Кібернетики, інформаційний технологій та інженерії

Матеріал з Wikiситет
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Інститут автоматики, кібернетики та обчислювальної техніки
Nni-akot.png
Логотип ННІ
Цифрові ресурси
Репозиторій
Форма навчання
денна
заочна
заочно-дистанційна
Довідники
Довідник абітурієнта 2015
Довідник абітурієнта 2016

Кафедри

Спеціальності та спеціалізації

Загальна інформація

Історія інституту ННІ АКОТ

Рік заснування - 2002
Директор - Мартинюк Петро Миколайович
Сайт - ННІ АКОТ
Адреса - Україна, 33028, м.Рівне, вул.Соборна, 11

Навчально-науковий інститут автоматики, кібернетики та обчислювальної техніки створено на базі факультету прикладної математики та комп’ютерно-інтегрованих систем 12 квітня 2013 року.

Директор інституту - доктор технічних наук, кандидат фізико-математичних наук, професор П.М.Мартинюк.

В свою чергу, факультет прикладної математики та комп’ютерно-інтегрованих систем було створено у 2000 році. Деканом факультету від моменту його створення був доктор технічних наук, професор А.П.Власюк.

В інституті функціонують наступні кафедри: комп'ютерних наук та прикладної математики, обчислювальної техніки, вищої математики, автоматизації, електротехнічних та комп'ютерно-інтегрованих технологій, комп’ютерних технологій та економічної кібернетики.

Де можна отрмати знання та навички за напрямками та спеціальностями такими як: «Прикладна математика» та «Автоматизація та комп’ютерно–інтегровані технології», що належать до кібернетичного напрямку. Обидві спеціальності акредитовані за освітньо-кваліфікаційними рівнями бакалавр, спеціаліст та магістр. В тому числі: Економіка, Професійна освіта. Цифрові технології, Інформаційні системи і технології

Водночас в інституті акредитовано нові напрями підготовки: «Комп’ютерні науки» і «Комп’ютерна інженерія» галузі знань «Інформатика та обчислювальна техніка» та напрям підготовки «Інформатика» галузі знань «Системні науки та кібернетика».

Наші студенти навчаються у сучасних комп’ютерних класах з найновішим програмним забезпеченням, які об’єднані в єдину мережу і підключені до Інтернету. До їх послуг спеціалізовані лабораторії, обладнанні сучасною мікропроцесорною технікою та комп’ютерно-інтегрованими системами контролю регулювання та керування.

Навчально-науковий інститут автоматики, кібернетики та обчислювальної техніки тісно співпрацює з вищими навчальними закладами зарубіжжя. Студенти мають можливість навчатися за спільними магістерськими програмами із інститутом електроніки та інформатики Люблінської політехніки, після закінчення якого вони отримуватимуть державні дипломи магістра України та Польщі.

Професорсько-викладацький склад інституту нараховує більше десяти докторів наук, професорів та понад п’ятдесяти кандидатів наук, доцентів, які ведуть наукові дослідження з проблем сучасної математики, математичного та комп’ютерного моделювання природних, техногенних та інформаційних систем; теорії стійкості динамічних систем моделювання ризиків технічних, економічних та соціальних систем; прийняття рішень в умовах невизначеності; створення підземно-рухових пристроїв на біонічних принципах; розробки програмного забезпечення мікропроцесорних та комп’ютерно-інтегрованих систем вимірювання технологічних параметрів, корпоративних інформаційних мереж, комп’ютерних вірусів, тощо.

Наші студенти неодноразово виборювали призові місця на всеукраїнських олімпіадах з програмування, математики, електротехніки, фізики, автоматизації технологічних процесів, були учасниками 4-х міжнародних олімпіад з програмування в Бухаресті, Києві, Харкові, Вінниці.

Інститут активно співпрацює з Київським національним університетом ім. Тараса Шевченка, Національним технічним університетом «Київський політехнічний інститут», Львівським національним університетом ім. Івана Франка, Національним університетом «Львівська політехніка», Національним університетом «Києво-Могилянська академія», Інститутом кібернетики НАН України ім. В.М. Глушкова, Інститутом математики НАН України, Національним авіаційним університетом та іншими провідними навчальними та науковими закладами держави.

Студентське життя - це не тільки щоденне інтенсивне навчання, але й участь в художній самодіяльності, спортивному житті інституту та університету. Щороку в університеті проводяться:
- турніри з кіберспорту такі як Dota 2 та Counter-Strike,
- фестивалі «Студентська весна», турніри КВК, конкурс «Міс університету»,
- спартакіади з багатьох видів спорту (футбол, волейбол, шахи, армспорт)

в 2021 році студентська команда ННІ АКОТ стала переможцем Офіційного студентського кубоку Рівненської області з дисципліни Dota 2 [1]

Наукові проекти

В ННІ АКОТ працює три науково-дослідні лабораторії:

Науково-дослідна лабораторія прогнозної аналітики та моделювання (Керівник: к.т.н., доцент, доцент кафедри комп'ютерних наук та прикладної математик Мічута Ольга Романівна)

Науково-дослідна робототежніки та керування (Керівник: д.т.н., професор, професор кафедри автоматизації та комп'ютерно-інтегррованих технологій Сафоник Андрій Петрович)

Науково-дослідна лабораторія інженерії програмного забезпечення та інформаційних систем (Керівник: к.т.н., доцент, доцент кафедри комп'ютерних наук та прикладної математик Жуковський Віктор Володимирович)

В даних лабораторіях активно працють не лише викладачі інституту, але й студенти та аспіранти. Саме тут студенти вчаться застосовувати отримані теоретичні знання для розвязування різних прикладних задач та здійснюють перші кроки в своїй науковій діяльності.

Також станом на квітень 2021 року і нашому навчально-науковому інституті виконується ряд держбюджетних тем, а саме:

"Математичне та комп'ютерне моделювання техногенних керовних процесів в пористих середовищах з бар'єрами за умов ідентифікації" (№ держреєстрації: 0120U102055). Керівники проекту: д.т.н., професор Мартинюк Петро Миколайович та д.т.н., професор Бомба Андрій Ярославович

"Іноваційні засади проектування та адаптації ресурсозберігаючих рішень для оптимізації процесів очищення води з урахуванням автоматизованого контролю" (№ держреєстрації: 0119U000083). Керівник проекту: д.т.н., професор Сафоник Андрій Петрович

"Інформаційно-аналітична система органічного землеробства та забезпечення екологічної стійкості ґрунтів" (№ держреєстрації: 0120U000235). Керівник проекту: к.т.н., доцент Жуковський Віктор Володимирович

"Дослідження суфозії, карстоутворення, корозії та вилуговування в пористих середовищах" (№ держреєстрації: 0119U000081) Керівник проекту:к.т.н., доцент Мічута Ольга Романівна

Студентські проекти

дозвілля, конкурси, програми обміну органи студентського самоврядування інституту

Галерея


Вікіситет Це незавершена стаття.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.