Європейський корпус солідарності Salto

Матеріал з Wikiситет
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Європейський корпус солідарності — це програма Європейського Союзу, яка підтримує молодіжне волонтерство.

Мета Європейського корпусу солідарності — просувати солідарність як цінність, головним чином, через добровільну діяльність. Програма має посилити залучення молодих людей та організацій до доступної та якісної солідарної діяльності. Це сприятиме зміцненню єдності, солідарності, демократії та громадянської активності в Європі. Солідарна діяльність має відповідати на суспільні виклики та сприяти зміцненню громад, особливо щодо посилення соціальної інтеграції. Це все також сприятиме європейській співпраці у молодіжній сфері.

INTERCULTURE 5S. Схід культур - інші звучання, 2021

Завдання

- за підтримки організацій-учасниць створити для молоді доступні можливості для участі у солідарній діяльності, що здійснює позитивні соціальні зміни. Така діяльність також має підвищувати кваліфікацію та компетенції молодих людей для їх особистого, освітнього, соціального, громадянського, культурного та професійного розвитку, а також сприяти їх активному громадянству, працевлаштуванню та переходу на ринок праці, в тому числі шляхом підтримки мобільності молодих волонтерів, стажерів та працівників;

- забезпечити, щоб заходи солідарності, що пропонуються учасникам Європейського корпусу солідарності, були високоякісними, належним чином затверджені та дотримувалися принципів Європейського корпусу солідарності;

- привернути особливу увагу та спрямувати зусилля на просування соціальної інтеграції та рівних можливостей, зокрема для участі молоді з меншими можливостями, шляхом проведення ряду спеціальних заходів (відповідні формати солідарної діяльності та індивідуальна підтримка); сприяти європейській співпраці у молодіжній сфері та підвищенню обізнаності про її позитивний вплив.

Європейська волонтерська служба (European Voluntary Service)

З початку 2018 року наш університет отримав акредитацію у EVSі долучився до європейського волонтерського руху. Європейська волонтерська служба (European Voluntary Service) є частиною програми Erasmus+, яка дозволяє усім бажаючим віком від 17 до 30 років здобути неоціненний досвід проживання у європейських (і не лише) країнах терміном від 2 тижнів до 12 місяців. Особливістю програми є те, що її учасники забезпечуються проживанням, харчуванням та кишеньковими за рахунок Європейської комісії, натомість працюють та приносять користь місцевій громаді як на національному, так і на міжнародному рівні.

INTERCULTURE 3-5S: міжнародна волонтерська діяльність

В рамках кожного набору до проєкту запрошувалась молодь з усієї України на короткострокове тритижневе волонтерство у Польщі в рамках Карнавалу Циркачів, Ягеллонського Ярмарку та Конгресі Ініціатив Східної Європи. Як міжнародні волонтери, учасники отримали цікавий досвід, нові враження та знання, а також покращили свої вміння з організації культурних подій спільно зі своїми польськими колегами. Додатково учасники взяли участь у майстер-класах з проєктного менеджменту у сфері культури від провідних люблінських експертів, що зарекомендували себе в Польщі та Україні. Таким чином, завдяки проєкту INTERCULTURE молодь з України та Польщі має можливість взяти участь у масштабних культурних подіях Любліна, отримати унікальний доступ до know-how та досвід організації великомасштабних подій у місті, що надихає. Це прекрасна можливість відвідати іншу країну, відкрити її для себе чи збагатити вже набуті знання про її культуру та мову, знайти друзів та розширити професійну мережу контактів на міжнародному рівні, а також спробувати себе у іншому середовищі.

Перший набір на програму відбувся у 2018 році в рамках проєкту INTERCULTURE 3S.
Проєкт INTERCULTURE 5S стартував у 2021 році, а у не 2020 році у зв'язку з пандемією COVID-19.

Волонтерські програми

Особи, обрані в процесі набору для участі в проєкті INTERCULTURE реалізують програму в одній з чотирьох наведених нижче груп. Кожна група проживає у Любліні протягом 3 тижнів, під час яких має можливість взяти участь в організації, промоції та оцінюванні вибраного заходу, що дозволяє отримати цікавий досвід та розвинути свої навички у даній сфері.

Фестиваль «Схід культури – інші звучання»

Чотириденний фестиваль, що проходить у Любліні, починаючи з 2008 року. Профіль фестивалю передбачає презентацію музичних явищ на межі різних жанрів, традицій та культурних впливів. На ньому виступають цікаві іноземні та польські виконавці альтернативної музики багатьох жанрів (від панк-року, джазу, електро, аж до етнічної музика та реґґі). Окрім музичної програми, фестиваль включає виставки, покази фільмів, літературні прем’єри, зустрічі, презентації компаній звукозапису, дискусії, майстер-класи та модуль практичних занять для дітей. Під час фестивалю функціонує також книгарня та читальний зал з публікаціями з Польщі та країн Східного партнерства.

Карнавал циркачів

Один з найпопулярніших літніх фестивалів у Польщі, який приваблює численних туристів з Польщі та з-за кордону. Це час шалених видовищ на межі театру і нового цирку. До міста приїжджають вуличні артисти та майстри нового цирку з цілого світу, щоб представити свої вистави і покази. Це найбільший і найрізноманітніший фестиваль циркового мистецтва в країні. Лише в Любліні під час цього унікального і сповненого натхнення Карнавалу можна побачити усе найкраще в мистецтві сучасного цирку, клоунади, акробатики, вуличних виступів з цілого світу.

Ягеллонський ярмарок

Надзвичайний фестиваль народного мистецтва та культури, який дає можливість зустрітися з усе ще живою автентичною традицію. Захід проводиться в Любліні з 2007 року. Вулиці Старого міста, як під час знаменитих люблінських ярмарків, заповнюють унікальні витвори народного мистецтва і ремесла, що представляють традиції всієї Центральної і Східної Європи. Це супроводжується показами і майстер-класами, які дають можливість увійти в світ забутих технік, а також побачити майстерність, точність та багатогодинну віддану працю, приховані в руках майстрів та їх творах. Важливим елементом фестивалю є цікава музична програма. Народні колективи грають на сцені та на вулицях Старого міста. Під час концерту re:tradycja на одну сцену виходять зірки польської музики у супроводі народних артистів, майстрів співу та традиційної музики.

Конгрес транскордонної співпраці

Конгрес транскордонної співпраці (до 2019 року відомий як Конгрес ініціатив Східної Європи) впродовж майже 10 років є місцем зустрічей для практиків у сфері транскордонного співпраці. Він є майданчиком діалогу науки, культури, освіти, державної адміністрації, місцевого самоврядування та неурядових організацій з країн Європейського Союзу та Східного партнерства. Протягом попередніх років у Конгресі взяли участь більше 8000 осіб з понад 40 країн. У зв’язку з пандемією в 2020 році Конгрес проводився у новому форматі і був повністю перенесений у віртуальний простір. Цьогорічний конгрес буде організовано як гібридний захід.

Новини на сайті

  1. Pre-departure training for EVS volunteers
  2. Волонтери від НУВГП розпочали свою роботу в Любліні
  3. Досвід волонтерського проєкту "INTERCULTURE 4S"
  4. Interculture: International volonteering for city culture
  • 2021
  1. Набір волонтерів до Польщі триває…
  2. Наша студентка на фестивалі в Любліні
  3. НУВГПівці на Карнавалі циркачів
  4. INTERCULTURE 5S: Ягеллонський ярмарок
  5. INTERCULTURE 5S: Х Конгрес транскордонної співпраці
  6. INTERCULTURE 5S. Підсумки

Відгуки волонтерів 2021

  1. Схід культури - інші звучання
  2. Карнавал циркачів
  3. Галина Ярмоліна: Волонтерство буває різним
  4. Ягеллонський ярмарок
  5. Х Конгрес транскордонної співпраці. Олександр Богун. Досвід волонтерства
  6. Х Конгрес транскордонної співпраці. Відгуки волонтерів

Координатор в Україні

Олена Кравчук
volunteer@nuwm.edu.ua
Зв'язатися у Telegram - @interculture5sUA

Волонтерство

page=0 "Lublin for U" у Facebook - сторінка проєкту INTERCULTURE створена волонтерами