Відмінності між версіями «Освітня програма "Міжнародний бізнес"»

Матеріал з Wikiситет
Перейти до навігації Перейти до пошуку
(+)
(оновлення)
 
(Не показані 10 проміжних версій ще одного користувача)
Рядок 1: Рядок 1:
Основна мета освітньої програми "Міжнародний бізнес" - підготовка висококваліфікованих фахівців з міжнародних економічних відносин, які володіють інноваційним способом мислення, відповідними компетентностями,необхідними для ефективного розв’язування складних спеціалізованих задач та практичних проблем у галузі міжнародних економічних відносин, здатні застосовувати отримані знання в наукових дослідженнях проблем розвитку теорій,методів та практики організації міжнародної діяльності.
{{Infobox
| image        = [[file:Nni-mm.png|frameless]]
| caption      = Логотип ННІ
|name        = ННІE
|bodystyle  = width:15em; text-align:center; font-size:95%;
|above      = Інститут економіки та менеджменту
|abovestyle  = padding-bottom:0.3em; background:transparent; line-height:1.0em; font-size:125%; font-weight:bold;
|headerstyle = background:#E7C6A5;
|datastyle  = line-height:1.4em;


Більш детально ознайомитись з ОПП "Міжнародний бізнес" Ви можете тут:
|header1 = Випускова кафедра
|data2  = [[Кафедра Економіки підприємства і міжнародного бізнесу]]<br/>
|header3 = Форма навчання
|data4  = денна<br/>заочна<br/>
|header7 = Отримаємо кваліфікацію
|data8 = бакалавр міжнародних економічних відносин<br/>
|header9 = Контактна інформація
|data10 = м. Рівне, вул. Олекси Новака, 75, корп. № 2, ауд 254,255 <br/>''kaf-ep@nuwm.edu.ua'' <br/>тел. (0362) 26-76-31 <br/>
}}<noinclude>
</noinclude>
 
Основна мета освітньої програми "Міжнародний бізнес" - підготовка висококваліфікованих фахівців з міжнародних економічних відносин, які володіють інноваційним способом мислення, відповідними компетентностями, необхідними для ефективного розв’язування складних спеціалізованих задач та практичних проблем у галузі міжнародних економічних відносин, здатні застосовувати отримані знання в наукових дослідженнях проблем розвитку теорій,методів та практики організації міжнародної діяльності.
 
Більш детально ознайомитись з ОПП "Міжнародний бізнес" Ви можете тут:* [https://start.nuwm.edu.ua/bakalavr/item/mizhnarodni-ekonomichni-vidnosyny-bakalavr ОПП "Міжнародний бізнес"]
Освітня програма відповідає напрямку навчально-наукової роботи [[Кафедра Економіки підприємства і міжнародного бізнесу|кафедри Економіки підприємства і міжнародного бізнесу]]


=== ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНА ПРОГРАМА "'''<big>Міжнародний бізнес</big>''' ===
=== ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНА ПРОГРАМА "'''<big>Міжнародний бізнес</big>''' ===
Рядок 11: Рядок 33:
<br>СТУПІНЬ '''бакалавр'''
<br>СТУПІНЬ '''бакалавр'''
<br>КВАЛІФІКАЦІЯ '''бакалавр міжнародних економічних відносин'''
<br>КВАЛІФІКАЦІЯ '''бакалавр міжнародних економічних відносин'''
<br>ТРИВАЛІСТЬ ПРОГРАМИ: '''3 роки 10 місяців'''
<br>ТРИВАЛІСТЬ ПРОГРАМИ: '''3 роки 10 місяців'''(для бакалаврів з нормативним терміном навчання), '''1 рік і 10 місяців''' (для бакалаврів зі скороченим терміном навчання )
<br>РІВЕНЬ КВАЛІФІКАЦІЇ: '''Перший (бакалаврський) рівень''' вищої освіти, що відповідає 7 кваліфікаційному рівню Національної рамки кваліфікацій, 1-й цикл Рамки кваліфікацій Європейського простору вищої освіти (First cycle of the framework of qualifications for the European Higher Education Area “QF for the EHEA”) та 6-й рівень Європейської рамки кваліфікацій для навчання впродовж життя (The European Qualifications Framework for lifelong learning – “EQF for LLL”).
<br>РІВЕНЬ КВАЛІФІКАЦІЇ: '''Перший (бакалаврський) рівень''' вищої освіти, що відповідає 7 кваліфікаційному рівню Національної рамки кваліфікацій, 1-й цикл Рамки кваліфікацій Європейського простору вищої освіти (First cycle of the framework of qualifications for the European Higher Education Area “QF for the EHEA”) та 6-й рівень Європейської рамки кваліфікацій для навчання впродовж життя (The European Qualifications Framework for lifelong learning – “EQF for LLL”).
<br>
<br>


=== ВИМОГИ ДО ПОПЕРЕДНЬОГО РІВНЯ ОСВІТИ ЗДОБУВАЧІВ ===
==== Вимоги до попереднього рівня освіти здобувачів ====
Особа має право здобувати ступінь бакалавра за умови наявності в неї повної загальної середньої освіти.
Особа має право здобувати ступінь бакалавра за умови наявності в неї повної загальної середньої освіти. – для бакалаврів з нормативним терміном навчання або ступеня молодшого бакалавра (молодшого спеціаліста) – для бакалаврів зі скороченим терміном навчання (з правом перезарахування кредитів в межах попередньої освітньої програми)
 
==== Інтегральна компетентність: ====
Здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми у сфері міжнародних відносин у цілому та міжнародних економічних, зокрема, а також у процесі навчання, що передбачає застосування новітніх теорій та методів при здійсненні комплексних досліджень світогосподарських зв’язків, характеризується комплексністю та невизначеністю умов.
 
==== Загальні компетентності: ====
* ЗК 1.  Здатність реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні.
* ЗК 2. Здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області, її місця у загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки і технологій, використовувати різні види та форми рухової активності для активного відпочинку та ведення здорового способу життя.
* ЗК 3. Здатність навчатися та бути сучасно навченим
* ЗК 4. Здатність планувати та управляти часом.
* ЗК 5. Здатність спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово
* ЗК6. Здатність спілкуватися іноземними мовами
* ЗК7. Навички використання інформаційних та комунікаційних технологій.
* ЗК.8. Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу
* ЗК9. Уміння бути критичним та самокритичним.
* ЗК10. Здатність спілкуватися з представниками інших професійних груп різного рівня (з експертами з інших галузей знань/видів економічної діяльності).
* ЗК11. Здатність працювати в команді.
* ЗК12. Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності з урахуванням специфіки напряму навчального закладу


==== Програмні результати навчання: ====  
==== Спеціальні (фахові) компетентності:====
Відповідно до кваліфікаційного рівня НРК '''інтегральна компетентність''' бакалавра (рівень 7):
* ФК1. Здатність виокремлювати характерні ознаки та тенденції розвитку світового господарства, особливості реалізації економічної політики та світових інтеграційних/дезінтеграційних процесів, у тому числі євроатлантичної інтеграції.
* ФК2. Здатність використовувати базові категорії та новітні теорії, концепції, технології і методи у сфері міжнародних економічних відносин з урахуванням їх основних форм, застосовувати теоретичні знання щодо функціонування та розвитку міжнародних економічних відносин.
* ФК3. Здатність виявляти особливості функціонування середовища міжнародних економічних відносин та моделей економічного розвитку
* ФК4. Здатність обґрунтовувати особливості реалізації форм міжнародних економічних відносин на мега-, макро-, мезо- і макрорівнях
* ФК5. Здатність здійснювати комплексний аналіз та моніторинг кон’юнктури світових ринків, оцінювати зміни міжнародного середовища та вміти адаптуватися до них.
* ФК6. Здатність аналізувати міжнародні ринки товарів і послуг, інструменти та принципи регулювання міжнародної торгівлі.
* ФК7. Здатність аналізувати теорії та механізми реалізації міжнародних валютно-фінансових і кредитних відносин.
* ФК8. Здатність визначати функціональні особливості, характер, рівень та ступінь взаємозв’язків між суб’єктами міжнародних економічних відносин різного рівня та налагоджувати комунікації між ними.
* ФК9. Здатність до діагностики стану досліджень міжнародних економічних відносин та світового господарства у міждисциплінарному поєднанні із політичними, юридичними, природничими науками.
* ФК10. Здатність обґрунтовувати доцільність застосування правових, економічних та дипломатичних методів (засобів) вирішення конфліктних ситуацій на міжнародному рівні.
* ФК11. Здатність проводити дослідження економічних явищ та процесів у міжнародній сфері з урахуванням причинно-наслідкових та просторово-часових зв’язків.
* ФК12. Здатність використовувати нормативно-розпорядчі документи та довідкові матеріали при здійсненні професійної діяльності у сфері міжнародних економічних відносин.
* ФК13. Здатність проводити оцінку та аналіз безпекової компоненти у міжнародних економічних відносинах.
* ФК14. Здатність спілкуватися на професійному та соціальному рівнях з використанням фахової термінології, включаючи усну і письмову комунікацію державною та іноземними мовами.
* ФК15. Здатність застосувати методи, правила і принципи функціонування міжнародних економічних відносин для розвитку зовнішньоекономічної діяльності України.
* ФК16. Здатність постійно підвищувати теоретичний рівень знань, генерувати й ефективно використовувати їх в практичній діяльності.


'''За загальними компетентностями:'''
==== Програмні результати навчання:====
* ЗК 1. Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу.
* ПРН1. Відповідально ставитися до професійного самовдосконалення, усвідомлюючи необхідність навчання впродовж усього життя, проявляти толерантність та готовність до інноваційних змін.
* ЗК 2.Здатність застосовувати знання та розуміння предметної області у практичних ситуаціях, виявляти, ставити та вирішувати проблеми.
* ПРН2. Вільно спілкуватися з професійних питань державною та іноземними мовами усно і письмово, фахово використовувати економічну термінологію.
* ЗК 3.Здатність спілкуватися державною та іноземними мовами у професійній сфері.
* ПРН3. Використовувати сучасні інформаційні та комунікаційні технології, програмні пакети загального і спеціального призначення.
* ЗК 4.Здатність спілкуватися другою іноземною мовою в міжнародному контексті.
* ПРН4. Систематизовувати й упорядковувати отриману інформацію щодо процесів і явищ у світовому господарстві; оцінювати та пояснювати вплив ендогенних і екзогенних факторів на них; формулювати висновки і розробляти рекомендації з урахуванням особливостей національного і міжнародного середовища.
* ЗК 5. Здатність вчитися і здатність до навчання, адаптації та дії в новій ситуації.
* ПРН5. Володіти навичками самоаналізу (самоконтролю), бути зрозумілим для представників інших бізнес-культур та професійних груп різного рівня (з фахівцями з інших галузей знань/видів діяльності) на засадах цінування різноманітності, мультикультурності, толерантності та поваги до них.
* ЗК6.Навички використання інформаційних і комунікаційних технологій.
* ПРН6. Планувати, організовувати, мотивувати, оцінювати та підвищувати результативність колективної праці, здійснювати дослідження в групі під керівництвом лідера, з урахуванням вимог та особливостей сьогодення в умовах обмеженості часу.
* ЗК7. Здатність бути критичним і самокритичним.
* ПРН7. Застосовувати набуті теоретичні знання для розв’язання практичних завдань та змістовно інтерпретувати отримані результати.
* ЗК.8 Здатність генерувати нові ідеї (креативність), здатність виявляти ініціативу.
* ПРН8. Розуміти, виділяти й описувати нові явища, процеси й тенденції глобального розвитку, механізми й інструменти реалізації економічної політики та світових інтеграційних / дезінтеграційних процесів, у тому числі євроатлантичної інтеграції.
* ЗК9.Здатність приймати обґрунтовані рішення.
* ПРН9. Розуміти і вміти застосовувати, відповідно до інших вимог освітньої програми, сучасні теорії та методи розв’язання спеціалізованих складних задач і практичних проблем у сфері міжнародної торгівлі товарами та послугами, міжнародного руху капіталу, міжнародних валютно-фінансових та кредитних відносин, мобільності людських ресурсів, міжнародного трансферу технологій.
* ЗК10.Здатність працювати в команді та одноосібно.
* ПРН10. Ідентифіковувати та виокремлювати особливості функціонування суб’єктів міжнародних відносин та моделей їх економічного розвитку.
* ЗК11.Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел.
* ПРН11. Обґрунтовувати власну думку щодо конкретних умов реалізації форм міжнародних економічних відносин на мега-, макро-, мезо- і мікрорівнях.
* ЗК12.Здатність виявляти ініціативу та креативність
* ПРН12. Здійснювати комплексний аналіз складних економічних систем, зіставляти та порівнювати їх складові, оцінювати й аргументувати оцінки результативності їх функціонування.
* ЗК13. Визначеність і наполегливість щодо поставлених завдань і взятих обов’язків.
* ПРН13. Підбирати і вміло застосовувати аналітичний інструментарій дослідження стану та перспектив розвитку окремих сегментів міжнародних ринків товарів і послуг з використанням сучасних знань про методи, форми й інструменти регулювання міжнародної торгівлі.
* ЗК14. Здатність діяти на основі етичних міркувань (мотивів), діяти соціально відповідально та громадянсько свідомо, в тому числі прагнути до збереження навколишнього середовища.
* ПРН14. Розуміти і застосовувати теорії, принципи, засоби й інструменти реалізації міжнародних валютно-фінансових та кредитних відносин.
* ПРН15. Визначати функціональні особливості, характер, рівень та ступінь взаємозв’язків між суб’єктами міжнародних економічних відносин різного рівня та налагоджувати комунікації між ними.
* ПРН16. Демонструвати знання про стан досліджень міжнародних економічних відносин та світового господарства у міждисциплінарному поєднанні із політичними, юридичними, природничими науками.  
* ПРН17. Визначати причини, типи та характер міжнародних конфліктів і суперечок, обґрунтовувати і застосовувати економічні, юридичні та дипломатичні методи і засоби їх вирішення на міжнародному рівні, відстоюючи національні інтереси України.
* ПРН18. Досліджувати економічні явища та процеси у міжнародній сфері на основі розуміння категорій, законів; виділяючи й узагальнюючи тенденції, закономірності функціонування та розвитку світового господарства з урахуванням причинно-наслідкових та просторово-часових зв’язків.
* ПРН19. Розуміти та застосовувати чинне законодавство, міжнародні нормативні документи і угоди, довідкові матеріали, чинні стандарти і технічні умови тощо у сфері міжнародних економічних відносин
* ПРН20. Відстоювати національні інтереси України з урахуванням безпекової компоненти міжнародних економічних відносин.
* ПРН21. Розуміти і мати навички з ведення ділового протоколу та ділового етикету у сфері міжнародних економічних відносин, враховуючи особливості міжкультурного спілкування на професійному та соціальному рівнях, як державною так і іноземними мовами.
* ПРН22. Застосовувати відповідні методи, правила і принципи функціонування міжнародних економічних відносин для розвитку зовнішньоекономічної діяльності України.
* ПРН23. Усвідомлювати необхідність навчання впродовж життя з метою підтримки професійної компетентності на високому рівні.
*ПРН 24. Обґрунтовувати вибір і застосовувати інформаційно-аналітичний інструментарій, економіко-статистичні методи обчислення, складні техніки аналізу та методи моніторингу кон’юнктури світових ринків.
* ПРН 25. Презентувати результати дослідження на базі яких, розробляються рекомендації та заходи з адаптації до змін міжнародного середовища.
* ПРН 26. Виявляти вразливості в організаційній та операційній діяльності суб’єктів господарювання, а також перевіряти законність ведення бізнесу та його комерційної привабливості в системі міжнародних відносин


'''Спеціальні (фахові) компетентності:'''
=== КЕРІВНИК ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ ===
* ФК1. Здатність виявляти закономірності функціонування сучасної міжнародної економіки на мікро- та макрорівні.
* [[Качан Олена Іванівна]], к.е.н., доцент, доцент кафедри економіки підприємства та міжнародного бізнесу Е-mail: o.i.kachan@nuwm.edu.ua
* ФК2.Здатність використовувати нормативні та правові акти, що регламентують професійну діяльність.
* ФК3.Розуміння основних особливостей провідних наукових шкіл та напрямів зовнішньоекономічної діяльності.
* ФК4.Здатність описувати економічні та соціальні процеси і явища на основі теоретичних та прикладних моделей, аналізувати і змістовно інтерпретувати отримані результати.
* ФК5.Розуміння основних особливостей сучасної світової та національної економіки, інституційної структури, напрямів соціальної, економічної та зовнішньоекономічної політики держави.
* ФК6. Здатність застосовувати економіко-математичні методи та моделі для вирішення економічних задач.
* ФК7.Здатність застосовувати комп’ютерні технології обробки даних для вирішення економічних завдань, здійснення аналізу інформації та підготовки аналітичних звітів.
* ФК8.Здатність аналізувати та розв’язувати завдання у сфері регулювання міжнародних економічних відносин.
* ФК9.Здатність прогнозувати на основі стандартних теоретичних та економетричних моделей соціально-економічні процеси.
* ФК10.Навички використання сучасних джерел економічної, соціальної, управлінської, облікової інформації для складання службових документів та аналітичних звітів.
* ФК11.Здатність використовувати аналітичний та методичний інструментарій для обґрунтування економічних рішень.
* ФК12.Здатність самостійно виявляти проблеми економічного характеру при аналізі конкретних ситуацій, пропонувати способи їх вирішення.
* ФК13.Здатність визначати характеристики проблем у сфері зовнішньоекономічної діяльності із врахуванням цивілізаційних, регіональних та національних особливостей та обирати способи їх розв’язування.
* ФК14. Здатність формувати цілі та критерії оптимізації, генерувати рішення та у сфері зовнішньоекономічної діяльності в умовах невизначеності.
* ФК15. Здатність поглиблено аналізувати проблеми і явища в одній або декількох професійних сферах у межах спеціальності

Поточна версія на 23:54, 11 березня 2021

Інститут економіки та менеджменту
Nni-mm.png
Логотип ННІ
Випускова кафедра
Кафедра Економіки підприємства і міжнародного бізнесу
Форма навчання
денна
заочна
Отримаємо кваліфікацію
бакалавр міжнародних економічних відносин
Контактна інформація
м. Рівне, вул. Олекси Новака, 75, корп. № 2, ауд 254,255
kaf-ep@nuwm.edu.ua
тел. (0362) 26-76-31


Основна мета освітньої програми "Міжнародний бізнес" - підготовка висококваліфікованих фахівців з міжнародних економічних відносин, які володіють інноваційним способом мислення, відповідними компетентностями, необхідними для ефективного розв’язування складних спеціалізованих задач та практичних проблем у галузі міжнародних економічних відносин, здатні застосовувати отримані знання в наукових дослідженнях проблем розвитку теорій,методів та практики організації міжнародної діяльності.

Більш детально ознайомитись з ОПП "Міжнародний бізнес" Ви можете тут:* ОПП "Міжнародний бізнес" Освітня програма відповідає напрямку навчально-наукової роботи кафедри Економіки підприємства і міжнародного бізнесу

ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНА ПРОГРАМА "Міжнародний бізнес


ГАЛУЗЬ ЗНАНЬ 29 «Міжнародні відносини»
СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 292 «Міжнародні економічні відносини»
СПЕЦІАЛІЗАЦІЇ Міжнародний бізнес
Освітня програма «Міжнародний бізнес»
РІВЕНЬ ВИЩОЇ ОСВІТИ перший (бакалаврський)
СТУПІНЬ бакалавр
КВАЛІФІКАЦІЯ бакалавр міжнародних економічних відносин
ТРИВАЛІСТЬ ПРОГРАМИ: 3 роки 10 місяців(для бакалаврів з нормативним терміном навчання), 1 рік і 10 місяців (для бакалаврів зі скороченим терміном навчання )
РІВЕНЬ КВАЛІФІКАЦІЇ: Перший (бакалаврський) рівень вищої освіти, що відповідає 7 кваліфікаційному рівню Національної рамки кваліфікацій, 1-й цикл Рамки кваліфікацій Європейського простору вищої освіти (First cycle of the framework of qualifications for the European Higher Education Area “QF for the EHEA”) та 6-й рівень Європейської рамки кваліфікацій для навчання впродовж життя (The European Qualifications Framework for lifelong learning – “EQF for LLL”).

Вимоги до попереднього рівня освіти здобувачів

Особа має право здобувати ступінь бакалавра за умови наявності в неї повної загальної середньої освіти. – для бакалаврів з нормативним терміном навчання або ступеня молодшого бакалавра (молодшого спеціаліста) – для бакалаврів зі скороченим терміном навчання (з правом перезарахування кредитів в межах попередньої освітньої програми)

Інтегральна компетентність:

Здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми у сфері міжнародних відносин у цілому та міжнародних економічних, зокрема, а також у процесі навчання, що передбачає застосування новітніх теорій та методів при здійсненні комплексних досліджень світогосподарських зв’язків, характеризується комплексністю та невизначеністю умов.

Загальні компетентності:

  • ЗК 1. Здатність реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні.
  • ЗК 2. Здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області, її місця у загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки і технологій, використовувати різні види та форми рухової активності для активного відпочинку та ведення здорового способу життя.
  • ЗК 3. Здатність навчатися та бути сучасно навченим
  • ЗК 4. Здатність планувати та управляти часом.
  • ЗК 5. Здатність спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово
  • ЗК6. Здатність спілкуватися іноземними мовами
  • ЗК7. Навички використання інформаційних та комунікаційних технологій.
  • ЗК.8. Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу
  • ЗК9. Уміння бути критичним та самокритичним.
  • ЗК10. Здатність спілкуватися з представниками інших професійних груп різного рівня (з експертами з інших галузей знань/видів економічної діяльності).
  • ЗК11. Здатність працювати в команді.
  • ЗК12. Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності з урахуванням специфіки напряму навчального закладу

Спеціальні (фахові) компетентності:

  • ФК1. Здатність виокремлювати характерні ознаки та тенденції розвитку світового господарства, особливості реалізації економічної політики та світових інтеграційних/дезінтеграційних процесів, у тому числі євроатлантичної інтеграції.
  • ФК2. Здатність використовувати базові категорії та новітні теорії, концепції, технології і методи у сфері міжнародних економічних відносин з урахуванням їх основних форм, застосовувати теоретичні знання щодо функціонування та розвитку міжнародних економічних відносин.
  • ФК3. Здатність виявляти особливості функціонування середовища міжнародних економічних відносин та моделей економічного розвитку
  • ФК4. Здатність обґрунтовувати особливості реалізації форм міжнародних економічних відносин на мега-, макро-, мезо- і макрорівнях
  • ФК5. Здатність здійснювати комплексний аналіз та моніторинг кон’юнктури світових ринків, оцінювати зміни міжнародного середовища та вміти адаптуватися до них.
  • ФК6. Здатність аналізувати міжнародні ринки товарів і послуг, інструменти та принципи регулювання міжнародної торгівлі.
  • ФК7. Здатність аналізувати теорії та механізми реалізації міжнародних валютно-фінансових і кредитних відносин.
  • ФК8. Здатність визначати функціональні особливості, характер, рівень та ступінь взаємозв’язків між суб’єктами міжнародних економічних відносин різного рівня та налагоджувати комунікації між ними.
  • ФК9. Здатність до діагностики стану досліджень міжнародних економічних відносин та світового господарства у міждисциплінарному поєднанні із політичними, юридичними, природничими науками.
  • ФК10. Здатність обґрунтовувати доцільність застосування правових, економічних та дипломатичних методів (засобів) вирішення конфліктних ситуацій на міжнародному рівні.
  • ФК11. Здатність проводити дослідження економічних явищ та процесів у міжнародній сфері з урахуванням причинно-наслідкових та просторово-часових зв’язків.
  • ФК12. Здатність використовувати нормативно-розпорядчі документи та довідкові матеріали при здійсненні професійної діяльності у сфері міжнародних економічних відносин.
  • ФК13. Здатність проводити оцінку та аналіз безпекової компоненти у міжнародних економічних відносинах.
  • ФК14. Здатність спілкуватися на професійному та соціальному рівнях з використанням фахової термінології, включаючи усну і письмову комунікацію державною та іноземними мовами.
  • ФК15. Здатність застосувати методи, правила і принципи функціонування міжнародних економічних відносин для розвитку зовнішньоекономічної діяльності України.
  • ФК16. Здатність постійно підвищувати теоретичний рівень знань, генерувати й ефективно використовувати їх в практичній діяльності.

Програмні результати навчання:

  • ПРН1. Відповідально ставитися до професійного самовдосконалення, усвідомлюючи необхідність навчання впродовж усього життя, проявляти толерантність та готовність до інноваційних змін.
  • ПРН2. Вільно спілкуватися з професійних питань державною та іноземними мовами усно і письмово, фахово використовувати економічну термінологію.
  • ПРН3. Використовувати сучасні інформаційні та комунікаційні технології, програмні пакети загального і спеціального призначення.
  • ПРН4. Систематизовувати й упорядковувати отриману інформацію щодо процесів і явищ у світовому господарстві; оцінювати та пояснювати вплив ендогенних і екзогенних факторів на них; формулювати висновки і розробляти рекомендації з урахуванням особливостей національного і міжнародного середовища.
  • ПРН5. Володіти навичками самоаналізу (самоконтролю), бути зрозумілим для представників інших бізнес-культур та професійних груп різного рівня (з фахівцями з інших галузей знань/видів діяльності) на засадах цінування різноманітності, мультикультурності, толерантності та поваги до них.
  • ПРН6. Планувати, організовувати, мотивувати, оцінювати та підвищувати результативність колективної праці, здійснювати дослідження в групі під керівництвом лідера, з урахуванням вимог та особливостей сьогодення в умовах обмеженості часу.
  • ПРН7. Застосовувати набуті теоретичні знання для розв’язання практичних завдань та змістовно інтерпретувати отримані результати.
  • ПРН8. Розуміти, виділяти й описувати нові явища, процеси й тенденції глобального розвитку, механізми й інструменти реалізації економічної політики та світових інтеграційних / дезінтеграційних процесів, у тому числі євроатлантичної інтеграції.
  • ПРН9. Розуміти і вміти застосовувати, відповідно до інших вимог освітньої програми, сучасні теорії та методи розв’язання спеціалізованих складних задач і практичних проблем у сфері міжнародної торгівлі товарами та послугами, міжнародного руху капіталу, міжнародних валютно-фінансових та кредитних відносин, мобільності людських ресурсів, міжнародного трансферу технологій.
  • ПРН10. Ідентифіковувати та виокремлювати особливості функціонування суб’єктів міжнародних відносин та моделей їх економічного розвитку.
  • ПРН11. Обґрунтовувати власну думку щодо конкретних умов реалізації форм міжнародних економічних відносин на мега-, макро-, мезо- і мікрорівнях.
  • ПРН12. Здійснювати комплексний аналіз складних економічних систем, зіставляти та порівнювати їх складові, оцінювати й аргументувати оцінки результативності їх функціонування.
  • ПРН13. Підбирати і вміло застосовувати аналітичний інструментарій дослідження стану та перспектив розвитку окремих сегментів міжнародних ринків товарів і послуг з використанням сучасних знань про методи, форми й інструменти регулювання міжнародної торгівлі.
  • ПРН14. Розуміти і застосовувати теорії, принципи, засоби й інструменти реалізації міжнародних валютно-фінансових та кредитних відносин.
  • ПРН15. Визначати функціональні особливості, характер, рівень та ступінь взаємозв’язків між суб’єктами міжнародних економічних відносин різного рівня та налагоджувати комунікації між ними.
  • ПРН16. Демонструвати знання про стан досліджень міжнародних економічних відносин та світового господарства у міждисциплінарному поєднанні із політичними, юридичними, природничими науками.
  • ПРН17. Визначати причини, типи та характер міжнародних конфліктів і суперечок, обґрунтовувати і застосовувати економічні, юридичні та дипломатичні методи і засоби їх вирішення на міжнародному рівні, відстоюючи національні інтереси України.
  • ПРН18. Досліджувати економічні явища та процеси у міжнародній сфері на основі розуміння категорій, законів; виділяючи й узагальнюючи тенденції, закономірності функціонування та розвитку світового господарства з урахуванням причинно-наслідкових та просторово-часових зв’язків.
  • ПРН19. Розуміти та застосовувати чинне законодавство, міжнародні нормативні документи і угоди, довідкові матеріали, чинні стандарти і технічні умови тощо у сфері міжнародних економічних відносин
  • ПРН20. Відстоювати національні інтереси України з урахуванням безпекової компоненти міжнародних економічних відносин.
  • ПРН21. Розуміти і мати навички з ведення ділового протоколу та ділового етикету у сфері міжнародних економічних відносин, враховуючи особливості міжкультурного спілкування на професійному та соціальному рівнях, як державною так і іноземними мовами.
  • ПРН22. Застосовувати відповідні методи, правила і принципи функціонування міжнародних економічних відносин для розвитку зовнішньоекономічної діяльності України.
  • ПРН23. Усвідомлювати необхідність навчання впродовж життя з метою підтримки професійної компетентності на високому рівні.
  • ПРН 24. Обґрунтовувати вибір і застосовувати інформаційно-аналітичний інструментарій, економіко-статистичні методи обчислення, складні техніки аналізу та методи моніторингу кон’юнктури світових ринків.
  • ПРН 25. Презентувати результати дослідження на базі яких, розробляються рекомендації та заходи з адаптації до змін міжнародного середовища.
  • ПРН 26. Виявляти вразливості в організаційній та операційній діяльності суб’єктів господарювання, а також перевіряти законність ведення бізнесу та його комерційної привабливості в системі міжнародних відносин

КЕРІВНИК ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ

  • Качан Олена Іванівна, к.е.н., доцент, доцент кафедри економіки підприємства та міжнародного бізнесу Е-mail: o.i.kachan@nuwm.edu.ua