Відмінності між версіями «Кафедри ННІ ЕМ»

Матеріал з Wikiситет
Перейти до навігації Перейти до пошуку
 
(Не показані 6 проміжних версій 2 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
== Економіки підприємства ==
== '''Кафедри''' ==
[[Файл:Embl.jpg|Справа|мини|500x350px|]]
*[[Кафедри ННІ ЕМ#Кафедри ННІ ЕМ#Економіки підприємства|Економіки підприємства]]
Кафедра економіки підприємства – одна з провідних кафедр Національного університету водного господарства та природокористування – входить до складу Навчально-наукового інституту економіки та менеджменту. Історія кафедри економіки підприємства відлічується від 1971 року – від часу появи в тодішньому Інституті інженерів водного господарства кафедри економіки водного господарства.
*[[Кафедри ННІ ЕМ#Економічної теорії|Економічної теорії]]
*[[Кафедри ННІ ЕМ#Економічної кібернетики|Економічної кібернетики]]
*[[Кафедри ННІ ЕМ#Іноземних мов|Іноземних мов]]
*[[Кафедри ННІ ЕМ#Маркетингу|Маркетингу]]
*[[Кафедри ННІ ЕМ#Менеджменту|Менеджменту]]
*[[Кафедри ННІ ЕМ#Міжнародної економіки|Міжнародної економіки]]
*[[Кафедри ННІ ЕМ#Обліку і аудиту|Обліку і аудиту]]
*[[Кафедри ННІ ЕМ#Трудових ресурсів і підприємництва|Трудових ресурсів і підприємництва]]
*[[Кафедри ННІ ЕМ#Філософії|Філософії]]
*[[Кафедри ННІ ЕМ#Фінансів та економіки природокористування|Фінансів та економіки природокористування]]
*[[Кафедри ННІ ЕМ#Українознавства|Українознавства]]


Відбувалися зміни у суспільстві, які тим чи іншим чином впливали на діяльність кафедри. За час існування кафедри змінювалася її назва, змінювався склад викладачів, сформувалися певні традиції.
== Історія ==
 
Навчально-науковий інститут економіки та менеджменту
Історія кафедри економіки підприємства тісно пов’язана зі становленням Національного університету водного господарства та природокористування як провідного навчального закладу в регіоні.
Навчально-науковий інститут економіки та менеджменту – найбільший структурний
 
підрозділ Національного університету водного господарства та природокористування, у якому
Відповідно до постанови Ради Міністрів УРСР від 26 червня 1959 року Київський інститут інженерів водного господарства був переведений в м. Рівне і перейменований в Український інститут інженерів водного господарства. Важливою складовою підготовки студентів – майбутніх інженерів була економічна освіта. Навчальні дисципліни економічного циклу читалися викладачами кафедр будівельного виробництва та експлуатації гідромеліоративних систем.
щороку навчаються від двох до трьох тисяч студентів денної, заочної, дистанційної форм
 
навчання з усіх регіонів України, а також з країн Європи, Азії, Африки.
У червні 1971 року відповідно до державної Постанови про економічну освіту в Україні рішенням Вченої ради інституту задеклароване створення економічної кафедри. У серпні того ж року оголошено конкурс на формування викладацького складу кафедри економіки водного господарства, виконуючим обов’язки її завідувача було призначено ветерана вузу старшого викладача Красноштана В.М. (1971-1972). Це був період формування кадрового потенціалу, розробки навчальної документації новоствореної кафедри, започаткування її матеріально-технічної бази. З вересня 1971 року на кафедрі працювали три викладачі: завідувач Красноштан В.М., доцент Лісютіна Н.Г. та асистент Солнишкова Р.Д.
Інститут економіки та менеджменту успадкував найкращі університетські традиції і має 40-
 
річний досвід підготовки кваліфікованих фахівців у галузі економіки. Історія економічної
З 15 березня 1972 року на кафедрі працював кандидат сільськогосподарських наук, доцент Гордійчук А.С., який тривалий час був завідувачем кафедри (1972-1976). Цей період характеризується формуванням методичного забезпечення спеціальності «Економіка та організація водного господарства», продовженням нарощування кадрового забезпечення кафедри кандидатами наук, доцентами як запрошеними, так і через власну аспірантуру. У 1973 році викладацький склад кафедри поповнили доцент, кандидат економічних наук Коробкова О.М. зі своїми аспірантами, які приїхали працювати на Рівненщину із Харкова (зараз працюють у Москві). Згодом почали працювати на кафедрі доцент, кандидат географічних наук Коротун Л.К., доцент, кандидат сільськогосподарських наук Кузьменко В.Г., старший викладач Потоцька В.І., старший викладач Сисун Г.Г., кандидат економічних наук, доцент Корхов Ю.В., кандидат технічних наук, доцент Гришкевич А.П.
освіти в університеті сягає 1975 року, коли було створено інженерно-економічний факультет. У
 
1995 році з огляду на потребу управлінської підготовки інженерів усіх спеціальностей, цільової
З вересня 1976 кафедру очолював доктор економічних наук, професор Шава К.І. (1976-1978). Для цього періоду діяльності кафедри характерним є започаткування формування наукової школи, розширення прийому в аспірантуру, залучення на кафедру науковців з суміжних кафедр, зростання обсягів науково-дослідних робіт на замовленням підприємств.
підготовки менеджерів в умовах переходу до ринкових засад господарювання його
 
реорганізували у факультет економіки й менеджменту, з якого через чотири роки постали два
Пізніше кафедру очолював кандидат економічних наук, доцент Корхов Ю.В. (1978-1980). Продовжувалося формування кадрового потенціалу шляхом залучення на роботу викладачів з різних регіонів СРСР. У цей час на кафедрі працювало 10 кандидатів наук, доцентів.
успішні підрозділи – факультет економіки (з 2004 року – економіки та підприємництва) і
 
факультет менеджменту. Саме на базі цих структурних підрозділів у 2013 році створено
У 1980 році до складу кафедри влилася когорта викладачів, які переїхали із Новосибірська (кандидат економічних наук, доцент Зінь Е.А., кандидат економічних наук, доцент Шичко О.Г.). Пізніше прийшли працювати кандидати економічних наук, доценти Шевчук Л.І., Шевчук В.А., Шульгін В.М., Калічава Н.Г.,Ріхтер О.М., асистент Черемуха В.А.
навчально-науковий інститут економіки та менеджменту.  
 
Історія інституту – це передусім історія поступу і досвіду, історія особистостей-науковців і
На цьому етапі кафедру очолював кандидат економічних наук, доцент Зінь Е.А. (1980-1982). Окреслилась наукова спрямованість кафедри, активізувалась робота аспірантури та підготовка дисертацій. Колектив поповнився власними випускниками, запроваджуються активні методи навчання, ділові ігри, кейси.
керівників-організаторів, колективів кафедр і успішних випускників. У різні роки навчально-
 
наукові підрозділи економіки й менеджменту очолювали доцент М.П. Костюк (1975-1984),
Велике значення для формування та становлення кафедри мала діяльність доктора економічних наук, професора Положія В.П. (1982-1988), якого колеги згадують як генератора ідей. У цей час на кафедрі формується декілька наукових напрямів, зароджуються ідеї формування нових економічних спеціальностей та спеціалізацій.
доктор екон. наук, професор В.М. Положій (1984-1995), канд. екон. наук, доцент Н.Г. Калічава
 
(1995-1998), канд. техн. наук, професор, член-кореспондент НАПН України С.М. Гончаров
Спочатку кафедра економіки водного господарства входила до складу факультету проектування і будівництва гідромеліоративних систем. З 1976 року кафедра працювала у складі новоствореного інженерно-економічного факультету, який готував фахівців за спеціальностями «Економіка та організація водного господарства» (пізніше – «Економіка і управління в галузях АПК») та «Розробка торфових родовищ».
(1998-2003), доктор сільськогосп. наук, професор Д.В. Лико (1998-2000), доктор екон. наук,  
 
професор В.Я. Гуменюк (2000-2002), канд. техн. наук, доцент В.П. Окорський (2002-2012),
Науково-педагогічна діяльність багатьох викладачів кафедри економіки водного господарства цього періоду стала визначальною для подальшого розвитку економічної освіти в НУВГП та інших вузах регіону. У зв’язку із розширенням напрямків підготовки економістів у навчальному закладі створювалися нові кафедри, кадрову основу яких становили викладачі колишньої кафедри економіки водного господарства. Зокрема, згодом відокремилася кафедра економіки будівництва, яка пізніше була трансформована у кафедру обліку і аудиту. Серед перших викладачів кафедри економіки підприємства і ті, хто у різні роки займали відповідальні посади з організації наукової та навчальної діяльності як в університеті водного господарства, так і в інших вищих навчальних закладах (доктор економічних наук, професор Зінь Е.А., кандидат економічних наук, доцент Ріхтер О.М. та інші).
доктор екон. наук, професор С.О. Левицька (2003-2011, 2013-2015), канд. екон. наук, доцент  
 
Л.В. Мельник (2011-2012). З червня 2015 року посаду директора інституту економіки та
На початку 80-х років викладацький склад кафедри поповнився першими випускниками інженерами-економістами. Вступили до аспірантури, захистили кандидатські дисертації та залишилися працювати на кафедрі Костриченко В.М., Кузнєцова Т.В. Після завершення навчання в аспірантурі на кафедрі працюють Якимчук Т.І., Василенко Ж.А., Жемба А.Й. Деякий час працювали кандидати економічних наук Дейнега О.В., Гонтаренко Н.А., Колесник Л.А., Колупаєв Ю.Б.
менеджменту обіймає канд. екон. наук, доцент А.М. Валюх.
 
== Структурні підрозділи ==
Наприкінці 80-х та на початку 90-х завідувачем кафедри був кандидат сільськогосподарських наук, доцент Гордійчук А.С. (1988-1993). Активізувалася методична робота, в навчальний процес запроваджуються технічні засоби навчання, відбулися перші захисти дисертацій випускниками кафедри, формуються творчі зв’язки з іншими вищими навчальними закладами. В цей період кафедра готувала спеціалістів за фахом «Економіка і управління в галузях агропромислового комплексу», а також обслуговувала всі факультети інституту.
Потреба країни в обізнаних і досвідчених фахівцях-економістах та менеджерах, які б
 
досконало вміли мобілізовувати, раціонально розподіляти, ефективно та ощадливо
Пізніше кафедру очолила кандидат економічних наук, доцент Ріхтер О.М. (1993-1994). Завершується формування методичного забезпечення навчальних дисциплін кафедри, розпочинається робота з реорганізації навчального процесу під нові освітні стандарти та інноваційні технології навчання.
використовувати економічні й людські ресурси на всіх рівнях господарювання, постійно
 
спонукає здійснювати в інституті структурні перетворення за напрямами і спеціальностями
В лютому 1994 року кафедру очолив кандидат технічних наук, професор Гончаров С.М.(1994-2000). Це був період ренесансу кафедри, її друге народження. Створено потужну матеріальну базу у складі 2 комп’ютерних класів, методичного кабінету, філії бібліотеки. В навчальний процес запроваджено комп’ютерні технології навчання, видано перші навчальні посібники, активно запрацювала аспірантура, ліцензовано нову спеціальність «Економіка підприємства», розпочалася підготовка бакалаврів та магістрів. Кафедра отримала IV рівень акредитації і розпочала першою в університеті запроваджувати ідеї Болонського процесу.
підготовки, спрямовані на підвищення конкурентоспроможності випускників з урахуванням
 
кон’юнктури вітчизняного ринку праці, світових тенденцій розвитку в галузі економіки,
У травні 1995 року, враховуючи необхідність підготовки фахівців для роботи у ринкових умовах незалежної держави, інженерно-економічний факультет було реорганізовано у факультет економіки та менеджменту, який розпочав підготовку фахівців за спеціальностями «Економіка підприємства», «Облік і аудит», «Адміністративний менеджмент», «Менеджмент організацій», «Управління трудовими ресурсами». У жовтні 1995 року кафедра економіки водного господарства була перейменована у кафедру економіки підприємства. З травня 1998 року в навчальному закладі почали функціонувати два окремих факультети: економіки та менеджменту. У 2005 році факультет економіки був перейменований у факультет економіки і підприємництва.
відкривати нові кафедри, спеціальності, спеціалізації. Сьогодні до складу інституту входить
 
дванадцять кафедр – і з тривалою історією, і створених зовсім недавно. Серед них вісім
З вересня 1995 р. кафедра готує фахівців за спеціальністю «Економіка підприємства», а також за такими спеціалізаціями: економіка підприємства, економіка будівництва, економіка водного господарства, економіка сфери соціального страхування, управління пенсійними активами, економіка діяльності кредитних установ.
випускових (економіки підприємства, обліку й аудиту, фінансів і економіки
 
природокористування, менеджменту, трудових ресурсів і підприємництва, економічної
З березня 2000 року і в даний час кафедрою економіки підприємства керує кандидат економічних наук, професор Кушнір Н.Б.
кібернетики, маркетингу, міжнародної економіки) і чотири гуманітарні 
[[Файл:kusnir.JPG|Справа|мини|500x350px|]]
загальноуніверситетські кафедри (економічної теорії, іноземних мов, українознавства,  
Цей період характеризується поглибленням напрацьованих досягнень кафедри, спрямуванням на модернізацію матеріальної бази кафедри, активізацією роботи аспірантури, реалізацією проекту «Підручник для ЄКТС». Зараз кафедра є випусковою за напрямом підготовки «Економіка підприємства», має IV рівень акредитації. При кафедрі діє магістратура, аспірантура. В Закарпатському, Західноукраїнському, Південному, Прилуцькому, Слов’янському навчально-консультаційних центрах НУВГП кафедрою здійснюється заочно-дистанційне навчання. Значної популярності набула форма навчання з метою отримання другої вищої освіти в Інституті післядипломної освіти НУВГП, де навчальний процес забезпечують викладачі кафедри для слухачів за спеціальністю «Економіка підприємства».
На сучасному етапі свого розвитку навчально-науковий інститут економіки та менеджменту
 
готує фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» з таких перспективних напрямів:
За роки своєї роботи науково-педагогічні працівники кафедри підготували для держави та 30 зарубіжних країн більше чотирьох тисяч висококваліфікованих фахівців, серед яких успішні вчені, керівники підприємств, комерційних структур, банків, страхових компаній, бізнесмени. Значна частка випускників працює в м. Рівне та області, обіймаючи керівні посади у промисловості, виконавчій владі, здійснюючи депутатські повноваження.
* економіка підприємства;
 
* економічна кібернетика;
=== Концептуальні напрями розвитку кафедри ===
* маркетинг;
'''Місія кафедри'''
* менеджмент;
 
* міжнародна економіка;
Освітньо-кваліфікаційна підготовка конкурентоспроможних фахівців, здатних якісно діагностувати середовище функціонування підприємства та різні види його діяльності, компетентно обґрунтовувати пропозиції щодо покращення використання ресурсного потенціалу, розробляти програми антикризового управління, застосовувати положення сучасного маркетингу та стратегічного управління для обґрунтування інвестицій в умовах невизначеності та ризику.
* облік і аудит;
'''Головні цілі діяльності кафедри'''
* управління персоналом та економіка праці;
 
* фінанси і кредит.
* Досягнення лідерства на регіональному ринку економічної освіти.
== Інститут економіки та менеджменту здійснює підготовку за такими магістерськими ==
 
* економіка підприємства;
* Підвищення рівня надання освітніх послуг шляхом впровадження інноваційних технологій навчання.
* менеджмент організацій і адміністрування;
 
* менеджмент інноваційної діяльності;
* Розвиток наукових шкіл.
* менеджмент природоохоронної діяльності;
 
* облік і аудит;
* Розширення ділових партнерських відносин з виробництвом.
* управління персоналом та економіка праці;
 
* фінанси і кредит;
* Шляхи реалізації концептуальних напрямів розвитку кафедри
* економіка довкілля та природних ресурсів;
 
* управління фінансово-економічною безпекою;
'''Кадрове забезпечення'''
* маркетинг;
 
* міжнародна економіка;
* Сприяти створенню відповідних умов для стабілізації кадрової ситуації на кафедрі, а також якісному зростанню науково-педагогічного персоналу.
* управління проектами.
 
Студенти мають змогу навчатися за програмами подвійного диплома в провідних
* Організовувати та здійснювати програми підвищення кваліфікації, стажування та самостажування.
університетах Польщі, Угорщини або Німеччини.  
 
У навчально-науковому інституті економіки та менеджменту досвід класичної економічної
'''Навчальна діяльність.'''
освіти поєднується з інноваційними технологіями викладання, навчальний процес відповідає
 
високим освітнім стандартам, а його якість забезпечує висококваліфікований професорсько-
* Здійснювати розробку, апробацію і впровадження нових освітніх методик.
викладацький персонал: 18 докторів наук, професорів, 82 кандидати наук, доценти, 5
 
академіків, членів-кореспондентів галузевих академій наук України, 4 заслужених працівники
* Підвищувати рівень підсумкової атестації бакалаврів та магістрів на основі розробки реальних дипломних робіт на замовлення підприємств.
галузі, 16 відмінників освіти України, здібні й творчі молоді педагоги.  
 
Серед викладачів інституту – знані вчені, автори підручників, навчальних посібників,  
* Надавати кваліфіковані науково-практичні консультації з питань соціально-економічного розвитку та стійкого економічного зростання.
вагомих наукових праць, опублікованих в Україні і за її межами, редактори і члени редколегій
 
вітчизняних і зарубіжних фахових часописів, учасники багатьох всеукраїнських і міжнародних
* Розвивати дистанційну та післядипломну освіту.
наукових форумів і проектів, експерти нормативних і законодавчих актів, члени
 
спеціалізованих учених рад із захисту дисертацій на здобуття наукових ступенів кандидата і  
* Забезпечити створення віртуального підприємства, бізнес-школи.
доктора наук, керівники й активні учасники громадських професійних об’єднань.
 
Багато років в інституті викладають відомі економісти й організатори економічної освіти
* Розвивати матеріальну базу кафедри.
доктор екон. наук, професор, завідувач кафедри трудових ресурсів і підприємництва НУВГП
 
Л.І. Безтелесна, канд. екон. наук, професор, голова комітету з питань професійної освіти
'''Методична робота'''
Федерації професійних бухгалтерів і аудиторів України, голова комітету з сертифікації
 
Євразійської ради сертифікованих професійних бухгалтерів, учасниця багатьох міжнародних
* Забезпечувати інформаційно-видавничу діяльність за результатами методичної, наукової та освітянської діяльності кафедри, видання наукових праць, матеріалів конференцій, дискусій, симпозіумів, навчальної літератури, бібліографічних збірок, ведення відповідних сторінок в Інтернеті та іншу інформаційну діяльність.
проектів у галузі обліку й аудиту С.Я. Зубілевич, доктор техн. наук, професор, завідувач
 
кафедри менеджменту НУВГП, член президії навчально-методичної комісії з менеджменту
* Здійснювати спільні методичні та навчальні видання з вищими освітніми закладами країн близького та далекого зарубіжжя.
МОН України, член експертної ради з менеджменту і торгівлі ДАК, член Української асоціації
 
розвитку    менеджменту    та  бізнес-освіти  Л.Ф. Кожушко, канд. екон.  наук,   професор
'''Наукова робота'''
Т. Кузнєцова, канд. екон. наук, професор, завідувач кафедри економіки підприємства
 
НУВГП, голова Рівненської обласної громадської організації «Спілка економістів України»
* Залучатися до проведення наукових, науково-методичних, науково-практичних конференцій, семінарів, нарад, наукових шкіл за напрямами своєї діяльності.
Н.Б. Кушнір, доктор екон. наук, професор, завідувач кафедри обліку й аудиту НУВГП І.Д.  
 
Лазаришина, доктор екон. наук, професор, сертифікований аудитор, депутат Рівненської
* Організовувати міжрегіональний та міжнародний обмін вченими, викладачами, аспірантами, студентами, науковий туризм.
обласної ради С.О. Левицька, доктор екон. наук, професор, завідувач кафедри фінансів та  
 
економіки природокористування НУВГП, академік Академії економічних наук України та
* Широко впроваджувати у практику шкільної, вузівської та після вузівської освіти наукову спадщину та ідеї керівників наукових шкіл кафедри, обмін студентами, молодими дослідниками, проведення освітніх шкіл та семінарів.
Української академії економічної кібернетики, заслужений економіст України В.І. Павлов,
 
доктор екон. наук, професор, проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків НУВГП Н.Б.
* Проводити наукові дослідження за державними та недержавними замовленнями.
Можливості наукового зростання талановитих молодих науковців забезпечує денна та
 
заочна аспірантура й докторантура. Працюють дві спеціалізовані вчені ради із захисту
* Сприяти захисту докторських та кандидатських дисертацій членами кафедри.
дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за чотирма
 
спеціальностями: 08.00.03 – економіка та управління національним господарством, 08.00.04 –
'''Маркетингова діяльність'''
економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності), 08.00.06 –
 
економіка природокористування та охорони навколишнього середовища, 08.00.09 –
* Здійснювати профорієнтаційну роботу з метою популяризації інформації про кафедру та підвищення попиту на освітні послуги.
бухгалтерський облік, аналіз та аудит (за видами економічної діяльності).
 
Викладачі інституту постійно підвищують свою кваліфікацію, зокрема, через викладання і
* Розвивати соціальне партнерство з вищими навчальними закладами України.
стажування за кордоном – в університетах і коледжах США, Великобританії, Німеччини,
 
Австрії, Бельгії, Франції, Болгарії, Польщі, Угорщини, Фінляндії тощо.
* Забезпечувати мобільність студентів та викладачів в рамках міжнародного співробітництва.
Зусиллями колективу навчально-наукового інституту економіки та менеджменту
 
налагоджено тісну співпрацю з провідними навчальними і науковими закладами України, а  
* Відкривати нові спеціальності економічного профілю.
також з ВНЗ Білорусі, Болгарії, Грузії, Естонії, Канади, Латвії, Литви, Німеччини, Польщі,
 
Словаччини, Словенії, Чехії та інших країн.
* Розширювати співпрацю з роботодавцями.
Підготовка висококваліфікованих фахівців, конкурентоспроможних на вітчизняному й
 
світовому ринку праці, які успішно орієнтуються в тенденціях розвитку сучасної економіки,
=== Контакти кафедри економіки підприємства ===
досконало володіють комп’ютерними технологіями, знають, крім державної, декілька
'''Адреса'''
іноземних мов, вимагає створення і постійного оновлення матеріально-технічної бази. В
м. Рівне, вул. Приходька, 75,
інституті функціонують сім навчальних лабораторій, обладнаних найновішими технічними
навчальний корпус № 2, ауд. 255
засобами, комп’ютерною технікою із сучасним програмним забезпеченням, одинадцять
'''Телефон'''
спеціалізованих аудиторій, лінгафонний кабінет, чотири навчально-методичні кабінети, два
(0362) 22-25-31
читальні зали, наукова електронна бібліотека. Успішно працює Західний бізнес-центр,
'''Електронна адреса'''
створений кафедрою менеджменту, до структури якого входить навчально-тренінгова
kaf-ep@nuwm.edu.ua
лабораторія, науково-дослідна лабораторія з менеджменту та інжинірингу, бізнес-школа, бізнес-
=== [[Склад кафедри економіки підприємства]] ===
інкубатор, консалтингова група.
 
Вагомим напрямком діяльності інституту є наукова робота студентів, зокрема участь у
== Економічної теорії ==
всеукраїнських та міжнародних студентських науково-практичних конференціях, олімпіадах,  
Незалежно від того, є людина фахівцем з економіки чи ні, реальні еконо­мічні проблеми зачіпають інтереси усіх. Справжні професіонали пови­нні не лише глибоко розуміти їхню суть, але й свідомо приймати оптимальні рішення. Кафедра економічної теорії забез­печує необхідну для цього фундаментальну підготовку з дисциплін теоретико-економічного циклу.
публікація наукових праць. Щороку серед студентів інституту – переможці Всеукраїнського та
Економічна теорія та Політична економія закладають основи економічної культури майбутнього фахівця, дають знання економічної термінології, формують уявлення про основні економічні явища та закони.
обласного конкурсів дипломних робіт, Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт
Мікроекономіка вводить у світ раціональних рішень „економічної лю­дини“, світ ринкової взаємодії продавців і покупців, споживачів і фірм, в ре­зультаті якої встановлюються ціни, розподіляються ресурси, формуються доходи.
за напрямами підготовки, університетського конкурсу наукових робіт ім. Гулі Корольової,
Вивчення Макроекономіки дає змогу реально оцінювати економічні складові програм по­літичних лідерів і дії урядовців, відрізняти по­пулістські гасла від реальних можливостей економіки. Ви будете знати, чому в одних країнах спостерігається економічне зростання, а в ін­ших – спад виробництва, що є дійсною причиною інфляції і безро­біття.
Стипендіальної програми фонду Віктора Пінчука «Завтра.UA» та Всеукраїнських фахових
Вивчення Міжнародної економіки дозволить оцінити переваги і ризики розвитку країн у сучасному глобалізованому світі.
олімпіад. Майбутні економісти і фінансисти, менеджери й маркетологи є членами
Історія економіки та економічної думки познайомить не лише з економічним поступом людства, але й з видатними економіста­ми минулого і сучасності, проведе складним шляхом пізнання еко­номічних істин, заглибить у світ дискусій і наукових відкриттів.
Студентського наукового товариства, студентських наукових гуртків «Клуб маркетологів»,  
На шляху здобуття знань студентів супроводжують викладачі кафедри –висококваліфіковані фахівці, автори численних навчальних посібників, наукових статей і монографій, які впроваджують інноваційні технології навчання: проблемні лекції, діалогові лекції, коопероване навчання (метод малих груп), моделюючі вправи, ситуаційні завдання, навчальне дослідження та ін., керують науковою роботою студентів, результатом якої є спільні наукові публікації, доповіді молодих науковців на студентських наукових конференціях, участь в олімпіадах з економічної теорії та економічних турнірах.
«Екоменеджер», «Сучасний менеджер» тощо.  
Кафедрою створюються всі необхідні передумови для забезпечення високого рівня теоретичної підготовки майбутніх фахівців, формування у них ринково-орієнтованого економічного світогляду, бази знань для вивчення прикладних фахових дисциплін, котрі ґрунтуються на економічній теорії.
Інститут має найкращий у регіоні (за результатами обласного конкурсу-огляду) гуртожиток
Нині кафедра економічної теорії забезпечує викладання 10 навчальних дисциплін підготовки бакалаврів, спеціалістів та магістрів на факультетах базового навчального закладу, у навчально-консультаційних центрах НУВГП, а також в Інституті післядипломної освіти НУВГП.
із затишними кімнатами для проживання, відпочинку і підготовки до занять, спортивним залом
=== Дисципліни кафедри ===
Студенти інституту мають змогу не лише осягати глибини фахового становлення, а й цікаво
* Основи економічної теорії (технічні факультети, НКЦ)
і з користю проводити дозвілля, реалізовувати свої здібності та захоплення. За сприяння
* Економічна теорія (факультет менеджменту, технічні факультети, НКЦ)
адміністрації інституту працюють драматичний, фольклорний гуртки, ансамбль сучасного
* Політична економія (факультет економіки і підприємництва, факультет менеджменту, НКЦ)
танцю, хор, команда КВК, створено лігу брейн-рингу. Спортсменами інституту пишається вся
* Мікроекономіка (факультет економіки і підприємництва, факультет менеджменту, НКЦ)
країна: наприклад, студент спеціальності «Менеджмент» Олег Жох – триразовий чемпіон світу і
* Макроекономіка (факультет економіки і підприємництва, факультет менеджменту, НКЦ)
триразовий чемпіон Європи з армреслінгу, студентка спеціальності «Економіка підприємства»
* Історія економіки та економічної думки (факультет економіки і підприємництва, факультет менеджменту, НКЦ)
Ольга Земляк – переможниця і дворазова призерка чемпіонатів Європи з легкої атлетики в  
* Національна економіка (факультет економіки і підприємництва, факультет менеджменту, НКЦ)
Гельсінкі (2012) і Цюриху (2014), учасниця олімпіади в Лондоні.
* Економіка (факультет менеджменту)
За чотири десятиліття діяльності навчально-наукового підрозділу економіки й
 
менеджменту національна економіка отримала тисячі спеціалістів і магістрів, які працюють у
=== Науково-педагогічний склад кафедри ===
різноманітних державних і недержавних структурах, організаціях, установах і підприємствах
Всього викладачів – 12, у тому числі:
України і за кордоном.
* кандидатів наук, доцентів – 7 (58%)
Серед випускників інституту – успішні економісти, бухгалтери, аудитори, менеджери, 
* кандидатів наук, старших викладачів – 2 (17%)
підприємці, фахівці з управління проектами та програмами у сфері матеріального і
* асистентів – 3 (25%)
нематеріального виробництва, аналітики й консультанти з економічних питань, економісти з
 
праці, професіонали з розвитку персоналу, експерти з умов праці, охорони праці, регулювання
=== Контакти ===
соціально-трудових відносин, фахівці з аналізу ринку праці, фінансисти у державних і  
'''Поштова адреса''': м. Рівне, вул. Приходька 75, навчальний корпус № 2, ауд. 265, 266.
недержавних установах, зокрема в органах Державної податкової служби, Державного
 
казначейства України, Державної фінансової інспекції, Національного банку України,  
'''Телефон''' 450226
Пенсійного фонду, у комерційних банках, страхових і аудиторських компаніях,
 
представництвах міжнародних організацій. Вони створюють інформаційні системи та
'''Електронна адреса:''' www.nuwm.rv.ua/ket.html
контролюють їх експлуатацію, розробляють та впроваджують комп’ютерні системи з  
 
управління та обліку, працюють на посадах експертів із зовнішньоекономічних питань,  
'''Електронна поштова скринька:''' kaf_economteory@nuwm.rv.ua
брокерів фондових бірж, аналітиків з проблем біржової торгівлі, маркетинг-директорів,  
 
рекламістів, керівників з логістики, постачання і збуту, консультантів з маркетингу, дилерів,  
=== [[Склад кафедри економічної теорії]] ===
маклерів, піар-менеджерів, товарознавців, фахівців із зв'язків з громадськістю та пресою.  
 
Маючи перспективну освіту, вчорашні студенти успішно конкурують на вітчизняному й
== Економічної кібернетики ==
світовому ринку економічних послуг, досягають кар’єрних вершин, створюють власний бізнес,  
В 60-х роках ХХ століття в університетах Радянського Союзу з'явивився новий навчально-науковий напрям – кібернетика. Ця наука здійснила величезний вплив на розвиток інших наук, в тому числі і на економіку. Прийшло усвідомлення необхідності розвитку математичних методів в економічних дослідженнях. Нагальні потреби України в економістах з поглибленою математичною підготовкою, з навичками системного мислення в аналізі економічних явищ будь-якого рівня складності та знаннями сучасних методів кібернетики засвідчили необхідність підготовки фахівців з економічної кібернетики. Сьогодні підготовка таких фахівців ведеться в усіх провідних університетах України. У квітні 2013 року рішенням Вченої ради була створена кафедра економічної кібернетики НУВГП.
продовжуючи університетські традиції високого професіоналізму, відповідальності, глибокої
Напрямком навчальної діяльності кафедри є підготовка фахівців, які можуть працювати у сферах, пов'язаних з аналітичними дослідженнями економічних процесів, розробкою та експлуатацією інформаційно-комп'ютерних систем управління підприємствами, з розробкою сучасних засобів підтримки прийняття управлінських рішень.
духовності і творчості.
Фахівець в галузі економічної кібернетики може:
* стати керівником інформаційного підрозділу підприємства;
* стати адміністратором баз даних, системним програмістом або керівником інформаційних проектів;
* займатись розробкою та впровадженням комп’ютерних програм з управління та обліку;
* стати фахівцем-аналітиком в банку, страховій компанії, на промисловому чи торгівельному підприємстві;
* стати фахівцем з фінансово-економічної безпеки;
* зробити кар’єру в органах державного управління, адже питання автоматизації процесів управління є актуальним всюди;
* успішно розпочати власну справу, використовуючи навики автоматичної обробки інформації, аналізу економічних процесів та знання методів прийняття ефективних управлінських рішень.
Кафедра економічної кібернетики створює всі необхідні передумови для забезпечення високого рівня теоретичної підготовки майбутніх фахівців, формування у них ринково-орієнтованого економічного світогляду, навичок комп'ютерної автоматизованої обробки інформації.
Кафедра економічної кібернетики забезпечує викладання низки навчальних дисциплін для бакалаврів, спеціалістів та магістрів Навчально-наукового інституту економіки, менеджменту та права НУВГП.
Студенти, які навчаються за напрямком підготовки "Економіка та підприємництво" вивчають наступні дисципліни:
* Оптимізаційні методи та моделі
* Економетрика
* Інформаційні системи і технології в управлінні
Згідно з навчальним планом підготовки фахівців з економічної кібернетики вивчаються наступні дисципліни:
* Економічна кібернетика
* Дослідження операцій
* Моделювання економіки
* Прогнозування соціально-економічних процесів
* Системи підтримки прийняття рішень
* Технологія проектування та адміністрування баз даних
* Моделі економічної динаміки
* Алгоритмізація і програмування економічних процесів
* Програмні засоби обробки інформації
* Фінансова математика
* Захист економічної інформації
* Логістика
* Ризикологія
* Мережеві Web - технології
* Web - програмування
* Інформаційний бізнес
* Методи обробки нечіткої інформації
* Іноземна мова (поглиблений курс)
=== Науково-педагогічний склад кафедри економічної кібернетики ===
Всього викладачів – 8, у тому числі:
* докторів наук – 1 (12.5 %)
* кандидатів наук – 6 (75%)
* старших викладачів – 1 (12.5%)
 
=== Контакти ===
'''Поштова адреса кафедри''': м. Рівне, вул. Приходька 75, навчальний корпус № 2, ауд. 247
 
'''Телефон''' 7-76, 7-92
 
'''Електронна поштова скринька''': kaf-ek@nuwm.edu.ua
 
'''Сайт кафедри''': http://ekrv.16mb.com
=== [[ Склад кафедри економічної кібернетики ]] ===
 
== Іноземних мов ==
[[Файл:9999.jpg|Справа|мини|100x100px|]]
Кафедра іноземних мов забезпечує належне викладання 5 іноземних мов (англійської, німецької, французької, іспанської, латинської) у групах усіх факультетів денної і заочної форм навчання; на підготовчому відділенні, в групах поглибленого вивчення іноземних мов, аспірантських групах.
=== [[ Склад кафедри іноземних мов ]] ===
 
== Маркетингу ==
вул. Приходька, 75, м. Рівне, 33000, тел. (0362) 22-10-42; 7-52; kaf-mark@nuwm.edu.ua
 
'''Професорсько-викладацький склад кафедри Маркетинг'''
[[Файл:9998.jpg|центр|мини|640x426px|]]
=== [[ Склад кафедри Маркетингу ]] ===
 
== Менеджменту ==
[[Файл:9997.jpg|Справа|мини|500x350px|]]
Кафедра менеджменту є одною з провідних кафедр НУВГП і з 2013 р. входить до складу навчально-наукового інституту «Економіки, менеджменту та права».
Кафедра була заснована  одночасно зі створенням факультету менеджменту і її очолив професор, доктор технічних наук Кожушко Л.Ф. За час її існування  змінювався склад викладачів, сформувалися певні традиції.
Історія кафедри тісно пов’язана із становленням та розвитком НУВГП, як провідного навчального закладу в Україні та регіоні. Відповідно до Постанови про розвиток  менеджмент - освіти  України  рішенням Вченої ради  у 1998 році створено кафедру менеджменту, на яку були переведені з інших кафедр викладачі -  Л.Ф.Кожушко, Д.В.Лико, В.П.Окорський, Т.О.Кузнецова та І.О.Панасюк.  1998р-2001рр. були періодом формування кадрового потенціалу, розробки навчально-методичного забезпечення новоствореної кафедри, створенням її матеріально-технічної бази. У 2001-2002 н.р. кафедра пройшла ліцензування за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» та «спеціаліст» спеціальності «Менеджмент організації», а у 2002 р. акредитована за цими ж рівнями  та пройшла ліцензування за освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр» спеціальності «Менеджмент організацій». В цей період на кафедру були запрошені із «Львівської політехніки» доктор економічних наук Гуменюк В.Я. та випускники Король Б.О.,  Костюкевич Р.М. У 2003 р. кафедра пройшла акредитацію за IV рівнем підготовки магістрів спеціальності «Менеджмент організації», почалося формування наукової школи, розширився прийом в магістратуру, аспірантуру, зросли обсяги науково-дослідних робіт.
У 2008 р. кафедра провела повторну акредитацію за освітньо-кваліфікаційними рівнями підготовки «бакалавр», «спеціаліст», «магістр»  спеціальності «Менеджмент організацій » і розпочала підготовку бакалаврів за професійним спрямування «Промисловий менеджмент», «Водогосподарський та будівельний менеджмент», «Менеджмент на ринку товарів та послуг» та магістерську підготовку за  програмою «Управління проектами». При цьому активізувалася робота аспірантури, докторантури, колектив поповнився власними випускниками магістратури, у навчальний процес почали запроваджувати активні методи навчання: ділові ігри, кейс-завдання, видано перші навчальні посібники та підручники.
Враховуючи необхідність підготовки висококваліфікованих, компетентних спеціалістів – управлінців для роботи в ринкових умовах у 2010 р. кафедрою ліцензована, а у 2011році акредитована ще одна магістратура за спеціальністю «Менеджмент інноваційної діяльності», створено потужну матеріальну базу, відкрито методичний кабінет та комп’ютерний клас. В навчальний процес запроваджено комп’ютерні технології навчання, мультимедійне викладання лекцій.  Підтвердивши IV рівень акредитації, кафедра однією із перших в університеті розпочала впровадження ідей Болонського процесу.
Протягом 2008-2010 рр. кафедра приймала активну участь у конкурсі навчально-методичного огляду НУВГП «Навчально-методичне забезпечення та новітні технології для кредитно-модульної системи (КМСОНП)» та отримувала призові місця та дипломи  у різних номінаціях, а саме за кращу методику рейтингового оцінювання, кращу експозицію серед кафедр, за кращий дистанційний курс, за краще навчально-методичне забезпечення роботи кафедри.
В період з 2010 н.р. по 2012 н.р.,  закінчивши докторантуру, доцент Скрипчук П.М. захистив докторську дисертацію, крім того під керівництвом професора Кожушка Л.Ф. його аспірантами було захищено 4 кандидатських дисертації.
З 2007 року наказом ректора при кафедрі було створено центр тренінгової освіти, завдання якого полягають у розробці методів інформаційно-консультаційної підтримки випускників у сфері професійної самореалізації, розвитку взаємодії з малим та середнім бізнесом. За період існування центру проведено 3 тематичних семінари та впроваджено 5 проектів; 127 учасників отримали сертифікати.
Значної популярності набула форма навчання з метою отримання другої вищої освіти в Інституті післядипломної освіти НУВГП, де навчальний процес забезпечують викладачі кафедри для слухачів за спеціальністю «Менеджмент організацій».
За роки своєї роботи науково-педагогічні працівники кафедри випустили 11 випусків спеціалістів, підготували для держави фахівців різних сфер народного господарства, серед яких успішні керівники підприємства, комерційних структур, банків, бізнесмени тощо. Кафедра менеджменту тісно співпрацює з партнерами у бізнесі, зокрема банківськими установами, приватними підприємствами «Агроресурс», «Олісма», РЗВА «Електрик», «Самгаз», Тойота-центр Рівне «Агат-Авто», Продекологією, супермаркетами, Рівненською міською Радою, Рівненським обласним управлінням меліорації і водного господарства, а також Державним Агентством водних ресурсів України. Налагоджена співпраця з навчальними закладами України, Литви, Росії, Сербії, Болгарії. Науково-викладацький склад кафедри щорічно приймає участь у Міжнародних конференціях, як в Україні так і за кордоном, зокрема в Алжирі, Литві, Естонії, Польщі, Болгарії (Варна, Софія), Фінляндії, Росії, Білорусії, Сербії.
За заключною угодою між кафедрою менеджменту НУВГП та кафедрою менеджменту Технічного університету м.Варна (Болгарія) на протязі 2010 - 2012 рр. наші студенти проходили тижневу практику в Болгарії на кафедрі менеджменту Технічного університету, одночасно болгарські студенти проходили практику на кафедрі менеджменту НУВГП.
Сьогодні кафедра поглиблює напрацьовані досягнення, спрямовані на модернізацію матеріальної бази, активізацію роботи аспірантури та докторантури, реалізацію проекту створення бізнес-центру та віртуального підприємства,впроваджує дистанційну форму навчання за спеціальністю «Менеджмент організацій та адміністрування», а також  готується до ліцензування третьої магістратури за спеціальністю «Менеджмент природоохоронної діяльності». Для підготовки конкурентоспроможних фахівців кафедра проводить активну роботу  з розробки програми «подвійного диплому», зокрема розпочала співпрацю з Національним університетом «Люблінська політехніка» (Польща), що дасть можливість студентам набути  необхідні професійні компетенції, підвищити рівень власної конкурентоспроможності на ринку праці.
Завідувач кафедри менеджменту кафедри Кожушко Л.Ф., доценти Кузнецова Т.О., Окорський В.П., Скрипчук П.М. приймають активну участь у розвитку менеджмент - освіти та розбудові бізнес-освіти України. Доцент Кузнецова Т.О. є членом Ради Української асоціації розвитку менеджменту та бізнес-освіти; професор Скрипчук П.М. приймав участь в роботі робочої групи з розробки галузевих стандартів вищої освіти зі спеціальності «Менеджмент природоохоронної діяльності». Завідувач кафедри Кожушко Л.Ф. з 2000 року приймає активну участь в розвитку менеджмент-освіти України, являючись членом Президії НМК з менеджменту, членом Експертної ради з менеджменту і торгівлі ДАК, членом НМК з менеджменту і адміністрування, членом експертних комісій ДАК України з ліцензування та акредитації спеціальностей у ВНЗ України, членом Української асоціації розвитку менеджменту та бізнес-освіти, очолював робочу групу з розробки галузевих стандартів вищої освіти зі спеціальності «Менеджмент природоохоронної діяльності», приймав участь у парламентських слуханнях Верховної Ради України.
Співпрацюючи з Варненським Технічним університетом завідувач  кафедри професор Л.Ф.Кожушко та доцент Т.О.Кузнецова у 2012 році стали одними із засновників Міжнародної Асоціації Сталого розвитку.
 
=== Концепція розвитку кафедри ===
Враховуючи сучасні умови конкурентного середовища як в Україні так і в регіоні, головна стратегія кафедри полягає у підвищенні конкурентоспроможності наших випускників, у підготовці компетентних спеціалістів, здатних на сучасному рівні впроваджувати інноваційні соціально-економічні проекти та управляти діяльністю підприємств.
=== Місія кафедри ===
Освітньо-кваліфікаційна підготовка конкурентоспроможних висококваліфікованих фахівців з лідерськими амбіціями, здатних якісно управляти колективами, розробляти стратегії антикризового управління, компетентно застосовувати моделі сучасного менеджменту для прийняття управлінських рішень в досягненні мети.
'''Головними завданнями кафедри є:'''
* участь у розвитку менеджмент-освіти України;
* досягнення лідерства на регіональному ринку управлінських освітянських послуг;
* впровадження інноваційних технологій навчання для підвищення рівня освітніх послуг;
* розвиток матеріально-технічної бази кафедри;
* створення віртуального підприємства та бізнес-центру;
* розвиток наукових шкіл;
* розширення ділового партнерства та укладання угод про співпрацю з партнерами бізнесу та освіти.
'''Шляхи виконання місії та реалізації завдань'''
* Кадрове забезпечення
* сприяти розвитку науково-педагогічного персоналу відповідно до вимог ДАК;
* підвищення кваліфікації викладачів, шляхом стажування в провідних ВНЗ України та закордоном, отримання другої освіти;
* підготовка кандидатів та докторів наук.
=== Навчальна робота ===
* розробка спільних планів з Технічним університетом»Люблінська політехніка» для отримання «подвійного диплому»;
* розвиток заочної дистанційної та післядипломної освіти;
* розвиток бізнес-освіти, освіти впродовж життя;
* створення віртуального підприємства для підвищення практичної підготовки фахівців;
* впровадження інноваційних технологій та нових методик навчання;
* розвиток матеріально-технічної бази кафедри;
* розробка реальних дипломних проектів та проектів на замовлення організацій;
* розробка проектустворення бізнес-центру.
=== Методична робота ===
* видання навчальних посібників та підручників з грифами МОН України та НУВГП;
* забезпечення всіх дисциплін навчально-методичними комплексами на новими вимогами ЄКТС;
* підготовка навчально-методичного забезпечення та електронних курсів для дистанційного навчання;
* підготовка навчально-методичного забезпечення для навчання за «подвійними дипломами»;
* підготовка навчальних планів та навчально-методичного забезпечення для віртуального підприємства.
=== Наукова робота ===
* сприяти захисту кандидатських та докторських дисертацій для підвищення наукового рівня викладачів;
* участь у Міжнародних конференціях, семінарах в Україні та закордоном;
* розвиток бюджетної та госпдоговірної тематики;
* залучення студентів до участі в Міжнародних, Всеукраїнських олімпіадах, конференціях, семінарах;
* створення студентських наукових гуртків;
* розробка інноваційних проектів;
* організація Міжднародної конференції з менеджменту;
* підготовка монографій за результатами наукових досліджень.
=== Маркетингова діяльність ===
* профорієнтаційна робота в навчальних закладах 1-3 ст. навчання для популяризації розвитку менеджмент-освіти в НУВГП;
* розвиток соціального партнерства з ВНЗ України;
* міжнародна співпраця з закордонними ВНЗ для мобільності студентів та викладачів за програмою «Подвійна освіта»;
* співпраця та укладання угод з роботодавцями;
* участь у проведенні агітаційних заходів на «Ярмарках професій».
=== Контакти кафедри менеджменту ===
'''Адреса:'''
м.Рівне, вул. Приходька, 75
Навчальний корпус №2, ауд. 262
 
'''Телефон:'''               
(0362) 23-00-95
 
'''Електронна адреса:'''                         
kaf-manag@nuwm.edu.ua
=== [[ Склад кафедри Менеджменту ]] ===
 
== Міжнародної економіки ==
[[Файл:9996.jpg|Справа|мини|400x250px|]]
Кафедра міжнародної економіки створена у березні 2013 року для підготовки фахівців з міжнародної економіки за напрямом підготовки 6.030503 «Міжнародна економіка».
Кафедра міжнародної економіки входить до складу Науково-навчального інституту економіки, менеджменту та права НУВГП.
=== Науково-педагогічний склад кафедри міжнародної економіки ===
Всього викладачів – 5-ть, у тому числі:
* докторів наук – 2
* кандидатів економічних наук – 2
* старших викладачів – 1
'''Поштова адреса кафедри:''' м. Рівне, вул. Приходька 75, навчальний корпус № 2
=== [[ Склад кафедри міжнародної економіки ]] ===
 
== Обліку і аудиту ==
[[Файл:9995.jpg|Справа|мини|500x350px|]]
Відлік історії кафедри обліку і аудиту розпочинається з жовтня 1988 року. У той час кафедра мала назву «Кафедра бухгалтерського обліку і аналізу господарської діяльності». Першим завідувачем кафедри був к.е.н., доцент В.М. Шульгін. На кафедрі працювало 12 викладачів, серед яких д.е.н., професор Е.А. Зінь, кандидати економічних наук, доценти Л.І. Шевчук, С.Я.Зубілевич, В.А. Шевчук, А.П. Гришкевич, О.Г. Шичко, Н.Г. Калічава.
З 1993 р. по 1995 рік кафедру очолювала к.е.н, професор С.Я.Зубілевич. З 1995 року кафедру очолює Відмінник освіти України, д.е.н, професор І.Д.Лазаришина.
Кафедра обліку та аудиту сьогодні одна з найчисельніших в університеті. У її складі:
д.е.н., професор І.Д. Лазаришина, д.е.н., професор С.О. Левицька, к.е.н, професор С.Я.Зубілевич, к.т.н., доцент А.П.Сиротинська, к.е.н., доценти Т.Г. Бондарєва, В.М. Вовк, О.М. Гарнага, О.О. Дорошенко, О.Л. Міклуха, О.В. Павелко, Н.М. Позняковська, О.Р. Антонюк, к.е.н., старші викладачі О.О.Осадча , Т.О. Стрибулевич, старші викладачі та асистенти, які забезпечують проведення занять для студентів спеціальностей "Облік і аудит", "Економіка підприємства", «Фінанси і кредит», "Менеджмент організацій", "Управління трудовими ресурсами" та ін.
Викладачі кафедри постійно підвищують свій професійний рівень шляхом стажування у ВНЗ України та за кордоном. До роботи зі студентами залучаються провідні працівники Державної фінансової інспекції України, Рівненського об’єднання ДПІ, комерційних банків України.
На кафедрі успішно ведеться навчально-методична робота. Викладачі видали 29 підручників та навчальних посібників, 10 монографій, понад 400 методичних розробок. У цьому напрямку активно працюють І.Д. Лазаришина, С.Я. Зубілевич, Т.Г. Бондарєва, В.М. Вовк, Н.М. Позняковська, О.Р. Суха, О.Л. Міклуха, О.О. Дорошенко, О.В. Павелко та інші викладачі.
Навчально-методичні посібники викладачів І.Д. Лазаришиної, С.Я. Зубілевич, та монографії І.Д. Лазаришиної "Економічний аналіз: історія та тенденції розвитку", "Методологія та організація економічного аналізу", В.М. Вовк «Аналіз формування і використання фінансових ресурсів підприємства: методичний аспект», Н.М. Позняковської "Облік та контроль доходів і видатків місцевих бюджетів України", О.Л. Міклухи "Облік та аналіз надзвичайних доходів і витрат", І.Д. Лазаришиної "Економічний аналіз в Украінї: історія, методологія, практика", а також посібники викладачів І.Д. Лазаришиної, С.Я. Зубілевич, О.В.Зінкевич, Л.І. Шевчук, Н.Д. Погребняк, О.Р. Сухої, А.П. Сиротинської, користуються популярністю як серед студентів, так і серед викладачів, практиків-економістів.
За період з 2006 по 2012 рік викладачами кафедри видано більш як 450 статей та тез. За цей період викладачі прийняли участь у 396 міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференціях.
Щорічно на кафедрі студенти виконують дипломні роботи на реальних матеріалах підприємств різної форми власності. У дипломних роботах майбутні обліковці вирішують питання підвищення якості обліку, аналізу та аудиту (контролю) діяльності підприємств, банків, бюджетних установ. Усі дипломні роботи виконуються на замовлення підприємств. Студенти спеціальності "Облік і аудит" Годун К.В., Пятківський Ю.В, Сучик О.Я., Семенюк О.Р., Шевчук О.В., Ясінська О.С. стали переможцями Всеукраїнського конкурсу дипломних робіт зі спеціальності «Облік і аудит» і нагороджені пам’ятними грамотами, що свідчить про високу оцінку рівня професійної підготовки студентів.
У курсовому та дипломну проектуванні широко використовується сучасна комп’ютерна техніка, ліцензовані професійні бухгалтерські програми 1:С Бухгалтерія, Парус та інші.
Впродовж останніх п’яти років студенти спеціальності "Облік і аудит" стають переможцями Всеукраїнського конкурсу курсових робіт з використанням програмних продуктів Парус (м. Київ) і нагороджуються пам’ятними грамотами й цінним подарунками, що свідчить про високу оцінку рівня професійної підготовки студентів як користувачів спеціалізованих програмних продуктів.
Студенти-обліковці беруть активну участь у всеукраїнських олімпіадах з обліку та аудиту і займають призові місця. Серед них Сучик О.Я., Крутій О.С.,Скарбарчук О.В., Ковердюк В.М., Хилевич Ю.В. Студенти працюють податковими волонтерами ДПА України. Волонтерами є викладачі кафедри, а саме старші викладачі С.В. Шорнікова та В.Л. Поліщук. Щорічно проводиться податковий брейн-ринг за участю студентів і податківців.
Кафедрою обліку і аудиту у рамках договорів про співробітництво за ЄКТС налагоджена співпраця з зарубіжними і вітчизняними вищими навчальними закладами, такими як ДВНЗ «Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана», Університет Марії Кюрі-Склодовської (м. Люблін, Республіка Польща), Тернопільський національний економічний університет (кафедра економічного аналізу), Київський національний торговельно-економічний університет, Львівська комерційна академія, Національний університет „Острозька академія» та іншими.
Кафедра виконує значний обсяг науково-дослідної роботи за напрямками удосконалення методології, методики та організації обліку, аналізу, аудиту в умовах трансформації економіки України до ринкової економіки. До наукових досліджень залучаються студенти 3, 4, 5 курсів.
При кафедрі відкрита аспірантура за спеціальністю 08.00.09 «Бухгалтерський облік, аналіз та аудит (за видами економічної діяльності)».
Кафедра здійснює роботу по післявузівській дипломній підготовці.
Усі викладачі кафедри ведуть активну виховну роботу серед студентської молоді, здійснюючи функції кураторів-наставників, що є надзвичайно важливим в умовах зростання контингенту студентів спеціальності "Облік і аудит".
Кафедра має оновлену сучасну матеріально-технічну базу, яка включає інформаційно-методичний кабінет, 2 комп’ютерних класи, працює телевізійно-комп'ютерна мережа з виходом в INTERNET. Обслуговують навчальний процес як досвідчені, так і молоді спеціалісти О.О. Вербов, А.Є. Онокало, О.В. Мороз, В.С. Кравчук, О.В. Стоянова.
З вересня 1995 року кафедра готує фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем "бакалавр" та "спеціаліст". З 2006 року кафедра готує фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем "магістр" зі спеціальності "Облік і аудит". Також провідними викладачами кафедри викладаються навчальні дисципліни для магістрів зі спеціальності «Економіка підприємства» та «Фінанси».
Високий рівень організації навчального процесу, рівень професійної підготовки випускників дозволяє їм впевнено почувати себе на ринку праці. Вони успішно працюють у сфері управління, податкових інспекціях, установах водного господарства, державних і комерційних структурах, аудиторських фірмах. Найкращі з них вступають до аспірантури, захищають дисертації, залишаються працювати на кафедрі.
В планах кафедри розширення наукової та матеріально-технічної бази для забезпечення подальшого зростання ефективності її роботи за всіма напрямками, акредитація магістрів.
=== [[ Склад кафедри обліку і аудиту ]] ===
 
== Трудвих ресурсів і підприємництва ==
Кафедра трудових ресурсів та підприємництва створена згідно наказу № 251 від 27.08.2000 р., є структурним підрозділом навчально-наукового інституту економіки, менеджменту та права.
Кафедра здійснює підготовку бакалаврів, спеціалістів і магістрів за спеціальністю "Управління персоналом і економіка праці" і є випускаючою.
=== Дисципліни, що викладаються за цією спеціальністю на кафедрі ===
'''На рівні бакалавра'''
"Університетська освіта",
* "Вступ до економіки, менеджменту і управління персоналом",
* "Демографія і соціальна статистика",
* "Економіка праці і соціально-трудові відносини",
* "Нормування праці",
* "Організація праці",
* "Статистика",
* "Трудове право",
* "Фізіологія і психологія праці",
* "Економічний аналіз",
* "Ринок праці",
* "Економетрика",
* "Регіональна економіка",
* "Ринкова інфраструктура",
* "Управління персоналом",
* "Оптимізаційні методи і моделі",
* "Мотивація персоналу",
* "Управління трудовим потенціалом",
* "Управління ризиками",
* "Системи і механізми соціального захисту",
* "Організація управлінської праці",
* "Підприємництво",
* "Бізнес-планування",
* "Аудит персоналу",
* "Конфліктологія";
'''На рівні спеціаліста:'''
* "Менеджмент продуктивності",
* "Соціальна політика",
* "Управління розвитком персоналу",
* "Державне регулювання зайнятості",
* "Організація пошуку роботи",
* "Пенсійне забезпечення",
* "Управління витратами на персонал",
* "АРМ спеціалістів в управлінні персоналом",
* "Облік і звітність в управлінні персоналом";
'''На рівні магістра:'''
* "Менеджмент продуктивності",
* "Управління соціальним розвитком",
* "Економіка і менеджмент професійної освіти",
* "Розвиток персоналу",
* "Стратегічне управління людлськими ресурсами",
* "Організація пошуку роботи",
* "Управління витратами на персонал",
* "Інформаційні системи менеджменту персоналу",
* "Методологія наукових досліджень в управлінні персоналом",
* "Методика викладання економіки і менеджменту".
'''Кафедра забезпечує викладання дисциплін для спеціальностей'''
* "Менеджмент організацій":
* "Основи підприємництва",
* "Економіка праці",
* "Соціально-трудові відносини"
* "Управління персоналом",
* "Інформаційні технології в менеджменті",
* "Управління ризиками",
* "Дослідження операцій",
* "Економіко-математичне моделювання",
* "Статистика",
* "АРМ ";
* "Економіка підприємств" та "Фінанси і кредит":
* "Eкономіка праці і соціально-трудові відносини",
* "Основи підприємницької діяльності",
* "Оптимізаційні методи і моделі",
* "Економетрика";
* "Автомобілі і автомобільне господарство":
* "Основи підприємництва і маркетингу";
* "Теплоенергетика":
* "Основи підприємництва".
'''Завідувач кафедри''' - доктор економічних наук, професор [[Безтелесна Людмила Іванівна]].
 
На кафедрі працюють "Відмінники освіти": професор В.Я. Гуменюк, професор Л.І. Безтелесна.
 
'''Адреса:''' м. Рівне, вул. Приходька, 75
навчальний корпус № 2 НУВГП, к. 279 б
 
'''Телефон:''' (0362) 23-63-18
 
'''Електронна адреса:''' kaf_hr@nuwm.rv.ua
=== [[ Склад кафедри трудових ресурсів і підприємництва ]] ===
 
== Філософії ==
Кафедра філософії створена у 1968 році. До її складу входило 11 викладачів, з них 4 кандидати філософських наук, доцентів.
З 2003 року кафедру очолює доктор філософських наук, професор Наконечна Ольга Павлівна.
Багато років на кафедрі філософії плідно працював професор В.Г.Нестеренко, підручник якого: "Вступ до філософії: онтологія людини" (Київ, 1995 р.), перемігши в конкурсі фонду "Відродження" в рамках програми "Трансформація гуманітарної освіти в Україні" отримав схвальні відгуки наукового співтовариства і користується значною популярністю серед колег, студентів та аспірантів. В 2007 році на кафедрі було проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Людина у світі духовної культури», присвячену пам'яті В. Г. Нестеренка. За матеріалами конференції було видано збірку робіт викладачів кафедри та учасників конференції з інших міст України.
Щороку викладачі кафедри проводять круглі столи, присвячені пам'яті видатних філософів, культурологів (Д. Чижевського, Р. Декарта, С. Франка, М. Грушевського, І. Канта, С. Кримського, Г. Сковороди).
На кафедрі функціонує навчально-методичнийкабінет для підготовки студентів, аспірантів та магістрів до занять та дві спеціалізовані аудиторії.
Викладачі кафедри читають 13 різних курсів з філософії, культурології, етики та естетики, релігієзнавства, логіки, що охоплюють студентів всіх факультетів університету з 1 по 4 курс, а також і аспірантів («Філософія»).
Для забезпечення навчального процесу створено науково-методичні комплекси з курсів, що читають викладачі кафедри.
В навчальний процес впроваджуються інтенсивні дидактичні системи, інноваційні технології навчання, модульний принцип та рейтингова оцінка знань - для індивідуалізації навчання, інформаційні технології - для забезпечення комп'ютерної підтримки процесу навчання. В організації і проведенні навчальних занять для постійної, активної взаємодії зі студентами традиційні методи навчання викладачі поєднують з інтерактивними: кооперативне навчання, робота в малих групах, «мозковий штурм», «аналіз ситуації»; форми дискусій, які поглиблюють знання з тем, що обговорюються, сприяють розвитку у студентів критичного мислення, вміння визначати власну позицію.
За останні роки кафедрою видано монографії, підручники та посібники, зокрема: Наконечна О.П. Естетичне як тип духовності. Монографія. - Рівне, 2002; Залужна А.Є. Морально-естетичні засади життєвого світу людини. Монографія. – Рівне, 2012; Нестеренко В.Г. Вступ до філософії: онтологія людини. – Костопіль: «Роса», 2005 (2-ге стереотипне видання); Наконечна О.П., Залужна А.Є. Етика та естетика: Інтерактивний комплекс навчально-методичного забезпечення. - Рівне, 2008 та 124 методичні розробки.
За останні два роки викладачами кафедри розроблені нові програми з курсів: "Філософія", "Культурологія", "Етика та естетика", "Логіка", «Етика ділового спілкування», «Екологічна етика», підготовлено та видано 5 методичних розробок згідно нових програм з урахуванням модульно-рейтингової системи навчання, а також підготовлено дистанційні курси з «Логіки», «Релігієзнавства», «Культурології», «Філософії», «Етики і естетики».
Про науковий потенціал кафедри свідчить захист в останні роки 1 докторської дисертації та 2 кандидатських дисертацій, численні публікації викладачів кафедри (монографії, статті, тези наукових конференцій) в провідних наукових виданнях. За останні роки видано більше 100 статей і тез наукових конференцій.
Викладачі кафедри підтримують наукові контакти з українськими та зарубіжними науковими колективами, беруть активну участь в міжнародних та вітчизняних наукових та науково-практичних конференціях. Активне обговорення новітніх наукових та методологічних проблем та підходів здійснюється викладачами кафедри на теоретичному та методичному семінарах кафедри.
Провідною науковою темою кафедри є: "Людина – Культура – Духовність: сучасні теоретичні, методологічні та практичні проблеми", в рамках якої готуються до захисту 3 кандидатські дисертації.
Значна увага приділяється організації студентської наукової роботи: щорічно проводиться науково-практична конференція по філософських дисциплінах та студентські олімпіади, які охоплюють до 80% студентів, які вивчають відповідні навчальні курси. Кращі наукові статті студентів друкуються в університетському збірнику (біля 15 статей).
=== [[ Склад кафедри філософії ]] ===
 
== Фінансів та економіки природокориствуання ==
Кафедра фінансів і економіки природокористування функціонує в складі факультету економіки і підприємництва НУВГП з 2004 року. Лекційні, семінарські і практичні заняття ведуть чотирнадцять викладачів кафедри, серед яких за кваліфікацією два доктори наук та шість кандидати наук.      Колектив кафедри очолює професор, доктор економічних наук, заслужений економіст України В.І.Павлов.
'''Завідувач кафедри:''' ПАВЛОВ Володимир Іванович - доктор економічних наук, професор,академік Академії економічних наук України та Української академії економічної кібернетики, заслужений економіст України, Віце-президент Спілки економістів України.
 
На кафедрі проводиться підготовка фахівців зі спеціальності "Фінанси та кредит" за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавр, спеціаліст та магістр відповідно до напрямку освіти "Економіка та підприємництво" за денною та заочною формами навчання. Крім того, кафедра готує фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістр зі спеціальності "Економіка довкілля та природних ресурсів" за освітнім напрямком "Специфічні категорії". Для вступу в магістратуру необхідно мати базову вищу освіту (бакалавр, спеціаліст) за всіма напрямками підготовки.
Поряд з цим, кафедра обслуговує інші випускаючі кафедри, проводить фінансову і економічну підготовку за такими дисциплінами як "Фінанси підприємства", "Фінансовий менеджмент", "Гроші і кредит", "Інвестування", "Страхування", "Ціноутворення", "Податкова система", "Казначейська справа", "Банки і фінансові установи", "Економіка природокористування" тощо.
При кафедрі функціонує аспірантура, в якій навчається 30 аспірантів та здобувачів. Підготовка науково – педагогічних кадрів здійснюється аспірантурою за спеціальностями 08.00.08 – гроші, фінанси і кредит стаціонарна та 08.00.06 – економіка природокористування та охорона навколишнього середовища.
В даний час на кафедрі працює 14 викладачів штатного персоналу, з них: 2 доктори економічних наук, професори; 5 доцентів, кандидатів наук; 5 старших викладачів, в т.ч. 1 кандидат наук; 3 асистенти. За сумісництвом на кафедрі працює 9 викладачів, в т.ч.: 3 професори, д.е.н., 6 к.е.н., доцентів. Обслуговуванням навчального процесу займається 3 працівники навчально-допоміжного персоналу. В складі кафедри працює її філія, яка створена на базі Інституту регіональних досліджень НАН України.
Поряд з науково-педагогічною діяльністю викладачі кафедри ведуть активну виховну роботу серед студентської молоді, здійснюючи функції кураторів-наставників, а також профорієнтаційну роботу в школах та коледжах.
Колектив кафедри тісно співпрацює із спорідненими вищими навчальними закладами, Західним науковим центром НАН України, органами державного управління, місцевого самоврядування, підприємницькими структурами з проблем раціонального використання соціально-економічного та природно-ресурсного потенціалу регіону. Результати наукових досліджень кафедри широко представлені в матеріалах міжнародних, всеукраїнських, регіональних науково-практичних конференціях, у фахових публікаціях. Науковцями кафедри видаються монографії та навчальні посібники.
Кафедра здійснює підготовку та видання фаховогозбірника наукових праць«Проблеми раціонального використання соціально-економічного та природно-ресурсного потенціалу регіону: фінансова політика та інвестиції».
В планах кафедри – розширення навчальної, наукової та матеріально-технічної бази для забезпечення подальшого зростання ефективності функціонування за всіма напрямками її діяльності.
=== [[ Склад кафедри Фінансів та економіки природокориствуання ]] ===
 
== Українозавства ==
Кафедра українознавства – структурний підрозділ Науково-навчального інституту економіки та менеджменту Національного університету водного господарства та природокористування.
 
=== Завдання кафедри ===
* забезпечити високий рівень викладання широкого кола українознавчих дисциплін, насамперед історії України, української мови для професійного спілкування, історії української культури, як головного складника гуманітарної освіти у вищій школі України;
* організувати наукові дослідження з актуальних проблем вітчизняної та зарубіжної україністики, реалізовувати міждисциплінарний підхід до вивчення української мови, історії, культури;
* формувати високий загальнокультурний рівень майбутніх фахівців, сприяти засвоєнню ними фундаментальних загальнолюдських і національних цінностей, утвердженню національної ідентичності громадян держави як чинника національної безпеки;
* створювати інноваційне науково-методичне забезпечення навчального процесу;
* налагодити співпрацю з українознавчими науково-навчальними центрами в Україні і поза її межами.
=== Контакти ===
'''Пошта:'''
kaf-ukr@nuwm.edu.ua
 
'''Адреса:'''
м. Рівне, вул. Приходька, 75, навчальний корпус №2, ауд. 213
 
'''Телефон:''' 7-88 (внутр.)
 
'''Адреса для листування:'''
Кафедра українознавства НУВГП, вул. Соборна, 11, Рівне, 33000
=== [[ Склад кафедри українознавства ]] ===

Поточна версія на 00:15, 23 листопада 2015

Кафедри

Історія

Навчально-науковий інститут економіки та менеджменту Навчально-науковий інститут економіки та менеджменту – найбільший структурний підрозділ Національного університету водного господарства та природокористування, у якому щороку навчаються від двох до трьох тисяч студентів денної, заочної, дистанційної форм навчання з усіх регіонів України, а також з країн Європи, Азії, Африки. Інститут економіки та менеджменту успадкував найкращі університетські традиції і має 40- річний досвід підготовки кваліфікованих фахівців у галузі економіки. Історія економічної освіти в університеті сягає 1975 року, коли було створено інженерно-економічний факультет. У 1995 році з огляду на потребу управлінської підготовки інженерів усіх спеціальностей, цільової підготовки менеджерів в умовах переходу до ринкових засад господарювання його реорганізували у факультет економіки й менеджменту, з якого через чотири роки постали два успішні підрозділи – факультет економіки (з 2004 року – економіки та підприємництва) і факультет менеджменту. Саме на базі цих структурних підрозділів у 2013 році створено навчально-науковий інститут економіки та менеджменту. Історія інституту – це передусім історія поступу і досвіду, історія особистостей-науковців і керівників-організаторів, колективів кафедр і успішних випускників. У різні роки навчально- наукові підрозділи економіки й менеджменту очолювали доцент М.П. Костюк (1975-1984), доктор екон. наук, професор В.М. Положій (1984-1995), канд. екон. наук, доцент Н.Г. Калічава (1995-1998), канд. техн. наук, професор, член-кореспондент НАПН України С.М. Гончаров (1998-2003), доктор сільськогосп. наук, професор Д.В. Лико (1998-2000), доктор екон. наук, професор В.Я. Гуменюк (2000-2002), канд. техн. наук, доцент В.П. Окорський (2002-2012), доктор екон. наук, професор С.О. Левицька (2003-2011, 2013-2015), канд. екон. наук, доцент Л.В. Мельник (2011-2012). З червня 2015 року посаду директора інституту економіки та менеджменту обіймає канд. екон. наук, доцент А.М. Валюх.

Структурні підрозділи

Потреба країни в обізнаних і досвідчених фахівцях-економістах та менеджерах, які б досконало вміли мобілізовувати, раціонально розподіляти, ефективно та ощадливо використовувати економічні й людські ресурси на всіх рівнях господарювання, постійно спонукає здійснювати в інституті структурні перетворення за напрямами і спеціальностями підготовки, спрямовані на підвищення конкурентоспроможності випускників з урахуванням кон’юнктури вітчизняного ринку праці, світових тенденцій розвитку в галузі економіки, відкривати нові кафедри, спеціальності, спеціалізації. Сьогодні до складу інституту входить дванадцять кафедр – і з тривалою історією, і створених зовсім недавно. Серед них вісім випускових (економіки підприємства, обліку й аудиту, фінансів і економіки природокористування, менеджменту, трудових ресурсів і підприємництва, економічної кібернетики, маркетингу, міжнародної економіки) і чотири гуманітарні загальноуніверситетські кафедри (економічної теорії, іноземних мов, українознавства, На сучасному етапі свого розвитку навчально-науковий інститут економіки та менеджменту готує фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» з таких перспективних напрямів:

  • економіка підприємства;
  • економічна кібернетика;
  • маркетинг;
  • менеджмент;
  • міжнародна економіка;
  • облік і аудит;
  • управління персоналом та економіка праці;
  • фінанси і кредит.

Інститут економіки та менеджменту здійснює підготовку за такими магістерськими

  • економіка підприємства;
  • менеджмент організацій і адміністрування;
  • менеджмент інноваційної діяльності;
  • менеджмент природоохоронної діяльності;
  • облік і аудит;
  • управління персоналом та економіка праці;
  • фінанси і кредит;
  • економіка довкілля та природних ресурсів;
  • управління фінансово-економічною безпекою;
  • маркетинг;
  • міжнародна економіка;
  • управління проектами.

Студенти мають змогу навчатися за програмами подвійного диплома в провідних університетах Польщі, Угорщини або Німеччини. У навчально-науковому інституті економіки та менеджменту досвід класичної економічної освіти поєднується з інноваційними технологіями викладання, навчальний процес відповідає високим освітнім стандартам, а його якість забезпечує висококваліфікований професорсько- викладацький персонал: 18 докторів наук, професорів, 82 кандидати наук, доценти, 5 академіків, членів-кореспондентів галузевих академій наук України, 4 заслужених працівники галузі, 16 відмінників освіти України, здібні й творчі молоді педагоги. Серед викладачів інституту – знані вчені, автори підручників, навчальних посібників, вагомих наукових праць, опублікованих в Україні і за її межами, редактори і члени редколегій вітчизняних і зарубіжних фахових часописів, учасники багатьох всеукраїнських і міжнародних наукових форумів і проектів, експерти нормативних і законодавчих актів, члени спеціалізованих учених рад із захисту дисертацій на здобуття наукових ступенів кандидата і доктора наук, керівники й активні учасники громадських професійних об’єднань. Багато років в інституті викладають відомі економісти й організатори економічної освіти доктор екон. наук, професор, завідувач кафедри трудових ресурсів і підприємництва НУВГП Л.І. Безтелесна, канд. екон. наук, професор, голова комітету з питань професійної освіти Федерації професійних бухгалтерів і аудиторів України, голова комітету з сертифікації Євразійської ради сертифікованих професійних бухгалтерів, учасниця багатьох міжнародних проектів у галузі обліку й аудиту С.Я. Зубілевич, доктор техн. наук, професор, завідувач кафедри менеджменту НУВГП, член президії навчально-методичної комісії з менеджменту МОН України, член експертної ради з менеджменту і торгівлі ДАК, член Української асоціації розвитку менеджменту та бізнес-освіти Л.Ф. Кожушко, канд. екон. наук, професор Т.В. Кузнєцова, канд. екон. наук, професор, завідувач кафедри економіки підприємства НУВГП, голова Рівненської обласної громадської організації «Спілка економістів України» Н.Б. Кушнір, доктор екон. наук, професор, завідувач кафедри обліку й аудиту НУВГП І.Д. Лазаришина, доктор екон. наук, професор, сертифікований аудитор, депутат Рівненської обласної ради С.О. Левицька, доктор екон. наук, професор, завідувач кафедри фінансів та економіки природокористування НУВГП, академік Академії економічних наук України та Української академії економічної кібернетики, заслужений економіст України В.І. Павлов, доктор екон. наук, професор, проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків НУВГП Н.Б. Можливості наукового зростання талановитих молодих науковців забезпечує денна та заочна аспірантура й докторантура. Працюють дві спеціалізовані вчені ради із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за чотирма спеціальностями: 08.00.03 – економіка та управління національним господарством, 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності), 08.00.06 – економіка природокористування та охорони навколишнього середовища, 08.00.09 – бухгалтерський облік, аналіз та аудит (за видами економічної діяльності). Викладачі інституту постійно підвищують свою кваліфікацію, зокрема, через викладання і стажування за кордоном – в університетах і коледжах США, Великобританії, Німеччини, Австрії, Бельгії, Франції, Болгарії, Польщі, Угорщини, Фінляндії тощо. Зусиллями колективу навчально-наукового інституту економіки та менеджменту налагоджено тісну співпрацю з провідними навчальними і науковими закладами України, а також з ВНЗ Білорусі, Болгарії, Грузії, Естонії, Канади, Латвії, Литви, Німеччини, Польщі, Словаччини, Словенії, Чехії та інших країн. Підготовка висококваліфікованих фахівців, конкурентоспроможних на вітчизняному й світовому ринку праці, які успішно орієнтуються в тенденціях розвитку сучасної економіки, досконало володіють комп’ютерними технологіями, знають, крім державної, декілька іноземних мов, вимагає створення і постійного оновлення матеріально-технічної бази. В інституті функціонують сім навчальних лабораторій, обладнаних найновішими технічними засобами, комп’ютерною технікою із сучасним програмним забезпеченням, одинадцять спеціалізованих аудиторій, лінгафонний кабінет, чотири навчально-методичні кабінети, два читальні зали, наукова електронна бібліотека. Успішно працює Західний бізнес-центр, створений кафедрою менеджменту, до структури якого входить навчально-тренінгова лабораторія, науково-дослідна лабораторія з менеджменту та інжинірингу, бізнес-школа, бізнес- інкубатор, консалтингова група. Вагомим напрямком діяльності інституту є наукова робота студентів, зокрема участь у всеукраїнських та міжнародних студентських науково-практичних конференціях, олімпіадах, публікація наукових праць. Щороку серед студентів інституту – переможці Всеукраїнського та обласного конкурсів дипломних робіт, Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за напрямами підготовки, університетського конкурсу наукових робіт ім. Гулі Корольової, Стипендіальної програми фонду Віктора Пінчука «Завтра.UA» та Всеукраїнських фахових олімпіад. Майбутні економісти і фінансисти, менеджери й маркетологи є членами Студентського наукового товариства, студентських наукових гуртків «Клуб маркетологів», «Екоменеджер», «Сучасний менеджер» тощо. Інститут має найкращий у регіоні (за результатами обласного конкурсу-огляду) гуртожиток із затишними кімнатами для проживання, відпочинку і підготовки до занять, спортивним залом Студенти інституту мають змогу не лише осягати глибини фахового становлення, а й цікаво і з користю проводити дозвілля, реалізовувати свої здібності та захоплення. За сприяння адміністрації інституту працюють драматичний, фольклорний гуртки, ансамбль сучасного танцю, хор, команда КВК, створено лігу брейн-рингу. Спортсменами інституту пишається вся країна: наприклад, студент спеціальності «Менеджмент» Олег Жох – триразовий чемпіон світу і триразовий чемпіон Європи з армреслінгу, студентка спеціальності «Економіка підприємства» Ольга Земляк – переможниця і дворазова призерка чемпіонатів Європи з легкої атлетики в Гельсінкі (2012) і Цюриху (2014), учасниця олімпіади в Лондоні. За чотири десятиліття діяльності навчально-наукового підрозділу економіки й менеджменту національна економіка отримала тисячі спеціалістів і магістрів, які працюють у різноманітних державних і недержавних структурах, організаціях, установах і підприємствах України і за кордоном. Серед випускників інституту – успішні економісти, бухгалтери, аудитори, менеджери, підприємці, фахівці з управління проектами та програмами у сфері матеріального і нематеріального виробництва, аналітики й консультанти з економічних питань, економісти з праці, професіонали з розвитку персоналу, експерти з умов праці, охорони праці, регулювання соціально-трудових відносин, фахівці з аналізу ринку праці, фінансисти у державних і недержавних установах, зокрема в органах Державної податкової служби, Державного казначейства України, Державної фінансової інспекції, Національного банку України, Пенсійного фонду, у комерційних банках, страхових і аудиторських компаніях, представництвах міжнародних організацій. Вони створюють інформаційні системи та контролюють їх експлуатацію, розробляють та впроваджують комп’ютерні системи з управління та обліку, працюють на посадах експертів із зовнішньоекономічних питань, брокерів фондових бірж, аналітиків з проблем біржової торгівлі, маркетинг-директорів, рекламістів, керівників з логістики, постачання і збуту, консультантів з маркетингу, дилерів, маклерів, піар-менеджерів, товарознавців, фахівців із зв'язків з громадськістю та пресою. Маючи перспективну освіту, вчорашні студенти успішно конкурують на вітчизняному й світовому ринку економічних послуг, досягають кар’єрних вершин, створюють власний бізнес, продовжуючи університетські традиції високого професіоналізму, відповідальності, глибокої духовності і творчості.