерством освіти і науки.

Результати фундаментальних і прикладних досліджень спрямовані на підвищення ефективності підйомно-транспортних, дорожніх, будівельних, меліоративних машин та обладнання; охорону навколишнього природного середовища в будівельній галузі; новітні та ресурсозберігаючі технології в будівельній галузі та промисловості.

Викладачі кафедри беруть участь у міжнародних, всеукраїнських наукових конференціях, наукових семінарах. За результатами участі в наукових дослідженнях щорічно публікується до 40 наукових праць, подаються заявки та отримуються патенти на корисні моделі та винаходи. З часу заснування колектив кафедри опублікував більше 250 фахових статей, понад 20 підручників та учбових посібників, монографій; отримав більше 150 авторських свідоцтв і патентів на винаходи, а також 11 закордонних патентів.

Основні напрямки наукової роботи: створення техногенно-екологічних енергозберігаючих процесів розробки ґрунтів при будівництві підземних комунікацій безтраншейним способом, теоретичне і експериментальне обґрунтування оптимальних параметрів землерийно-ярусних робочих органів машин, основи теорії багатоярусних глибокорозпушувачів талих ґрунтів, основи диференційованого глибокого розпушення ґрунтів, створення механічних засобів витягання бурштину з родовищ, застосування теорії багатоярусного різання в активних робочих органах.

Суттєві результати отримано по ярусній розробці ґрунтового середовища, які не мають аналогії в світі та підтверджені міжнародним патентом на винахід і свідоцтвом про наукове відкриття.

Наукові розробки школи багаторазово демонструвалися на Всесоюзних, Республіканських та Всеукраїнських виставках наукових досягнень і були відзначені дипломами і медалями. В активі є публікації заявок на винаходи в Австралії, Швейцарії, Німеччині, Великобританії, Угорщині, Нідерландах, США. У 2002 році доктор технічних наук Кравець С.В. став одним з автором першого в історії університету наукового відкриття Закономірність кількісного розподілення мінералів у техногенних золото- і алмазомістких розсипах".

Результатом наукової діяльності є захищені дисертації: близько трьох десятків кандидатських та три докторські: 1996 р. - С.В.Кравець "Розробка і створення багатоярусних ґрунтозахисних безтраншейних укладачів різного призначення"; 2007 р. - В.В. Кованько "Наукові основи створення підземнорухомих біонічно-синтезованих пристроїв підвищеної ефективності"; 2010 р. - Ю.В. Науменко «Наукові основи удосконалення робочих процесів барабанних млинів». На кафедрі виконуються держбюджеті та комплексні кафедральні науково-дослідні роботи за тематикою: "Розробка і створення багатоярусних агромеліоративних енергозберігаючих засобів розпушення ґрунтів", "Оптимізація параметрів землерийно-ярусних робочих органів укладачів лінійно-протяжних об'єктів", "Розробка і створення багатоярусних енергозберігаючих технологій для прокладання підземних трубопроводів” "Обґрунтування просторового розташування ґрунторозробних органів енергозберігаючих машин для земляних робіт", "Дослідження робочих процесів будівельних, дорожніх, меліоративних машин і обладнання" та ін.

Налагоджена наукова співпраця з Бєлгородським державним технологічним університетом імені В.Г. Шухова (м. Бєлгород, Росія) та Поліським державним університетом (м. Пінськ, Білорусь), підтримується зв'язок з учбовими закладами та проектними організаціями Києва, Харкова, Донецька, Сімферополя, Бердянська, Москви, Бєлгорода, Санкт-Петербурга, Мінська, Могильова та ін.

Викладачі кафедри читають 54 навчальні дисципліни. Всі навчальні дисципліни повністю забезпечені методичними вказівками, навчальними підручниками, посібниками та технічними засобами навчання. Зокрема, на кафедрі підготовлено 323 методичні вказівки, 50 навчальних підручників з грифом МОН, 28 навчальних посібників та 5 електронних навчальних посібників. Викладачами кафедри підготовлено 54 комплекси методичного забезпечення навчальних дисциплін (КМЗД). Кафедра щорічно бере участь в оглядах-конкурсах методичного забезпечення та новітніх технологій викладання, де посідала найвищі місця, проводить методичні семінари з методики викладання дисциплін, курсового, бакалаврського, дипломного, магістерського проектування.

Кафедра БДМСМіО має в своєму розпорядженні 12 аудиторій і центр навчально-виробничої підготовки студентів в с. Любомирка. Причому 8 з 12 аудиторій використовуються і як лабораторії.

Матеріально технічна база

Матеріально технічна база кафедри дозволяє проводити науково-дослідні, лабораторні і практичні роботи за нуковими і навчальними планами підготовки магістрів і спеціалістів напряму «Машинобудування».

Наші студенти неоднорозово ставали переможцями Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Підйомно-транспортні, будівельні, дорожні, меліоративні машини і обладнання».

Нині кафедрою завідує доктор технічних наук, професор С.В. Кравець. Він - дійсний член (академік) п'яти академій наук України, двох спецрад по захисту кандидатських і докторських дисертацій, а також науково-методичної комісії МОН України із напряму «Машинобудування». Має Подяку президента України, нагороджений знаками «Изобретатель СССР», «За наукові досягнення» та «Відмінник освіти України», срібною Георгієвською медаллю «Честь. Слава. Труд.» IV ступеня, двічі Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, двічі Почесною грамотою Міністерства освіти і науки Україна, тричі Почесною грамотою Державного комітету України по водному господарству, тричі Почесною грамотою Рівненської обласної державної адміністрації, двічі Почесною грамотою Рівненської обласної ради та Почесною грамотою Рівненського міськвиконкому, Золотою медаллю П.Л. Капіци за наукове відкриття. За заслуги в. розбудові економіки та вагомий внесок у створення міжнародного іміджу України в 2001 році занесений до «Золотої книги української еліти». В 2002 році присвоєно почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України», в 2003 році почесне звання «Почесний працівник Державного комітету України по водному господарству».

Склад кафедри будівельних, дорожніх, меліоративних, сільськогосподарських машин і обладнання

Галерея

Контакти

Адреса: м. Рівне, вул. Приходька, 77, навчальний корпус № 3, каб. 314 Телефон міський: (0362) 63-55-80 Телефон внутрішній: 9-73 Електронна адреса: kaf-bdmmo@nuwm.edu.ua