Кафедра фізичної терапії, ерготерапії

Матеріал з Wikiситет
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Версія для друку більше не підтримується і може мати помилки обробки. Будь ласка, оновіть свої закладки браузера, а також використовуйте натомість базову функцію друку у браузері.

Загальна інформація

000041.jpg

Кафедра фізичної терапії, ерготерапії (раніше - здоров’я людини і фізичної реабілітації) в Національному університеті водного господарства та природокористування функціонує з травня 2013 року. Рішенням Акредитаційної комісії від 08.11.2013 року, протокол №107 (Наказ Міністерства освіти і науки України від 18.11.2013 р. №2630-л) видана ліцензія (серія АЕ №285156) на підготовку бакалаврів 6.010203 «Здоров’я людини» ліцензованим обсягом 50 осіб. Рішенням Ліцензійної комісії Міністерства освіти і науки України від 2 березня 2017 р. № 42/1 (протокол № 42/1) видана ліцензія на освітню діяльність закладів освіти у сфері вищої посвіти, розширення провадження освітньої діяльності (започаткування нової спеціальності, рівня вищої освіти) за першим (бакалаврським) рівнем спеціальності 227 Фізична терапія, ерготерапія, галузі знань 22 Охорона здоров’я обсягом 100 осіб (денна форма).


Департаментом атестації кадрів вищої кваліфікації та ліцензування Міністерства освіти і науки України відповідно до статті 13 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» прийнято рішення про розширення провадження освітньої діяльності, а саме започаткування освітньої діяльності за спеціальністю 227 «Фізична реабілітація» галузі знань 22 «Охорона здоров’я» за другим (магістерським) рівнем вищої освіти, яке затверджене наказом МОН України від 27.09.2016 року, № 1436-л, обсягом 50 осіб (денна і заочна форма).

Кафедра фізичної терапії, ерготерапії є важливим центром для розвитку студентів, адже вона не лише надає високоякісну освіту, але й відкриває перед ними можливості навчання в аспірантурі. Аспіранти можуть не лише поглиблювати свої знання в галузі фізичної терапії, але й активно займатися дослідницькою діяльністю, сприяючи науковому розвитку цієї важливої галузі. Це місце, де інновації та талановитість знаходять своє втілення, роблячи кафедру відмінним місцем для вивчення та самореалізації. https://nuwm.edu.ua/naukova-dijaljnistj/aspirantura-doktorantura/osvitno-naukovi-prohramy

Під час навчання студенти оволодівають навичками здійснення прогнозування стану індивідуального та громадського здоров'я; розробки та обґрунтування напрямів залучення населення до оздоровчо-рекреаційної рухової активності; програмування занять з фізичної реабілітації; визначення перспективних шляхів використання засобів фізичної реабілітації; проектування навчального процесу з основ здоров'я в загальноосвітніх навчальних закладах; використання основних засобів і методів фізичної реабілітації; виконання класичного та спортивного масажу; надання долікарської допомоги в загрозливих для життя станах. Вони також навчаються проводити заняття з фізичного виховання в дошкільних та шкільних закладах освіти, управляти роботою організацій з фітнесу, рекреації та фізичної реабілітації, здійснювати наукові дослідження з проблематики професійного спрямування.

Основні місця працевлаштування наших випускників: санаторії, профілакторії, дошкільні та шкільні заклади освіти, фітнес-центри, реабілітаційні центри, інваспорт, спортивні клуби, спортивно-оздоровчі табори.

Студенти мають можливість паралельно навчатися у польському профільному вищому навчальному закладі і отримати диплом європейського вишу.

Велике значення при підготовці майбутніх фахівців викладачі кафедри приділяють співробітництву з провідними європейськими навчальними закладами, які готують кадри за спорідненими напрямками. Для НУВГП укладання договорів про співпрацю з відомими європейськими вишами – це ще один крок назустріч до міжнародного визнання нашої освіти.

Зокрема, важливим партнером для університету стала Приватна вища школа охорони навколишнього середовища в Радомі (Польща). Цей навчальний заклад входить до польського міністерського реєстру академічних шкіл, який гарантує, що університетська освіта і дипломи визнаються по всій Європі.

Склад кафедри фізичної терапії, ерготерапії

Завідувач кафедри – доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор Н.Є. Нестерчук.

Нестерчук Н.Є. .jpg











На кафедрі працюють досвідчені науково-педагогічні працівники:

Доктор медичних наук, професор І.М. Григус

Григус І.М..jpg











Доктор біологічних наук, професор А.В. Магльований

Магльований А.В. (2).jpg












Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент А.О. Ногас

Ногас А.О.. .jpg












Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент О.Б. Нагорна

Нагорна О.Б..jpg












Старший викладач О.І. Ніколенко

Nik O1.jpg












Старший викладач І.В. Захарченко

Захарченко І.В. .jpg











Старший викладач І.О. Сидорук

Сидорук І.О..jpg











Старший викладач І.М. Крук

Крук І.М1..jpg











Старший викладач/діловод кафедри Н.М. Козачок

Козачок Н.М1..jpg












Матеріально-технічна база

1. Лабораторія анатомії та фізіології людини – забезпечує проходження лабораторного практикуму з анатомії людини, фізіології людини. На базі лабораторії студенти мають можливість: вивчити будову і функції тканин, органів, систем органів та організму людини; оволодіти основними прийомами та методами проведення елементарних фізіологічних досліджень; навчитися надійно та достовірно проводити антропометричні дослідження; набути основних навичок проведення наукового експерименту. Лабораторія оснащена: комп’ютером, мультимедійним проектором, мультимедійними навчальними матеріалами, стендами, муляжами, необхідним інструментарієм, наочними матеріалами, які повністю забезпечує навчальний процес у відповідності з програмою навчальних курсів: анатомія людини, фізіологія людини. Контактна особа: Гуцман Сергій Володимирович, к.б.н, доцент кафедри медико-біологічних дисциплін, +380975251152.

2. Лабораторія фізіотерапії включає: кабінет електролікування, інгаляторій, кабінет теплолікування. Лабораторія оснащена: комп’ютером, мультимедійним проектором, мультимедійними навчальними матеріалами, стендами, фізіотерапевтичною апаратурою: опромінювач (УГН-1) кварцовий для носоглотки, інгалятор аерозольний професійний «Етон», інгалятор АИ-1, апарат УВЧ-80-3 (мікрохвильова терапія), апарат ЛУЧ-3, ПОТОК – (апарат для гальванізації), ПОТОК-1 – (апарат для гальванізації), іскра-1 (апарат для дарсонвалізації), апарат ультразвукової терапії УЗТ-100, апарат УЗТ-1-07ф, ампліпульс-5, Апарат лазерний «Мілта»-ф, апарат електросон ЕС-45, лампа Солюкс. Наочні матеріали повністю забезпечують навчальний процес у відповідності з програмою навчального курсу: фізіотерапія, рефлексотерапія. Контактна особа: Гуцман Сергій Володимирович, к.б.н, доцент кафедри медико-біологічних дисциплін, +380975251152.

3. Лабораторія лікувальної фізичної культури включає: зал лікувальної фізичної культури. Лабораторія оснащена: комп’ютером, мультимедійним проектором, мультимедійними навчальними матеріалами, велоергометром «Здоров’я», комплексом «Здоров’я», велотренажерами та тренажерним комплексом, татами, фітболи, гімнастичні палки. Наочні матеріали повністю забезпечують навчальний процес у відповідності з програмою навчальних курсів: ЛФК і лікарський контроль, кінезотерапія. Контактна особа: Нестерчук Наталія Євгенівна, док.н.фіз.вих., професор кафедри фізичної терапії, ерготерапії, 0979181606.

4.Лабораторія водолікування включає зал водолікування. Лабораторія оснащена: комп’ютером, мультимедійним проектором, мультимедійними навчальними матеріалами, апаратом для підводного душ масажу ТuR UWM 50-1 DS, водолікування з душем ВК-3, висхідним душем, циркулярним душем, сухо-повітряною сауною, ваннами (контрасні, лікувальні), чотирьохкамерна ванна (для верхніх та нижніх кінцівок). Наочні матеріали повністю забезпечують навчальний процес у відповідності з програмою навчального курсу: фізіотерапія, курортологія. Контактна особа: Гуцман Сергій Володимирович, к.б.н, доцент кафедри медико-біологічних дисциплін, +380975251152.

5.Лабораторія масажу включає: кабінет масажу. Лабораторія оснащена: комп’ютером, мультимедійним проектором, мультимедійними навчальними матеріалами, стенди, масажні столи, апарат «тонус масажер». Наочні матеріали повністю забезпечують навчальний процес у відповідності з програмою навчального курсу: масаж загальний і самомасаж. Контактна особа: Нестерчук Наталія Євгенівна, док.н.фіз.вих., професор кафедри фізичної терапії, ерготерапії, 0979181606.

6. Лабораторія інклюзивної освіти. Контактна особа: Нагорна Ольга Борисівна, к.н.фіз.вих., доцент, доцент кафедри фізичної терапії, ерготерапії, 0982596392.

7. Лабораторія сенсомоторного розвитку. Контактна особа: Нестерчук Наталія Євгенівна, док.н.фіз.вих., професор кафедри фізичної терапії, ерготерапії, 0979181606.


Основні навчальні дисципліни

1. Основи фізичної терапії http://ep3.nuwm.edu.ua/id/eprint/19784

-Методичні вказівки дисципліни: http://ep3.nuwm.edu.ua/id/eprint/20385

2. Теорія і технології оздоровчо-рекреаційної рухової активності http://ep3.nuwm.edu.ua/id/eprint/19417

-Методичні вказівки дисципліни: http://ep3.nuwm.edu.ua/id/eprint/19778

3. Діагностика і моніторинг стану здоров'я http://ep3.nuwm.edu.ua/id/eprint/19431

-Методичні вказівки дисципліни: http://ep3.nuwm.edu.ua/id/eprint/11854

4. Теорія і методика фізичного виховання http://ep3.nuwm.edu.ua/id/eprint/20086

-Методичні вказівки дисципліни: http://ep3.nuwm.edu.ua/id/eprint/20138

5. Фізична терапія в травматології та ортопедії http://ep3.nuwm.edu.ua/id/eprint/19416

-Методичні вказівки дисципліни: http://ep3.nuwm.edu.ua/id/eprint/17505

6. Перша медична допомога http://ep3.nuwm.edu.ua/id/eprint/20014

-Методичні вказівки дисципліни: http://ep3.nuwm.edu.ua/id/eprint/17294

7. Фізична терапія в хірургії http://ep3.nuwm.edu.ua/id/eprint/19781

-Методичні вказівки дисципліни: http://ep3.nuwm.edu.ua/id/eprint/20386

8. Фізична терапія в неврології та нейрохірургії http://ep3.nuwm.edu.ua/id/eprint/11734

-Методичні вказівки дисципліни: http://ep3.nuwm.edu.ua/id/eprint/11942

9. Фізична терапія при захворюваннях внутрішніх органів http://ep3.nuwm.edu.ua/id/eprint/19521

-Методичні вказівки дисципліни: http://ep3.nuwm.edu.ua/id/eprint/19519

10. Фізична терапія при множинних захворюваннях http://ep3.nuwm.edu.ua/id/eprint/19532

-Методичні вказівки дисципліни: http://ep3.nuwm.edu.ua/id/eprint/19520

11. Оздорвчий туризм та орієнтування http://ep3.nuwm.edu.ua/id/eprint/19787

-Методичні вказівки дисципліни: http://ep3.nuwm.edu.ua/id/eprint/19876

12. Фізична терапія в пульмонології http://ep3.nuwm.edu.ua/id/eprint/19366

-Методичні вказівки дисципліни: http://ep3.nuwm.edu.ua/id/eprint/19825

13. Фізична терапія в педіатрії http://ep3.nuwm.edu.ua/id/eprint/19384

-Методичні вказівки дисципліни: http://ep3.nuwm.edu.ua/id/eprint/16087

14. Медичне право http://ep3.nuwm.edu.ua/id/eprint/19382

-Методичні вказівки дисципліни: http://ep3.nuwm.edu.ua/id/eprint/16596

15. Ерготерапія http://ep3.nuwm.edu.ua/id/eprint/19785

-Методичні вказівки дисципліни: http://ep3.nuwm.edu.ua/id/eprint/19724

16. Нетрадиційні засоби оздоровлення http://ep3.nuwm.edu.ua/id/eprint/19525

-Методичні вказівки дисципліни: http://ep3.nuwm.edu.ua/id/eprint/19609

17. ЛФК і лікарський контроль http://ep3.nuwm.edu.ua/id/eprint/19321

-Методичні вказівки дисципліни: http://ep3.nuwm.edu.ua/id/eprint/19386

18. Фізична терапія в кардіології http://ep3.nuwm.edu.ua/id/eprint/19367

-Методичні вказівки дисципліни: http://ep3.nuwm.edu.ua/id/eprint/15658

Основні навчальні дисципліни Аспірантури 227

1. Іноземна мова (англійська): https://ep3.nuwm.edu.ua/28529/

2. ДИДАКТИЧНІ ЗАСАДИ ВИКЛАДАННЯ У ВИЩІЙ ШКОЛІ: https://ep3.nuwm.edu.ua/28597/

3. ЕТИКА ТА ФІЛОСОФІЯ НАУКИ: https://ep3.nuwm.edu.ua/28577/

4. Науково-педагогічна практика: https://ep3.nuwm.edu.ua/28569/

5. Технологія роботи над дисертацією: https://ep3.nuwm.edu.ua/28629/

-Методичні вказівки дисципліни: https://ep3.nuwm.edu.ua/28590/

6. Управління науковими проєктами: https://ep3.nuwm.edu.ua/28631/

-Методичні вказівки дисципліни: https://ep3.nuwm.edu.ua/28591/

7. Фізична терапія, ерготерапія військовослужбовців та членів їх сімей: https://ep3.nuwm.edu.ua/28581/

-Методичні вказівки дисципліни: https://ep3.nuwm.edu.ua/28651/

8. Фізична терапія, ерготерапія осіб різних нозологічних груп: https://ep3.nuwm.edu.ua/28575/

9. Фізична терапія, ерготерапія осіб різного віку: https://ep3.nuwm.edu.ua/28572/

-Методичні вказівки дисципліни: https://ep3.nuwm.edu.ua/28566/


Проєкти

ПРОЄКТ «Курси масажистів»

Кафедра фізичної терапії, ерготерапії проводить набір у групу на курси класичного масажу, які призначені для студентів різних напрямів та спеціальностей. Підготовка масажистів включає лекційні та практичні заняття, що проводяться на базі реабілітаційного центру кафедри «Фізичної терапії, ерготерапії» Національного університету водного господарства та природокористування. Переваги навчання у нас:

1. Графік проведення занять з урахуванням побажань усіх слухачів групі. 2. Отримання сертифікату державного зразка Національного університету водного господарства та природокористування українською та англійською мовами. 3. Курси проводить доктор наук з фізичного виховання за спеціальністю "фізична реабілітація", професор кафедри фізичної терапії, ерготерапії.

Курс з тайського традиційного масажу.

Традиційний тайський масаж виконується на твердому матраці. Пацієнт одягає зручний одяг, який дозволяє масажисту вільно рухатися руками по тілу. Під час тайського масажу не використовують креми, лосьйони і масла. Тайський масаж включає в себе елементи розтирання, ніжного погладжування, глибокої розтяжки і ритмічних стиснень. У ньому присутні елементи основних асан йоги для відкриття суглобів без опору і зняття напруги в м'язах. Сеанс традиційного тайського масажу може тривати від одного до трьох годин або більше і відбувається в дуже повільному темпі. Тайський масаж полегшує і сприяє гармонійному стану свідомості. Тайський масаж є відносно новою процедурою, але він був фактично розроблений буддійськими ченцями в Таїланді як спосіб лікування 2500 років тому. У тайському масажі використовується пасивне розтягування і ніжний тиск уздовж лінії енергії тіла для збільшення гнучкості, зняття м'язової і суглобової напруги і енергетичного балансу систем організму. У Таїланді традиційний тайський масаж є галуззю тайської традиційної медицини і широко розглядається як медична дисципліна, застосовувана для лікування широкого спектру захворювань.

ПРОЄКТ «Реабілітаційний центр кафедри фізичної терапії, ерготерапії»

Реабілітаційний центр забезпечує:

1) реалізацію головних завдань, визначених Законами України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», «Про реабілітацію інвалідів в Україні», «Про соціальні послуги» щодо забезпечення права на реабілітацію з метою їх подальшої інтеграції в суспільстві; 2) створення умов для всебічного розвитку, засвоєння дітьми з особливими потребами знань, умінь і навичок з метою підготовки їх до здобуття дошкільної освіти з подальшим здобуттям дітьми базової та повної загальної середньої освіти, професійно-технічної та вищої освіти; 3) підготовку батьків дітей з особливими потребами до впровадження реабілітаційного процесу поза межами реабілітаційного центру; 4) надання реабілітаційних послуг відповідно до індивідуальних програм реабілітації та активного залучення батьків та (або) законних представників; 5) надання кваліфікованої реабілітаційної допомоги студентам та іншим особам з різними захворюваннями та дітям з особливими потребами, військовослужбовцям, переселенцям та їх сім’ям, які постраждали внаслідок бойових дій.

Основними видами послуг з реабілітації є:

 реабілітаційне обстеження при різних патологіях;  визначення функціонального стану організму та рівня працездатності;  складання програми реабілітаційного втручання;  класичні методики ЛФК, що поліпшують загальний стан хворого;  відновлення рухових функцій;  реабілітаційне навчання, щодо виконання основних рухів;  реабілітаційне втручання щодо розвитку загальної та дрібної моторики;  фізіотерапевтичні процедури, при яких спостерігається тимчасове поліпшення за рахунок знеболювання, поліпшення місцевого кровообігу, зниження набряку і протизапальної дії;  різновиди масажу, які сприяють поліпшенню місцевого кровообігу в м'язах та мають рефлекторний вплив;  мануальна терапія, яка позитивно впливає за рахунок відновлення правильного розташування хребців, поліпшення місцевого кровообігу;  фітнес для оздоровлення всього організму;  різновиди масажу: лікувальний, класичний, релаксаційний, тайський традиційний, тайський стретчинг-масаж, іспанський, японський, бамбуковими палицями;  терапія стретчингом;  ерготерапія;  сенсо-моторний розвиток пацієнтів;  навчання пересуванню з допоміжними засобами.

Також реабілітаційний центр надає консультативну та інформаційну допомогу студентам з обмеженими можливостями у різноманітних питаннях навчання та життєдіяльності, соціально-психологічної, консультативної та корекційної допомоги дітям із соматичними, сенсорними та фізичними порушеннями, їх батькам та членам сім’ї.

Посилання на інформаційні сторінки та контактні дані

1. Посилання на офіційний сайт

2. Сторінка у Facebook

3. Сторінка у instagram

4. Адреса: м. Рівне, вул. Волинська, 24, гуртожиток №5

5. Телефон: +380503875420

6. Електронна пошта: kaf-zlfr@nuwm.edu.ua

Наукова робота

Окрім того, кафедра тісно співпрацює з Краківською Академією імені Анжея Фрича Моджевського, яка посіла перше місце в рейтингу ВНЗ у 2012 і 2014 роках серед недержавних вузів Польщі. Найбільш популярними є бакалаврські програми з фізіотерапії, туризму та рекреації, сестринської справи, служби спасіння, косметології. Академія також організовує підготовчі курси для здачі сертифікованих іспитів TELC з англійської та німецької мов.

У підготовці фахівців кафедра співпрацює також з Вищою школою суспільно-природничих наук імені Вінцента Поля в Любліні, Академією виховання фізичного і спорту імені Єджея Снядецкего в Гданську, Університетом імені Казимира Великого в Бидгощі, Університетом економіки в Бидгощі, Бєлгородським державним національним дослідницьким університетом, Вищою школою «Освіта в спорті» у Варшаві, Вроцлаві, Бельсько-Бялій, Сопоті та Семяновичах Слаських.

Викладачі кафедри беруть активну участь у міжнародних наукових конференціях, присвячених підготовці фахівців з охорони здоров’я та реабілітації. Так, нещодавно вони взяли участь у ІІІ Міжнародній науковій конференції “Стан, перспективи і розвиток рятівництва, фізичної культури і спорту в XXI столітті”, яка відбулася у м. Бидгощ (Польща).

Викладачі та кращі студенти кафедри фізичної терапії, ерготерапії вже два роки підряд були на двотижневому стажуванні в Академії фізичного виховання і спорту імені Єджея Снядецкего (м. Гданськ, Польща). Студенти малими групами на чолі з одним викладачем у кожній групі освоювали принципи функціонування реабілітаційної допомоги в Польщі. Зокрема, вони працювали у трьох філіях реабілітаційного центру академії «ETER-MED», будинках соціальної допомоги, центрі реабілітації для осіб похилого віку в м. Гдиня, знайомилися з роботою сучасного центру «Wiktormed». Студенти доглядали за пацієнтами та виконували лікувальні процедури, вдосконалювали прийоми масажу та мануальної терапії з польськими колегами та самостійно проводили певні фізіотерапевтичні процедури. Особливо цікавим виявилося навчання процедурі кінезотерапії у невагомості та техніці переміщення осіб з обмеженими руховими можливостями. Важливим було також засвоєння на практиці теоретичних знань, що стосуються реабілітаційного обладнання та вивчення архітектурного безбар’єрного простору.

Науковці кафедри є авторами ряду монографій, підручників, навчальних посібників, за якими навчаються майбутні фахівці з охорони здоров’я та реабілітації. Це, зокрема, підручник І. М. Григуса «Перша медична допомога», навчальний посібник І. М. Григуса "Фізична реабілітація в пульмонології", навчальний посібник авторів І. М. Григус, В. О. Самороков, В. І. Цимбалюк, О. В. Цимбалюк «Судова медицина та судово-медичні експертизи», навчальний посібник І. М. Григуса «Нетрадиційні засоби оздоровлення» та інші.

Галерея