Відмінності між версіями «Кафедра технології будівельних виробів і матеріалознавства»

Матеріал з Wikiситет
Перейти до навігації Перейти до пошуку
м (Антон Потянок перейменував сторінку з Кафедра будівельних виробів і матеріалознавства на [[Кафедра технології будівельних виробів і м...)
Рядок 20: Рядок 20:
Незмінним завідувачем лабораторії кафедри майже весь час її існування працював Зінченко С.В. З 2014 р. зав. лабораторією став Марчук В.В.
Незмінним завідувачем лабораторії кафедри майже весь час її існування працював Зінченко С.В. З 2014 р. зав. лабораторією став Марчук В.В.
   
   
Сьогодні на кафедрі працюють 8 викладачів, з яких 2 доктори наук, професори, 6 кандидатів наук. Підготовка науково-педагогічних кадрів ведеться через аспірантуру та докторантуру, які функціонують при кафедрі. Весь період існування кафедри штат поповнювався молодими викладачами – випускниками спеціальності. Всі вони пройшли наукову школу професора Л.Й.Дворкіна, відому далеко за межами України. На сьогодні в ній підготовлено 23 кандидата наук.
Сьогодні на кафедрі працюють 8 викладачів, з яких 1 доктор наук, професор, 6 кандидатів наук. Підготовка науково-педагогічних кадрів ведеться через аспірантуру та докторантуру, які функціонують при кафедрі. Весь період існування кафедри штат поповнювався молодими викладачами – випускниками спеціальності. Всі вони пройшли наукову школу професора Л.Й.Дворкіна, відому далеко за межами України. На сьогодні в ній підготовлено 26 кандидатів наук.


==Наукова робота==
==Наукова робота==

Версія за 22:03, 20 березня 2018

Історія

Dvorkin.jpg
Дворкін
Леонід Йосипович

Засновник і завідувач кафедри,
заслужений діяч науки і техніки України, академік Академії будівництва України,
доктор технічних наук, професор

Кафедра технології будівельних виробів і матеріалознавства веде свій початок з вересня 1973 року, коли структурно входила до складу кафедри "Технології будівельного виробництва і будівельних матеріалів" Українського інституту інженерів водного господарства. В 1985 році була виділена в окрему кафедру "Будівельних матеріалів".

З 1985 року засновником, організатором і завідуючим кафедрою протягом всього періоду її існування є Дворкін Леонід Йосипович – заслужений діяч науки і техніки України, академік Академії будівництва і член-кореспондент Академії технологічних наук України, доктор технічних наук, професор, почесний професор університету.

Важливою віхою в історії кафедри став 1991 р., коли в університеті була розпочата підготовка фахівців за спеціальністю "Технологія будівельних конструкцій, виробів і матеріалів" (ТБКВіМ), у відповідності до чого кафедра набула статусу випускової. Перший випуск інженерів-будівельників-технологів за цією спеціальністю відбувся у 1996 р. В тому ж році кафедрі присвоєно її нинішню назву – "Технології будівельних виробів і матеріалознавства".

У 2001 році спеціальність акредитовано на найвищий (IV рівень), що до-зволяє здійснювати підготовку фахівців за трьома кваліфікаційними рівнями – бакалавр, спеціаліст та магістр. За дев'ятнадцять років за спеціальністю "Технологія будівельних конструкцій, виробів і матеріалів" підготовлено понад 500 спеціалістів, які успішно працюють на підприємствах будівельної індустрії регіону і України.

Сьогодні кафедра ТБВіМ веде фахові дисципліни та блоки за вибором з цієї спеціальності (35 курсів), керує курсовим (12 проектів і робіт), та дипломним проектуванням, навчальною, двома виробничими та переддипломною практиками. Кафедра також викладає професійно-орієнтовану дисципліну "Будівельне матеріалознавство" для всіх спеціальностей будівельного та водогосподарського профілю університету, а також ряд фахових дисциплін для спеціальностей за напрямами "Архітектура" та "Машинобудування".

З період існування кафедри на ній працювали та працюють професори Дворкін Л.Й. та Дворкін О.Л., доценти Шамбан І.Б., Шестаков В.Л., Марчук В.М., Піковський І.О., Куковський А.О., Кизима В.П., Опанащук Т.В., Бенчук О.П., Мироненко А.В., Скрипник І.Г., Гарніцький Ю.В., Безусяк О.В., Бордюженко О.М., Житковський В.В., Лушнікова Н.В., Іщук О.О., Бабіч Є.Є., ст. викладачі Прокоп'єв Л.К., Тімофєєва Л.В., Ніхаєва Л.І., Раузіна І.М., асистенти Поліщук-Герасимчук Т.О., Кундос М.Г., Яковчук В.В.

Незмінним завідувачем лабораторії кафедри майже весь час її існування працював Зінченко С.В. З 2014 р. зав. лабораторією став Марчук В.В.

Сьогодні на кафедрі працюють 8 викладачів, з яких 1 доктор наук, професор, 6 кандидатів наук. Підготовка науково-педагогічних кадрів ведеться через аспірантуру та докторантуру, які функціонують при кафедрі. Весь період існування кафедри штат поповнювався молодими викладачами – випускниками спеціальності. Всі вони пройшли наукову школу професора Л.Й.Дворкіна, відому далеко за межами України. На сьогодні в ній підготовлено 26 кандидатів наук.

Наукова робота

Наукова робота кафедри традиційно присвячена тематиці ресурсозбереження в технології будівельних матеріалів і спрямована на розробку технологій ефективних будівельних матеріалів з використанням місцевої та техногенної сировини. Серед напрямків наукової діяльності кафедри ТБВІМ можна відзначити такі головні:

  1. Розробка теоретичних основ, розрахункових методик та алгоритмів багатопараметричного проектування складів бетону різних видів з використанням математичного моделювання.
  2. Розробка основ теорії активних мікронаповнювачів та поліфункціональних модифікаторів в цементних бетонах, технології бетонів з покращеними властивостями на основі литих та наджорстких сумішей.
  3. Застосування промислових відходів, використання техногенної та місцевої сировини при виробництві будівельних матеріалів.
  4. Ефективні сучасні будівельні матеріали та вироби.
  5. Створення навчально-методичного комплексу забезпечення викладання будівельного матеріалознавства і технології будівельних матеріалів у вищих навчальних закладах.

Результати досліджень захищені авторськими свідоцтвами і патентами України, опубліковані в ряді монографій та статей. За вказаною тематикою виконано докторську та ряд кандидатських дисертацій. Важливим напрямком роботи є функціонування при кафедрі випробувальної лабораторії будівельних матеріалів і виробів, яка дозволяє надавати допомогу виробництву при контролі якості їх продукції. До наукової роботи традиційно залучаються студенти, які дипломуються на кафедрі ТБВіМ. Результати їх досліджень публікуються у збірниках наукових праць університету, вони щорічно стають переможцями конкурсів студентських наукових робіт.

Велику увагу кафедра приділяє участі студентів у Всеукраїнських олімпіадах і конкурсах, вважаючи результати таких заходів інтегральним показником якості нашої навчальної роботи. Необхідно відзначити, що традиційно команда спеціальності "ТБКВіМ" займає призові місця і є серед найсильніших в Україні. За останні 10 років наші студенти в командному заліку не опускалися нижче 3-го місця (при цьому тричі перемагавши в командному заліку). В особистому заліку за цей же період завойовано 2 перших, 5 других і 3 третіх місця). Щорічно проводиться наукова конференція студентів, аспірантів та викладачів з підготовкою не менше 15...20 доповідей і представленням не менше 2-х студентських робіт на конкурси, що проводяться в університеті та за його межами. За останні 6 років наші студенти 4 рази ставали переможцями Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт.

Навчальний процес, що проводить кафедра, в повній мірі забезпечений навчально-методичними матеріалами. За період роботи з 1985 р. співробітниками кафедри видано понад 50 підручників та навчальних посібників, 21 монографія, 5 довідників, отримано понад 100 авторських свідоцтв та патентів на винаходи, опубліковано близько 1100 наукових статей та понад 150 методичних вказівок. Серед видань, що вийшли в останні роки варто відзначити праці: "Буді-вельне матеріалознавство. Цементи, бетони і розчини", "Бетони і будівельні розчини", "Використання техногенних продуктів у будівництві", "Опоряджу-вальні матеріали". "В'яжучі матеріали", "Випробування бетонів і розчинів. Проектування їх складів". Дані підручники та посібники активно використовуються у багатьох вузах України.

В останній монографії "Енергоресурсозберігаючі мінеральні в'яжучі речовини та композиційні будівельні матеріали на їх основі" відображені матеріали роботи, що представлені на здобуття Державної премії в галузі науки і техніки України в 2014 р.

Навчально-методичні розробки кафедри відомі і поза межами України. Зокрема, в останні роки, в російських видавництвах вийшли такі монографії, посібники та довідники: "Основы бетоноведения", "Строительные материалы из отходов промышленности", "Практическое бетоноведение в вопросах и от-ветах", "Современные отделочные и облицовочные материалы", "Справочник по строительному материаловедению", "Строительное материаловедение", .

Одним з найбільш вагомих навчально-наукових досягнень кафедри є цикл англомовних видань (підручники та монографії) проф. Л.Й.Дворкіна та О.Л. Дворкіна "Construction Materials" ("Будівельні матеріали"), "Mathematical Experiments Planning in Concrete Technology" ("Математичне планування експерименту в технології бетону"), "Multi-Parametric Concrete Compositions Design" ("Багатопараметричне проектування складів бетону"), що вийшли у світ останніми роками в американському видавництві "Nova Science Publishers" (м. Нью-Йорк). До складу кафедри входить 6 навчальних і одна науково – дослідна (випробувальна) лабораторії, комп'ютерний клас, методичний кабінет. Матеріальна база кафедри призначена для проведення навчальних занять та виконання науково-дослідних робіт. Лабораторії обладнані необхідним устаткуванням для дослідження і випробування будівельних матеріалів і виробів. При кафедрі функціонують також комп'ютерний та навчально-методичний кабінет. Загальний аудиторний фонд становить близько 500 м2.

Кафедра співпрацює з будівельним організаціям та підприємствам будівельної індустрії регіону. Тісна співпраця налагоджена із Здолбунівським ВАТ "Волинь-цемент", Рівненським ДБК, Заводом будівельних матеріалів, Хмельницьким заводом будівельних виробів, приватними підприємствами "Ізотерм", "Екобрук". Окрім спільного вирішення технічних проблем виробництва на цих підприємствах регулярно проводяться виїзні заняття та екскурсії для студентів, вони є базами виробничих практик, їх провідні спеціалісти беруть участь у роботі Державної комісії при захисті дипломних проектів.

Кафедра ТБВіМ веде тісну співпрацю із спорідненими кафедрами інших будівельних вузів України шляхом взаємної участі у наукових конференціях і семінарах, обміну навчально-методичною літературою. За останні роки кафедрою організовано ряд науково-технічних конференцій та семінарів з проблем ресурсозбереження в технології будівельних матеріалів та взаємозв'язку складу і властивостей бетону.

В найближчих творчих планах колективу кафедри – вдосконалення методики викладання будівельно-технологічних дисциплін, продовження видання підручників, навчальних посібників та монографій з технології будівельних виробів і матеріалів. Передбачається подальше впровадження інноваційних технологій навчання, зокрема створення інтерактивних та мультимедійних засобів навчання, забезпечення можливості дистанційної освіти.

У проведенні наукових досліджень основний акцент буде зроблено на впровадження завершених розробок у виробництво, надання науково-технічної допомоги підприємствам будіндустрії. Планується активне залучення найбільш обдарованої студентської молоді до наукової роботи. Кафедра технології будівельних виробів і матеріалознавства з гідністю зустрічає як ювілей університету, так і своє тридцятиріччя, та впевнено дивиться у майбутнє. Якісне виконання всіх завдань, що стоять перед кафедрою, сприятиме підготовці висококваліфікованих фахівців та подальшому розв’язанню фундаментальних та інженерно-прикладних проблем галузі будівельної індустрії України.

Склад кафедри будівельних виробів і матеріалознавства

Галерея