Сервіс Антиплагіат (Unplag/Unichek)

Матеріал з Wikiситет
Перейти до: навігація, пошук

Про антиплагіат

Доброчесність в сучасному цивілізованому світі є тим наріжним каменем, який складає фундамент внутрішньої гармонії людини, стійкість її характеру та послідовність морального образу. Вища освіта через навчання і дослідження фактично скріплює цей фундамент елементами академічної доброчесності, які покликані виховувати інтелектуальну гідність і повагу до різноманіття думок та ідей, реалізуючи тим самим свою соціальну місію.


Як ви можете ефективно писати, уникаючи плагіату: перефразовуючи та цитуючи

Латинська фраза "Ignorantia non est argumentum" означає, що незнання закону не є аргументом. Якщо ви нічого не знаєте про плагіат та про те, як уникнути цього, не дивуйтеся, коли вас схоплять і покарають. Після того як педагоги перевіряють роботу з плагіатом, санкції проти порушників можуть відрізнятись від словесної догани до виключення з вузу.


Освітні заклади йдуть далі і подають заявку на інтеграцію перевірки академічного плагіату в системи управління навчанням (LMS) для кращої зручності. Програмне забезпечення для боротьби з плагіатом має численні переваги, наприклад, перевірені файли зберігаються в бібліотеці програмного забезпечення, а педагог може використовувати їх у будь-який момент для порівняння.

Як ви можете писати ефективно, щоб уникнути плагіату

Що краще: перефразувати чи цитувати?

Рішення буде залежати від тексту, з яким ви працюєте. Якщо ваше завдання полягає в тому, щоб забезпечити літературний аналіз твору прози або поезії, - ви можете використовувати більше цитат, оскільки вам не потрібен інший спосіб його проаналізувати та довести свої думки, не звертаючись до оригінальних джерел.

Розумне цитування є життєво важливою річчю.

Цитувати

Вам краще надавати лише прямі посилання - коригувати їх відповідно до вашого контексту, додати пояснення, погодитись або не погодитися з ними, згадати ім'я автора. Все, що залишилося без коментарів, буде набагато більше оцінено вашими педагогами.

При цитуванні переконайтеся, що ви вставили лапки та правильно вказали джерело.

Рекомендації щодо цитування та способи не плагіату:

 • подвійні лапки використовуються при застосуванні коротких цитувань прямої прози; цитати вставляються всередині самого тексту;
 • довга цитата (довжина до 40 слів) повинна бути поставлена ​​у блок-форму без лапок;
 • поезія до 3 рядків повинна бути включена у речення з подвійними лапками;
 • Поезія, що містить більше трьох рядків, повинна бути поміщена в блок-форму без лапок. Віддайте перевагу короткій частині поезії замість довгої;
 • вкажіть ім'я автора перед, або після цитування;
 • вкажіть оригінальні джерела та включити їх у список довідників.

Перефразування

Ви, швидше за все, знатимете, що надання власної думки власними словами, не віднесення оригінального автора, також вважається плагіатом. Ось чому вам потрібно правильно посилатися на оригінальне джерело, яке ви вирішили використовувати, коли ви перефразовуєте.

Загальні фактори знань (термінологія, дати, особистості, події) не потребують котирування, оскільки неможливо визначити, хто з перших представив їх, тому ви не повинні цитувати їх взагалі. Що стосується методів, підходів, класифікацій тощо, назву автора (якщо він / він відомий і ви наводите оригінальне джерело) є обов'язковим.

Рекомендації щодо перефразування:

 • після прочитання спробуйте точно зрозуміти його сенс або перечитати його, поки ви не зможете сформулювати його своїми словами, не дивлячись на текст;
 • не копіювати! Дайте більше свободи своїй думці;
 • робити нотатки, вам буде легше писати на їх основі;
 • використовувати синоніми Так, нелегко знайти синонім наукового терміна, який використовує автор, але ви завжди можете перейти на описовий метод написання: додайте пояснення до цих умов;
 • змінити структуру оригінального вихідного тексту (поділіть його на додаткові речення, розширюйте фрази, уточнюйте їх), а потім змінюйте слова, використані автором, але не забувайте прив'язувати джерело, яке ви перефразовали.

Термінологія

Unplag (Unplag.com) ([ˌʌn’plæg], укр. — ‘Анплег’) — онлайн-сервіс пошуку плагіату, який перевіряє текстові документи на наявність запозичених частин тексту з відкритих джерел в Інтернеті чи внутрішньої бази документів користувача. Сервіс підтримує doc, .docx, .rtf, .txt, .odt, .html та .pdf формати.

Технологія роботи системи

Інтеграція системи в інших сервісах

Автоматизація на рівні Moodle

Законодавча основа України

Міжнародний досвід

Робота сервісу антиплагіат в НУВГП

Опис процесу

Для початку роботи необхідно увійти в систему

Screenshot 1.png


Якщо замість входу ви отримуєте

 Обліковий запис не прив'язаний до поштової скриньки, але лист був надісланий!

Screenshot 6.png

Йдемо на свою пошту й шукаємо лист який виглядає приблизно ось так

Надісланий лист.png

Переходимо по посиланню в тексті листа

Текст надісланого листа.png

І входимо у систему, в подальшому вхід буде здійснюватись відразу - без надсилання листа. Клацаємо на пункт зліва "Головна сторінка" і бачимо перед собою список курсів. Обираємо категорію антиплагіат

Screenshot 3.pngScreenshot 4.png

Подальші дії залежать від ваших прав у системі

Що необхідно знати випускнику

Що необхідно знати викладачу

Довідкова література