Відмінності між версіями «Кафедра конституційного права та галузевих дисциплін»

Матеріал з Wikiситет
Перейти до навігації Перейти до пошуку
 
(Не показані 30 проміжних версій 4 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
На кафедрі конституційного права і галузевих дисциплін працює 9 осіб. Серед них: кандидат юридичних наук, професор Іщенко О.М.; кандидат юридичних наук, доцент Дробуш І.В.; кандидат юридичних наук Міщук І.В.; доцент Самороков В.О.; старші викладачі Водоп’ян Т.В., Циганюк М.В. та інші. Завідує кафедрою кандидат юридичних наук Міщук І.В.
== Загальна інформація про кафедру ==
[[Файл:IMG 8776.JPG|200px|thumb|right|Фото викладачів]]


Кафедра  стала правонаступником кафедри теорії та історії держави і права, яка  була утворена в лютому 2013 року  в.о. ректора НУВГП, доктором наук з державного управління, заслуженим діячем науки і техніки України, дійсним членом (академіком) Академії економічних наук України, академіком – засновником Української академії наук з державного управління Корецьким М.Х. З лютого  2013 до лютого 2015 року кафедра теорії та історії держави і права разом із випусковою кафедрою спеціальних юридичних дисциплін забезпечувала викладання всіх правничих дисциплін в НУВГП та напрям підготовки «Правознавство». У зв’язку із створенням навчально-наукового інституту права в лютому 2015 року кафедра теорії та історії держави і права була реорганізована та перейменована в кафедру конституційного права та галузевих дисциплін.
На кафедрі конституційного права і галузевих дисциплін працює 9 осіб.


При кафедрі функціонує Кабінет правової інформатики та комунікаційних технологій. Електронна читальна зала. В даній спеціалізованій лабораторії зосереджено 25 комп’ютерів, сучасна електронна дошка, доступ до інтернету, доступ до всіх навчально-методичних матеріалів і чинних нормативно-правових актів та музей криміналістичної техніки. Тут студенти мають можливість навчатись складати процесуальні, службові та інші документи використовуючи наявні технічні засоби, зразки, форми та ін. Разом з тим при кафедрі функціонує навчальний кабінет історії та теорії держави і права.
*Доктор юридичних наук, професор [[Панкевич Іван Миронович]]


Кафедра забезпечує викладання таких навчальних дисциплін, як історія держави і права України, історія держави і права зарубіжних країн, теорія держави і права, конституційне право, господарське право, фінансове право, податкове право та інші. Викладання навчальних дисциплін забезпечується всіма необхідними методичними матеріалами.
*Доктор юридичних наук, професор [[Дуліба Євгенія Володимирівна]]


Разом з тим при кафедрі конституційного права та галузевих дисциплін функціонує юридична клініка. Метою юридичної клініки є:  підвищення рівня практичних знань, умінь і навичок  студентів  напряму підготовки «Правознавство»;  забезпечення доступу  представників  соціально вразливих груп суспільства до правової допомоги; формування правової культури громадян; підготовка та навчання студентів-правознавців у дусі дотримання  й  поваги  до  принципів  верховенства  права,  справедливості  і  людської  гідності; розширення співробітництва  НУВГП,  із    судовими, правоохоронними органами,  органами  юстиції,  державної  влади  і місцевого самоврядування,  з  іншими  установами та організаціями;  впровадження в  навчальний  процес  елементів  практичної  підготовки студентів-правників у сфері юридичних послуг. Керує клінікою доцент Самороков В.О., який в минулому працював в слідчих органах прокуратури.
*Кандидат юридичних наук, доцент [[Водоп᾽ян Тетяна Вікторівна]]


Викладачами кафедри виконується науково-дослідна робота «Сучасні конституційні проблеми організації та функціонування органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні» (на період 2014-2016 р.) За результатами виконання кафедральної науково-дослідної роботи викладачами публікуються статті в вітчизняних та зарубіжних виданнях, в тому числі і в фахових. Значні внески в наукову роботу кафедри вносить Дробуш І.В. Наразі вона працює над докторським дисертаційним дослідженням на тему: «Соціальна функція місцевого самоврядування в Україні: проблеми теорії та практики».
*Кандидат юридичних наук, доцент [[Міщук Інна Володимирівна]]
За результатами наукової роботи за увесь період роботи кафедри опубліковано 2 підручники, 1 монографія, 33 наукові фахові публікації та понад 40 тез в збірниках науково-практичних конференцій.


За вагомі здобутки у науковій, навчально-методичній, організаційній роботі викладачі кафедри неодноразово нагороджувалися грамотами, почесними листами, подяками, як від НУВГП, так й від органів державної виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадських організацій. Зокрема, Іщенко Олександр Михайлович  має звання «Заслужений юрист України», Дійсний член Української Академії та нагороджений такими нагородами: Орденом Данила Галицького, Премией имени Михаила Ломоносова за выдающийся  вклад в развитие науки, образования, культуры и искусства с вручением золотой медали, Орденом Петра Великого І ступеня, Золотою медаллю МКА “За досягнення в науці”, Орденом Богдана Хмельницького III ступеня.
*Кандидат юридичних наук, доцент кафедри конституційного права та галузевих дисциплін [[Корнєва Тетяна Володимирівна]]
 
*кандидат юридичних наук, доцент кафедри конституційного права та галузевих дисциплін [[ Хряпченко Валентина Павлівна]]
 
*кандидат юридичних наук, доцент кафедри конституційного права та галузевих дисциплін [[Войтович Євген Михайлович]]
 
*Старший викладач [[Подвірна Олена Владиславівна]]
 
*Старший викладач [[Градиська  Юлія Валеріївна]]
 
 
[[Файл:IMG 1581 (2).jpeg|200px|thumb|left|Завідує кафедрою кандидат юридичних наук, професор [[Міщук Інна Володимирівна]]]]
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
== Навчальні дисципліни закріплені за кафедрою ==
 
 
*Конституційне право України [[http://ep3.nuwm.edu.ua/19788/1/07-02-20S.pdf | силабус]]
*Конституційне право зарубіжних країн [[http://ep3.nuwm.edu.ua/19372/1/07-02-14s.pdf | силабус]]
*Цивільне  право [[http://ep3.nuwm.edu.ua/20191/1/07-01-05S.pdf | силабус]]
*Адміністративне право [[http://ep3.nuwm.edu.ua/18851/1/07-02-08s.pdf | силабус]]
*фінансове право [[http://ep3.nuwm.edu.ua/19962/1/07-02-21S.pdf | силабус]]
*Муніципальне право [[http://ep3.nuwm.edu.ua/19830/1/07-02-19S.pdf | силабус]]
*Практика застосування Європейської конвенції із захисту прав людини [[http://ep3.nuwm.edu.ua/19879/1/07-02-24s%20%281%29.pdf | силабус]]
*Альтернативні способи вирішення правових конфліктів [[http://ep3.nuwm.edu.ua/20190/1/07-02-28s.pdf | силабус]]
Викладання навчальних дисциплін забезпечується всіма необхідними методичними матеріалами.
 
== Історія кафедри ==
Кафедра  стала правонаступником кафедри теорії та історії держави і права, яка  була утворена в лютому 2013 року.  З лютого  2013 до лютого 2015 року кафедра теорії та історії держави і права разом із випусковою кафедрою спеціальних юридичних дисциплін забезпечувала  викладання всіх правничих дисциплін в НУВГП та спеціальності «Право». У зв’язку із створенням навчально-наукового інституту права в лютому 2015 року кафедра теорії та історії держави і права була реорганізована та перейменована в кафедру конституційного права та галузевих дисциплін.
 
== Наукова робота кафедри ==
Викладачами кафедри виконується науково-дослідна робота на тему: "Теоретичні та практичні проблеми забезпечення сталого розвитку держави і права України в контексті Євроінтеграційних
процесів» (державний реєстраційний № 0120U105021). За результатами виконання кафедральної науково-дослідної роботи викладачами публікуються статті в вітчизняних та зарубіжних виданнях, в тому числі і в фахових.
 
=== Монографії ==
 
Наука и инновации в современном мире: менеджмент и юриспруденция. Монография- Мироненко Е.В., Олексин Ю.П., Орлов Н.М., Мищук И.В. и др. – 2017., - Одесса, - 140 с.
 
Перспективные достижения современных учёных образование и воспитание, физическое воспитание и спорт, философия, литература и лингвистика, культура и искусство, юриспруденция. Монография – Олексин Ю.П., Кух А.П., Макаренко А.В., Мищук И.В.и др.. – Одесса: КУПРИЕНКО СВ, 2017 – 150 с.
 
Міщук І.В.Громадянське суспільство як правова категорія//Формування та становлення громадянського суспільства в Україні: монографія/[авт..кол.:В.І.Цимбалюк, В.І.Гришко., І.В.Міщук та ін]-Одеса:КУПРІЄНКО СВ,2019-с.27-43
 
Міщук І.В., Пелешок І.І., Актуальні проблеми розвитку сучасного права: колективна монографія// За заг.ред. В.І.Цимбалюка-Львів: “Новий світ-2020”,2020.-с.141-151
 
Міщук І.В., Багатко А.С. Актуальні проблеми розвитку сучасного права: колективна монографія// За заг.ред. В.І.Цимбалюка-Львів: “Новий світ-2020”,2020.-с.96-104
 
Міщук І.В. Медіація як льтернативний спосіб вирішення спорів: вітчизняний та зарубіжний досвід/ За заг. Ред. Цимбалюк В.І.Львів: «Новий Світ-2000”,2020.-172с.
 
Корнякова Т.В., Соколенко О.Л., Марков К.А., Шуба Б.В., Словська І.Є., Фінчук В.В. Кримінологічна характеристика злочинності в історії людства: монографія. Дніпропетровськ: ЛІРА, 2015. 152 с.
 
Медіація як альтернативний спосіб вирішення спорів: вітчизняний та зарубіжний досвід: наукова монографія / За заг. ред. В.І.Цимбалюка – Львів: «Новий світ-2000», 2020 – 172 с. (2.2. Сімейна медіація у транскордонних спорах: міжнародний досвід. С. 43-58)
 
Гаро Г.О. Мирне вирішення сімейних спорів / Г.О. Гаро, О.М. Спектор, Т.В. Водопян, Т.В. Білик, А.В. Кричина, С.С. Стадник, Т.М. Жидачек, М.Л. Бабішена. Х.: Фактор, 2019. 80 с.
 
Гаро Г.О. Найкращі інтереси дитини у цивільному провадженні / Г.О. Гаро, О.М. Спектор, Т.В. Водопян, С.Л. Савицька та ін. Х.: Фактор, 2020. 96 с.https://unba.org.ua/assets/uploads/publications
 
Цимбалюк В.І., Олексін Ю.П., Міщук І.В., Петровський О.М., Сахнюк В.В. Проблеми та перспективи удосконалення законодавства щодо інформаційного забезпечення правоохоронних органів / Перспективные достижения современных ученых: образование и воспитание, физическое воспитание и спорт, философия, литература и лингвистика, культура и искусство, юриспруденция: монография / [авт. кол.: Олексин Ю.П., Кух А.М. Макаренко А.В. и др.]. – Одесса: КУПРИЕНКО СВ, 2017. – С.127-136. (150 с.)
 
=== Навчальні посібники, підручники =
 
 
Благодир А.А. Застосування примусу під час провадження слідчих дій. Видання друге, перероблене і доповнене: навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів. / А.А.Благодир, В.С. Благодир, С.М. Благодир, А.О. Ляш, Міщук І.В., Цимбалюк В.І., Давнюк Ю.В. – Львів: ФОП Піча., «Новий Світ – 2000», 2019. 224 с.
 
 
Ділові ігри з Кримінального процесу та Цивільного процесу: методичні рекомендації / А.В. Борейчук, В.В. Сахнюк. – Рівне : ТМ «Доцент», 2015. – 98 с. • Цимбалюк В.І., Лавренюк В.М., Сахнюк В.В. Судова бухгалтерія: навчальний посібник [для студ. вищ. навч. закл.] / Під. ред. В.І. Цимбалюка. – Львів: ФОП Піча С.В., «Новий Світ – 2000», 2017. – 100 с.
 
За вагомі здобутки у науковій, навчально-методичній, організаційній роботі викладачі кафедри неодноразово нагороджувалися грамотами, почесними листами, подяками, як від НУВГП, так й від органів державної виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадських організацій.

Поточна версія на 11:51, 24 вересня 2024

Загальна інформація про кафедру

Фото викладачів

На кафедрі конституційного права і галузевих дисциплін працює 9 осіб.


Завідує кафедрою кандидат юридичних наук, професор Міщук Інна Володимирівна












Навчальні дисципліни закріплені за кафедрою

Викладання навчальних дисциплін забезпечується всіма необхідними методичними матеріалами.

Історія кафедри

Кафедра стала правонаступником кафедри теорії та історії держави і права, яка була утворена в лютому 2013 року. З лютого 2013 до лютого 2015 року кафедра теорії та історії держави і права разом із випусковою кафедрою спеціальних юридичних дисциплін забезпечувала викладання всіх правничих дисциплін в НУВГП та спеціальності «Право». У зв’язку із створенням навчально-наукового інституту права в лютому 2015 року кафедра теорії та історії держави і права була реорганізована та перейменована в кафедру конституційного права та галузевих дисциплін.

Наукова робота кафедри

Викладачами кафедри виконується науково-дослідна робота на тему: "Теоретичні та практичні проблеми забезпечення сталого розвитку держави і права України в контексті Євроінтеграційних процесів» (державний реєстраційний № 0120U105021). За результатами виконання кафедральної науково-дослідної роботи викладачами публікуються статті в вітчизняних та зарубіжних виданнях, в тому числі і в фахових.

= Монографії

Наука и инновации в современном мире: менеджмент и юриспруденция. Монография- Мироненко Е.В., Олексин Ю.П., Орлов Н.М., Мищук И.В. и др. – 2017., - Одесса, - 140 с.

Перспективные достижения современных учёных образование и воспитание, физическое воспитание и спорт, философия, литература и лингвистика, культура и искусство, юриспруденция. Монография – Олексин Ю.П., Кух А.П., Макаренко А.В., Мищук И.В.и др.. – Одесса: КУПРИЕНКО СВ, 2017 – 150 с.

Міщук І.В.Громадянське суспільство як правова категорія//Формування та становлення громадянського суспільства в Україні: монографія/[авт..кол.:В.І.Цимбалюк, В.І.Гришко., І.В.Міщук та ін]-Одеса:КУПРІЄНКО СВ,2019-с.27-43

Міщук І.В., Пелешок І.І., Актуальні проблеми розвитку сучасного права: колективна монографія// За заг.ред. В.І.Цимбалюка-Львів: “Новий світ-2020”,2020.-с.141-151

Міщук І.В., Багатко А.С. Актуальні проблеми розвитку сучасного права: колективна монографія// За заг.ред. В.І.Цимбалюка-Львів: “Новий світ-2020”,2020.-с.96-104

Міщук І.В. Медіація як льтернативний спосіб вирішення спорів: вітчизняний та зарубіжний досвід/ За заг. Ред. Цимбалюк В.І.Львів: «Новий Світ-2000”,2020.-172с.

Корнякова Т.В., Соколенко О.Л., Марков К.А., Шуба Б.В., Словська І.Є., Фінчук В.В. Кримінологічна характеристика злочинності в історії людства: монографія. Дніпропетровськ: ЛІРА, 2015. 152 с.

Медіація як альтернативний спосіб вирішення спорів: вітчизняний та зарубіжний досвід: наукова монографія / За заг. ред. В.І.Цимбалюка – Львів: «Новий світ-2000», 2020 – 172 с. (2.2. Сімейна медіація у транскордонних спорах: міжнародний досвід. С. 43-58)

Гаро Г.О. Мирне вирішення сімейних спорів / Г.О. Гаро, О.М. Спектор, Т.В. Водопян, Т.В. Білик, А.В. Кричина, С.С. Стадник, Т.М. Жидачек, М.Л. Бабішена. Х.: Фактор, 2019. 80 с.

Гаро Г.О. Найкращі інтереси дитини у цивільному провадженні / Г.О. Гаро, О.М. Спектор, Т.В. Водопян, С.Л. Савицька та ін. Х.: Фактор, 2020. 96 с.https://unba.org.ua/assets/uploads/publications

Цимбалюк В.І., Олексін Ю.П., Міщук І.В., Петровський О.М., Сахнюк В.В. Проблеми та перспективи удосконалення законодавства щодо інформаційного забезпечення правоохоронних органів / Перспективные достижения современных ученых: образование и воспитание, физическое воспитание и спорт, философия, литература и лингвистика, культура и искусство, юриспруденция: монография / [авт. кол.: Олексин Ю.П., Кух А.М. Макаренко А.В. и др.]. – Одесса: КУПРИЕНКО СВ, 2017. – С.127-136. (150 с.)

== Навчальні посібники, підручники

Благодир А.А. Застосування примусу під час провадження слідчих дій. Видання друге, перероблене і доповнене: навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів. / А.А.Благодир, В.С. Благодир, С.М. Благодир, А.О. Ляш, Міщук І.В., Цимбалюк В.І., Давнюк Ю.В. – Львів: ФОП Піча., «Новий Світ – 2000», 2019. 224 с.


Ділові ігри з Кримінального процесу та Цивільного процесу: методичні рекомендації / А.В. Борейчук, В.В. Сахнюк. – Рівне : ТМ «Доцент», 2015. – 98 с. • Цимбалюк В.І., Лавренюк В.М., Сахнюк В.В. Судова бухгалтерія: навчальний посібник [для студ. вищ. навч. закл.] / Під. ред. В.І. Цимбалюка. – Львів: ФОП Піча С.В., «Новий Світ – 2000», 2017. – 100 с.

За вагомі здобутки у науковій, навчально-методичній, організаційній роботі викладачі кафедри неодноразово нагороджувалися грамотами, почесними листами, подяками, як від НУВГП, так й від органів державної виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадських організацій.