Відмінності між версіями «Тадеєва Марія Іванівна»
Рядок 7: | Рядок 7: | ||
Впродовж більш, як сорока років педагогічної діяльності у вищій освіті пройшла шлях від асистента кафедри іноземних мов Рівненського державного педагогічного інституту до професора кафедри романо-германської філології та завідувача кафедри германської філології Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука (1997-2013 рр.)<br /> | Впродовж більш, як сорока років педагогічної діяльності у вищій освіті пройшла шлях від асистента кафедри іноземних мов Рівненського державного педагогічного інституту до професора кафедри романо-германської філології та завідувача кафедри германської філології Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука (1997-2013 рр.)<br /> | ||
1995 року захистила дисертацію на тему: «Етнопедагогічні традиції виховання у Великій Британії» на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук. | 1995 року захистила дисертацію на тему: «Етнопедагогічні традиції виховання у Великій Британії» на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук.<br /> | ||
2011 року захистила докторську дисертацію за спеціальністю 13.00.01. – загальна педагогіка та історія педагогіки на тему «Сучасні тенденції розвитку шкільної іншомовної освіти в країнах-членах Ради Європи (порівняльний аналіз)». 2012 року отримала вчене звання професора кафедри романо-германської філології.<br /> | 2011 року захистила докторську дисертацію за спеціальністю 13.00.01. – загальна педагогіка та історія педагогіки на тему «Сучасні тенденції розвитку шкільної іншомовної освіти в країнах-членах Ради Європи (порівняльний аналіз)». 2012 року отримала вчене звання професора кафедри романо-германської філології.<br /> | ||
Поточна версія на 22:26, 6 травня 2021
Біографія
Тадеєва Марія Іванівна – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри іноземних мов (2013-2020 рр.), в даний час професор кафедри іноземних мов НУВГП.
Закінчила факультет англійської мови Київського державного педагогічного інституту іноземних мов (нині Київський національний лінгвістичний університет).
Впродовж більш, як сорока років педагогічної діяльності у вищій освіті пройшла шлях від асистента кафедри іноземних мов Рівненського державного педагогічного інституту до професора кафедри романо-германської філології та завідувача кафедри германської філології Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука (1997-2013 рр.)
1995 року захистила дисертацію на тему: «Етнопедагогічні традиції виховання у Великій Британії» на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук.
2011 року захистила докторську дисертацію за спеціальністю 13.00.01. – загальна педагогіка та історія педагогіки на тему «Сучасні тенденції розвитку шкільної іншомовної освіти в країнах-членах Ради Європи (порівняльний аналіз)». 2012 року отримала вчене звання професора кафедри романо-германської філології.
Тадеєва М.І. є автором «Концепції розвитку іншомовної освіти в Україні», впродовж більше десяти років працює у групі реформування іншомовної освіти в Україні. 2016 року ввійшла до групи, що розробляла «Концепцією розвитку іншомовної освіти в НУВГП».
За період роботи в університеті активно працює в напрямку якісного оновлення кафедри іноземних мов НУВГП, що вдалося успішно реалізувати за період роботи в університеті. На сьогодні кадровий склад кафедри кардинально змінився в якісному відношенні: від трьох кандидатів філологічних наук і одного доцента у 2013 році до десяти кандидатів філологічних і педагогічних наук, п’яти доцентів (2020 р.).
Успішно працює наукова школа доктора педагогічних наук, професора Тадеєвої М.І. В рамках наукової теми «Сучасні тенденції розвитку іншомовної освіти в зарубіжних країнах» та кафедральної дослідницької тематики під науковим керівництвом проф. Тадеєвої М.І. захищено шість дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук з тематики, пов’язаної із розвитком іншомовної освіти в Україні та за кордоном, три з них захищені викладачами кафедри іноземних мов НУВГП, інші три – викладачами РДГУ, Закарпатського Угорського Інституту та Кременецької педагогічної академії. У рамках зазначеної вище тематики успішно працюють інші здобувачі.
Упродовж останніх десяти років Марія Тадеєва бере активну участь у роботі двох спеціалізованих рад із захисту кандидатських і докторських дисертацій: К.47.104.08 у Національному університеті водного господарства і природокористування, як заступник голови ради і Д47.053.01 у Рівненському державному гуманітарному університеті. За цей період більше десяти раз виступила в якості офіційного опонента докторських і кандидатських дисертацій у спеціалізованих вчених радах в різних регіонах країни (СНУ імені В. Даля – Махінов В.М., Дьоміна В.В., Краснопольський В.Е., Модестова Т.В. та інші здобувачі), Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка – Престнер Р.Б., Житомирський національний педагогічний університет – Плиска Ю.С., Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія - П’ятакова Г.П.) та інші.
Проходила стажування в університетах і коледжах низки європейських країн і США: Бельгія (Антверпен, 2002 р.), Угорщина (Секешфехервар, 2004 р.), Польща (Краків, 2008 р., Ченстохова, 2014 р. Люблін, 2017 р.), Франція (Стасбург, 2009 р.), Німеччина (Берлін, 2009 р.), США (Річмонд Вільямсбург, Сторс, 2010 р.) Республіка Білорусь, (Пінськ, 2019 р.) та ін.
Марія Тадеєва - автор близько 130 наукових та навчально-методичних праць із порівняльної педагогіки, організації навчання іноземних мов, змісту іншомовної освіти та оцінювання навчальних досягнень учнів і студентів. Автор навчальних посібників – «Цікава англійська мова» (2006), «Зарубіжна іншомовна освіта» (2013), «Англійська мова» (2014) і підручника «Теорія і практика навчання обдарованих школярів: організаційний аспект» (2012). Опублікувала дві монографії – «Етнопедагогічні традиції виховання у Великій Британії» (1997), «Розвиток сучасної шкільної іншомовної освіти в країнах-членах Ради Європи» (2010). Співавтор колективної монографії «Modern Trends in Teaching and Learning Fereіgn Languages at Schools in Europe» (2015).
Основні навчальні курси, які викладає: «Іноземна мова за професійним спрямуванням», «Педагогіка вищої школи», «Порівняльна педагогіка», «Методика начання іноземних мов у середній школі», «Лінгвокраїнознавство», «Освіта в англомовних країнах».
Понад двадцять років активно працює з лінгвістично-обдарованими учнями і студентами в рамках проектів Малої Академії наук як голова журі секції англійської мови. Також неодноразово була членом журі Всеукраїнських учнівських олімпіад з іноземних мов.
Нагороджена Почесною грамотою МОН України, грамотою АПН України, Грамотою МАН України, нагрудним знаком Міністерства освіти і науки України «Відмінник освіти України», Почесними грамотами Рівненської обласної державної адміністрації та обласної ради.