Відмінності між версіями «Кафедра комп'ютерних наук та прикладної математики»

Матеріал з Wikiситет
Перейти до навігації Перейти до пошуку
м (Петро Миколайович Мартинюк перейменував сторінку з Кафедра прикладної математики на [[Кафедра комп'ютерних наук та прикладної математ...)
 
(Не показані 20 проміжних версій 2 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
==Історія==
==Історія==
Кафедра створена 1 вересня 1997 р. і мала початкову назву кафедра інформаційних систем та математичного моделювання. Її очолив д.т.н., проф. А. П. Власюк. У 1999 р. на кафедрі ліцензовано спеціальність «Прикладна математика», у зв'язку з чим вона отримала назву кафедра прикладної математики.  
Кафедра створена 1 вересня 1997 р. і мала початкову назву "Кафедра інформаційних систем та математичного моделювання". Очолив кафедру д.т.н., проф. Власюк Анатолій Павлович. У 1999 р. на кафедрі відкрито спеціальність «Прикладна математика», у зв’язку з чим вона отримала назву "Кафедра прикладної математики". У 2013 р. кафедру очолив д.т.н., проф. Турбал Юрій Васильович. У 2016 р. завідувачем кафедри обрано д.т.н., проф. Мартинюка Петра Миколайовича. З 01.01.20 р. кафедру перейменовано на "Кафедру комп’ютерних наук та прикладної математики"
 
Кафедра є випусковою зі спеціальності 113 «Прикладна математика» галузі знань 11 «Математика та статистика», а також спеціальностей 121 «Інженерія програмного забезпечення», 122 «Комп’ютерні науки» галузі знань 12 «Інформаційні технології» за першим освітнім рівнем підготовки «бакалавр» та за другим освітнім рівнем підготовки «магістр». На кафедрі функціонує аспірантура зі спеціальності 122 «Комп’ютерні науки». Також на кафедрі ведеться підготовка іноземних студентів із цієї ж спеціальності.


У 2013 р. кафедру очолив к.ф.-м.н., доц. Ю. В. Турбал.
На даний час на кафедрі комп'ютерних наук та прикладної математики працює 19 викладачів, з них 3 доктори технічних наук, 8 кандидатів технічних наук, 2 кандидати фізико-математичних наук. Викладачі кафедри проводять заняття із студентами навчально-наукового інституту автоматики, кібернетики та обчислювальної техніки та інших інститутів університету.
З липня 2016 р. посаду завідувача кафедри обійняв д.т.н., доц. П. М. Мартинюк.
Кафедра є випусковою зі спеціальності «Прикладна математика» галузі знань 11 «Математика та статистика” за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр» та «магістр». У 2013 р. ліцензовано напрям підготовки «Інформатика» (зараз – спеціальність 122 «Комп’ютерні науки та інформаційні технології» галузі знань 12 «Інформаційні технології»). У 2016 році ліцензовано новий напрям підготовки 122 «Інженерія програмного забезпечення» галузі знань 12 «Інформаційні технології».


На кафедрі функціонує аспірантура та докторантура.
[[Файл:ПМ.jpg|800px|thumb|center|Кафедра комп'ютерних наук та прикладної математики]]


На кафедрі працювали і працюють нині ряд відомих вчених в галузі прикладної математики: д.ф.-м.н., проф. В. Ю. Слюсарчук, д.ф.-м.н., проф. О. Г. Наконечний, д.ф.-м.н., проф. І. М. Ляшенко, д.т.н., проф. П. І. Ковальчук та д.т.н., проф. А. Я. Бомба.  
Наукову школу з математичного та комп’ютерного моделювання процесів у пористих середовищах заснував д.т.н., проф. Власюк Анатолій Павлович. У рамках цієї школи захищено одна дисертація на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук та сім дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук. Одним із результатів функціонування цієї наукової школи стало відкриття в НУВГП спеціалізованої вченої ради Д47.104.09 зі спеціальності 01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи (технічні науки).  


Наукову школу з математичного моделювання процесів у пористих середовищах заснував д.т.н., проф. А. П. Власюк. У рамках цієї школи захищено чотири дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук та одна дисертація на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук.  
Колектив викладачів кафедри неодноразово здобував право на виконання науково-дослідних робіт в рамках держбюджетного фінансування. Науковці кафедри – постійні учасники всеукраїнських та міжнародних наукових конференцій, публікують наукові статті у провідних фахових виданнях, в тому числі, які належать до науково-метричних базах Scopus та Web of Science, успішно працюють над дослідженнями в галузях математичного та комп’ютерного моделювання природних, техногенних та інформаційних систем; моделювання процесів поширення локалізованих солітоноподібних збурень в суцільних середовищах та соціокомунікативних системах; теорії керування; комп’ютерного моделювання водокористування в басейнах річок; дослідження багатоканальних систем масового обслуговування з повторними викликами.  


Д.пед.н., проф. Ю. Й. Тулашвілі очолює наукову школу з інформаційних аспектів навчання людей із порушеннями зору. Д.т.н. Ю. В. Турбал та представники його наукового напряму займаються проблемами відокремлених хвиль.
Для забезпечення дисциплін навчальних планів спеціальностей «Прикладна математика», «Інженерія програмного забезпечення», «Комп’ютерні науки» та інших спеціальностей розроблено і затверджено силабуси, робочі програми, методичні вказівки до виконання лабораторних, курсових, практичних, кваліфікаційних (бакалаврських, магістерських) робіт. Проводиться робота із забезпечення навчального процесу посібниками та підручниками. На даний час видано 13 навчальних посібників та підручників, в тому числі з грифом МОН України, а також 10 монографій.


На кафедрі виконується науково-дослідна робота, працює науково-дослідна лабораторія «Математичне та комп'ютерне моделювання природних, техногенних та інформаційних систем». Колектив викладачів кафедри неодноразово здобував право на проведення науково-дослідних робіт в рамках держбюджетного фінансування.  
Матеріально-технічна база кафедри відповідає сучасним вимогам. Вона включає в себе: спеціалізовані навчальні аудиторії, комп’ютерні класи, в тому числі науково-дослідні лабораторії «SoftServeLab», «Internet of Things». Навчальні аудиторії обладнані сучасними технічними засобами навчання, комп’ютерною технікою, на якій встановлено необхідне програмне забезпечення, що дозволяє проводити навчальний процес відповідно до сучасних вимог.
Значна увага приділяється співпраці із роботодавцями. Зокрема, за ініціативи IT-фірми SoftServe відкрито спеціалізацію «Internet of Things» в рамках спеціальності «Інженерія програмного забезпечення». Щорічно при кафедрі функціонує хаб Гарвадського курсу програмування СS50. Доцент кафедри прикладної математики, к.т.н. Степанченко Ольга Миколаївна є директором інноваційного підрозділу «Інжинірінгова лабораторія Ноосфера» у НУВГП, яка створена в рамках співпраці університету з громадською організацією «АСОЦІАЦІЯ НООСФЕРА».


Професор В. Ю. Слюсарчук є засновником Академії наук вищої школи України (1992 р.), лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки (2008 р.), заслуженим працівником освіти України (2009 р.), член-кореспондентом НАН України (2015 р.).  
Значна увага на кафедрі комп'ютерних наук та прикладної математики приділяється міжнародному та міжрегіональному співробітництву з науково-педагогічними колективами споріднених кафедр закладів вищої освіти України. Зокрема, з кафедрами системного аналізу та теорії прийняття рішень, моделювання складних систем, математичної фізики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка; кафедрами прикладної математики, інформаційних систем Львівського національного університету ім. І. Франка; кафедрою автоматизованих систем управління Національного університету «Львівська політехніка»; факультетом інформатики національного університету «Києво-Могилянська академія»; кафедрою вищої математики Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя; кафедрою інформатики та прикладної математики Рівненського державного гуманітарного університету. Кафедра тісно співпрацює з провідними науковими закладами: Інститутом математики НАН України, Інститутом кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України, Інститутом гідромеханіки НАН України, Інститутом прикладної математики і механіки НАН України. Налагоджуються контакти з рядом зарубіжних університетів.
У 2012 р. проф. О. Г. Наконечний став лауреатом Державної премії в галузі науки і техніки. Науковці кафедри постійні учасники всеукраїнських та міжнародних наукових конференцій, друкуються в провідних фахових виданнях, успішно працюють над дослідженнями в галузі математичного та комп'ютерного моделювання природних, техногенних та інформаційних систем.  


Для забезпечення дисциплін навчального плану спеціальностей «Прикладна математика», «Комп’ютерні науки та інформаційні технології», «Інженерія програмного забезпечення» та інших спеціальностей розроблено і затверджено робочі програми, методичні вказівки до виконання курсових, дипломних та магістерських робіт.  
Викладачі кафедри активно працюють в рамках Малої академії наук (МАН) протягом останніх десяти років. Зокрема, д.т.н., професор Турбал Юрій Васильович, к.т.н., доцент Остапчук Оксана Петрівна є керівниками міських гуртків з математики, прикладної математики та математичного моделювання. Вони підготували ряд призерів міських, обласних та всеукраїнських етапів конкурсу-захисту робіт МАН. В 2011-2013 р. р. під керівництвом к.т.н., доцента кафедри Степанченко Ольги Миколаївни учнями здобуто призові місця на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу захисту науково-дослідних робіт МАН України. З 2015 року к.т.н., старший викладач Жуковський Віктор Володимирович є керівником обласного гуртка «Мультимедійні, навчальні та ігрові програми». Зокрема, під його науковим керівництвом у 2017 р. учасники гуртка зайняли перше та третє місця, а у 2018 р. учень зайняв третє місце на ІІІ етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН.
Проводиться робота по забезпеченню навчального процесу посібниками та підручниками. На даний час видано 11 навчальних посібників та підручників, в тому числі з грифом МОН України, 5 монографій.  


Матеріально-технічна база кафедри відповідає сучасним вимогам. Вона включає в себе: спеціалізовані навчальні аудиторії, чотири комп’ютерних класи, науково-дослідну лабораторію. Аудиторії та лабораторії обладнані сучасними технічними засобами навчання, комп’ютерною технікою. У кожному з комп’ютерних класів розміщено по п’ятнадцять комп’ютерів, на яких встановлено необхідне програмне забезпечення, що дозволяє проводити навчальний процес відповідно до сучасних вимог. Проведено локальну комп’ютерну мережу, є доступ до всесвітньої мережі Internet.  
Під керівництвом професора Власюка Анатолія Павловича та доцента Остапчук Оксани Петрівни підготовлено п’ятьох переможців стипендіальної програми Завтра.UA благодійного фонду В. Пінчука, які стали стипендіатами даного конкурсу (2008–2012 р.р.). У 2016 р. під керівництвом к.т.н., старшого викладача Жуковського Віктора Володимировича студенти вибороли диплом ІІІ ступеня у секції інформатики, обчислювальної техніки та автоматизації під час Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук. У 2018 р к.т.н., доцент кафедри Мічута Ольга Романівна підготувала студента, який став переможцем першого етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт.


Значна увага на кафедрі прикладної математики приділяється міжнародному та міжрегіональному співробітництву з науково-педагогічними колективами споріднених кафедр вищих навчальних закладів України. Зокрема, з кафедрами системного аналізу та теорії прийняття рішень, моделювання складних систем, математичних методів еколого-економічних досліджень, обчислювальної математики, математичної фізики Київського національного університету ім. Т. Шевченка; кафедрами прикладної математики, інформаційних систем Львівського національного університету ім. І. Франка; кафедрою автоматизованих систем Національного університету „Львівська політехніка”; факультетом комп’ютерних наук національного університету «Києво-Могилянська академія»; кафедрою вищої математики Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя; кафедрою математики та інформатики Рівненського державного гуманітарного університету. Кафедра тісно співпрацює з провідними науковими закладами: Інститутом математики НАН України, Інститутом кібернетики НАН України ім. В. М. Глушкова, Інститутом гідромеханіки НАН України, Інститутом прикладної математики і механіки НАН України. Налагоджуються контакти з рядом зарубіжних університетів.  
Студенти спеціальностей «Прикладна математика», «Інженерія програмного забезпечення», «Комп’ютерні науки» беруть активну участь в олімпіадах з програмування, математики міжнародного та всеукраїнського рівнів. Наставниками олімпіадних команд з програмування є доценти і кафедри комп'ютерних наук та прикладної математики Жуковський Віктор Володимирович, Іванчук Наталія Віталіївна та молодший науковий співробітник науково-дослідної частини при кафедрі прикладної математики Бойчура Михайло Володимирович.


Викладачі кафедри активно працюють в рамках Малої академії наук (МАН) протягом останніх десяти років. Зокрема, д.т.н. Ю. В. Турбал є керівником міського та обласного гуртків математичного моделювання. Підготував понад сорок призерів міських, обласних та всеукраїнських етапів конкурсу-захисту МАН. К.т.н., доц. О. М. Степанченко працює у Рівненській МАН учнівської молоді керівником гуртка у відділенні комп’ютерних наук. В 2011-2013 р. р. під її керівництвом здобуто призові місця на третьому етапі Всеукраїнського конкурсу захисту науково-дослідних робіт МАН України. Під керівництвом проф. А. П. Власюка та доцента О. П. Остапчук підготовлено п’ятьох переможців стипендіальної програми Завтра.UA благодійного фонду В. Пінчука, які стали стипендіатами даного конкурсу (2008-2012 р.р.)


Студенти спеціальностей «Прикладна математика», «Комп’ютерні науки та інформаційні технології» беруть активну участь в олімпіадах з програмування та математики Міжнародного та Всеукраїнського рівнів. Наставником олімпіадних команд з програмування є старший викладач кафедри прикладної математики В. В. Жуковський.






К.т.н., доцент кафедри
прикладної математики О. П. Остапчук


==Галерея==
==Галерея==
Рядок 48: Рядок 43:
Файл:PRIKLADNA_MATEM.JPG
Файл:PRIKLADNA_MATEM.JPG
Файл:захист 036.jpg
Файл:захист 036.jpg
</gallery>

Поточна версія на 09:12, 22 квітня 2021

Історія

Кафедра створена 1 вересня 1997 р. і мала початкову назву "Кафедра інформаційних систем та математичного моделювання". Очолив кафедру д.т.н., проф. Власюк Анатолій Павлович. У 1999 р. на кафедрі відкрито спеціальність «Прикладна математика», у зв’язку з чим вона отримала назву "Кафедра прикладної математики". У 2013 р. кафедру очолив д.т.н., проф. Турбал Юрій Васильович. У 2016 р. завідувачем кафедри обрано д.т.н., проф. Мартинюка Петра Миколайовича. З 01.01.20 р. кафедру перейменовано на "Кафедру комп’ютерних наук та прикладної математики"

Кафедра є випусковою зі спеціальності 113 «Прикладна математика» галузі знань 11 «Математика та статистика», а також спеціальностей 121 «Інженерія програмного забезпечення», 122 «Комп’ютерні науки» галузі знань 12 «Інформаційні технології» за першим освітнім рівнем підготовки «бакалавр» та за другим освітнім рівнем підготовки «магістр». На кафедрі функціонує аспірантура зі спеціальності 122 «Комп’ютерні науки». Також на кафедрі ведеться підготовка іноземних студентів із цієї ж спеціальності.

На даний час на кафедрі комп'ютерних наук та прикладної математики працює 19 викладачів, з них 3 доктори технічних наук, 8 кандидатів технічних наук, 2 кандидати фізико-математичних наук. Викладачі кафедри проводять заняття із студентами навчально-наукового інституту автоматики, кібернетики та обчислювальної техніки та інших інститутів університету.

Кафедра комп'ютерних наук та прикладної математики

Наукову школу з математичного та комп’ютерного моделювання процесів у пористих середовищах заснував д.т.н., проф. Власюк Анатолій Павлович. У рамках цієї школи захищено одна дисертація на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук та сім дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук. Одним із результатів функціонування цієї наукової школи стало відкриття в НУВГП спеціалізованої вченої ради Д47.104.09 зі спеціальності 01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи (технічні науки).

Колектив викладачів кафедри неодноразово здобував право на виконання науково-дослідних робіт в рамках держбюджетного фінансування. Науковці кафедри – постійні учасники всеукраїнських та міжнародних наукових конференцій, публікують наукові статті у провідних фахових виданнях, в тому числі, які належать до науково-метричних базах Scopus та Web of Science, успішно працюють над дослідженнями в галузях математичного та комп’ютерного моделювання природних, техногенних та інформаційних систем; моделювання процесів поширення локалізованих солітоноподібних збурень в суцільних середовищах та соціокомунікативних системах; теорії керування; комп’ютерного моделювання водокористування в басейнах річок; дослідження багатоканальних систем масового обслуговування з повторними викликами.

Для забезпечення дисциплін навчальних планів спеціальностей «Прикладна математика», «Інженерія програмного забезпечення», «Комп’ютерні науки» та інших спеціальностей розроблено і затверджено силабуси, робочі програми, методичні вказівки до виконання лабораторних, курсових, практичних, кваліфікаційних (бакалаврських, магістерських) робіт. Проводиться робота із забезпечення навчального процесу посібниками та підручниками. На даний час видано 13 навчальних посібників та підручників, в тому числі з грифом МОН України, а також 10 монографій.

Матеріально-технічна база кафедри відповідає сучасним вимогам. Вона включає в себе: спеціалізовані навчальні аудиторії, комп’ютерні класи, в тому числі науково-дослідні лабораторії «SoftServeLab», «Internet of Things». Навчальні аудиторії обладнані сучасними технічними засобами навчання, комп’ютерною технікою, на якій встановлено необхідне програмне забезпечення, що дозволяє проводити навчальний процес відповідно до сучасних вимог. Значна увага приділяється співпраці із роботодавцями. Зокрема, за ініціативи IT-фірми SoftServe відкрито спеціалізацію «Internet of Things» в рамках спеціальності «Інженерія програмного забезпечення». Щорічно при кафедрі функціонує хаб Гарвадського курсу програмування СS50. Доцент кафедри прикладної математики, к.т.н. Степанченко Ольга Миколаївна є директором інноваційного підрозділу «Інжинірінгова лабораторія Ноосфера» у НУВГП, яка створена в рамках співпраці університету з громадською організацією «АСОЦІАЦІЯ НООСФЕРА».

Значна увага на кафедрі комп'ютерних наук та прикладної математики приділяється міжнародному та міжрегіональному співробітництву з науково-педагогічними колективами споріднених кафедр закладів вищої освіти України. Зокрема, з кафедрами системного аналізу та теорії прийняття рішень, моделювання складних систем, математичної фізики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка; кафедрами прикладної математики, інформаційних систем Львівського національного університету ім. І. Франка; кафедрою автоматизованих систем управління Національного університету «Львівська політехніка»; факультетом інформатики національного університету «Києво-Могилянська академія»; кафедрою вищої математики Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя; кафедрою інформатики та прикладної математики Рівненського державного гуманітарного університету. Кафедра тісно співпрацює з провідними науковими закладами: Інститутом математики НАН України, Інститутом кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України, Інститутом гідромеханіки НАН України, Інститутом прикладної математики і механіки НАН України. Налагоджуються контакти з рядом зарубіжних університетів.

Викладачі кафедри активно працюють в рамках Малої академії наук (МАН) протягом останніх десяти років. Зокрема, д.т.н., професор Турбал Юрій Васильович, к.т.н., доцент Остапчук Оксана Петрівна є керівниками міських гуртків з математики, прикладної математики та математичного моделювання. Вони підготували ряд призерів міських, обласних та всеукраїнських етапів конкурсу-захисту робіт МАН. В 2011-2013 р. р. під керівництвом к.т.н., доцента кафедри Степанченко Ольги Миколаївни учнями здобуто призові місця на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу захисту науково-дослідних робіт МАН України. З 2015 року к.т.н., старший викладач Жуковський Віктор Володимирович є керівником обласного гуртка «Мультимедійні, навчальні та ігрові програми». Зокрема, під його науковим керівництвом у 2017 р. учасники гуртка зайняли перше та третє місця, а у 2018 р. учень зайняв третє місце на ІІІ етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН.

Під керівництвом професора Власюка Анатолія Павловича та доцента Остапчук Оксани Петрівни підготовлено п’ятьох переможців стипендіальної програми Завтра.UA благодійного фонду В. Пінчука, які стали стипендіатами даного конкурсу (2008–2012 р.р.). У 2016 р. під керівництвом к.т.н., старшого викладача Жуковського Віктора Володимировича студенти вибороли диплом ІІІ ступеня у секції інформатики, обчислювальної техніки та автоматизації під час Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук. У 2018 р к.т.н., доцент кафедри Мічута Ольга Романівна підготувала студента, який став переможцем першого етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт.

Студенти спеціальностей «Прикладна математика», «Інженерія програмного забезпечення», «Комп’ютерні науки» беруть активну участь в олімпіадах з програмування, математики міжнародного та всеукраїнського рівнів. Наставниками олімпіадних команд з програмування є доценти і кафедри комп'ютерних наук та прикладної математики Жуковський Віктор Володимирович, Іванчук Наталія Віталіївна та молодший науковий співробітник науково-дослідної частини при кафедрі прикладної математики Бойчура Михайло Володимирович.




Галерея

<gallery> Файл:20150912_093933.jpg Файл:A1phL8wYd-g.jpg Файл:IMG_1424.JPG Файл:IMG_1429.JPG Файл:IMG_1430.JPG Файл:JwLlk9jWDu4.jpg Файл:P1190690.JPG Файл:P6111652.jpg Файл:PRIKLADNA_MATEM.JPG Файл:захист 036.jpg