Відмінності між версіями «Кафедра суспільних дисциплін»

Матеріал з Wikiситет
Перейти до навігації Перейти до пошуку
(Створена сторінка: справа|мини|500x350px| Найважливішим завданням вищої освіти є навчання таких...)
 
Рядок 1: Рядок 1:
[[Файл:_P1170038.JPG|справа|мини|500x350px|]]
[[Файл:_P1170038.JPG|справа|мини|500x350px|]]
Найважливішим завданням вищої освіти є навчання таких випускників, які на ринку праці в змозі задовольнити вимоги двадцять першого століття, і які готові взяти активну і конструктивну участь у вирішенні - шляхом реалізації результатів наукових досліджень і розробок - суспільних проблем важливого значення.
Кафедра суспільних дисциплін вирішує завдання вищої освіти з навчання таких випускників, які на ринку праці в змозі задовольнити вимоги двадцять першого століття і які готові взяти активну і конструктивну участь у вирішенні суспільних проблем важливого значення.  


Місія кафедри суспільних дисциплін висловлює прагнення до постійного вдосконалення і реалізації найвищих соціальних цінностей.
Педагоги кафедри вказують на необхідність підтримувати баланс між ефективністю і значенням загальнолюдського, між технологічним та гуманним відповідно до принципів соціальної відповідальності. Участь у реалізації такої місії покладена на професорсько-викладацький склад, тому завданнями, які постійно вирішує кафедра, є:
* перехід до інноваційних методик навчання;
* забезпечення якісної організації навчально-виховного процесу;
* підтримка ділових стосунків з кафедрами-партнерами університетів України та світу;
* робота над питаннями педагогічної підготовки викладачів;
* залучення студентів до наукової діяльності;
* проведення відкритих лекцій викладачами з подальшим обговоренням;
* вдосконалення системи контролю та оцінки знань студентів, її мотиваційного складника;
* проведення методичних семінарів;
* підготовка підручників, дистанційних курсів;
* публікація наукових праць у фахових виданнях та участь в науково-практичних конференціях.


Місія узгоджена з участю професорсько-викладацького складу, ядром якої є довгострокові дослідження та склад кафедри з визнаною репутацією країни та світу. Ми дбаємо не лише про забезпечення нашим студентам досвіду ефективної роботи в сучасній економіці, а й розвиваємо у них чутливість до соціальних аспектів ринкової економіки, складних проблеми сучасного світу, відкритості і толерантності. Ми вказуємо на необхідність підтримувати баланс між ефективністю і значенням загальнолюдського, баланс між технологічним та гуманним відповідно до принципів соціальної відповідальності.
Кафедру суспільних дисциплін cтворено відповідно до рішення вченої ради університету і наказу ректора № 188 від 2013 року. Нині на кафедрі згідно з державними стандартами для вищого навчального закладу читаються такі дисципліни:
* соціологія та політологія,
* педагогіка,
* педагогіка вищої школи,
* психологія,
* психологія управління,
* конфліктологія,
* етика ділового спілкування,
* народознавство.  


Тому завданнями, які постійно вирішує кафедра є:  перехід до інноваційних методик навчання; забезпечення якісної організації навчально-виховного процесу; підтримка ділових стосунків з кафедрами-партнерами університетів України та світу; системна робота над питаннями педагогічної підготовки викладачів; залучення студентів до наукової діяльності; проведення відкритих лекцій викладачами з подальшим обговоренням; вдосконалення системи контролю та оцінки знань студентів, її мотиваційної складової; проведення методичних семінарів; підготовка підручників, дистанційних курсів; публікація наукових праць у фахових виданнях та участь в науково-практичних конференціях. Дисципліни, що читаюься на кафедрі: політологія, соціологія, педагогіка, психологія, психологія управління, методика викладання у вищій школі, конфліктологія, народознавство,  риторика та ін. суміжні дисципліни.
Кафедра готує магістрів галузі знань 1801 «Специфічні категорії» спеціальностей 8.18010020 «Управління навчальним закладом (за типом)» та 8.18010021 «Педагогіка вищої школи».


Кафедра готує магістрів  спеціальності 8.18010020 «Управління навчальним закладом (за типом)» галузі знань 1801 «Специфічні категорії», спеціальності 8.18010021 «Педагогіка вищої школи» галузі знань 1801 «Специфічні категорії».
Колектив кафедри складають висококваліфіковані викладачі: канд. пед. наук, доцент С.С. Якубовська, канд. пед. наук, доцент А.В. Кочубей, канд. пед. наук, доцент В.А. Сокаль, канд. іст. наук, доцент Я.П. Цецик, канд. іст. наук, доцент  Г.В. Сталовєрова, канд. іст. наук, доцент О.В. Крупка, канд. політ. наук, доцент  І.А. Штука, канд. псих. наук, старший викладач Н.В. Оксентюк, старший викладач Т.Є. Шевчук. Завідувач кафедри – доктор філос. наук, професор А.Є. Залужна – автор понад 130 наукових та методичних праць, двох монографій та посібника.


Колектив кафедри складають висококваліфіковані викладачі з вченими званнями та науковими ступенями: к.пед.н., доц. С.С. Якубовська, к.пед.н., доц. А.В. Кочубей, к.пед.н., доц. В.А. Сокаль, к.і.н., доц. Я.П. Цецик, к.і.н., доц. Г.В. Сталовєрова, к.і.н. О.В. Крупка, старший викладач Т.Є. Шевчук, к. психол.н., ст.в. Н.В. Оксентюк. Завідувач кафедри – доктор філософських наук, професор А.Є. Залужна.
Наукова тема кафедри – «Сучасні інноваційні педагогічні технології формування фахівця нового покоління». Напрями наукових досліджень: «Жан Моне» в рамках програми ЄС «Еразмус+ 2014-2020»; інноваційні педагогічні технології, психологічні проблеми управління  (канд. пед. наук, доцент С.С. Якубовська); гуманітаризація навчального процесу в технічних ВНЗ, етнокультурні технології навчання (канд. пед. наук, доцент А.В. Кочубей); світоглядно-смислові аспекти становлення особистості (професор А.Є.  Залужна); аксіопсихологія, позитивна психологія (канд. псих. наук, старший викладач Н.В. Оксентюк); політична культура (канд. політ. наук, доцент І.А. Штука); соціально-економічна історія Волині, історія судових установ і права Волині ХVІ-ХVІІІ ст. (канд. іст. наук, доцент О.В. Крупка); суспільно-політичний і соціально-економічний розвиток Волині наприкінці ХІХ - першій половині ХХ ст. (канд. іст. наук, доцент Я.П. Цецик); британський колоніалізм кінця ХІХ – першої половини ХХ ст. (канд. іст. наук, доцент  Г.В. Сталовєрова).


Науковці кафедри – учасники численних всеукраїнських та міжнародних наукових форумів, які опублікували понад 600 наукових праць в Україні і за кордоном, також виступили організаторами Всеукраїнської наукової конференції «Тарас Шевченко в культурному просторі України та світу» (Рівне, 2014 р.). Колектив кафедри співпрацює з провідними науковими і навчальними закладами України.


'''Кафедру суспільних дисциплін''' cтворено відповідно до рішення вченої ради університету і наказу ректора №188 від 2013 року на основі '''кафедри українознавства, педагогіки і психології'''. До складу кафедри увійшли три секції: '''історії України, педагогіки і психології, політології та соціології'''. Секція історії України з 1993 р. до 2013 р. перебувала у складі кафедри українознавства. У 2009 р. до складу цієї кафедри увійшла секція педагогіки і психології, тому наказом ректора № 162 від 27 березня 2009 р. її було перейменовано на '''кафедру українознавства, педагогіки та психології'''. Секція політології та соціології перебувала у складі '''створеної у 1991 р. кафедри політології, соціології та права''', а в квітні 2013 р. увійшла до складу кафедри суспільних дисциплін.
Викладачі кафедри опублікували монографії «Морально-естетичні засади життєвого світу людини» (А.Є. Залужна), «Философия, культура и искусство: вчера, сегодня, завтра» (А.Є. Залужна, А.Г. Єгоров, А.В. Мішенцев та інші), «Українські національні партії на Волині (1921–1939 рр.)» (М.М. Кучерепа, Я.П. Цецик), «Гуманітаризація фахової підготовки студентів технічних ВНЗ засобами народознавства» (А.В. Кочубей) та 5 навчальних посібників (автори: А.В. Кочубей, М.Ю. Якимчук, С.С. Якубовська, Б.І. Прохоров, С.Н. Давидович, А.В. Сталовєрова, Г.І. Ткаченко, Я.П. Цецик, А.С. Циганчук, Т.Є. Шевчук).


Нині на кафедрі, згідно державних стандартів для вищого навчального закладу, читаються такі нормативні дисципліни: соціологія та політологія, історія України та української культури, педагогіка, педагогіка вищої школи, психологія, психологія управління, конфліктологія, етика ділового спілкування, риторика, народознавство.
Викладачі кафедри залучають до наукової роботи студентів, які часто стають переможцями і призерами конкурсів та олімпіад, а також щороку проводять наукові конференції на теми «Актуальні проблеми українського державотворення» та «Актуальні проблеми педагогіки і психології». Також викладачі здійснюють керівництво докторантами, аспірантами, опонування на захисті докторських та кандидатських дисертацій, участь у наукових комісіях, конкурсах, рецензування монографій, підручників, статей, членство в наукових та науково-технічних радах. Кафедра надає консультативну допомогу з педагогіки, політології, соціології підрозділам університету.  


'''Коротко з історії кафедри''':
Професор А.Є Залужна нагороджена Почесною грамотою МОН України, Почесною грамотою Рівненської обласної державної адміністрації, Почесною грамотою НУВГП, дипломом за перше місце у конкурсі майстер-класів НУВГП, доцент С.С. Якубовська знаком „Відмінник освіти України”, Почесною грамотою МОН, доцент О.В. Крупка Почесною грамотою Рівненського облвиконкому, Почесною грамотою Рівненської обласної державної адміністрації, подякою виконкому Рівненської міськради.
 
Біля витоків кафедри історії України стояли к.і.н., доц. Поровчук О.Г., к.і.н., доц. Цибульський В.І., д.і.н., проф. Бачинський В.М., к.і.н., доц. Матійченко В.І., к.і.н., доц.Сачок В.К., ст. викл. Гром В.М., кафедри політології, соціології і права проф. Касьян В.І., доц. Новічков Г.В., к.і.н., доц. Якимчук А.С., доц. Циганчук А.С., доц. Ткаченко Г.І.
 
'''Завідувачі кафедр''':
* Поровчук Олег Гнатович, кандидат історичних наук, доцент (1991 – січень 1994 р.; липень 1995 р. червень 2003 р.);
* Новічков Геннадій Вікторович кандидат філософських наук, доцент (вересень 1991 р. – липень 1994 рр.);
* Бачинський Вільгельм Маркович, доктор історичних наук, професор (лютий 1994 р. – червень 1995 р.);
* Касьян Василь Ілліч, кандидат історичних наук, професор (липень 1994 р. – липень 2004 рр.);
* Малевич Леся Дмитрівна, кандидат філологічних наук, доцент ( липень 2003 р. – квітень 2013 р.);
* Ткаченко Галина Іванівна, кандидат політичних наук, доцент (липень 2004 р. – квітень 2013 р.)
* Пелех Юрій Володимирович, доктор педагогічних наук, професор (квітень 2013 р. - травень 2015 р.)
* Залужна Алла Євгенівна, доктор філософських наук, професор (червень 2015 р.)
   
   
'''Наші контакти''':
'''Наші контакти''':
Наша кафедра знаходиться на 1 поверсі навчального корпусу № 2 НУВГП.
Наша кафедра знаходиться на 1 поверсі навчального корпусу № 2 НУВГП.
'''Адреса корпусу''': Україна, 33002, м. Рівне, вул.Приходька, 75,
'''Адреса корпусу''': Україна, 33002, м. Рівне, вул.Приходька, 75,
навчальний корпус № 2, ауд. 208.
навчальний корпус № 2, ауд. 208.
'''Телефон кафедри''': 8 (0362) 22-59-11
'''Телефон кафедри''': 8 (0362) 22-59-11
'''Електронні адреси кафедри''': kaf_socialsciences@nuwm.rv.ua
'''Електронні адреси кафедри''': kaf_socialsciences@nuwm.rv.ua

Версія за 12:56, 21 листопада 2015

P1170038.JPG

Кафедра суспільних дисциплін вирішує завдання вищої освіти з навчання таких випускників, які на ринку праці в змозі задовольнити вимоги двадцять першого століття і які готові взяти активну і конструктивну участь у вирішенні суспільних проблем важливого значення.

Педагоги кафедри вказують на необхідність підтримувати баланс між ефективністю і значенням загальнолюдського, між технологічним та гуманним відповідно до принципів соціальної відповідальності. Участь у реалізації такої місії покладена на професорсько-викладацький склад, тому завданнями, які постійно вирішує кафедра, є:

  •  перехід до інноваційних методик навчання;
  • забезпечення якісної організації навчально-виховного процесу;
  • підтримка ділових стосунків з кафедрами-партнерами університетів України та світу;
  • робота над питаннями педагогічної підготовки викладачів;
  • залучення студентів до наукової діяльності;
  • проведення відкритих лекцій викладачами з подальшим обговоренням;
  • вдосконалення системи контролю та оцінки знань студентів, її мотиваційного складника;
  • проведення методичних семінарів;
  • підготовка підручників, дистанційних курсів;
  • публікація наукових праць у фахових виданнях та участь в науково-практичних конференціях.

Кафедру суспільних дисциплін cтворено відповідно до рішення вченої ради університету і наказу ректора № 188 від 2013 року. Нині на кафедрі згідно з державними стандартами для вищого навчального закладу читаються такі дисципліни:

  • соціологія та політологія,
  • педагогіка,
  • педагогіка вищої школи,
  • психологія,
  • психологія управління,
  • конфліктологія,
  • етика ділового спілкування,
  • народознавство.

Кафедра готує магістрів галузі знань 1801 «Специфічні категорії» спеціальностей 8.18010020 «Управління навчальним закладом (за типом)» та 8.18010021 «Педагогіка вищої школи».

Колектив кафедри складають висококваліфіковані викладачі: канд. пед. наук, доцент С.С. Якубовська, канд. пед. наук, доцент А.В. Кочубей, канд. пед. наук, доцент В.А. Сокаль, канд. іст. наук, доцент Я.П. Цецик, канд. іст. наук, доцент  Г.В. Сталовєрова, канд. іст. наук, доцент О.В. Крупка, канд. політ. наук, доцент  І.А. Штука, канд. псих. наук, старший викладач Н.В. Оксентюк, старший викладач Т.Є. Шевчук. Завідувач кафедри – доктор філос. наук, професор А.Є. Залужна – автор понад 130 наукових та методичних праць, двох монографій та посібника.

Наукова тема кафедри – «Сучасні інноваційні педагогічні технології формування фахівця нового покоління». Напрями наукових досліджень: «Жан Моне» в рамках програми ЄС «Еразмус+ 2014-2020»; інноваційні педагогічні технології, психологічні проблеми управління (канд. пед. наук, доцент С.С. Якубовська); гуманітаризація навчального процесу в технічних ВНЗ, етнокультурні технології навчання (канд. пед. наук, доцент А.В. Кочубей); світоглядно-смислові аспекти становлення особистості (професор А.Є.  Залужна); аксіопсихологія, позитивна психологія (канд. псих. наук, старший викладач Н.В. Оксентюк); політична культура (канд. політ. наук, доцент І.А. Штука); соціально-економічна історія Волині, історія судових установ і права Волині ХVІ-ХVІІІ ст. (канд. іст. наук, доцент О.В. Крупка); суспільно-політичний і соціально-економічний розвиток Волині наприкінці ХІХ - першій половині ХХ ст. (канд. іст. наук, доцент Я.П. Цецик); британський колоніалізм кінця ХІХ – першої половини ХХ ст. (канд. іст. наук, доцент  Г.В. Сталовєрова).

Науковці кафедри – учасники численних всеукраїнських та міжнародних наукових форумів, які опублікували понад 600 наукових праць в Україні і за кордоном, також виступили організаторами Всеукраїнської наукової конференції «Тарас Шевченко в культурному просторі України та світу» (Рівне, 2014 р.). Колектив кафедри співпрацює з провідними науковими і навчальними закладами України.

Викладачі кафедри опублікували монографії «Морально-естетичні засади життєвого світу людини» (А.Є. Залужна), «Философия, культура и искусство: вчера, сегодня, завтра» (А.Є. Залужна, А.Г. Єгоров, А.В. Мішенцев та інші), «Українські національні партії на Волині (1921–1939 рр.)» (М.М. Кучерепа, Я.П. Цецик), «Гуманітаризація фахової підготовки студентів технічних ВНЗ засобами народознавства» (А.В. Кочубей) та 5 навчальних посібників (автори: А.В. Кочубей, М.Ю. Якимчук, С.С. Якубовська, Б.І. Прохоров, С.Н. Давидович, А.В. Сталовєрова, Г.І. Ткаченко, Я.П. Цецик, А.С. Циганчук, Т.Є. Шевчук).

Викладачі кафедри залучають до наукової роботи студентів, які часто стають переможцями і призерами конкурсів та олімпіад, а також щороку проводять наукові конференції на теми «Актуальні проблеми українського державотворення» та «Актуальні проблеми педагогіки і психології». Також викладачі здійснюють керівництво докторантами, аспірантами, опонування на захисті докторських та кандидатських дисертацій, участь у наукових комісіях, конкурсах, рецензування монографій, підручників, статей, членство в наукових та науково-технічних радах. Кафедра надає консультативну допомогу з педагогіки, політології, соціології підрозділам університету.

Професор А.Є Залужна нагороджена Почесною грамотою МОН України, Почесною грамотою Рівненської обласної державної адміністрації, Почесною грамотою НУВГП, дипломом за перше місце у конкурсі майстер-класів НУВГП, доцент С.С. Якубовська – знаком „Відмінник освіти України”, Почесною грамотою МОН, доцент О.В. Крупка – Почесною грамотою Рівненського облвиконкому, Почесною грамотою Рівненської обласної державної адміністрації, подякою виконкому Рівненської міськради.

Наші контакти: Наша кафедра знаходиться на 1 поверсі навчального корпусу № 2 НУВГП.

Адреса корпусу: Україна, 33002, м. Рівне, вул.Приходька, 75, навчальний корпус № 2, ауд. 208.

Телефон кафедри: 8 (0362) 22-59-11

Електронні адреси кафедри: kaf_socialsciences@nuwm.rv.ua