Судук Олена Юріївна

Матеріал з Wikiситет
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Біографія

Судук Олена Юріївна

Судук Олена Юріївна з 2003 року працює на кафедрі менеджменту, з 2014 року обіймає посаду доцента. Закінчила УІІВГ (спеціальність «Екологія та охорона навколишнього середовища») у 2000 році, здобувши кваліфікацію «інженер-еколог». У 2009 році отримала другу освіту в Інституті довузівської підготовки та післядипломної освіти НУВГП за спеціальністю "Менеджмент організацій", кваліфікацією «менеджер-економіст».
У 2005 році захистила кандидатську дисертацію і отримала науковий ступінь кандидата сільськогосподарських наук зі спеціальності «Сільськогосподарські меліорації» за темою "Оптимізація норми осушення на дерново-підзолистих грунтах в умовах радіаційного забруднення території".
У 2015 році отримала вчене звання доцента.
З 2020 року є керівником групи забезпечення освітньої програми "Менеджмент організацій і адмініструванння" спеціальності 073 "Менеджмент".
Автор понад 110 науково-методичних праць з яких 6 посібників та 7 колективних монографій, в тому числі 3 англомовні, видані у країнах ЄС. Більше 95 публікацій розкривають тематику формування водогосподарського менеджменту, раціонального використання природного капіталу, "зеленої економіки", використання інструментів "віртуальна вода", "водний слід" для обліку та розподілу водних ресурсів в просторі та часі, бізнес-планування, експертизи та реалізації проектів, зокрема, стартапів в різних галузях економіки, формування корпоративної культури, бренду організації та особистості. Отримані наукові результати були представлені у вигляді рекомендацій та відповідних проектів для розробки Стратегії розвитку Рівненської області до 2022 року, для наукових розробок МОН України, спільних україно-польських наукових розробок та ін. Щорічно приймає участь в роботі вітчизняних та зарубіжних міжнародних науково-практичних конференцій, має публікації у виданнях, що входять до наукометричних баз даних Scopus, Web of Science, Index Copernicus.
За вагомий внесок у розвиток водного господарства нагороджена Почесною грамотою Інституту водного господарства НУВГП у 2004 р., за якісну працю та вагомий внесок у розвиток науки, реалізацію міжнародного проекту була нагороджена Почесними грамотами Національного університету водного господарства та природокористування у 2014, 2016, 2018 роках. У 2020 році з нагоди дня соборності нагороджена Почесною грамотою Обласної державної адміністрації.
Досвідчений працівник, на високому рівні викладає лекційні, практичні заняття з дисциплін: «Проектний аналіз», «Основи бізнес-планування та проектний аналіз», «Корпоративна культура та соціальна відповідальність бізнесу», «Розпочни власний бізнес», «Бізнес-планування та експертиза проектів», "Start-up:створення та функціонування", "Лайф-менеджмент", керує курсовими та дипломними проектами.
Під керівництвом Судук О.Ю. студенти займають призові місця у Всеукраїнських студентських конкурсах наукових робіт за спеціальністю 073 "Менеджмент" та беруть участь у міжнародних конференціях. У 2018 році була організатором учнівського та студентського конкурс у Рівненській, Волинській і Хмельницькій областях на тему «Е-технології у менеджменті та бізнесі». Під її керівництвом учениця 10 класу ЗОШ №27 здобула перемогу у конкурсі (1 місце). З 2019 року здійснює керівництво науковим гуртком «Розпочни власний бізнес», де студенти мають можливість навчитися генерувати ідеї та їх обґрунтовувати з різних точок зору, розвивати підприємницький потенціал та формувати креативне мислення.
У 2019 році провела серію тренінгів для фермерів та слухачів із центру зайнятості щодо особливостей започаткування бізнесу в Україні. У 2020 році провела тренінги для держслужбовців щодо розвитку лідерських якостей та способів позиціонування лідера.
За останні 5 років приймала участь у реалізації проекту «Формування підприємницького середовища для виробництва органічних ягід в трансграничних районах України і Білорусії», що фінансувався Європейським Союзом, Програма Eastern Partnership Territorial Cooperation (EaPTC), (2305,86 тис.грн.), 2017 – 2019 рр.; проекту наукових розробок МОН України «Формування безпеки агровиробництва в зоні Полісся України», № державної реєстрації 0115U003046), 2015-2016 рр. (156,1 тис. грн.), відповідальний виконавець; проекту Державного фонду фундаментальних досліджень (ДФФД) «Інформаційне забезпечення розвитку конкурентоспроможного органічного сільського господарства України в умовах євроінтеграції», державний реєстраційний номер 6-06/Ф-76/36-2018) (320 тис. грн.), відповідальний виконавець; проекту наукових розробок МОН України «Геоуправління та механізми забезпечення конкурентоспроможності органічного сільського господарства України в умовах євроінтеграції», № 0118U003372, 2018-2020 рр. (712,5 тис.грн.), відповідальний виконавець.
У 2011 р. проходила підвищення кваліфікації в Національному авіаційному університеті (м. Київ). У 2012 р. була учасницею з'їздів Літнього інституту УАРМБО на тему «Методика викладання дисципліни «Корпоративна соціальна відповідальність». у 2016 році в НУВГП відвідувала заняття в школі педагогічної майстерності, тематика „Професійно-орієнтовна комп'ютерна підготовка”. У 2019 р. проходила підвищення кваліфікації у Поліському національному університеті в м. Пінськ (Республіка Білорусь) на тему "Modern practice of administration and business planning in the social responsible business»".

Професійні та наукові здобутки

Активно веде науково-методичну роботу. Підготувала та видала в співавторстві навчальні посібники: «Основи товарознавства», "Основи товарознавства. Практикум", "Системи технологій", "Менеджмент організації: інтерактивні форми навчання", "Основи менеджменту і маркетингу", "Екологічний контроль у водному господарстві України", методичні вказівки до виконання практичних занять та самостійного вивчення дисциплін "Основи бізнес-планування та проектний аналіз", "Розпочни власний бізнес", "Start-up: створення і функціонування", "Лайф-менеджмент", "Корпоративна культура та соціальна відповідальність бізнесу", 8 колективних монографій, розробила в співавторстві дистанційні курси з дисциплін «Теорія організації», «Адміністративний менеджмент». Надає консультаційні послуги підприємсвам та фізичним особам-підприємцям у сфері бізнес-планування та експертизи проектів.

Основні напрями наукових досліджень:

  • основи бізнес-планування та експертизи проектів в різних сферах діяльності;
  • споживання віртуальної води і торгівля нею в умовах дефіциту водних ресурсів;
  • основні засади формування водогосподарського менеджменту;
  • формування корпоративної культури та соціально відповідальної стратегії підприємства;
  • створення та реалізація стартапів в різних галузях економіки;
  • основні засади формування лайф-менеджменту.

Список основних праць за останні 5 років:

1. Скрипчук П.М., Судук О.Ю. Моделі та механізми геоуправління аграрними підприємствами : монографія. – Рівне : НУВГП. 2020. – 319 с.
2. Skrypchuk, P.M., Shcherbakova, A.S., Suduk, O.Y., Rybak, V.V. Renewable biomass growing in low fertile land and forest-steppe of Ukraine Indian Journal of Ecology, 2020 (WoS, Scopus) http://indianecologicalsociety.com /society/wp-admin/pdf/ilovepdf_merged%20(21)_27.pdf
3.Судук О.Ю., Мельник В.О. Розвиток малого підприємництва в Україні // Актуальні проблеми теорії і практики менеджменту в контексті євроінтеграції: Збірник тез ІХ Міжнародної науково-практичної конференції 14 травня 2020 року. Рівне: НУВГП, 209.ст. 132-135.
4. Судук О.Ю. Корпоративна культура - інструмент підвищення конкурентоспроможності підприємства. Вісник Національного університету водного господарства та природокористування. Серія "Економічні науки". (№4(91)). 2020.
5. Судук О.Ю.Особливості бізнес-планування та експертизи проектів в аграрній сфері України. Вісник Національного університету водного господарства та природокористування. Серія "Економічні науки". (№4(91)). 2020.
6.DOI: 10.31264/2545-093X-2019-1(3)-61-74 Skrypchuk P., Suduk O., Shcherbakova A. Social and Economic Aspects of Niche Products. International Journal of New Economics, Public Administration and Law No 1 (3) 2019. Р. 93-104 (Index Copernicus).
7.Suduk O. Scientific-methodological and applied justification of virtual water consumption for organic production // Geo-management in organic agriculture. Monograph edited Skripchuk P. – Slovensko, Podhajska: Európsky inštitút ďalšieho vzdelávania, 2019. – P. 170 – 198.
8.Судук О., Щербакова А. Споживання віртуальної води на глобальному рівні: тенденції, ринки, глобальні виклики / ROČENKA Ukrajinskа-Slovenská. Podhájska: Európsky inštitút ďalšieho vzdelávania. 2019. С. 118–126.
9.Cкрипчук, П.М., Щербакова, А.С., Судук О.Ю., Скрипчук В.П. (2019) Експорт зернових з України в умовах глобалізації: геоуправління, стандартизація, механізми забезпечення якості сільськогосподарських земель. Вісник Національного університету водного господарства та природокористування (3(87)). с. 132-147.
10.Судук О., Щербакова А. Споживання віртуальної води на глобальному рівні: тенденції, ринки, глобальні виклики / ROČENKA Ukrajinskа-Slovenská. Podhájska: Európsky inštitút ďalšieho vzdelávania. 2019. С. 118–126.
11. Suduk O. Scientific-methodological and applied justification of virtual water consumption for organic production // Geo-management in organic agriculture. Monograph edited Skripchuk P. – Slovensko, Podhajska: Európsky inštitút ďalšieho vzdelávania, 2019. – P. 170 – 198.
12.Судук Е.Ю., Щербакова А.С. Водный след как эколого-экономический инструмент обоснования использования водных ресурсов в Украине // Современные направления развития физической географии: научные и образовательные аспекты в целях устойчивого развития: материалы междунар. науч.-практ. конф., посвящ. 85-летию фак. географии и геоинформатики Белорус. гос. ун-та, Минск, 13–15 нояб. 2019 г.. – Минск : БГУ, 2019. с. 265-269.
13.Судук Е.Ю. Инновационные аспекты развития водохозяйственной отрасли в Украине // Актуальные проблемы наук о земле: исследования рансграничных регионов: Сборник материалов IV Международной научно-практической конференции, приуроченной к 1000-летию города Бреста, 12–14 сентября 2019 г. Часть 2. Брест: УО «Брестский государственный университет имени А. С. Пушкина», 2019 с.138-142.
14.Скрипчук П.М., Судук О.Ю., Щербакова А.С., Черемісін М.О. Патент на корисну модель № 129820 «Спосіб утилізації відновної біомаси вермикультивуванням» від 12. 11 2018 р.
15. Damian Panasiuk, Olena Suduk, Rafał Milashewski, Petro Skrypchuk. Comparison of the water footprint in Poland and Ukraine. Ekonomika i Środowisko. 4 (67) • 2018, P. 110-121 (Web of Science). http://www.ekonomiaisrodowisko.pl/uploads/ekonomiaiśrodowisko67/09.pdf 16. Petro Skrypchuk, Viktoriіa Reinska, Olena Suduk Environmental standardization and assessment of the economic effect of organic production export and fair trade. Ukrainian Journal of Ecology. 2018, №8 (4), С. 98-103. (Web of Science). https://www.ujecology.com/articles/environmental-standardization-and-assessment-of-the-economic-effect-of-organic-production-export-and-fair-trade.pdf
17. Судук О.Ю. Аналіз іноземного досвіду моніторингу прогресу в оцінці використання водних ресурсів для досягнення цілей сталого розвитку // Організаційно-економічні засади інформаційного забезпечення економіки. Колективна монографія за ред. Скрипчука П.М. – Рівне : НУВГП, 2018. – С. 251-270.
18. Судук О.Ю. Формування віртуальних водних потоків в Україні та Польщі: можливості для розвитку органічного виробництва // Інформаційне забезпечення розвитку органічного сільського господарства. Монографія під редакцією Скрипчука П.М. – Рівне: НУВГП, 2018. – С. 99-121.
19.Судук О.Ю. Аналіз та визначення індикатора водного стресу в Україні в умовах глобалізації / О. Ю. Судук, К. М. Федина // Збалансоване природокористування. 2018. № 2. С. 62-66. http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zp_2018_2_
20.Судук О.Ю. Методологія оцінки споживання віртуальної води з урахуванням особливостей органічного виробництва// Збалансоване природокористування. 2018. № 3. С.57-65. http://natureus.org.ua/repec/archive/3_2018/7.pdf
21. Судук О.Ю., Щербакова А.С. Особливості формування соціальної нефінансової звітності сільськогосподарськими підприємствами / Вісник НУВГП. Збірник наукових праць / Серія: Економіка. Випуск 2 (78). Рівне: НУВГП, 2017. С. 100-106.
22. Скрипчук П.М., Судук О.Ю. Аналіз світового досвіду підвищення ефективності глобального екологічного управління / Вісник НУВГП. Збірник наукових праць / Серія: Економіка. Випуск 1 (77). Рівне: НУВГП, 2017. С. 90-102. http://ep3.nuwm.edu.ua/9735/1/Ve7710%20%D0%B7%D0%B0%D1%85.pdf
23. Судук О.Ю. Формування цінності проектного підходу в сфері аграрного виробництва / Вісник НУВГП. Збірник наукових праць / Серія: Економіка. Випуск 2 (74). Рівне: НУВГП, 2016. С. 293-301. http://ep3.nuwm.edu.ua/5819/1/Ve7424%20%D0%B7%D0%B0%D1%85.pdf
24. Судук О.Ю. Концептуальні підходи до формування ефективних проектних рішень на засадах превентивного захисту водних ресурсів / Вісник НУВГП. Збірник наукових праць / Серія: Економіка. Випуск 1 (73). Рівне: НУВГП, 2016. С. 151-160. http://ep3.nuwm.edu.ua/4456/
25. Suduk О. Influence of standardization on reforming the national economic system References / A. Shcherbakova, P. Sсrypchuk, O. Suduk // SYSTEM TRANSFORMATIONS OF THE NATIONAL ECONOMY: CHALLENGES AND EXPECTATIONS/Collective monograph Volume 1. REVIEWERS:prof. dr hab. Aleksander Kozlov Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy. 2016. Bydgoszcz, Publishing House – р. 207–260.