Кафедра правових природоохоронних дисциплін

Матеріал з Wikiситет
Перейти до навігації Перейти до пошуку
IMG 20200318 220456 (1).jpg

Кафедра правових природоохоронних дисциплін створена у березні 2018 року як структурний підрозділ Навчально-наукового інституту права Національного університету водного господарства та природокористування.
Основна мета роботи кафедри – формування системи знань студентів в сфері аграрного, земельного, екологічного та природоресурсного права, підготовка висококваліфікованих наукових та науково-педагогічних кадрів, а також участь в науково-дослідній роботі університету. Фокус уваги зосереджується на антропозахисному праві, оскільки саме ця галузь права об’єднує ті правові норми, що регулюють відносини в області освоєння суспільством природного простору з точки зору збереження прийнятного для життя і здоров’я людини довкілля та забезпечення екологічної безпеки людської діяльності.
На кафедрі працює 7 осіб. Серед них: доктор юридичних наук, професор Гвоздецький В.Д.; кандидат юридичних наук, старший викладач Швець О.М., кандидат юридичних наук Петровський О.М.; кандидат філософських наук Мельничук Ю.І.; старший викладач Садовнік В.П.;старший викладач овалевич С.П., а також асистент кафедри Хаванська О.Л. та інші. Завідує кафедрою кандидат філос. наук Мельничук Ю.І.
Наукова тема кафедри: «Теоретико-правові основи антропоцентричного підхіду до розуміння взаємодії суспільства і природи» 0119 U001780
Викладачі кафедри забезпечують викладання наступних дисциплін: земельне право, адміністративне право, інтелектуальна власність, екологічне право, правознавство, господарське право, земельне та аграрне право, природоохоронне законодавство та інші.
Викладачі кафедри активно займаються науково-дослідною роботою, результати якої представлені публікаціями в наукових виданнях, а також виступами на міжнародних, всеукраїнських, регіональних, наукових конференціях. Разом з тим, викладачі кафедри готують відгуки на автореферати дисертаційних досліджень, залучаються до їх апробації в якості офіційних опонентів.
Значна увага приділяється навчально-методичній роботі. З метою підвищення рівня викладання кафедральних дисциплін викладачі кафедри приймають участь у роботі навчально-методичних семінарах.