Відмінності між версіями «Історія інституту ННІ АКОТ»

Матеріал з Wikiситет
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рядок 254: Рядок 254:
Нагороджений Грамотою Міністерства освіти і науки України (2008), Почесною Грамотою Академії педагогічних наук України (2008), Грамотою обласної державної адміністрації 2007), знаком „Відмінник освіти України” (2001), Почесною Грамотою Рівненської МАН учнівської молоді (2009), Почесною Грамотою Рівненської обласної Ради (2009 р.).
Нагороджений Грамотою Міністерства освіти і науки України (2008), Почесною Грамотою Академії педагогічних наук України (2008), Грамотою обласної державної адміністрації 2007), знаком „Відмінник освіти України” (2001), Почесною Грамотою Рівненської МАН учнівської молоді (2009), Почесною Грамотою Рівненської обласної Ради (2009 р.).
24 вересня 2002 року обраний академіком Міжнародної Академії Наук Педагогічної Освіти (м. Москва), (диплом № 372 від 24.09.2002 року).
24 вересня 2002 року обраний академіком Міжнародної Академії Наук Педагогічної Освіти (м. Москва), (диплом № 372 від 24.09.2002 року).





Версія за 15:05, 6 лютого 2015

Навчально-науковий інститут Автоматики, кібернетики та обчислювальної техніки


В інституті автоматики, кібернетики та обчислювальної техніки здійснюється підготовка фахівців за такими перспективними спеціальностями як «Прикладна математика» та «Автоматизоване управління технологічними процесами», що належать до кібернетичного напрямку. Обидві спеціальності акредитовані за освітньо-кваліфікаційними рівнями бакалавр, спеціаліст та магістр. В цьому навчальному році інститут планує започаткувати підготовку фахівців напрямів підготовки 6.050101 «Комп’ютерні науки» і 6.050102 «Комп’ютерна інженерія» галузі знань 0501 «Інформатика та обчислювальна техніка» та напряму підготовки 6.040302 «Інформатика» галузі знань 0403 «Системні науки та кібернетика». Наші студенти навчаються у сучасних комп’ютерних класах з найновішим програмним забезпеченням, які об’єднані в єдину мережу і підключені до Інтернету. До їх послуг спеціалізовані лабораторії, обладнанні сучасною мікропроцесорною технікою та комп’ютерно–інтегрованими системами контролю регулювання та керування. Професорсько-викладацький склад інституту нараховує 72 викладачів, серед яких 10 докторів наук, професорів, 35 кандидатів наук, доцентів. Навчають студентів висококваліфіковані фахівці, які ведуть наукові дослідження з проблем математичного та комп’ютерного моделювання природних, техногенних та інформаційних систем; теорії стійкості динамічних систем моделювання ризиків технічних, економічних та соціальних систем; прийняття рішень в умовах невизначеності; створення підземно–рухових пристроїв на біонічних принципах; розробки програмного забезпечення мікропроцесорних та комп’ютерно-інтегрованих систем вимірювання технологічних параметрів, корпоративних інформаційних мереж тощо. Наші студенти неодноразово виборювали призові місця на всеукраїнських олімпіадах з програмування, математики, електротехніки, фізики, автоматизації технологічних процесів, були учасниками 4-х міжнародних олімпіад з програмування в Бухаресті, Києві, Харкові, Вінниці. Інститут активно співпрацює з Київським національним університетом ім.Тараса Шевченка, Національним технічним університетом «Київський політехнічний інститут», Львівським національним університетом ім.Івана Франка, Національним університетом «Львівська політехніка», Національним університетом «Києво-Могилянська академія», Інститутом кібернетики НАН України ім.В.М.Глушкова, Інститутом математики НАН України, Національним авіаційним університетом та іншими провідними навчальними та науковими закладами держави.

Кафедра Обчислювальної техніки

Кафедра утворилась у вересні 1966 року в результаті розділення кафедри вищої математики Українського інституту інженерів водного господарства. Першим завідувачем кафедри був Я.А. Микитин. Основу тодішньої лабораторної бази спочатку складали дві ЕОМ: “Промінь” та “Промінь-2”. Потім в навчальному процесі використовувались “Мир”, “Наири”, “Минск-32”, ЕС-1022, ЕС-1033. У 1980 році відокремився від кафедри і став функціонувати автономно інформаційно-обчислювальний центр. Але в 1987 році знову виникла необхідність створити власну лабораторію, на цей раз персональних комп’ютерів, яка згодам переросла у відділ малих ЕОМ. З 1989 року впроваджено в навчальний процес першу в області локальну комп’ютерну мережу РС ХТ. Згодом були придбані комп’ютерні класи ІВМ-386 та ІВМ-586. Зараз на кафедрі працює три лабораторії, обладнані сучасною комп’ютерною технікою. У вересні 1997 року відбулося розділення кафедри обчислювальної математики, в результаті чого утворилась кафедра інформаційних систем та математичного моделювання (нині кафедра прикладної математики), яку очолив доктор технічних наук професор Власюк А.П.

Кафедра Прикладної математики

Кафедра прикладної математики створена 1 вересня 1997 року і мала початкову назву інформаційних систем та математичного моделювання. Кафедру очолив доктор технічних наук, професор А.П.Власюк. Необхідність створення кафедри диктувалась введенням в навчальний процес ряду дисциплін з інформаційних систем і технологій та математичного моделювання природних та техногенних процесів і систем. Спочатку кафедра зайняла проміжне місце між фундаментальними кафедрами та випускаючими. У 1999 р. на кафедрі відкрита нова спеціальність «Прикладна математика», в зв'язку з чим кафедра отримала назву прикладної математики і статус випускаючої. Спеціальність «Прикладна математика» акредитована за трьома освітньо-кваліфікаційними рівнями: «бакалавр», «спеціаліст», «магістр». З моменту відкриття спеціальності кафедрою випущено 365 фахівців з прикладної математики (спеціалістів, магістрів). Відкриття спеціальності надало можливості підготовки фахівців нового перспективного напрямку – кібернетичного. На кафедрі функціонує аспірантура та докторантура.

Викладачі кафедри активно працюють в рамках Малої академії наук (МАН) протягом останніх 10 років.

Турбал Ю.В.

Зокрема, професор Турбал Ю.В. є керівником міського та обласного гуртків математичного моделювання. Підготував понад 40 призерів міських, обласних та всеукраїнських етапів конкурсу-захисту МАН: 2010 рік – ІІІ місце у всеукраїнському етапі конкурсу-захисту МАН (секція «Математичне моделювання»); 2011 рік – I місце (секція «Технології програмування»), ІІ місце (секція «Технології програмування»); 2012 рік – III місце (секція «Математичне моделювання»). У 2012 році робота «Фрактальні методи дослідження кліматичних змін в Антарктиді»”, якою керував професор Турбал Ю.В., посіла 1 місце на виставці “Інтел-Техно Україна”, що проходила в НТУУ КПІ.







Степанченко О.М.

Старший викладач кафедри прикладної математики Степанченко О.М. працює у Рівненській МАН учнівської молоді керівником гуртка у відділенні комп’ютерних наук. В 2011-2013 роках під її керівництвом здобуто призові місця на третьому етапі Всеукраїнського конкурсу захисту науково-дослідних робіт МАН України: 2011 рік – ІІ місце в секції «Технології програмування»; 2012 рік – ІІІ місце в секції «Комп’ютерні системи та мережі», а в 2013 рік – ІІ місце в секції «Комп’ютерні системи та мережі».








Студенти спеціальності прикладна математика беруть активну участь в олімпіадах з програмування та математики Міжнародного та Всеукраїнського рівнів. Наставником олімпіадних команд з програмування є старший викладач кафедри прикладної математики Жуковський В.В.

  • 2011 рік

Травень – II етап Всеукраїнської олімпіади з програмування, який відбувся на базі Львівського національного університету ім. Івана Франка. Олімпіада проводилась згідно правил чемпіонату світу з програмування серед студентських команд під егідою Association for Computing Machinery (ACM) як 1/4 фіналу світу Учасниками команди Rivne NUWM 1 були Андрій Онищук ПМ-11, Максим Сахарук ПМ-42 та Володимир Букшаневич ПМ-31. Зайняли 3 місце серед команд західного регіону. Жовтень – півфінал світу 36-ї Міжнародної студентської олімпіади з програмування АСМ/ІСРС на базі Вінницького національного технічного університету. Команда NUWM – Сахарук Максим, Кушнір Ігор, Онищук Андрій. 1 місце у конкурсі ,,Samsung bada Developers Challenge 2011”, організованого компанією ,,Samsung Electronics Україна” – Онищук Андрій. Розроблена переможцем програма MxReader призначена для перегляду файлів формату Djvu;

  • 2012 рік

З 25 по 27 квітня – II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з математики на базі Севастопольського національного технічного університету. Студент Ігор Кушнір (ПМ-4) посів 6 місце із 23 у категорії “М” (математичні спеціальності). Студент Юрій Чуй (ПМ-2) посів 11-13 місце із 50 в категорії “Т” (технічні спеціальності). Крім того, у групі “Будівельні та цивільного захисту ВНЗи” Ігор Кушнір посів 1 місце, а Юрій Чуй – 4 з 14 учасників. Керівник команди – доцент кафедри вищої математики, к. ф.-м. н. В.П.Кушнір. Вересень – II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування (1/4 фіналу світу 37 Міжнародної олімпіади з спортивного програмування) на базі Львівського національного університету імені Івана Франка. Команда NUWM_Stream: Кушнір Ігор, Онищук Андрій, Сахарук Максим – 3 місце серед команд західного регіону. Команда NUWM_RTFM: Букшаневич Володимир, Чуй Юрій, Криловець Віктор (АУТП-31) – 9 місце. Жовтень – півфінал світу 37-ї Міжнародної студентської олімпіади з програмування АСМ/ІСРС на базі Вінницького національного технічного університету. Команда NUWM_Stream – Сахарук Максим, Кушнір Ігор, Онищук Андрій. Жовтень – IIІ (фінальний) етап Всеукраїнської студентської командної олімпіади з програмування у Харківському національному економічному університеті (ХНЕУ). Команда NUWM_RTFM – Букшаневич Володимир, (ПМ-5), Чуй Юрій (ПМ-3), Криловець Віктор (АУТП-3);

  • 2013 рік

Квітень – І етап Всеукраїнської олімпіади з програмування, яка проводилася згідно правил чемпіонату світу з програмування серед студентських команд, під егідою Association for Computing Machinery (ACM) як 1/8 фіналу світу на базі Рівненського державного університету. Команди NUWM_Stream (ПМ-3) – Онищук Андрій, Чуй Юрій, Криловець Віктор (АУТП-31); NUWM_100wpm (ПМ-5) – Кушнір Ігор, Букшаневич Володимир, Оніщук Дмитро (ПМ-32); NUWM_GC (ПМ-32) – Борисюк Віктор, Денисюк Михайло, Личак Юрій. Дані команди вибороли право змагатися у наступному етапі олімпіади. Вересень – II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування на базі Львівського національного університету імені Івана Франка як 1/4 фіналу світу 38 Міжнародної олімпіади з спортивного програмування.


Щорічно студенти приймають участь у Міжнародній олімпіаді з програмування імені С.О. Лебедєва та В.М. Глушкова ,,KPI-OPEN”, що проходить у Національному технічному університеті України ,,Київський політехнічний інститут” за підтримки Міністерства освіти та науки України, і посіли такі місця:

  • 2011 р. – команда NUWM: Сахарук Максим, Кушнір Ігор, Онищук Андрій;
  • 2012 р. – команда NUWM: Кушнір Ігор, Онищук Андрій, Чуй Юрій;
  • 2013р. – команда Stream: Кушнір Ігор, Чуй Юрій, Криловець Віктор; команда NUWM_Sky: Бабанов Сергій та Борисюк Віктор.

Кафедра прикладної математики є випусковою з напряму підготовки “Прикладна математика” та «Інформатика» галузі знань 0403 “Системні науки та кібернетика” за освітньо-кваліфікаційними рівнями “бакалавр”, “спеціаліст” та “магістр”. Наукову школу з математичного моделювання процесів грунтової фільтрації очолює доктор техн. наук, проф. Власюк А.П., який довгий час очолював кафедру. В рамках цієї школи захищено 3 кандидатські дисертації (Мартинюк П.М., Степанченко О.М., Остапчук О.П. та готується до захисту ще 3). Два штатних працівники кафедри працюють над докторськими дисертаціями в галузі математичного моделюванння (доц. Мартинюк П.М. подав докторську у раду, проф. кафедри Турбал Ю.В. завершує дисертаційні дослідження). Доктор пед. наук, канд. техн. наук проф. Тулашвілі Ю.Й. очолює наукову школу, пов’язану з інформаційними аспектами навчання людей з порушеннями зору. Завідувач кафедри – доцент Турбал Ю.В. У складі кафедри: один доктор фіз.-мат. наук, два доктори технічних наук, професори (один за сумісництвом); доктор педагогічних наук; чотири кандидати фіз.-мат. наук, доценти, вісім старших викладачів. Три викладачі працюють на кафедрі на умовах сумісництва Науково-педагогічна спеціальність всіх викладачів кафедри прикладної математики відповідає дисциплінам, які вони викладають. Середній науково-педагогічний стаж викладачів кафедри складає 18 років. Викладачі кафедри прикладної математики постійно підвищують свій фаховий рівень викладання, широко використовуючи різні форми навчання. Ряд викладачів пройшли стажування в провідних вищих навчальних закладах. Необхідний рівень фахових знань і педагогічної майстерності досягається шляхом поєднання викладацької роботи з практичною діяльністю викладачів з виконання науково-дослідних робіт у рамках кафедральної, держбюджетної та госпдоговірної тематики. Велике значення має система підвищення кваліфікації викладачів, яка діє в університеті, і за якою кожних п'ять років, або й частіше викладачі, незалежно від стажу роботи і займаної посади, проходять підвищення кваліфікації за профілем своєї науково-педагогічної діяльності та з метою удосконалення методики навчальної роботи.

Концептуально робота кадрового потенціалу кафедри прикладної математики спрямована на наступні аспекти діяльності

  • організацію навчального процесу та підготовки висококваліфікованих фахівців ;
  • проведення наукових досліджень в рамках загальної наукової тематики кафедри “Моделювання складних систем” та з питань розробки програмного забезпечення;
  • здійснення співпраці як з провідними ВНЗ України, так і з іноземними організаціями та установами з метою підвищення рівня кваліфікації працівників кафедр.

Навчально-методичне забезпечення кафедри прикладної математики як провідної випускової кафедри включає розділи

  • державних стандартів освіти;
  • навчальних планів;
  • навчальних програм з нормативних і вибіркових навчальних дисциплін;
  • програм навчальної і виробничої практик;
  • підручників і навчальних посібників;
  • інструктивно-методичні матеріали до практичних і лабораторних занять;
  • індивідуальних семестрових завдань для СРС і навчальних дисциплін;
  • засобів контролю з навчальних дисциплін для перевірки рівня засвоєння студентами навчального матеріалу;
  • методичних матеріалів (вказівок) з питань самостійної роботи студентів, розробки курсових та кваліфікаційних робіт.

Для 100 % забезпечення дисциплін навчального плану спеціальності «Прикладна математика» розроблено і затверджено робочі програми, методичні вказівки до виконання курсових проектів та робіт з дисциплін навчального плану, методичне забезпечення дипломного проектування. Також проводиться робота по підготовці комплектів контрольних робіт. Триває робота по забезпеченні дисциплін спеціальності навчальними посібниками та підручниками. На даний час видано 8 навчальних посібників та підручників, в тому числі з грифом МОН України, 3 монографії. Доступ до найсучаснішої та найактуальнішої інформації в галузі системних наук та кібернетики студенти можуть отримати через періодичні фахові видання, що містяться в читальному залі університету, а також через мережу Інтернет. Відповідає сучасним вимогам і матеріально-технічна база спеціальності: аудиторії та лабораторії обладнані сучасними технічними засобами навчання, комп’ютерною технікою, студенти працюють у локальних комп’ютерних мережах та всесвітній мережі Internet. Матеріально-технічну базу кафедри прикладної математики складають 2 навчальних аудиторії, закріплених за кафедрою, 4 комп’ютерних класів, 1 науково-дослідна лабораторія та службові приміщення. Заняття проходять в спеціалізованих аудиторіях, одна з них лекційна (147 ауд.), одна для практичних занять (140 ауд.), чотирьох комп’ютерних класах (ауд. 139а , 139б , 141а, 141б). Лекційна аудиторія (147 ауд.) пристосована до використання мультимедійного обладнання. В кожному з комп’ютерних класів розміщені по 15 комп’ютерів, що мають програмне забезпечення, яке дозволяє проводити навчальний процес відповідно до сучасних вимог. Проведено локальну мережу, є доступ до Internet, на комп’ютерах встановлене необхідне програмне забезпечення Ведеться робота щодо подальшого оновлення комп’ютерних класів та програмного забезпечення. Практичні та лабораторні заняття проводяться у спеціалізованих кабінетах, з використанням необхідного програмного забезпечення та комп’ютерної техніки. Значна увага на кафедрі прикладної математики приділяється міжнародному та міжрегіональному співробітництву з науково-педагогічними колективами споріднених кафедр вищих навчальних закладів України. Зокрема, з кафедрами системного аналізу та теорії прийняття рішень, моделювання складних систем, математичних методів еколого-економічних досліджень, обчислювальної математики, математичної фізики Київського національного університету ім. Т.Шевченка; кафедрами прикладної математики, інформаційних систем Львівського національного університету ім. І.Франка; кафедрою автоматизованих систем Національного університету “Львівська політехніка”; факультетом комп’ютерних наук національного університету „Києво-Могилянська академія”; кафедрою вищої математики Тернопільського державного технічного університету; кафедрою вищої математики та комп’ютерних застосувань, програмного забезпечення Технічного університету імені І.Пулюя; кафедрою математики та інформатики Рівненського державного гуманітарного університету. Кафедра також тісно співпрацює з провідними науковими закладами: Інститутом математики НАН України, Інститутом кібернетики НАН України ім. В.М. Глушкова, Інститутом гідромеханіки НАН України, Інститутом прикладної математики і механіки НАН України (м.Львів). Налагоджуються контакти з рядом зарубіжних університетів. Співробітництво полягає в обміні результатами наукової діяльності і підготовки фахівців на наукових конференціях та через публікацію відповідних матеріалів у спеціалізованих журналах та збірниках наукових праць.

Наукова робота

Науковий напрямок, який ним розробляється з використанням сучасних комп’ютерних та інформаційних технологій, присвячений математичному та комп'ютерному моделюванню природних, техногенних та інформаційних систем:

  • математичне та комп'ютерне моделювання тепло-масопереносу радіонуклідів при фільтрації підземних вод в ґрунтових середовищах;
  • математичне та комп'ютерне моделювання тепло-масопереносу сольових розчинів в ґрунтових масивах;
  • математичне та комп'ютерне моделювання процесів розчинення та видужування солей з основ і фундаментів гідроенергетичних об'єктів та впливу на їх стійкість та старіння;
  • математичне та комп'ютерне моделювання консолідації основ гідроенергетичних об'єктів в неізотермічних умовах;
  • математичне та комп'ютерне моделювання напружено-деформованого стану ґрунтових масивів під впливом складних фізико-хімічних процесів;
  • математичне та комп'ютерне моделювання закріплення пружних ґрунтових масивів та оцінка їх стану з метою підвищення їх несучої здатності та стійкості споруд, які на них будуються;
  • математичне та комп'ютерне моделювання процесів тепло-масопереносу в ненасичених ґрунтах;
  • проведення експериментальних досліджень з визначення залежностей фільтраційних, фізико-механічних характеристик ґрунтів при протіканні в них складних фізико-хімічних процесів;
  • розробка нових та вдосконалення існуючих чисельних методів розв'язання відповідних крайових задач, що описують вищевказані процеси, відповідних обчислювальних алгоритмів їх розв'язання, необхідного програмного забезпечення з реалізацією на ЕОМ;
  • проведення серії чисельних експериментів: з оцінки деформацій, несучої здатності ґрунтових основ гідроенергетичних об'єктів; з оцінки ступеня забруднення радіонуклідами та іншими хімічними речовинами ґрунтів при фільтрації в них підземних вод;
  • математичне моделювання сейсмічних процесів на основі солітонних спускових механізмів поштовхів.

На кафедрі ведуться розробки в рамках ряду наукових тем. Викладачі кафедри мають патенти на винаходи та корисні моделі. Навчальний процес на кафедрі прикладної математики організований з урахуванням можливостей сучасних інформаційних технологій навчання та зорієнтований на формування освіченої, гармонійно розвиненої особистості, здатної до постійного оновлення наукових знань, професійної мобільності та швидкої адаптації до змін і розвитку в соціально культурній сфері , в галузях техніки, технологій, системах управління та організації праці в умовах ринкової економіки. Зміст навчального процесу на кафедрі визначається освітньо-професійною програмою, структурно логічною схемою підготовки, навчальними програмами дисциплін, іншими нормативними актами органів державного управління освітою та ВНЗ і відображений у підручниках, навчальних посібниках, методичних матеріалах , а також при проведенні навчальних занять та інших видів навчальної діяльності.

Для кожної навчальної дисципліни на сьогоднішній день розроблені робочі навчальні програми, які включають:

  • тематичний план;
  • засоби для проведення поточного та підсумкового контролю;
  • перелік навчально-методичної літератури.

Навчальний процес на кафедрі здійснюється у таких формах: навчальні заняття, виконання індивідуальних завдань, самостійна робота студентів, практична підготовка, контрольні заходи. Основними видам навчальних занять є:

  • лекція;
  • лабораторне, практичне заняття ;
  • консультація.

Структура, зміст та форма проведення навчальних занять відповідають “Положенню про організацію навчального процесу у ВНЗ” Індивідуальні завдання з окремих дисциплін кафедри представлені розрахунково-графічними роботами, курсовими роботами, кваліфікаційними роботами. Індивідуальні заняття виконуються студентом самостійно при консультуванні викладачем.

Кваліфікаційні роботи виконуються на завершальному етапі навчання студента у ВНЗ і передбачають:

  • систематизацію, закріплення, розширено теоретичних і практичних знань зі спеціальності та застосування їх при вирішенні конкретних наукових, технічних, економіко-виробничих завдань;
  • розвиток навичок самостійної роботи і оволодіння методикою дослідження та експерименту, пов’язаних з темою роботи.

Тематика кваліфікаційних робіт, зокрема, включає теми:

  • Математичне і комп’ютерне моделювання фільтрації сольових розчинів в ґрунтових масивах з урахуванням впливу неізотермічних умов
  • Математичне і комп’ютерне моделювання міграції радіонуклідів в ґрунтах як в ізотермічних, так і в неізотермічних умовах
  • Математичне моделювання масопереносу сольових розчинів при фільтрації та вологоперенесенні в насичено-ненасичених ґрунтах при наявності вільної поверхні
  • Чисельне моделювання масопереносу при плановій стаціонарній фільтрації сольових розчинів в двохзв’язних кільцевих областях
  • Математичне моделювання міграції радіонуклідів при неповному вологонасиченні ґрунту
  • Математичне моделювання впливу фільтрації з водних джерел на процеси підтоплення територій
  • Математичне моделювання фільтраційної консолідації ґрунтів з урахуванням впливу багатокомпонентних сольових розчинів в неізотермічних умовах
  • Математичне моделювання напружено-деформованого стану ґрунтового масиву з врахуванням тепло-масопереносу солей, сил зв’язності
  • Оптимальний рух керованої системи по криволінійних траєкторіях
  • Чисельне моделювання n-масової механічної динамічної системи
  • Математичне і комп’ютерне моделювання військових битв з використанням методу кліткових автоматів

Кафедра Вищої математки

Кафедра вищої математики – одна з найстаріших в університеті. Заснована вона у 1959 році. За цей період вона була окремим підрозділом гідромеліоративного факультету, факультету економіки підприємства, факультету прикладної математики і комп'ютерних інтегрованих систем (з 2005 р.) і зросла з 4 (1959 р.) до 27 (1984 р.) викладачів. На даний час до складу кафедри входять 19 викладачів і 2 лаборанти. Серед них 1 доктор фізико-математичних наук, 1 доктор педагогічних наук і 11 кандидатів наук. Успішно ведеться науково-дослідна робота з комплексної теми: “Розробка методів розв’язування диференціальних, різницевих, функціональних, інтегро-диференціальних рівнянь і задач суцільного середовища”, а також з держбюджетної теми “Стійкість і коливання нелінійних систем”. На кафедрі працює відомий вчений, доктор фізико-математичних наук, академік Академії наук вищої школи України, професор Слюсарчук В. Ю. – автор понад 330 наукових праць з теорії стійкості динамічних систем, оборотності функціональних операторів, диференціально-різницевих рівнянь, а також автор 10-ти монографій. Його праці відомі не тільки в країнах СНД, а й в країнах далекого зарубіжжя. За особистий вклад у розвиток математики в Україні він нагороджений медаллю імені М.В. Остроградського, медаллю імені М.М. Боголюбова та удостоєний найвищої академічної нагороди – Ярослава Мудрого АНВШ України.

На високому професійному рівні працюють ветерани та молоді викладачі кафедри:

  • професор Тадеєв П.О.;
  • доценти: Ярмуш Я.І., Мізюк В.Г., Сяський В.О., Брушковський О.Л., Слюсарчук Л.М., Водяна С.П., Кушнір О.О., Кушнір В.П., Соколовський М.Й.;
  • старші викладачі: Цецик С.П., Іващук Я.Г.;
  • асистенти: Дейнека О.Ю., Микитин Г.П., Самолюк І.В., Дубчак І.В., Трофімчук О.С., Ніколайчук В.Й.

На превеликий жаль, кафедра втратила двох талановитих учених, які закінчували докторантуру і завершували роботу над докторськими дисертаціями: Зарівняка І.С. та Демчика І.І. Вони пішли з життя у розквіті творчих сил. Кафедра активно співпрацює з провідними навчальними і науковими закладами України – Київським національним університетом ім. Тараса Шевченка, Львівським національним університетом ім. Івана Франка, Чернівецьким національним університетом ім. Юрія Федьковича, Інститутом математики НАН України та іншими.

Подшевкін Ю.В.

Першим завідувачем кафедри був доцент, кандидат фізико-математичних наук Подшевкін Юрій Всеволодович. Наукових робіт – 30.

Науковий напрям: топологія. Фронтовик. З 04.1943 р. по 10.1945 р. – командир взводу розвідки стрілецького полку, командир кулеметного взводу 48 гвардійської стрілецької дивізії І та ІІІ Білоруських фронтів. Нагороджений орденом “Красная звезда”, медалями “За взятие Кенигсберга”, “За взятие Берлина”, “За победу над Германией” та багатьма ювілейними медалями. Офіцер запасу (гвардії молодший лейтенант). З жовтня 1945 р. по жовтень 1946 р. – слухач Військової академії іноземних мов (м. Москва). Володів англійською, німецькою та французькими мовами.








Антонюк Р.А.

Наступним завідувачем кафедри був доцент, кандидат технічних наук Антонюк Роман Антонович. Він очолював кафедру в 1972 - 1984 рр. Автор більш як 50 наукових і науково-методичних робіт. Автор і співавтор 4-х навчальних посібни-ків для вузів.У 1984-1993 р посідав посаду професора кафедри. Науковий напрям: аеродинаміка. Кількість кандидатів наук на кафедрі за цей період зросла з 3-х до 14. Під його керівництвом співробітники і викладачі кафедри вели наукову госпдоговірну роботу (замовники “Головне-черноземводбуд” (Москва). РВО “Азот”, виконком Рівненської міської ради та інші). Нагороджений нагрудним знаком Міністерства вищої і середньої спеціальної освіти Союзу РСР ,,За отличные успехи в работе”, медаллю ,,Ветеран праці”, грамотами Міністерства вищої і середньої спеціальної освіти УРСР та керівництва вузу.







Слюсарчук В.Ю.

У 1988 та 1994-1998 рр. завідувачем кафедри вищої математики був доктор фізико-математичних науку, професор Слюсарчук Василь Юхимович, математик, фахівець у галузі диференціальних рівнянь та функціонального аналізу.

Академік АН вищої школи України (1992 р., відділення математики). Нагороджений знаками “Відмінник освіти України” (1996 р.) і “За наукові досягнення” (2006 р.), медаллю імені М.В. Остроградського (Український математичний конгрес, 2001 р.), медаллю імені М.М. Боголюбова (Український математичний конгрес, 2009), Подякою Президента України (2002 р.). Лауреат Нагороди Ярослава Мудрого (академічна нагорода Академії наук вищої школи України, 2003 р.). Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки 2008 року, заслужений працівник освіти України (2009 р.). Людина року в НУВГП (2001, 2002, 2005, 2007, 2008, 2009 р.). Переможець у номінації “Кращий науковець, викладач” (2009, VII загальноміський відкритий рейтинг популярності “Гордість міста”). Опублікував понад 330 наукових та науково-методичних праць, з них – 10 монографій і один навчальний посібник із грифом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.






Ярмуш Я.І

У 1984-1988 рр., 1988-1994 рр., і з 1998 р. по 2012 р. завідувачем кафедри вищої математики був Ярмуш Ярослав Іванович.

Закінчив Кременецький державний педінститут (1961р.), аспірантуру Інституту математики АН УРСР (1975 р.). Кандидат фіз.-мат. наук (1977 р. ), доцент (1982 р.). Автор 35 наукових праць. Науковий напрям: проекційно-ітераційні та варіаційно-ітераційні методи розв’язання різних класів задач. Нагороджений Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України (18.05.04), Почесною грамотою Управління освіти і науки РОДА (25.09.2012) та знаком ,,Відмінник освіти України”(2007 р.).









Тадеєв П.О

З 2013 року завідувачем кафедри вищої математики є кандидат фізико-математичних наук, доктор педагогічних наук, професор Тадеєв Петро Олександрович, фахівець у галузях диференціальної геометрії та педагогіки.

Автор понад ста двадцяти наукових праць з математики, педагогіки, методики викладання математики, історії математичної освіти в Україні, проблем профільного навчання. Нагороджений Грамотою Міністерства освіти і науки України (2008), Почесною Грамотою Академії педагогічних наук України (2008), Грамотою обласної державної адміністрації 2007), знаком „Відмінник освіти України” (2001), Почесною Грамотою Рівненської МАН учнівської молоді (2009), Почесною Грамотою Рівненської обласної Ради (2009 р.). 24 вересня 2002 року обраний академіком Міжнародної Академії Наук Педагогічної Освіти (м. Москва), (диплом № 372 від 24.09.2002 року).







Кафедра Автоматизації, електротехнічних та комп'ютерно-інтегрованих технологій

Кафедра є правонаступницею кафедри електротехніки та автоматики, яка була організована у 1959 році з метою забезпечення вивчення студентами загальної електротехніки і автоматизації технологічних процесів в гідромеліорації, механізації гідромеліоративних робіт, в будівництві та у торф’яній промисловості. До 1989 р. кафедра електротехніки та автоматики була загально-інженерною. У 1989 році вона почала підготовку фахівців за спеціалізацією “Автоматизація гідромеліоративних систем” і стала випусковою. Випуск інженерів продовжується до 2001 р. Всього було підготовлено 240 фахівців. З 1997 р. була розпочата підготовка фахівців за напрямом “Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології”. У 2011 році кафедра електротехніки та автоматики була розділена на дві кафедри: кафедру автоматизації та комп”ютерно-інтегрованих технологій і кафедру приладобудування, електротехніки та інформаційних технологій. У 2013 році, на основі кафедр автоматизації та комп”ютерно-інтегрованих технологій та кафедри приладобудування, електротехніки та інформаційних технологій, була створена нова кафедра - автоматизації, електротехнічних та комп”ютерно-інтегрованих технологій Перший випуск спеціалістів і магістрів відбувся у 2002 р. Всього підготовлено 162 магістра і більше 900 спеціалістів за денною і заочною формами навчання. Більшість випускників кафедри працюють за фахом на підприємствах м. Рівне, Рівненської та інших областей України.

Посилання