Кафедри ННІ АКОТ

Матеріал з Wikiситет
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Наукові напрямки навчально-наукового інституту Автоматики, кібернетики та обчислювальної техніки- складається з чотирьох кафедр: Кафедра прикладної математики, Обчислювальної техніки,вищої математики,Автоматизації, електротехнічних та комп'ютерно-інтегрованих технологій.Професорсько-викладацький склад інституту нараховує 72 викладачів, серед яких 10 докторів наук, професорів, 35 кандидатів наук, доцентів. Навчають студентів висококваліфіковані фахівці, які ведуть наукові дослідження з проблем математичного та комп’ютерного моделювання природних, техногенних та інформаційних систем; теорії стійкості динамічних систем моделювання ризиків технічних, економічних та соціальних систем; прийняття рішень в умовах невизначеності; створення підземно–рухових пристроїв на біонічних принципах; розробки програмного забезпечення мікропроцесорних та комп’ютерно-інтегрованих систем вимірювання технологічних параметрів, корпоративних інформаційних мереж тощо.


Кафедра прикладної математики

Історія

Кафедра прикладної математики створена 1 вересня 1997 року і мала початкову назву "інформаційних систем та математичного моделювання". Кафедру очолив доктор технічних наук, професор А.П.Власюк.

Необхідність створення кафедри диктувалась введенням в навчальний процес ряду дисциплін з інформаційних систем і технологій та математичного моделювання природних та техногенних процесів і систем.

Спочатку кафедра зайняла проміжне місце між фундаментальними кафедрами та випускаючими.

У 1999 р. на кафедрі відкрита нова спеціальність «Прикладна математика», в зв'язку з чим кафедра отримала назву прикладної математики і статус випускаючої.

Спеціальність «Прикладна математика» акредитована за трьома освітньо-кваліфікаційними рівнями: «бакалавр», «спеціаліст», «магістр». З моменту відкриття спеціальності кафедрою випущено 365 фахівців з прикладної математики (спеціалістів, магістрів). Відкриття спеціальності надало можливості підготовки фахівців нового перспективного напрямку – кібернетичного.

На кафедрі функціонує аспірантура та докторантура.

Склад кафедри Прикладної математики

Обчислювальної техніки

Історія

Кафедра утворилась у вересні 1966 року в результаті розділення кафедри вищої математики Українського інституту інженерів водного господарства. Першим завідувачем кафедри був Я.А. Микитин. Основу тодішньої лабораторної бази спочатку складали дві ЕОМ: “Промінь” та “Промінь-2”. Потім в навчальному процесі використовувались “Мир”, “Наири”, “Минск-32”, ЕС-1022, ЕС-1033.

У 1980 році відокремився від кафедри і став функціонувати автономно інформаційно-обчислювальний центр. Але в 1987 році знову виникла необхідність створити власну лабораторію, на цей раз персональних комп’ютерів, яка згодам переросла у відділ малих ЕОМ. З 1989 року впроваджено в навчальний процес першу в області локальну комп’ютерну мережу РС ХТ. Згодом були придбані комп’ютерні класи ІВМ-386 та ІВМ-586. Зараз на кафедрі працює три лабораторії, обладнані сучасною комп’ютерною технікою.

У вересні 1997 року відбулося розділення кафедри обчислювальної математики, в результаті чого утворилась кафедра інформаційних систем та математичного моделювання (нині кафедра прикладної математики), яку очолив доктор технічних наук професор Власюк А.П.

Склад кафедри Обчислювальної техніки

Кафедра вищої математики

Історія

Кафедра вищої математики – одна з найстаріших в університеті. Заснована вона у 1959 році. За цей період вона була окремим підрозділом гідромеліоративного факультету, факультету економіки підприємства, факультету прикладної математики і комп'ютерних інтегрованих систем (з 2005 р.) і зросла з 4 (1959 р.) до 27 (1984 р.) викладачів. На даний час до складу кафедри входять 19 викладачів і 2 лаборанти. Серед них 1 доктор фізико-математичних наук, 1 доктор педагогічних наук і 11 кандидатів наук.

Успішно ведеться науково-дослідна робота з комплексної теми: “Розробка методів розв’язування диференціальних, різницевих, функціональних, інтегро-диференціальних рівнянь і задач суцільного середовища”, а також з держбюджетної теми “Стійкість і коливання нелінійних систем”. На кафедрі працює відомий вчений, доктор фізико-математичних наук, академік Академії наук вищої школи України, професор Слюсарчук В. Ю. – автор понад 330 наукових праць з теорії стійкості динамічних систем, оборотності функціональних операторів, диференціально-різницевих рівнянь, а також автор 10-ти монографій. Його праці відомі не тільки в країнах СНД, а й в країнах далекого зарубіжжя. За особистий вклад у розвиток математики в Україні він нагороджений медаллю імені М.В. Остроградського, медаллю імені М.М. Боголюбова та удостоєний найвищої академічної нагороди – Ярослава Мудрого АНВШ України.

На високому професійному рівні працюють ветерани та молоді викладачі кафедри: професор Тадеєв П.О.;

доценти: Ярмуш Я.І., Мізюк В.Г., Сяський В.О., Брушковський О.Л., Слюсарчук Л.М., Водяна С.П., Кушнір О.О., Кушнір В.П., Соколовський М.Й.;

старші викладачі: Цецик С.П., Іващук Я.Г.;

асистенти: Дейнека О.Ю., Микитин Г.П., Самолюк І.В., Дубчак І.В., Трофімчук О.С., Ніколайчук В.Й.

На превеликий жаль, кафедра втратила двох талановитих учених, які закінчували докторантуру і завершували роботу над докторськими дисертаціями: Зарівняка І.С. та Демчика І.І. Вони пішли з життя у розквіті творчих сил.

Кафедра активно співпрацює з провідними навчальними і науковими закладами України – Київським національним університетом ім. Тараса Шевченка, Львівським національним університетом ім. Івана Франка, Чернівецьким національним університетом ім. Юрія Федьковича, Інститутом математики НАН України та іншими.

Першим завідувачем кафедри був доцент, кандидат фізико-математичних наук Подшевкін Юрій Всеволодович. Наукових робіт – 30. Науковий напрям: топологія.

Фронтовик. З 04.1943 р. по 10.1945 р. – командир взводу розвідки стрілецького полку, командир кулеметного взводу 48 гвардійської стрілецької дивізії І та ІІІ Білоруських фронтів. Нагороджений орденом “Красная звезда”, медалями “За взятие Кенигсберга”, “За взятие Берлина”, “За победу над Германией” та багатьма ювілейними медалями. Офіцер запасу (гвардії молодший лейтенант). З жовтня 1945 р. по жовтень 1946 р. – слухач Військової академії іноземних мов (м. Москва). Володів англійською, німецькою та французькими мовами.


Наступним завідувачем кафедри був доцент, кандидат технічних наук Антонюк Роман Антонович. Він очолював кафедру в 1972 - 1984 рр. Автор більш як 50 наукових і науково-методичних робіт. Автор і співавтор 4-х навчальних посібни-ків для вузів.У 1984-1993 р посідав посаду професора кафедри.

Науковий напрям: аеродинаміка.

Кількість кандидатів наук на кафедрі за цей період зросла з 3-х до 14. Під його керівництвом співробітники і викладачі кафедри вели наукову госпдоговірну роботу (замовники “Головне-черноземводбуд” (Москва). РВО “Азот”, виконком Рівненської міської ради та інші). Нагороджений нагрудним знаком Міністерства вищої і середньої спеціальної освіти Союзу РСР ,,За отличные успехи в работе”, медаллю ,,Ветеран праці”, грамотами Міністерства вищої і середньої спеціальної освіти УРСР та керівництва вузу.

У 1988 та 1994-1998 рр. завідувачем кафедри вищої математики був доктор фізико-математичних науку, професор Слюсарчук Василь Юхимович, математик, фахівець у галузі диференціальних рівнянь та функціонального аналізу.

Академік АН вищої школи України (1992 р., відділення математики). Нагороджений знаками “Відмінник освіти України” (1996 р.) і “За наукові досягнення” (2006 р.), медаллю імені М.В. Остроградського (Український математичний конгрес, 2001 р.), медаллю імені М.М. Боголюбова (Український математичний конгрес, 2009), Подякою Президента України (2002 р.). Лауреат Нагороди Ярослава Мудрого (академічна нагорода Академії наук вищої школи України, 2003 р.). Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки 2008 року, заслужений працівник освіти України (2009 р.).

Людина року в НУВГП (2001, 2002, 2005, 2007, 2008, 2009 р.). Переможець у номінації “Кращий науковець, викладач” (2009, VII загальноміський відкритий рейтинг популярності “Гордість міста”).

Опублікував понад 330 наукових та науково-методичних праць, з них – 10 монографій і один навчальний посібник із грифом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.


У 1984-1988 рр., 1988-1994 рр., і з 1998 р. по 2012 р. завідувачем кафедри вищої математики був Ярмуш Ярослав Іванович. Закінчив Кременецький державний педінститут (1961р.), аспірантуру Інституту математики АН УРСР (1975 р.). Кандидат фіз.-мат. наук (1977 р. ), доцент (1982 р.). Автор 35 наукових праць. Науковий напрям: проекційно-ітераційні та варіаційно-ітераційні методи розв’язання різних класів задач. Нагороджений Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України (18.05.04), Почесною грамотою Управління освіти і науки РОДА (25.09.2012) та знаком ,,Відмінник освіти України” (2007 р.).

З 2013 року завідувачем кафедри вищої математики є кандидат фізико-математичних наук, доктор педагогічних наук, професор Тадеєв Петро Олександрович, фахівець у галузях диференціальної геометрії та педагогіки. Автор понад ста двадцяти наукових праць з математики, педагогіки, методики викладання математики, історії математичної освіти в Україні, проблем профільного навчання.

Нагороджений Грамотою Міністерства освіти і науки України (2008), Почесною Грамотою Академії педагогічних наук України (2008), Грамотою обласної державної адміністрації 2007), знаком „Відмінник освіти України” (2001), Почесною Грамотою Рівненської МАН учнівської молоді (2009), Почесною Грамотою Рівненської обласної Ради (2009 р.).

24 вересня 2002 року обраний академіком Міжнародної Академії Наук Педагогічної Освіти (м. Москва), (диплом № 372 від 24.09.2002 року).

Склад кафедри Кафедри вищої математики

Автоматизації, електротехнічних та комп'ютерно-інтегрованих технологій

Історія

Кафедра є правонаступницею кафедри електротехніки та автоматики, яка була організована у 1959 році з метою забезпечення вивчення студентами загальної електротехніки і автоматизації технологічних процесів в гідромеліорації, механізації гідромеліоративних робіт, в будівництві та у торф’яній промисловості.

До 1989 р. кафедра електротехніки та автоматики була загально-інженерною. У 1989 році вона почала підготовку фахівців за спеціалізацією “Автоматизація гідромеліоративних систем” і стала випусковою. Випуск інженерів продовжується до 2001 р. Всього було підготовлено 240 фахівців. З 1997 р. була розпочата підготовка фахівців за напрямом “Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології”.

У 2011 році кафедра електротехніки та автоматики була розділена на дві кафедри: кафедру автоматизації та комп”ютерно-інтегрованих технологій і кафедру приладобудування, електротехніки та інформаційних технологій.

У 2013 році, на основі кафедр автоматизації та комп”ютерно-інтегрованих технологій та кафедри приладобудування, електротехніки та інформаційних технологій, була створена нова кафедра - автоматизації, електротехнічних та комп”ютерно-інтегрованих технологій Перший випуск спеціалістів і магістрів відбувся у 2002 р. Всього підготовлено 162 магістра і більше 900 спеціалістів за денною і заочною формами навчання.

Більшість випускників кафедри працюють за фахом на підприємствах м. Рівне, Рівненської та інших областей України.

Склад кафедри Автоматизації, електротехнічних та комп'ютерно-інтегрованих технологій