Відмінності між версіями «Кафедра комп'ютерних технологій та економічної кібернетики»

Матеріал з Wikiситет
Перейти до навігації Перейти до пошуку
м
(Оновлена інформація про кафедру комп'ютерних технологій та економічної кібернетики)
Рядок 1: Рядок 1:
Кафедра є випусковою за спеціальністю 122 “Комп’ютерні науки та інформаційні технології”, спеціалізацією “Комп'ютерний еколого-економічний моніторинг”.  
ККафедра є випусковою за спеціальностями 126 “Інформаційні системи та технології", 015.10 Професійна освіта (Комп’ютерні технології)”, 051 "Економіка (економічна кібернетика".  
* Адреса:      м. Рівне, вул. Соборна, 11, навчальний корпус №1, каб. 135
* Адреса:      м. Рівне, вул. Соборна, 11, навчальний корпус №2, каб. 247
* E-mail:      kaf-kn@nuwm.edu.ua
* E-mail:      kaf-ek@nuwm.edu.ua
* Завідувач кафедри:  Тулашвілі Юрій Йосипович, професор, доктор педагогічних наук, кандидат технічних наук.
* Завідувач кафедри:  Грицюк Петро Михайлович, професор, доктор економічних наук, кандидат фізико-математичних наук.
* E-mail:      i.j.tulashvili@nuwm.edu.ua
* E-mail:      p.m.hrytsiuk@nuwm.edu.ua


==ОСНОВНІ НАПРЯМИ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ==
==ОСНОВНІ НАПРЯМИ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ==
   
   
# Математичне моделювання складних систем.  
# Математичне моделювання ризиків економічних та соціальних систем.
# Розробка програмного забезпечення для моніторингу та супроводу соціальних, економічних та екологічних процесів за концепцією Smart City.   
# Розробка програмного забезпечення для моніторингу та супроводу соціальних, економічних та екологічних процесів.   
# Впровадження ІКТ для інформаційно-методичної підтримки навчально-виховного процесу.   
# Впровадження ІКТ для інформаційно-методичної підтримки навчально-виховного процесу.   
# Створення допоміжних комп’ютерно-орієнтованих засобів для просторового орієнтування, соціальної реабілітації та професійної підготовки для людей з вадами зору.


==За результатами наукових досліджень викладачами кафедри захищено дисертації:==  
==За результатами наукових досліджень викладачами кафедри захищено дисертації:==  
                 '''докторські'''  
                 '''докторські'''  
# «Теоретичніі методичні засади професійної комп’ютерної підготовки осіб з порушенням зору» (Тулашвілі Ю. Й.);   
# «Динамічні і стохастичні методи моделювання та прогнозування системи зерновиробництва України» (Грицюк П.М.);   
                 '''кандидатські'''   
                 '''кандидатські'''   
# «Інтенсификація масообміну в пористих тілах при накладенні неоднорідних електричних і магнітних полів» (Карпович І. М.); 
# «Моделювання нелінійних фільтраційних процесів у техногенно-деформованих пластах методами комплексного аналізу та сумарних зображень» (Гладка О. М.);   
# «Моделювання нелінійних фільтраційних процесів у техногенно-деформованих пластах методами комплексного аналізу та сумарних зображень» (Гладка О. М.);   
# «Формування професійних компетентностей майбутніх бакалаврів з інформаційних технологій у процесі вивчення фахових дисциплін» (Зубик Л. В.);
# «Математичне моделювання економічної ефективності зерновиробництва в Україні»  (Бабич Т.Ю.);
# «Визначення компонентів, критеріїв та показників готовності до професійної діяльності майбутніх економістів» (Акуленко К. Ю.).
# «Інформаційне забезпечення прогнозування обсягів виробництва машинобудівного підприємства в умовах невизначеності»  (Волошин В.);
# «Оцінювання та державне регулювання продовольчої безпеки України»  (Кардаш О.Л.);
 
==Комплексна комп’ютеризована відкрита навчальна система кафедри==
==Комплексна комп’ютеризована відкрита навчальна система кафедри==
'''Електронна лабораторія "Комп'ютерного еколого-економічного моніторингу"''' [https://sites.google.com/site/emonitorlab/ sites.google.com/site/emonitorlab/],
'''Електронна лабораторія "Комп'ютерного еколого-економічного моніторингу"''' [https://sites.google.com/site/emonitorlab/ sites.google.com/site/emonitorlab/],
Рядок 27: Рядок 27:


==Історія==
==Історія==
Кафедра комп’ютерних наук була утворена наказом № 267 від 1 липня 2013 р. на основі поділу кафедри обчислювальної техніки, що є спадкоємицею кафедри обчислювальної математики, яка веде свою історію з вересня 1966 р. Завідувачами кафедри обчислювальної математики у продовж її існування були: Я. А. Микитин, А. П. Гіроль, А. І. Білецький, С. А. Мельничук, І. М. Карпович, Б. Б. Крулiковський. Нині кафедру очолює Юрій Йосипович Тулашвілі, доктор педагогічних наук, професор.  
Кафедра комп’ютерних наук була утворена у липні 2013 р. на основі поділу кафедри обчислювальної техніки, що є спадкоємицею кафедри обчислювальної математики, яка веде свою історію з вересня 1966 р. Завідувачами кафедри обчислювальної математики упродовж її існування були: Я. А. Микитин, А. П. Гіроль, А. І. Білецький, С. А. Мельничук, І. М. Карпович, Б. Б. Крулiковський. Завідувачем кафедри комп'ютерних наук був призначений Ю.Й. Тулашвілі.
Кафедра є випусковою зі спеціальності “Комп’ютерні науки та інформаційні технології”, спеціалізацією “Комп'ютерний еколого-економічний моніторинг” з галузі знань 12 «Інформаційні технології» за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр». Спеціальність 122 «Комп’ютерні науки та інформаційні технології» було ліцензовано у 2013 р.  
Кафедра економічної кібернетики була утворена у квітні 2013 року. Завідувачем новоствореної кафедри був призначений доктор економічних наук П.М. Грицюк.
Для забезпечення дисциплін навчального процесу науково-педагогічними працівниками кафедри розроблено і затверджено робочі програми, методичні вказівки до проведення лабораторних та практичних занять, самостійної роботи студентів, курсових та дипломних робіт. Активно проводиться робота із забезпечення навчального процесу посібниками та підручниками, наповненими інноваційним змістом. На даний час співробітниками кафедри видано 11 навчальних посібників та підручників, у тому числі з грифом МОН України, 4 монографії.
У 2019 році обидві кафедри були об'єднані у кафедру комп'ютерних технологій та економічної кібернетики. Реорганізовану кафедру очолив Петро Михайлович Грицюк, доктор економічних наук, професор. У складі кафедри працюють 3 кандидати технічних наук, 1 кандидат фізико-математичних наук та 3 кандидати економічних наук.
Кафедра є випусковою за спеціальностями 126 “Інформаційні системи та технології", 015.10 Професійна освіта (Комп’ютерні технології)”, 051 "Економіка (економічна кібернетика".  
Для забезпечення навчального процесу науково-педагогічними працівниками кафедри розроблені та затверджені освітні програми, робочі програми, посібники, методичні вказівки до проведення лабораторних та практичних занять, самостійної роботи студентів, курсових та дипломних робіт. Активно проводиться робота із забезпечення навчального процесу посібниками та підручниками, наповненими інноваційним змістом. Співробітниками кафедри видано 15 навчальних посібників та підручників, у тому числі з грифом МОН України, 11 монографій.

Версія за 16:02, 7 грудня 2019

ККафедра є випусковою за спеціальностями 126 “Інформаційні системи та технології", 015.10 Професійна освіта (Комп’ютерні технології)”, 051 "Економіка (економічна кібернетика".

  • Адреса: м. Рівне, вул. Соборна, 11, навчальний корпус №2, каб. 247
  • E-mail: kaf-ek@nuwm.edu.ua
  • Завідувач кафедри: Грицюк Петро Михайлович, професор, доктор економічних наук, кандидат фізико-математичних наук.
  • E-mail: p.m.hrytsiuk@nuwm.edu.ua

ОСНОВНІ НАПРЯМИ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ

  1. Математичне моделювання ризиків економічних та соціальних систем.
  2. Розробка програмного забезпечення для моніторингу та супроводу соціальних, економічних та екологічних процесів.
  3. Впровадження ІКТ для інформаційно-методичної підтримки навчально-виховного процесу.

За результатами наукових досліджень викладачами кафедри захищено дисертації:

               докторські 
  1. «Динамічні і стохастичні методи моделювання та прогнозування системи зерновиробництва України» (Грицюк П.М.);
               кандидатські  
  1. «Моделювання нелінійних фільтраційних процесів у техногенно-деформованих пластах методами комплексного аналізу та сумарних зображень» (Гладка О. М.);
  2. «Математичне моделювання економічної ефективності зерновиробництва в Україні» (Бабич Т.Ю.);
  3. «Інформаційне забезпечення прогнозування обсягів виробництва машинобудівного підприємства в умовах невизначеності» (Волошин В.С.);
  4. «Оцінювання та державне регулювання продовольчої безпеки України» (Кардаш О.Л.);

Комплексна комп’ютеризована відкрита навчальна система кафедри

Електронна лабораторія "Комп'ютерного еколого-економічного моніторингу" sites.google.com/site/emonitorlab/, що побудована на базі використання мультимедійних комп'ютерних технологій. Мета функціонування: інформаційно-методична підтримка навчально-виховного процесу професійної підготовки студентів на етапах аудиторного та самостійного навчання.

Історія

Кафедра комп’ютерних наук була утворена у липні 2013 р. на основі поділу кафедри обчислювальної техніки, що є спадкоємицею кафедри обчислювальної математики, яка веде свою історію з вересня 1966 р. Завідувачами кафедри обчислювальної математики упродовж її існування були: Я. А. Микитин, А. П. Гіроль, А. І. Білецький, С. А. Мельничук, І. М. Карпович, Б. Б. Крулiковський. Завідувачем кафедри комп'ютерних наук був призначений Ю.Й. Тулашвілі. Кафедра економічної кібернетики була утворена у квітні 2013 року. Завідувачем новоствореної кафедри був призначений доктор економічних наук П.М. Грицюк. У 2019 році обидві кафедри були об'єднані у кафедру комп'ютерних технологій та економічної кібернетики. Реорганізовану кафедру очолив Петро Михайлович Грицюк, доктор економічних наук, професор. У складі кафедри працюють 3 кандидати технічних наук, 1 кандидат фізико-математичних наук та 3 кандидати економічних наук. Кафедра є випусковою за спеціальностями 126 “Інформаційні системи та технології", 015.10 Професійна освіта (Комп’ютерні технології)”, 051 "Економіка (економічна кібернетика". Для забезпечення навчального процесу науково-педагогічними працівниками кафедри розроблені та затверджені освітні програми, робочі програми, посібники, методичні вказівки до проведення лабораторних та практичних занять, самостійної роботи студентів, курсових та дипломних робіт. Активно проводиться робота із забезпечення навчального процесу посібниками та підручниками, наповненими інноваційним змістом. Співробітниками кафедри видано 15 навчальних посібників та підручників, у тому числі з грифом МОН України, 11 монографій.