Відмінності між версіями «Кафедра туризму та готельно-ресторанної справи»

Матеріал з Wikiситет
Перейти до навігації Перейти до пошуку
м
Рядок 1: Рядок 1:
Кафедра туризму та готельно-ресторанної справи Національного університету водного господарства та природокористування пропонує Вам отримати спеціальність 242 «Туризм» за освітньо-професійними програмами «Бакалавр» і «Магістр» денної та заочної форм навчання!
Випусковою кафедрою за спеціальністю 242 «Туризм» є кафедра туризму та готельно-ресторанної справи.
Спеціальність 242 «Туризм» галузі знань «Сфера обслуговування» – є одним з найбільш динамічних і перспективних напрямів формування з молодої особи сучасної самодостатньої особистості – справжнього зрілого і кваліфікованого фахівця.
Кафедра туризму створена за Наказом № 105 Національного університету водного господарства та природокористування від 22 лютого 2013 року  з метою забезпечення висококваліфікованими фахівцями у галузі туризму та формування позитивного туристичного іміджу регіону щодо реалізацій «Державної цільової програми розвитку туризму і курортів на 2011-2015 роки», «Програми розвитку туризму в Рівненській області на 2011-2015 роки» і готує фахівців напряму підготовки 6.140103 «Туризм» згідно ліцензованого обсягу 30 осіб денної форми навчання.  
Наш випускник може працювати: організатором подорожей (екскурсій); екскурсоводом; менеджером з туризму; консультантом з подорожей; консультантом з туризму в системі органів державної влади; оргсекретарем (асоціацій, союзів, федерацій); керівником (директором) туристичного комплексу, туристичної фірми, закладів готельно-ресторанного господарства; науковим співробітником (туризмологія, рекреалогія, екскурсознавство); викладачем вищого навчального закладу; гідом-перекладачем тощо.
З 2016 року напрям 6.140103 «Туризм» згідно нового переліку спеціальностей був перейменований в спеціальність 242 «Туризм», а кафедра отримала назву – «Туризму та готельно-ресторанної справи». Також з цього року пройшло ліцензування магістрів спеціальності 242 «Туризм».
 
Кафедра туризму створена на базі навчально-наукового інституту агроекології та землеустрою за ініціативи вчених-географів НУВГП. До складу кафедри увійшли 6 викладачів (на даний час 8) з науковими ступенями (переважно, кандидатів географічних наук) та вченими званнями, очолив кафедру доктор географічних наук Калько Андрій Дмитрович. З вересня 2013 року кафедру очолює кандидат географічних наук, доцент, член-кореспондент МАНЕБ, Голова Рівненського відділу Українського географічного товариства Коротун Сергій Ігорович. Значний внесок у становлення та розвиток кафедри вніс відомий вчений професор, доктор географічних наук М.Д. Будз (1935-2014).
Кафедра Туризму створена з метою забезпечення висококваліфікованими фахівцями у галузі туризму та формування позитивного туристичного іміджу регіону щодо реалізацій "Державної цільової програми розвитку туризму і курортів на 2011-2015 роки", "Програми розвитку туризму в Рівненській області на 2011-2015 роки" 22 лютого 2013 року (наказ № 105 НУВГП).
У 2015 році при кафедрі туризму створена навчально-наукова лабораторія «Туристичний клуб «Азимут»» (наказ № 127 від 18.03.2015 року), яка активно залучає студентську молодь до занять туризмом, вивчення туристично-привабливих об’єктів краю. На сьогодні, для забезпечення навчального процесу, кафедра також має навчально-наукову лабораторію ресторанної та готельної справ. Загальна площа лабораторій складає понад 150 кв.м.
З 2017 року кафедра отримала назву "Туризму та та готельно-ресторанної справи"
На кафедрі читаються як традиційні географічні дисципліни, такі як «Природні ресурси України», «Економічна та соціальна географія України», «Рекреаційна географія», «Рекреалогія», «Медична географія», так і спеціалізовані дисципліни туристичної галузі: «Туризмознавство», «Географія та економіка міжнародного туризму», «Туристичне країнознавство», «Туристична картографія», «Екскурсійна діяльність», «Зелений туризм», «Туристичне краєзнавство», «Туроперейтинг», «Спеціалізований туризм», «Організація туристичних подорожей», «Туризмологія», «Міжнародний туризм» тощо. Також читаються дисципліни економічного напряму у туристичній галузі: «Менеджмент у туризмі», «Ресторанна справа», «Готельна справа», «Маркетинг у туризмі», «Аналіз діяльності підприємств туризму», «Страхування в туризмі», «Організація підприємницької діяльності в туризмі», «Ринок туристичних послуг», «Управління якістю туристичних послуг», «Управління проектами в туризмі», «Інноваційні технології в туризмі» тощо. Одночасно зі створенням у 2013 році кафедра набула статусу випускової та нині забезпечує викладання понад 30 навчальних дисциплін.
 
Навчальний процес на кафедрі туризму організований із урахуванням можливостей сучасних інформаційних технологій навчання та зорієнтований на формування освіченої, гармонійно розвиненої особистості, здатної до постійного опанування найновішими науковими знаннями, професійної мобільності та швидкої адаптації до змін і розвитку у соціально-культурній сфері, у галузях технологій, техніки.
У 2013 році кафедра пройшла ліцензування Міністерства освіти і науки щодо підготовки студентів освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр напряму підготовки 6.140103 "Туризм" в кількості 30 осіб.
Зміст навчального процесу на кафедрі визначається освітньо-професійною програмою, структурно-логічною схемою підготовки «Програмою впровадження КМСОНП (EСTS) у НУВГП на 2012-2020 роки», навчальними програмами дисциплін, іншими нормативними актами органів державного управління освітою та ВНЗ і відображений у підручниках, навчальних посібниках, методичних матеріалах, а також під час проведення навчальних занять та інших видів навчальної діяльності.
 
Навчальний процес на кафедрі здійснюється у таких формах: навчальні заняття, виконання індивідуальних завдань, самостійна робота студентів, практична підготовка, контрольні заходи. Основними видами навчальних занять є: лекція, практичне заняття, лабораторне, консультація.
Згідно з основними пріоритетами Програми в області потрібно вдосконалити системи координації туристичної діяльності, розвинути інфраструктуру (розробка туристичних маршрутів, створення нових об’єктів туристичної інфраструктури, моніторинг туристичного потенціалу, залучення інвестицій), поліпшити кадрову роботу (підготовка фахівців, аналіз туристичних ринків, стратегічне планування, науковий супровід програм та проектів); створити конкурентоздатний туристичний продукт тощо. Все це увійшло до переліку основних завдань новоствореної кафедри.
Структура, зміст та форма проведення навчальних занять відповідають «Положенню про організацію навчального процесу у ВНЗ»
 
Науково-методичне забезпечення кафедри включає розробку:
У процесі реструктуризації господарства України туризм визнано одним із пріоритетних напрямків діяльності у Рівненській області. Це обумовлено низкою чинників: високою питомою вагою природних, історико-культурних та інших рекреаційних ресурсів, низькою концентрацією промислових підприємств, і відповідно низьким рівнем промислового забруднення, наявністю державного кордону України, розміщенням на важливих транспортних магістралях та інше. При цьому, згідно з даними, наведеними у Національній доповіді України про стан навколишнього середовища, частка рекреаційних ресурсів Полісся у загальному обсязі українських ресурсів становить 21% (друге місце після Карпатського регіону), проте, рівень їхнього використання на Поліссі – один з найнижчих – 9% при середньому показнику в країні – 14,4%.
 навчальних планів;
 
 навчальних програм із нормативних і вибіркових навчальних дисциплін;
Для виконання регіональної програми розвитку туризму в Рівненській області реалізується комплекс заходів, спрямованих на активізацію розвитку туризму в області. Зокрема, створено передумови перетворення Рівненщини на центр туристичної активності Західного регіону України в рамках концепції сталого економічного розвитку області "Західна брама" з метою створення конкурентоздатності на всеукраїнському та міжнародному ринках туристичних послуг. Активізація туристичних процесів в області сприяє підвищенню її туристичного іміджу в Україні та за її межами. Для цього потрібно, насамперед, забезпечити туристично-рекреаційну галузь Рівненщини кваліфікованими кадрами.
 програм навчальної і виробничої практик;
 
 підручників і навчальних посібників;
Кафедра туризму створена на базі навчально-наукового інституту агроекології та землеустрою за ініціативи вчених-географів НУВГП. До складу кафедри увійшли 6 викладачів з науковими ступенями (переважно, кандидатів географічних наук) та вченими званнями, очолив кафедру доктор географічних наук А. Д. Калько. З 2014 року кафедру очолює кандидат географічних наук, доцент, член-кореспондент МАНЕБ С.І.Коротун. Від початку створення на кафедрі працюють доценти, кандидати географічних наук С.І.Коротун, Ю.С. Кушнірук, М. В. Корбутяк, кандидат сільськогосподарських наук К. Ю. Громаченко, асистент О.І.Костюшок, згодом до колективу кафедри увійшли асистент М.С.Яковишина, завідувач лабораторіями С.В.Аркуліч, діловод А.Р.Волинська.
 інструктивно-методичних матеріалів до практичних і лабораторних занять;
 
 індивідуальних семестрових завдань для СРС і навчальних дисциплін;
Великий внесок у становлення та розвиток кафедри вніс відомий вчений - професор, доктор географічних наук М.Д.Будз (1935-2014).
 засобів контролю з навчальних дисциплін для перевірки рівня засвоєння студентами навчального матеріалу;
 
 методичних матеріалів (вказівок) з питань СРС, розробки курсових робіт.
У 2015 році при кафедрі туризму створена навчально-наукова лабораторія "Туристичний клуб "Азимут"( завідувач лабораторії - майстер спорту зі спортивного туризму Н.М. Шевчук). Головою туристичного клубу "Азимут", який вже понад 50 років працює в університеті, обраний Р.І.Козачук. Вони активно залучають студентську молодь до занять туризмом, вивчення туристично-привабливих об’єктів краю.
Для 100% дисциплін навчального плану за спеціальністю 242 «Туризм» розроблені та затверджені робочі програми, складені плани практичних, лабораторних занять, дидактичне забезпечення самостійної роботи студентів, підготовлені комплекти контрольних робіт (ККР).
 
Із дисциплін навчального плану напряму розроблені та затверджені методичні вказівки для виконання курсових робіт. Підручниками та навчальними посібниками дисциплін напряму, які читаються викладачами кафедри, студенти забезпечені на 100%. Також підготовлені та готуються до видання власні навчальні посібники.
Викладачі кафедри туризму беруть активну участь в українських та міжнародних конференціях (Великобританія, Польща, Чехія, Болгарія, Білорусь, Грузія, Росія), обмінюються досвідом підготовки фахівців туристичної галузі в інших країнах. Кафедра підтримує тісні зв’язки з багатьма українськими та закордонними вищими навчальними закладами.
Викладачами кафедри разом із традиційними методами навчання у формі лекцій, практичних і лабораторних занять широко впроваджуються у навчальний процес активні форми навчання, що спрямовані на активізацію самостійної роботи студентів, перехід від простої репродукції знань, до їхнього глибокого осмислення та творчого використання. У цьому плані запроваджуються такі сучасні методи та інноваційні технології навчання:
 
 модульне вивчення дисципліни та рейтингова оцінка знань студентів;
За час існування кафедри туризму її викладачі підготували і видали понад 20 методичних вказівок, монографії, підготували до друку два навчальних посібника "Рекреалогія" (Ю.С.Кушнірук), "Природні ресурси України" (С.І.Коротун).
 інтерактивні методи проведення занять;
 
 заняття-дискусії – участь усієї аудиторії в обговоренні підготовлених студентами проблемних ситуацій;
Студенти проходять навчальні практики не тільки у Рівненській області та інших областях України, а й за кордоном. Вони залучені до роботи Рівненського відділу Українського географічного товариства. Наші студенти здійснюють походи в Карпати, мандрують туристичними стежками Білорусі, беруть участь в громадському житті університету. Серед студентів-туристів є активні учасники фестивалю «Студентська весна», успішні спортсмени, ентузіасти туристичного клубу "Азимут".
 активізація сприйняття змісту дисциплін за допомогою візуального супроводу навчального процесу;
 
 ситуаційні завдання – моделі ситуацій професійної спрямованості, бригадний метод роботи студентів;
Для вступу до НУВГП на спеціальність 242 «Туризм» до приймальної комісії необхідно подати такі документи:
 прийняття рішень у конкретних ситуаціях професійної діяльності;
 
 тестовий контроль знань;
1. Заяву встановленого зразка (в паперовій або в електронній формі).
 застосування комп’ютерних програм у навчальному процесі.
 
Доступ до найсучаснішої та актуальної інформації у туризмі студенти можуть отримати через періодичні фахові видання, що представлені у читальному залі університету та на кафедрі туризму.
2. Документ державного зразка про повну загальну середню освіту (документ про здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень) і додаток до нього (оригінал або копія).
Колектив кафедри туризму та готельно-ресторанної справи працює над науково-дослідною роботою «Теоретико-методологічні засади дослідження туристичної складової мінерально-ресурсної, меліоративної та медичної географії», яка зареєстрована в Українському інституті науково-технічної інформації (державний реєстраційний номер 0112U002522). Об’єктом дослідження є рекреаційно-туристичні ресурси Північно-Західного економічного району України. Результатами роботи є статті та презентації на українських та міжнародних конференціях, готується до друку монографія.
 
За кожним напрямком закріплені викладачі кафедри, що є провідними та досвідченими фахівцями у даній галузі. За результатами науково-дослідної роботи у кінці кожного календарного року кафедра складає звіт на основі проведених досліджень.
3. Сертифікат ЗНО Українського центру оцінювання якості освіти на місця державного замовлення або за кошти фізичних осіб:
Викладачі кафедри туризму беруть активну участь в українських та міжнародних конференціях (Великобританія, Польща, Чехія, Болгарія, Білорусь, Грузія, Росія), обмінюються досвідом підготовки фахівців туристичної галузі в інших країнах. Кафедра підтримує тісні зв’язки з багатьма українськими та закордонними вищими навчальними закладами.  
– українська мова та література;
За п’ять років існування кафедри туризму її викладачі підготували і видали понад 40 методичних вказівок, 2 монографії, виданий навчальний посібник «Рекреалогія» (авт. Ю.С. Кушнірук), брали участь у підготовці колективної монографії «Меліорація та облаштування Українського Полісся».
– іноземна мова;
Наукова діяльність кафедри відображена у публікаціях результатів досліджень. За останні 5 роки науково-педагогічні працівники кафедри опублікували понад 70 статей і тез у наукових виданнях, 2 монографії, 2 навчальних посібники, отримали патент на винахід, результати наукової роботи доповідались на більш як 30 міжнародних, всеукраїнських, внутрішньо вузівських науково-технічних та науково-практичних конференціях. В 2018 році на базі кафедри була проведена міжнародна науково-практична конференція з нагоди 5-ої річниці створення кафедри туризму та готельно-ресторанної справи «Туризм: наука, освіта, практика».  
– географія або математика.
Важливою складовою наукової роботи кафедри є залучення студентів до наукової роботи. Результати спільної наукової роботи студентів, аспірантів і викладачів кафедри доповідаються на студентських науково-технічних конференціях, які традиційно проводяться щорічно у квітні. За підсумками конференцій визначаються кращі доповіді, тези яких друкуються у спеціалізованих збірниках НУВГП.  
 
Кафедра приймає активну участь в обміні досвідом із іншими вищими навчальними закладами, науково-дослідними установами та виробничими підприємствами області. Провідні викладачі кафедри є експертами Малої академії наук України обласного етапу конкурсів наукових робіт у галузях географії та гідрології.
тільки на місця за кошти фізичних осіб:
Студенти проходять навчальні та виробничі практики не тільки у Рівненській області та інших областях України, а й за кордоном, залучені до роботи Рівненського відділу Українського географічного товариства. Студенти здійснюють походи в Карпати, мандрують туристичними стежками Білорусі, беруть участь в громадському житті університету. Серед студентів-туристів є активні учасники фестивалю «Золота осінь», «Студентська весна», успішні спортсмени, ентузіасти туристичного клубу «Азимут».
– українська мова та література;
– історія України;
– географія або іноземна мова.
 
4. Завірений печаткою витяг з трудової книжки (для осіб, які мають стаж роботи).
5. Чотири кольорові фотокартки розміром 3х4 см.
6. Копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.
7. Паспорт.
8. Військовий квиток (або посвідчення про приписку до призовної дільниці)
9. Документи, що дають право на пільги.
 
Додаткову інформацію можна отримати
на веб-сторінці приймальної комісії НУВГП:
http://start.nuwm.edu.ua
 
веб-сторінка правил прийому до НУВГП:
http://start.nuwm.edu.ua/pravyla-pryiomu
 
веб-сторінка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи:
http://nuwm.edu.ua/nni-az/kaf-tur
 
Адреса приймальної комісії:
м. Рівне, вул. Миколи Карнаухова, 53а,
7-й корпус НУВГП
Тел. (0362) 63-32-22
Години роботи:
понеділок – п’ятниця: 900 – 1600
(обідня перерва: 1300 – 1400)
субота:  900 – 1300;
неділя – вихідний день
 
Завідувач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи,
доцент, кандидат географічних наук, член-кореспондент МАНЕБ
Коротун Сергій Ігорович 
067-3827428      050-3393542
s.i.korotun@nuwm.edu.ua
сайт: http://korotun.com.ua 
 
Доцент, кандидат географічних наук, секретар відбіркової комісії
спеціальності 242 «Туризм»
Романів Андрій Степанович
098-7711403
a.s.romaniv@nuwm.edu.ua

Версія за 12:36, 19 жовтня 2018

Випусковою кафедрою за спеціальністю 242 «Туризм» є кафедра туризму та готельно-ресторанної справи. Кафедра туризму створена за Наказом № 105 Національного університету водного господарства та природокористування від 22 лютого 2013 року з метою забезпечення висококваліфікованими фахівцями у галузі туризму та формування позитивного туристичного іміджу регіону щодо реалізацій «Державної цільової програми розвитку туризму і курортів на 2011-2015 роки», «Програми розвитку туризму в Рівненській області на 2011-2015 роки» і готує фахівців напряму підготовки 6.140103 «Туризм» згідно ліцензованого обсягу 30 осіб денної форми навчання. З 2016 року напрям 6.140103 «Туризм» згідно нового переліку спеціальностей був перейменований в спеціальність 242 «Туризм», а кафедра отримала назву – «Туризму та готельно-ресторанної справи». Також з цього року пройшло ліцензування магістрів спеціальності 242 «Туризм». Кафедра туризму створена на базі навчально-наукового інституту агроекології та землеустрою за ініціативи вчених-географів НУВГП. До складу кафедри увійшли 6 викладачів (на даний час 8) з науковими ступенями (переважно, кандидатів географічних наук) та вченими званнями, очолив кафедру доктор географічних наук Калько Андрій Дмитрович. З вересня 2013 року кафедру очолює кандидат географічних наук, доцент, член-кореспондент МАНЕБ, Голова Рівненського відділу Українського географічного товариства Коротун Сергій Ігорович. Значний внесок у становлення та розвиток кафедри вніс відомий вчений – професор, доктор географічних наук М.Д. Будз (1935-2014). У 2015 році при кафедрі туризму створена навчально-наукова лабораторія «Туристичний клуб «Азимут»» (наказ № 127 від 18.03.2015 року), яка активно залучає студентську молодь до занять туризмом, вивчення туристично-привабливих об’єктів краю. На сьогодні, для забезпечення навчального процесу, кафедра також має навчально-наукову лабораторію ресторанної та готельної справ. Загальна площа лабораторій складає понад 150 кв.м. На кафедрі читаються як традиційні географічні дисципліни, такі як «Природні ресурси України», «Економічна та соціальна географія України», «Рекреаційна географія», «Рекреалогія», «Медична географія», так і спеціалізовані дисципліни туристичної галузі: «Туризмознавство», «Географія та економіка міжнародного туризму», «Туристичне країнознавство», «Туристична картографія», «Екскурсійна діяльність», «Зелений туризм», «Туристичне краєзнавство», «Туроперейтинг», «Спеціалізований туризм», «Організація туристичних подорожей», «Туризмологія», «Міжнародний туризм» тощо. Також читаються дисципліни економічного напряму у туристичній галузі: «Менеджмент у туризмі», «Ресторанна справа», «Готельна справа», «Маркетинг у туризмі», «Аналіз діяльності підприємств туризму», «Страхування в туризмі», «Організація підприємницької діяльності в туризмі», «Ринок туристичних послуг», «Управління якістю туристичних послуг», «Управління проектами в туризмі», «Інноваційні технології в туризмі» тощо. Одночасно зі створенням у 2013 році кафедра набула статусу випускової та нині забезпечує викладання понад 30 навчальних дисциплін. Навчальний процес на кафедрі туризму організований із урахуванням можливостей сучасних інформаційних технологій навчання та зорієнтований на формування освіченої, гармонійно розвиненої особистості, здатної до постійного опанування найновішими науковими знаннями, професійної мобільності та швидкої адаптації до змін і розвитку у соціально-культурній сфері, у галузях технологій, техніки. Зміст навчального процесу на кафедрі визначається освітньо-професійною програмою, структурно-логічною схемою підготовки «Програмою впровадження КМСОНП (EСTS) у НУВГП на 2012-2020 роки», навчальними програмами дисциплін, іншими нормативними актами органів державного управління освітою та ВНЗ і відображений у підручниках, навчальних посібниках, методичних матеріалах, а також під час проведення навчальних занять та інших видів навчальної діяльності. Навчальний процес на кафедрі здійснюється у таких формах: навчальні заняття, виконання індивідуальних завдань, самостійна робота студентів, практична підготовка, контрольні заходи. Основними видами навчальних занять є: лекція, практичне заняття, лабораторне, консультація. Структура, зміст та форма проведення навчальних занять відповідають «Положенню про організацію навчального процесу у ВНЗ» Науково-методичне забезпечення кафедри включає розробку:  навчальних планів;  навчальних програм із нормативних і вибіркових навчальних дисциплін;  програм навчальної і виробничої практик;  підручників і навчальних посібників;  інструктивно-методичних матеріалів до практичних і лабораторних занять;  індивідуальних семестрових завдань для СРС і навчальних дисциплін;  засобів контролю з навчальних дисциплін для перевірки рівня засвоєння студентами навчального матеріалу;  методичних матеріалів (вказівок) з питань СРС, розробки курсових робіт. Для 100% дисциплін навчального плану за спеціальністю 242 «Туризм» розроблені та затверджені робочі програми, складені плани практичних, лабораторних занять, дидактичне забезпечення самостійної роботи студентів, підготовлені комплекти контрольних робіт (ККР). Із дисциплін навчального плану напряму розроблені та затверджені методичні вказівки для виконання курсових робіт. Підручниками та навчальними посібниками дисциплін напряму, які читаються викладачами кафедри, студенти забезпечені на 100%. Також підготовлені та готуються до видання власні навчальні посібники. Викладачами кафедри разом із традиційними методами навчання у формі лекцій, практичних і лабораторних занять широко впроваджуються у навчальний процес активні форми навчання, що спрямовані на активізацію самостійної роботи студентів, перехід від простої репродукції знань, до їхнього глибокого осмислення та творчого використання. У цьому плані запроваджуються такі сучасні методи та інноваційні технології навчання:  модульне вивчення дисципліни та рейтингова оцінка знань студентів;  інтерактивні методи проведення занять;  заняття-дискусії – участь усієї аудиторії в обговоренні підготовлених студентами проблемних ситуацій;  активізація сприйняття змісту дисциплін за допомогою візуального супроводу навчального процесу;  ситуаційні завдання – моделі ситуацій професійної спрямованості, бригадний метод роботи студентів;  прийняття рішень у конкретних ситуаціях професійної діяльності;  тестовий контроль знань;  застосування комп’ютерних програм у навчальному процесі. Доступ до найсучаснішої та актуальної інформації у туризмі студенти можуть отримати через періодичні фахові видання, що представлені у читальному залі університету та на кафедрі туризму. Колектив кафедри туризму та готельно-ресторанної справи працює над науково-дослідною роботою «Теоретико-методологічні засади дослідження туристичної складової мінерально-ресурсної, меліоративної та медичної географії», яка зареєстрована в Українському інституті науково-технічної інформації (державний реєстраційний номер 0112U002522). Об’єктом дослідження є рекреаційно-туристичні ресурси Північно-Західного економічного району України. Результатами роботи є статті та презентації на українських та міжнародних конференціях, готується до друку монографія. За кожним напрямком закріплені викладачі кафедри, що є провідними та досвідченими фахівцями у даній галузі. За результатами науково-дослідної роботи у кінці кожного календарного року кафедра складає звіт на основі проведених досліджень. Викладачі кафедри туризму беруть активну участь в українських та міжнародних конференціях (Великобританія, Польща, Чехія, Болгарія, Білорусь, Грузія, Росія), обмінюються досвідом підготовки фахівців туристичної галузі в інших країнах. Кафедра підтримує тісні зв’язки з багатьма українськими та закордонними вищими навчальними закладами. За п’ять років існування кафедри туризму її викладачі підготували і видали понад 40 методичних вказівок, 2 монографії, виданий навчальний посібник «Рекреалогія» (авт. Ю.С. Кушнірук), брали участь у підготовці колективної монографії «Меліорація та облаштування Українського Полісся». Наукова діяльність кафедри відображена у публікаціях результатів досліджень. За останні 5 роки науково-педагогічні працівники кафедри опублікували понад 70 статей і тез у наукових виданнях, 2 монографії, 2 навчальних посібники, отримали патент на винахід, результати наукової роботи доповідались на більш як 30 міжнародних, всеукраїнських, внутрішньо вузівських науково-технічних та науково-практичних конференціях. В 2018 році на базі кафедри була проведена міжнародна науково-практична конференція з нагоди 5-ої річниці створення кафедри туризму та готельно-ресторанної справи «Туризм: наука, освіта, практика». Важливою складовою наукової роботи кафедри є залучення студентів до наукової роботи. Результати спільної наукової роботи студентів, аспірантів і викладачів кафедри доповідаються на студентських науково-технічних конференціях, які традиційно проводяться щорічно у квітні. За підсумками конференцій визначаються кращі доповіді, тези яких друкуються у спеціалізованих збірниках НУВГП. Кафедра приймає активну участь в обміні досвідом із іншими вищими навчальними закладами, науково-дослідними установами та виробничими підприємствами області. Провідні викладачі кафедри є експертами Малої академії наук України обласного етапу конкурсів наукових робіт у галузях географії та гідрології. Студенти проходять навчальні та виробничі практики не тільки у Рівненській області та інших областях України, а й за кордоном, залучені до роботи Рівненського відділу Українського географічного товариства. Студенти здійснюють походи в Карпати, мандрують туристичними стежками Білорусі, беруть участь в громадському житті університету. Серед студентів-туристів є активні учасники фестивалю «Золота осінь», «Студентська весна», успішні спортсмени, ентузіасти туристичного клубу «Азимут».