Костриченко Валентина Михайлівна (ІПО)
Біографія
Костриченко Валентина Михайлівна у 1980 році закінчила з відзнакою Український інститут інженерів водного господарства за спеціальністю «Економіка та організація водного господарства» з присвоєнням кваліфікації інженер-економіст. Працює в Національному університеті водного господарства та природокористування з 1980 року. У 1988 році захистила кандидатську дисертацію в Інституті економіки Академії наук України (м. Київ) і отримала науковий ступінь кандидата економічних наук. З 1990 року – доцент кафедри економіки підприємства і міжнародного бізнесу. Атестат про присвоєння вченого звання доцента отримала у 1992 році. З 2020 року – заступник директора Інституту післядипломної освіти з питань фінансово-економічної та договірної роботи НУВГП (за контрактом).
Професійна діяльність
В Інституті післядипломної освіти та Західному локальному центрі дистанційно-заочного навчання відповідає за фінансову дисципліну і дотримання умов академічної доброчесності та запобігання конфлікту інтересів у відносинах студент-викладач, студент-працівник, викладач-працівник. Здійснює аналіз фінансових результатів діяльності інституту; залучення на навчання випускників ЗВО та працівників підприємств і установ; заключення договорів з державними установами на підвищення кваліфікації їх працівників за рахунок коштів, передбачених кошторисами цих установ; розробку та погодження з Національним агентством України з питань державної служби програм підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.
Науково-педагогічна діяльність
В науковій діяльності проводить актуальні дослідження економічних проблем забезпечення економічної та антикризової стійкості суб’єктів підприємництва, стійкості землекористування, екологічно збалансованого природокористування, економічного механізму використання ресурсного потенціалу суб’єктами господарювання у водному господарстві та аграрній сфері. Костриченко В.М. видала у співавторстві наукову монографію, є співавтором 8 колективних монографій, серед яких є зарубіжні видання. Автор понад 150 наукових праць, з яких більше 40 опубліковано за останніх 5 років. Більше 30 статей опубліковані у фахових виданнях, 10 статей – в науковометричних базах, серед яких є англомовні. Отримала Диплом за I місце в номінації «Краща монографія» економічного напряму за монографію «Водний менеджмент в Україні: проблеми та інновації розвитку» (2019). Співпрацює з Рівненською Малою академією наук учнівської молоді, підготувала переможців II та III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН (2017, 2018, 2019). Має досвід викладання таких навчальних дисциплін: «Управління антикризовою діяльністю підприємства», «Обґрунтування господарських рішень підприємств і оцінювання ризиків», «Ціноутворення», «Економічний ризик та методи його вимірювання», «Вступ у спеціальність», «Університетська освіта», «Економіка будівництва», «Основи економіки», «Економіка підприємства». Автор більш як 50 навчально-методичних розробок, з них навчальні посібники «Ціноутворення» (2008), «Університетська освіта» (2010). Працювала у складі спеціалізованої вченої ради із захисту кандидатських дисертацій на здобуття ступеня кандидата економічних наук, була членом науково-технічної ради університету, заступником завідувача кафедри економіки підприємства. Член науково-методичної ради з якості освіти ННІЕМ. Член журі II етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук.
Посадові обов’язки
Дотримання вимог чинного законодавства, загальнодержавної та внутрішньоуніверситетської нормативної бази, зокрема Закону України «Про вищу освіту», Статуту університету, Колективного договору, Правил внутрішнього розпорядку, цієї посадової інструкції, наказів та розпоряджень вищих посадових осіб НУВГП. Здійснення планування фінансових потоків (доходів та видатків) інституту. Аналіз фінансових результатів діяльності інституту. Залучення на навчання випускників бакалаврату та магістратури, випускників – іноземців, працівників підприємств та установ. Заключення договорів з державними установами на підвищення кваліфікації їх працівників за рахунок коштів, передбачених кошторисами цих установ. Розробка та погодження з НАДС програм підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування. Дотримання умов академічної доброчесності та запобігання конфлікту інтересів в стосунках студент-викладач (студент-працівник, викладач-працівник).
Відзнаки
Почесна грамота Рівненської обласної ради (2006), Почесна грамота президії Спілки економістів України (2012), Почесні грамоти Управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації (2012, 2018), Подяка Управління освіти Рівненської обласної державної адміністрації (2019), Грамоти Рівненської МАН (2015, 2016), Почесна грамота НУВГП (2018), Грамоти НУВГП (2014, 2018), Грамота факультету економіки і підприємництва (2008), Грамоти Навчально-наукового інституту економіки та менеджменту (2012, 2013, 2018), перемога у факультетському конкурсі «Людина року» в номінації «Куратор року» (2006), Подяки НУВГП (2013, 2017, 2019, 2020, 2021), Подяка Одеського національного політехнічного університету (2019), Подяка Харківського національного автомобільно-дорожнього університету (2021).